Zaloguj się, aby obserwować  
evilemot

Shogun II: Total War

1255 postów w tym temacie

Panowie mam pytanie..
Zakupiłem sobie shoguna 2 zmierzch samurajów i przy instalacji gry po pierwszej płytce prosi mnie odrazu o trzecią pomijając drugą ;/
Mieliście może podobne problemy i wiecie jak temu zaradzić ?? Bedę bardzo wdzięczny za każdą pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2013 o 12:18, CatInABag napisał:

Pamiętam, że jakiś czas temu na gramie był news o złotej edycji i jak teraz googlałem
to wygląda na to, że już wyszła. Wiadomo coś czy będzie dostępna w Polsce?


Raczej nie, bo już by była. Pewnie nie chcą robić konkurencji swojej wersji z Gamebooka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Saturnie jest do kupienia Shogun 2 za 30zł, oraz dodatek za tą samą kwotę. Bardziej polecacie kupić obie części za 60zł i później czekać na promocję z DLC czy poczekać aż w Polsce wydana zostanie Złota Edycja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo kiedy Złota Edycja u nas zostanie wydana. Prawa do wydawania gier z serii Total War ma CDP, ale póki co nie zostały podjęte kroki aby wydać w Polsce Złotą Edycję, co nie oznacza, że nigdy się u nas nie pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego jak bardzo Ci zależy na tej grze :) 60 zł za Podstawke + FotS to dobra cena :) Warto również się zaopatrzyć w Rise of the Samurai (osobiście, lepiej mi się grało w Świt niż Zmierzch, ale to zależy od indywidualnych preferencji :)) Poza RotS jedynym DLC godnym polecenia jest Blood Pack który dodaje fajne efekty na polu bitewnym. Reszta to dodatkowe frakcje, jednostki itd. które warto kupić jedynie na steamowej lub greenmangamingowej wyprzedaży gdy kosztują parę złotych.

Generalnie grę polecam, zwłascza z Darthmodem, który można pobrać bezpośrednio przez Steam Workshop. Poprawia on AI komputera, jednocześnie kasując bonusy, które pozwalały botom utrzymywać wielgachne armię i niezwykle szybkie odkrywanie technologii itd.

Twój wybór :) Zwłaszcza, że wydanie Złotej Edycji w Polsce jest niewiadomą póki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nastepujący problem : Kupiłem niedawno dodatek zmierzch samruajów a miałem wczesniej podstawke. Dodatek podobno nie wymaga podstawki do dzialania ale zaczeło mi instalowac coś około 1,5 gb plików a do pobrania było jeste około 20gb. Tak więc odinstalowałem co się dalo, wkładam płytkę z podstawki i co się dzieje ? Instaluje mi 8 mb plików z plytki i od razu prosi o włożenie dysku drugiego a do pobrania dalej zostaje 20gb... Wie ktoś o co chodzi ? Mam internet dziiałacy ze średnią predkoscią 3mb/s więc taki download zajmie wieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi dobrze rozumiem sytuację, to odpowiedzią jest to, żę twórcy zrobili patcha, który dodaje do podstawki jednostki z dodatku, aby w multi nie było różnic między graczami, którzy mają standalone''a a między tymi, co mają tylko podstawkę.

I to się chyba dociąga, jak zakupisz standalone''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2013 o 17:18, Heartbreaker napisał:

Jeśłi dobrze rozumiem sytuację, to odpowiedzią jest to, żę twórcy zrobili patcha, który
dodaje do podstawki jednostki z dodatku, aby w multi nie było różnic między graczami,
którzy mają standalone''a a między tymi, co mają tylko podstawkę.

I to się chyba dociąga, jak zakupisz standalone''a.

No tak ale czemu nie zainstaluje mi dajmy na to 12 gb z płyty i nie dociągnie potrzebnych 8 z serwerów stema ? Wygląda to tak ze z płyty instaluje mi się 8mb danych xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2013 o 17:33, Heartbreaker napisał:

Tego niestety nie wiem, ale sądzę, że to może być kolejny bład Steama, bądź jego serwerów.
Jednakże to dziwne, że nagle tyle tylko instaluje z płyty.


Żaden błąd Steama, ktoś po prostu instalator zawalił. Tyle.

A bol znam, na jednym pc się gra pobierała 1,5h, a na drugim 2 dni. Puść pobieranie i poczekaj, niestety.
Gdzieś jeszcze na stronach cdp widziałem poradnik jak niby odpalić instalator, ale mi to nie pomagało. Wielu ludziom także.

I na marginesie. Dodatek wymaga podstawki. A podstawka dodatku. Tzn. wymaga jej plików, te gry są ze sobą scalone. Rzecz w tym, że ściąga wszystko, jak wbijesz keya od czegokolwiek to pobiera 1 mb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2013 o 22:27, Smooqu napisał:

Jest jakiś mod który zmienia idiotyczne wg mnie założenie twórców, aby w pewnym etapie
gry każdy nas atakował? Kupiłem RotS i FotS i jestem zawiedziony bo w obydwóch dodatkach
po iluśtam turach dochodzi do sytuacji że musze walczyć ze wszystkimi klanami, a nawet
wasalami(o zgrozo).


Są mody eliminujące Realm Divide. Poszukaj na http://www.twcenter.net/forums/
I na marginesie Realm Divide nie po x turach, a jak zdobędziesz x prowincji. Ilość prowincji jest proporcjonalny do tych, co masz w kampanii zdobyć.

Jak tylko strona ruszy, bo ostatnim czasy coraz częściej pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Juz ogarnąłem ten problem z Realm Divide. Wystarczył Darthmod - nadal jest Podział Krainy ale tym razem dostajemy bonusa do stosunków z sojusznikami i zostają oni po naszej stronie co ma sens, w przeciwieństwie do kompletnie idiotycznego rozwiązania z podstawki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2013 o 18:00, Smooqu napisał:

Dzięki :) Juz ogarnąłem ten problem z Realm Divide. Wystarczył Darthmod - nadal jest
Podział Krainy ale tym razem dostajemy bonusa do stosunków z sojusznikami i zostają oni
po naszej stronie co ma sens, w przeciwieństwie do kompletnie idiotycznego rozwiązania
z podstawki :)


Znaczy się wiesz, RD jest sensownie w FotSie zrobiony, bo prowadzi do konfliktu na pełną skalę między Cesarz-Shogun-Republika i co do zasady cementuje stosunki między nacjami należącymi do tej samej frakcji.

A co do podstawki, ja mam mieszane uczucie. Jakby nie patrzeć obecne rozwiązanie głupie nie jest, wszakże to wojna o dominację. Z drugiej strony, jak czlowiek o tym nie wie, to fakt RD zaskakuje, ale jak się nieco pogra - ani trochę. To bodajże 10 prowincji na short, 20 na long (tu na pewno) i 30 na domination.

A z vassalami, cóz grałem jako Uesegi na long, miałem 7 wasali (tych też liczy do prowincji do RD), dobiłem do 10 prowincji, a tu RD. I zaraz wojna po kolei z nimi. Tak więc rozumiem o co chodzi. Vassale po RD nie działają (bo nikt pokoju nie zawrze), a przed też są do kitu na mniejsze formaty, bo ich liczy do wymogu. Najlepiej anektować, po co mieć problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2013 o 19:51, vonArnold napisał:

Znaczy się wiesz, RD jest sensownie w FotSie zrobiony, bo prowadzi do konfliktu na pełną
skalę między Cesarz-Shogun-Republika i co do zasady cementuje stosunki między nacjami
należącymi do tej samej frakcji.


A mi właśnie w FotS mój najlepszy sojusznik wypowiedział wojnę, mimo że tyle razem przeszliśmy. Byłem tym strasznie zawiedziony, na szczęście z Darthmodem (co prawda sprawdzałem tylko w RotS) jest już prawidłowo i sojusznik z tego samego rodu staje po naszej stronie.

Dnia 16.04.2013 o 19:51, vonArnold napisał:

A co do podstawki, ja mam mieszane uczucie. Jakby nie patrzeć obecne rozwiązanie głupie nie jest, wszakże to wojna o dominację.


Na pewno zwiększa troszkę poziom trudności, ale ile sensu jest w tym, że frakcja z 1 prowincją i słabą siłą militarna wypowiada wojnę swojemu de facto protektorowi, z którym ma dobre stosunki :) ?

Dnia 16.04.2013 o 19:51, vonArnold napisał:

A z vassalami


Z wasalami to w ogóle lepiej sobie głowy nie zawracać w Shogunie. Nie wiem z czego wynika ten błąd ale często sojusznicy wasali graczy co jest kompletną głupota IMO, na dodatek fakt, że potrafią Ci wypowiedzieć wojnę w której nie mają zadnych szans na zwycięstwo tez jest frustrujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam spory problem, otóż kupiłem na cyfrowym giermaszu Shogun2 Zmierzch Samurajów, a przy próbie aktywacji wyskakuje komunikat, że gra już jest w mojej bibliotece gier i Steam odsyła mnie do Total War: Shogun 2, przez co nie jestem w stanie pobrać dodatku. Do kogo mogę się zwrócić (podejrzewam, że otrzymałem błędny klucz)? Pomoc cdp odsyła mnie do Steama ten z kolei na stronę SEGI , gdzie jest napisane aby zalogować się na SEGA PASS. Jest jeden problem, ta usługa jest już nieaktywna:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to dość jasne, że winny jest CDP, niech sprawdzą czy key na pewno jest do dodatku.

Ewentualnie możesz pobawić się Steamem - zmiana nazwy clientregistry.blob i reset, zmiana języka, włączenie wersji beta itd. To czasami pomaga na problemy z keyami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2013 o 20:31, Net_com napisał:

Czy warto inwestowac w kolej żelzną i drogą piechotę amerykanską bądź angielską i inne
dosyć drogie jednostki ?


Co do kolei- warto pod warunkiem, że zaplanujesz ekspansje w taki sposób, by kolej to ułatwiła. Przykładowo zdobywasz prowincje z koleją i mając z jednej strony sojusznika a z drugiej wroga, zdobywasz szybko prowincje wroga, a nastepnie sojusznika :P

Nie musisz również budować kilku najdroższych budynków, lecz wysyłasz jednostki specjalne po całej mapie z danej prowincji. O ile pamiętam budowa kolei to osiągnięcie i zwiększenie dochodów handlowych.

Wada to konieczność zaplanowania takiego sposobu gry i trudność w obronie prowincji kolejowych.

Co do drogich jednostek- nie grałem zbyt często w multi, a tam najlepiej sprawdzać przydatność jednostek, ale w kampanii na normlanym i wysokim stopniu trudności graniem z drogimi jednostkami zmienia "troche" taktykę. Nie mogą one stanowić znacznej części armii, bo wróg i tak wygra przewagą, ale często spektakularnie zmieniają sytuację na korzyść gracza z jednostkami potężniejszymi, szczególnie za sprawą zdolności specjalnych.

Ja z kolei zapytam ("haha") czy zna ktoś mod dodającym kampanię na nowym terenie np. zainspirowaną Legendą 5 Kręgów :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2013 o 20:31, Net_com napisał:

Czy warto inwestowac w kolej żelzną i drogą piechotę amerykanską bądź angielską i inne
dosyć drogie jednostki ?


Kolej fajna, bo można szybko transportować wojsko (zwłaszcza powolne armaty). Budujesz wojsko w jednej prowincji i później rozwozisz po mapie.
Co do specjalnych jednostek, to zerknij na statystyki. Nie mają jakiś cudownych bonusów, ale są zwyczajnie bardzo dobrymi jednostkami. Jak masz możliwość to bierz (można tylko 3 kupić).
Statki oczywiście też są niezłe, ale można mieć jeden i ich utrzymanie sporo kosztuje (ok. 2000 za Warriora). Jak szybko pójdziesz w zaawansowany pocisk segmentowy i później w pancerz, to powinieneś i tak wymiatać wystarczająco mocno, więc nie ma się co przesadnie spieszyć (chociaż widok Warriora koszącego całą flotę przeciwnika jest bardzo miły ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem dosyć nie doświadczony jeżeli chodzi o Shoguna2 TW. Chciałem się zapytać czy do klanów ikko-ikki i hatori potrzebny jest jakiś dodatem czy wystaczy zwykły Shogun2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować