Zaloguj się, aby obserwować  
evilemot

Shogun II: Total War

1255 postów w tym temacie

Chciałbym wrócić do Shoguna 2, a właściwie go zacząć, bo kilkugodzinny kontakt z grą niegdyś mnie odrzucił - czułem się jak pijane dziecko we mgle po przesiadce z Medievala 2 (w Empire niestety nie grałem). Jakieś rady odnośnie klanów/gospodarki/wojska etc., etc.? Z góry dzięki za pomoc.
PS. Warto inwestować w jakieś DLC prócz Rise of the Samurai?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2014 o 18:46, Firefly94 napisał:

/../


Jakimś ekspertem w Shoguna to nie jestem, ale najłatwiej byłoby zacząć grę rodem Chosokabe albo Shimazu. Chosokabe do tego ma jakieś profity z rolnictwa, ale nie jestem w stanie sobie przypomnieć czy to prawda. Oba rody startują na wyspach, co już jest szansą na to, że nie zostanie się zmiecionym przez otaczające klany.

Co do wojska: na początku zawsze inwestowałem w ashigaru (łuczników i wojowników). Potem stopniowo ulepszałem o kawalerie, samurajów i tak dalej i tak dalej. Dwie, trzy rozbudowane armie powinny wystarczyć do wygranej.

Rise of the Samurai wystarczy, chyba, że jeszcze chcesz jakiś dodatkowych frakcji. Otomo zdaje się, że jest ciekawe - dostęp do broni palnej, czarnego statku i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza strategia (czy też najpopularniejsza) idziesz w wyszkolenie ogromnej ilości ashigaru- musisz mieć dobrą ekonomię, ashigaru są tani, więc świetnie sprowadzają się jako jednostki garnizonowe... Wyszkolonych samurajów trudno w podstawce szybko przetransportować po całej mapie dla obrony jednego miasta. Dlatego też unikaj walki na dwóch frontach. Przeciwnik, który zamierza cię zaatakować, zrobi to na 99 % nawet jeśli masz milionową armię, więc tak jak on oszukuje, łamięc pokój (a karę też dostajesz), Ty wczytaj wcześniej grę i wybuduj armię na granicy :P
Morale są ultraważne- ashigaru szybko je tracę, więc mimo wszystko trzymaj generała blisko i szkól ich jak najwięcej. Szczególnie, że za dużo złota powoduje dziwne eventy w stylu "wydaj 2500 koku bo coś tam spłoneło". Przemieszczaj ich często, szybko awansują i stają się prawdziwie potężni.
Shimazu jest łatwejsze na początek niż Chosokabe- mają całą dużą wyspę przed sobą i nikogo, kto może niespodziewanie zaatakować. Trzeba tylko szybko podbić innych- inne rody na ich wyspie też są w miarę silne.
Otomo są stanowczo OP- za mały koszt możesz mieć szybko bardzo potężne i w dużej ilości jednostki z bronią palną.
Od razu wyślij jednostki do portów handlowych- jasne, komp nie będzie chciał z Tobą handlowac (bo i nic nie ma w zamian, więc się obraża), ale kto bogatemu przeszkodzi? :P A i wtedy możesz bunty wszczynać bez końca, w zamian masz wtedy prowincje, które wymęczają przeciwnika, są łatwe do podbicia i mimo że osłabiły wroga, to nie liczą się do limitu prowincji po którym każdy Cię zaatakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DLC do Zmierzchu jest w sumie pięć:
- The Saga Faction Pack
- The Obama Faction Pack
- The Tsu Faction Pack
- The Sendai Faction Pack
- Blood Pack

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, niedawno wrocilem do gry w Szoguna 2 , szukam chetnych do gry w kampanie online twarza w twarz , moj nick na steam SZKOCINA na facebooku Dariusz Szkocja
pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem sobie ostatnio na allegro gamebooka Shogun 2: Total War. Jednakże sprzedający przesłał mi gamebooka Zmierzch Samurajów. W gamebooku pisało, że gracz będzie mógł zagrać w kampanię z podstawki + rise of the samurai. Niestety nie mam takiej możliwości, tylko zmierzch a bardzo bym chciał sobie zagrać w kampanię z podstawki :(. W plikach gry widziałem jednak pliki z podstawki i rise of the samurai, poza tym dodatek nie ważyłby 16 GB. Czy jest jakaś możliwość by odblokować funkcję grania w podstawkę?
Dzięki za odpowiedź!

No i przypisałem grę do steam, myśląc że będzie możliwość zagrania w podstawową kampanię, więc na odesłanie jest troszkę za późno.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmierzch samurajów jest akurat dosyć spory więc to możliwe, że way 16 GB. Coś tu nie gra, skoro nazwa gry boxa to Zmierch samurajów, a wg ciebie było napisane, że będziesz miał możliwośc gry w podstawkę+rise of the samurai. To sa zupełnie inne kampanie. Żeby odblokować podstawkę musisz ją kupić. Teraz nie za wiele się wykosztujesz, ale raczej pewne jest, że musisz to przypisać do konta.

A jaka gra dodała ci się do biblioteki steam? Co pisało po wprowadzeniu klucza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisało Shogun 2: Total War i tak jest w bibliotece.
Na internecie ludzie pisali, że Zmierzch Samurajów waży 4 GB. Poza tym tak jak mówiłem w plikach gry są elementy podstawki i rise of the samurai. Mogę zacytować fragment "Gdy ktoś jest wyznawcą starych wartości, zawsze może wyciągnąć miecze i łuki i wrócić do kampanii z przełomu XVI wieku. (Podstawka) Można nawet cofnąć się do wieku XII i zająć się początkami szogunatu. (Rise of the Samurai). A poza tym podczas instalacji steam nie prosił o włożenie płyty 2. Zawartości 3 płyt ważą razem 20GB a gdy gra się pobiera to tylko 16. Coś tu jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, dodam jeszcze że Zmierzch Samurajów jest zapisany jako DLC do podstawki, którą niby mam ale nie mogę zagrać. WTF? W bibliotece próbowałem wyłączyć zmierzch samurajów jako DLC i pamiętam.że jak włączyłem to wgrało się 2.9 GB. Więc co z resztą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2015 o 22:13, SeiTai2 napisał:

Pisało Shogun 2: Total War i tak jest w bibliotece.
Na internecie ludzie pisali, że Zmierzch Samurajów waży 4 GB. Poza tym tak jak mówiłem
w plikach gry są elementy podstawki i rise of the samurai. Mogę zacytować fragment "Gdy
ktoś jest wyznawcą starych wartości, zawsze może wyciągnąć miecze i łuki i wrócić do
kampanii z przełomu XVI wieku. (Podstawka) Można nawet cofnąć się do wieku XII i zająć
się początkami szogunatu. (Rise of the Samurai). A poza tym podczas instalacji steam
nie prosił o włożenie płyty 2. Zawartości 3 płyt ważą razem 20GB a gdy gra się pobiera
to tylko 16. Coś tu jest nie tak.

A nie pszyszło ci do głowy że steam od jakiegoś czasu popiera pliki spakowane,pobrał może i 16 giga ale na dysku i tak to waży około 20-22 giga,Jak ktoś ma tylko Shoguna 2 lub Dodatek stand alone (Fall of the Samuraj) to i tak mu ściągnie całość byś mógł multi z innymi grać a potem dokupujesz co ci brakuje podajesz klucz i grasz nic ci nie ściąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Więc pozostaje mi tylko kupić jakiegoś CD - keya bo sprzedawca feralnego zmierzchu już ma wszystkie podstawki wykupione. Oby tylko nie było żadnych problemów bo ze steamem mam przykre doświadczenia. A propo co myślicie o CD - keyach? Wiem że to nie na temat ale pytam z ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować