Zaloguj się, aby obserwować  
evilemot

Shogun II: Total War

1255 postów w tym temacie

Dnia 18.12.2011 o 09:43, Stalker69 napisał:

Kupiłem Rise of Samurai i Hattori Clan Pack, pozostałe DLC już mam. Z wyjątkiem Blood
Pack''a nad którym się teraz zastanawiałem, ale po oglądnięciu gameplay''a ma YT sobie
darowałem. Odcinanie kończyn, krew na zbrojach, matce ziemi, tryskanie krwi na ekran,
wszystko jest świetne, ale.. te hektolitry krwi wylewające się z wojowników, to jak ta
krew wygląda.. beznadzieja.

Może beznadzieja ale to tylko 1 browar jak ci się nie spodoba(mi się podoba)to se w opcjach wyłączysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 09:43, Stalker69 napisał:

te hektolitry krwi wylewające się z wojowników, to jak ta
krew wygląda.. beznadzieja.


Bo to tak ma być:) Twórcy przyznali na forum gry, że efekt w ostatecznej wersji DLC jest nieco przerysowany umyślnie. Mi nie przeszkadza, to jest dodatek w stylu niby nic takiego, ale jak już masz to się dziwisz jak ta gra mogła się podobać bez niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 12:48, BartexooN napisał:

/.../
A czy jak ktoś kogoś zabije, to na ziemi są hektolitry krwi?


W grze ta krew się leje mocno z zabijanych, ale potem na ziemi wcale tak dużo jej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 10:34, Carter napisał:

Może beznadzieja ale to tylko 1 browar jak ci się nie spodoba(mi się podoba)to se w opcjach
wyłączysz

Nie palę, nie piję więc ten przelicznik do mnie nie przemawia ;) Tak czy siak, tu chodzi bardziej o zasady. Steam i jego dolar równy euro, robienie crapowatych DLC, ratowanie świata i takie tam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2011 o 14:18, Stalker69 napisał:

Nie palę, nie piję więc ten przelicznik do mnie nie przemawia ;) Tak czy siak, tu chodzi
bardziej o zasady. Steam i jego dolar równy euro, robienie crapowatych DLC, ratowanie
świata i takie tam :P

przynajmniej nie biorą za niego 5 euro jak relic za swoje do DoW2..
w sumie kupiłem tylko dlatego, że brałem rise of the samurai i brakowałoby mi do kompletu, ale zgodzę się z bambuskiem - niby pierdołowate i przerysowane, ale swój klimat robi i trudno sobie wyobrazić jak można było grać bez tego (zwłaszcza urocza jest animacja dekapitacji). Na przyszłość przydałoby się to jednak rozbudować, np możliwośc zmniejszenia fontanny krwi do bardziej naturalnych ilości plus wyłączenie chlapania na ekran, które tylko przeszkadza w podziwianiu nowych efektów. Tych 50 eurocentów było warte, ale więcej bym nie dał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy trzeba zrobić coś "specjalnego" aby między moimi własnymi miastami kursowały karawany? Gram z kolegą w kampanię mulit, i u niego po drogach jeżdżą wozy zarówno wewnątrz, jak i poza granice, u mnie tylko poza, wewnątrz, pomiędzy poszczególnymi prowincjami, nie ma żadnego ruchu. To samo w kampanii single.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2012 o 23:34, Minamir napisał:

Czy trzeba zrobić coś "specjalnego" aby między moimi własnymi miastami kursowały karawany?
Gram z kolegą w kampanię mulit, i u niego po drogach jeżdżą wozy zarówno wewnątrz, jak
i poza granice, u mnie tylko poza, wewnątrz, pomiędzy poszczególnymi prowincjami, nie
ma żadnego ruchu. To samo w kampanii single.

Z tego co wiem to jest tylko symulacja natężenia handlu - prowincja lepiej rozwinięta handlowo więcej wózków itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój konfig to:
Windows 7 64 bit HP
Gtx 570 i Intel 2600k
Gdy włączam Shoguna, to gra zacina się na etapie planszy z informacjami (tytuł, prawa autorskie)- jedyna możliwość to wyłączyć przez menadżera zadań.
Próbowałem zweryfikować cache i reinstalkę zrobić, ale cały czas to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 22:37, dark_master napisał:


> Próbowałem zweryfikować cache i reinstalkę zrobić, ale cały czas to samo.
sterowniki?

wymienione, dalej nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 21:06, JaN-J napisał:

Gdy włączam Shoguna, to gra zacina się na etapie planszy z informacjami (tytuł, prawa
autorskie)- jedyna możliwość to wyłączyć przez menadżera zadań.
Próbowałem zweryfikować cache i reinstalkę zrobić, ale cały czas to samo.


Miałem to samo, jak i wiele innych osób po "świątecznym" patchu. Mi pomogło usunięcie gry i wgranie jakiegoś starego backupa, potem Steam ściągnął 4 GB patchy i działa. Ale nie mam pojęcia, co się stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 21:06, JaN-J napisał:

Mój konfig to:
Windows 7 64 bit HP
Gtx 570 i Intel 2600k
Gdy włączam Shoguna, to gra zacina się na etapie planszy z informacjami (tytuł, prawa
autorskie)- jedyna możliwość to wyłączyć przez menadżera zadań.
Próbowałem zweryfikować cache i reinstalkę zrobić, ale cały czas to samo.


zdefiniuj "zacina" - odczekałeś kilka/kilkanaście minut? mnie trafia bo muszę z 5 min odczekać zanim zniknie ekran ładowania - podczas tego czasu nie dzieje sie kompletnie nic - na procesorze i dyskach cisza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że wczytywanie głównego menu trwa 3 razy dłużej niż wcześniej :D nie grałem z pół roku w Shoguna, teraz wróciłem do niego i mimo, że w międzyczasie podkręcałem procesor i kupowałem nową, 3 razy szybszą kartę graficzną to na tych samych ustawieniach gra chodzi wyraźnie wolniej :D pewnie znów jakiś wybitny patch :D z Empire: TW było to samo, u mnie gra po wielu patchach stała się po prostu niegrywalna, a miesiąc po premierze chodziła bez zarzutu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 12:15, Cyp3k napisał:

Który klan bardziej opłaca się kupić, Ikko-Ikki czy Hattori?

zależy, hattori mogą rozkładać swoje jednostki w niemal dowolnym punkcie mapy, zaś ikko ikki mogą łatwo przejmować miasta wysyłając wszędzie mnichów. Generalnie filozofia gry nie zmienia się jednak jakoś diametralnie, oba mają tylko o tyle przerąbane że startują niemal w centrum mapy więc cięzko się okopać by mieć czystą choć jedną flankę (jak np Date czy Shimazu), a jest to ważne, bo nikt nas nie lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować