Zaloguj się, aby obserwować  
evilemot

Shogun II: Total War

1255 postów w tym temacie

Dnia 23.08.2013 o 20:53, Muradin_07 napisał:

Czy to była wersja pudełkowa czy klucz? Jeżeli pudełkowa i ma potwierdzenie kupna to
powinien się z nimi skontaktować, że wyskakuje taki komunikat. Bo jeżeli wirusów nie
ma lub też różnych programów cheatujących to innego problemu nie widzę.

U mnie gra nie instalowała się tylko i wyłącznie dlatego, że dysk nie pozwalał na ściągnięcie
gry. Dopiero po defragmentacji dysku ruszyła całość i wszystko poszło tak jak trzeba.
Dlatego nie wiem - może niech Twój kolega spróbuje zrobić to samo. Jeżeli znowu będzie
mu pokazywać ten komunikat to może coś być w tym, że klucz jest rąbnięty.

Kupił sam klucz w promocji na Steam, a nie ma wirusów ani programów cheaterskich. Musiał usunąć na dodatek grę, bo mu miejsca brakowało. Poradzę mu zwolnić coś na dysku albo defragmentować. Czyli tak czy siak musi od nowa grę ściągać? Ma 6gb wolnego miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mi support polecił - skasować, zdefragmentować, ściągnąć jeszcze raz. Akurat jeżeli ma jakieś dodatki do tej gry to w sumie to dużej różnicy nie robi, bo jakichkolwiek by nie miał ściągają się chyba razem z całością gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2013 o 21:03, Muradin_07 napisał:

Tak jak mi support polecił - skasować, zdefragmentować, ściągnąć jeszcze raz. Akurat
jeżeli ma jakieś dodatki do tej gry to w sumie to dużej różnicy nie robi, bo jakichkolwiek
by nie miał ściągają się chyba razem z całością gry.

A jeśli ma 6gb wolnego miejsca, to też jest to wymagane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj - ile miejsca ma wolnego na dysku? U mnie gra zajmuje prawie 23 GB, więc musi mieć jakieś 25 wolne na pewno żeby to wszystko spokojnie poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2013 o 21:06, Muradin_07 napisał:

Poczekaj - ile miejsca ma wolnego na dysku? U mnie gra zajmuje prawie 23 GB, więc musi
mieć jakieś 25 wolne na pewno żeby to wszystko spokojnie poszło.

Ma 6gb wolnego miejsca na dysku dokładnie, inne gry działają bez zarzutów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To niech zrobi tak: skasuje grę ze Steama. Wejdzie w folder instalacji Steam i z folderu "SteamApps" skasuje wszystko co jest związane z Shogunem w folderach "common" i "downloading". I wtedy tak jak napisałem z tą defragmentacją.

Jeżeli po skasowaniu będzie miał nadal 6GB na dysku to musi po prostu opróżnić dysk to tych 25 GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: jak zdobywa się monety rodowe? Razem z kolegą załozylismy ród i nie umiemy ich zdobyc. Mamy zaznaczone, że chcemy podbić tą prowincje, na której mam ten żeton, wygrywamy bitwę i nic. Co robimy źle???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2013 o 19:08, hornet23 napisał:

Mam pytanie: jak zdobywa się monety rodowe? Razem z kolegą załozylismy ród i nie umiemy
ich zdobyc. Mamy zaznaczone, że chcemy podbić tą prowincje, na której mam ten żeton,
wygrywamy bitwę i nic. Co robimy źle???

Dobra już wiem. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Tak się zastanawiam teraz, bo dużo widziałem na temat Darthmoda do Shoguna 2. I zastanawiam się teraz - czy jak zainstaluję go to będzie mi naliczało acziwki czy będą one się liczyły tylko jak będę grał w niezmodowaną wersję gry? Bo tak trochę mnie kusi on i kusi aby wypróbować go :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiem że takich pytań było już dużo ale kupiłem GameBooka z TW: Shogun 2 Zmierzch Samurajów i przy instalacji zainstalowało mi za pierwszym razem 1,5 gb a za drugim 0,5 gb a do pobrania i tak zostało 15 gb pomyślałem więc że może tylko tyle jest na 3 płytach(zapomniałem napisać że przy instalacji 2 płytę pomija i prosi o 3) lecz na tych 3 płytach jest w sumie 21,3GB czemu więc nie instaluje całości? czemu chce pobrać całą grę z serwerów steama? jak mogę zainstalować tą grę z płyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu znany jest problem związany z instalacją gry z płyt po którymś z ostatnich patchów, który niby zmienia coś poważnie w samej grze. Co ciekawe - nikt jeszcze nie znalazł rozwiązania tego problemu. Jedyny sposób to po prostu ściągnięcie gry ze Steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2013 o 14:41, Dareoxes napisał:

dzięki za odpowiedz choć bardzo to ona mnie nie cieszy bo mam limit 15 GB a aktualizacja
ma 14 ;/

Najlepiej jak masz jakiegoś znajomego z Shogunem i weź backupa od niego .Przywracasz kopie zapasowych plików gry i dociąga jakieś 2-5mb i grasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej tego problemu być nie powinno. Ale jednak swoje gra będzie musiała dociągnąć.

Znalazłem jeden sposób na forum Total War i możesz spróbować czy zadziała. Proszę także Moderatorów o podpięcie posta do tematu, bo ten problem pojawia się już od jakiegoś czasu i zapewne przyda się to rozwiązanie innym Gramowiczom :)

Możliwe rozwiązanie problemu z instalacją Shogun II: Total War z płyty:

1. Otwórz bibliotekę w Steamie
2. Naciśnij prawy przycisk myszy na nazwę gry i kliknij "Skasuj zawartość lokalną". W ten sposób gra będzie skasowana z dysku.
3. Włóż pierwszą płytę do napędu DVD i zamknij Steam.
4. Gdy jesteś na pulpicie kliknij Start:

a) Windows XP - kliknij Uruchom
b) Vista i nowsze - w okienku wyszukiwania wpis "Uruchom" po czym wybierz program Uruchom

5. Gdy okienku uruchomienia się pojawi wpis komendę:

c:\program files (x86)\steam\steam.exe -install E:

Gdzie zamiast "E" wpisz ścieżkę napędu, w którym znajduje się płyta. Jeżeli miejsce zainstalowania Steama jest inne niż dysk "C" to także zmieniamy literkę na odpowiadającą miejscu zainstalowania programu.

Klikamy Ok i Steam powinien przeprowadzić instalację gry z pierwszego dysku, a później drugiego. Po tym gra powinna ściągnąć jeszcze ok. 500 MB danych dodatkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten sposób nic nie daję. Pliki gry zostały całkowicie przebudowane i wersja na płycie jest po prostu nieaktualna i stara. Tak że nie pozostaje nic innego jak ściągnięcie tych danych z neta poprzez steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też nie działa ale jeszcze kilka razy spróbuje a tak poza to nie wiesz czemu przed instalacja jako wymagane miejsce
pokazuje 23gb a w czasie pisze zainstalowano x/1467mb?

a i czy nie wiecie może ile aktualizacji musiałoby pobrać w rome 2 ? tez myslę ze nie będzie problemu z zainstalowaniem , ponieważ gdzieś przeczytałem że to przez jakieś zamiany w plikach które na początku były stosowane tylko w nowych grach a potem w starych i właśnie ze starymi są hmm.. nie wiem jak to napisać niezgodne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy nie wiem, bo ściągałem grę na dysk ze Steama. Ale przy tym miałem problemy ze ściągnięciem całości i dopiero defragmentacja dysku pomogła. Wtedy ściągało tylko 14,9 GB chyba, a nie 23. 23 GB gra zajmuje po rozpakowaniu jej na dysku wraz ze wszystkimi dodatkami. Tak więc może nie wiem... gra wyczytuje, że coś było instalowane z płyty i później pokazuje, że musi dociągnąć do 23 GB - docelowej wielkości gry. Tak jak to rozumiem.

Natomiast co do Rome 2 to raczej tutaj powinieneś się pytać w temacie o Rome 2, chyba że któryś z graczy posiadających gier się tutaj wypowie.

@sylwasss - Aish... no to średnio :/ W sumie to mnie nadal zastanawia to, że jeżeli gra w wersji pudełkowej nie chce się instalować do dlaczego nie można umieścić wielkiej informacji z tyłu "Uwaga uwaga, gra się nie instaluje. Problem nam jest znany, ale nie wiemy co z tym zrobić". Takie info zauważyłem tylko właśnie w gramowym sklepiku i na stronie głównej cdp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować