Zaloguj się, aby obserwować  
evilemot

Shogun II: Total War

1255 postów w tym temacie

Jeszcze jako updatę, do tego nie włączania się przez steam''a (steam przygotowuje, aplikacja jest w menadżerze zadań i tyle), to dodam że jak po zamknięciu weryfikuje cache, to zawsze ściąga 24.1mb danych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, mianowicie, nie mogę ruszać kamerą.. Ani myszką, ani klawiaturą, a i jedno i drugie działa przy innych opcjach. A ruch kamerą, niet. Próbowałem wczytywać save''a, restartować grę, ustawienia, zmieniałem ustawienia, nic nie pomaga. Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybka piłka- Intel Core 2 Duo E7200 2.53GHz, 2GB RAM, XP, NVIDIA GeForce GT 240.
Na co mogę liczyć? Piszę na szybko, bo jestem w trakcie zamawiania sprzętu i mogę ją dorzucić :D Ale szybko jak mogę prosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2012 o 18:02, Radekl2 napisał:

Na co mogę liczyć?

na 8800GT chodziło na minimum bez większych zwiech, tylko rozdziałka podbita do natywnej 1280x1024. Jak się pozycjonuje 8800 do 240 to możesz sprawdzić w necie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co na szybko przeczytałem to moja gorsza. No cóż... Czasu nie miałem i i tak już zamówiona :) Może odpali.
Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2012 o 17:41, Stalker69 napisał:

Mam problem, mianowicie, nie mogę ruszać kamerą.. Ani myszką, ani klawiaturą, a i jedno
i drugie działa przy innych opcjach. A ruch kamerą, niet. Próbowałem wczytywać save''a,
restartować grę, ustawienia, zmieniałem ustawienia, nic nie pomaga. Ma ktoś jakiś pomysł?

Wczytałem save''a z wcześniejszej tury i kamera działa.. Przychodzi mi na myśl jedno wielkie WTF?! :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2012 o 18:02, Radekl2 napisał:

Panowie szybka piłka- Intel Core 2 Duo E7200 2.53GHz, 2GB RAM, XP, NVIDIA GeForce GT
240.
Na co mogę liczyć? Piszę na szybko, bo jestem w trakcie zamawiania sprzętu i mogę ją
dorzucić :D Ale szybko jak mogę prosić.

U mnie na Phenomnie 2 3giga i gts 250 przy dx9 na wysokich 1400-900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro się przekonam. Mam nadzieję, że pograć się uda.
Ile gra dostała GB aktualizacji od czasu premiery? Chciałbym się przygotować na czekanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2012 o 14:06, Radekl2 napisał:

Jutro się przekonam. Mam nadzieję, że pograć się uda.
Ile gra dostała GB aktualizacji od czasu premiery? Chciałbym się przygotować na czekanie
:)

chyba 4 czy 5 GB. I to niestety nie jest żart, bo na premierę nie zdążyli z high detalami w DX11 (niezły żart btw) i chcąc nie chcąc przy instalacji nie da się tego pominąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie żart, bo mam Empire Total War :) Chciałem tylko zobaczyć jak dużo tego nazbierali przez ten okres czasu :)
Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2012 o 17:23, BartexooN napisał:

Poszukuję takiej frakcji podobnej do Shimazu co mogę się nawet na ponad 40 tur utrzymać
bez żadnych pomniejszych walk. Z góry dzięki.


Yyy, w sensie że same wielkie walki? :) Takeda, Hattori, Ikko-Ikki, Uesugi :)

Jak ma być łatwo, to Chosokabe, i chyba jeszcze Hojo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2012 o 17:30, Feallan napisał:

Jak ma być łatwo, to Chosokabe

chosokabe aż tak łatwo imho nie mają, Shogun 2 to nie Empire i komp umie robić tutaj desanty. Stosunkowo łatwo to jest Uesugi, Date czy innym klanom co startują blisko krawędzi i mogą zabunkrować flankę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2012 o 18:06, dark_master napisał:

chosokabe aż tak łatwo imho nie mają, Shogun 2 to nie Empire i komp umie robić tutaj
desanty.


Mają, z takimi łucznikami mordują połowę armii wroga, zanim w ogóle zdąży wejść na mury.

Dnia 10.01.2012 o 18:06, dark_master napisał:

Stosunkowo łatwo to jest Uesugi, Date czy innym klanom co startują blisko krawędzi
i mogą zabunkrować flankę.


Na pewno łatwiej, niż np. Takedą, ale to nie znaczy, że jest prosto. Komputer niestety lubi sobie czitować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2012 o 19:07, Feallan napisał:

Mają, z takimi łucznikami mordują połowę armii wroga, zanim w ogóle zdąży wejść na mury.

ja robię dokładnie to samo zwykłymi łucznikami ashigaru ;p i nie muszę nimi obsadzać całej wyspy jak to jest w przypadku chosokabe, bo desant mogą dostać praktycznie wszędzie. Generalnie więc najlepszą taktyką jest imho przeć na którąś krawędź mapy by podbić wszystko i mieć tam spokój, a na drugiej tymczasem trzymać tylko łuczników i najlepiej jeszcze mieć za miedzą sojusznika. Gdy podbój się dokona, bawimy się w ekonomię i kilka wielkich armii, napuszczamy przeciwników na siebie i rozpoczynamy marsz po zwycięstwo. I nie trzba wtedy mieć wszędzie armii łuczników, tylko ze dwie silne floty na północy i południu co by broniły przed desantami.

Dnia 10.01.2012 o 19:07, Feallan napisał:

Na pewno łatwiej, niż np. Takedą, ale to nie znaczy, że jest prosto. Komputer niestety
lubi sobie czitować.

a to inna sprawa, choć wiele zależy od tego jak akurat się sytuacja na mapie ułoży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2012 o 18:06, dark_master napisał:

chosokabe aż tak łatwo imho nie mają, Shogun 2 to nie Empire i komp umie robić tutaj
desanty. Stosunkowo łatwo to jest Uesugi, Date czy innym klanom co startują blisko krawędzi
i mogą zabunkrować flankę.

Uesugi łatwo? Ekhm, a o jaki poziom trudności opierasz "łatwo"? Bo akurat Uesugi mają kichę, gdyż te prowincje są rozległe i ciężko je bronić czy atakować.

Teraz gram Mori na poziomie ogólnym wysokim / poziomie bitew bardzo wysokim i jest bardzo łatwo. Nawiązałem i utrzymuję przyjaźni z Urukami (czy jakoś tak). Wszystko na zachód od prowincji początkowej Mori jest już moje, kilka na zachód też. Gdyby nie sojusz z Urukami było by o wiele trudniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2012 o 23:21, Stalker69 napisał:

Uesugi łatwo? Ekhm, a o jaki poziom trudności opierasz "łatwo"? Bo akurat Uesugi mają
kichę, gdyż te prowincje są rozległe i ciężko je bronić czy atakować.

szczerze nie pamiętam, chyba normal, bo na innych komp nie jest ani krztynę mądrzejszy tylko nieprzyzwoicie oszukuje i zachowuje się jakbyśmy zabili mu rodzinę, ząs my dostajemy kary do wszystkiego, od kosztów produkcji po dyplomację. I mówię "stosunkowo łatwo" bo przynajmniej mi gra się ułożyła tak, że szybko zająłem ważne prowincje-ścieżki dookoła (i obsadziłem kluczowe garnizony łucznikami) i porobiłem dobre sojusze z hojo i takedami, przez co na spokojnie mogłem wykończyć Date którzy męczyli się z jakiś non-playable klanem. A potem zdrada Hojo i umacnianie się na linii wzdłuż Shinano, gdzie idą główne szlaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...) I mówię "stosunkowo łatwo" bo przynajmniej mi gra się ułożyła tak, że szybko zająłem ważne prowincje-ścieżki dookoła (i obsadziłem kluczowe garnizony łucznikami) i porobiłem dobre sojusze z hojo i takedami, przez co na spokojnie mogłem wykończyć Date którzy męczyli się z jakiś non-playable klanem. A potem zdrada Hojo i umacnianie się na linii wzdłuż Shinano, gdzie idą główne szlaki.
Wszystko jasne. Jak grałem Uesugi z Hojo i Takedą miałem wojnę, jedyny sojusz jaki miałem to z tym non-playable klanem, Mogami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować