Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

MDK 1 i MDK 2

35 postów w tym temacie

Witam, mam problem z płynnością gry MDK, choć, jak można się domyślić, sprzęt jak na tę grę potężny :) Problem występuje chyba tylko przy przezroczystych szybach (sala treningowa mnie powstrzymała), wtedy FPS spada chyba do 1/s i grać się nie da. Nie wiem, czy więcej takich momentów w grze mi spowolni płynność, ale po prostu nie da się grać. Trochę tych opcji jest, a być może ktoś z Was będzie wiedział, co zmniejszyć/wyłączyć, bym nie musiał tego szukać metodą prób i błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma zapowiedzi nowej części lub remake - z dzisiejszymi możliwościami technologicznymi MDK ponownie by wymiatało i mogę założyć się, że zdobyłoby grono fanów wśród graczy nie pamiętających gier z tej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z racji na promocję na gog.com kupiłem obie części aby przypomnieć sobie tę świetną serię. Mam jednak wielki problem z 1. częścią.
Mianowicie gra tnie się niemiłosiernie. Zastosowałem proponowane ustawienia Direct3D z forum gog.com, jednak nie pomogły. Próbowałem również emulacji 3Dfx i ściągnięcia exe do tej wersji, ale wtedy gra się na malym ekraniku wycentrowanym, a wokół można podziwiać czarną ramę. Jakieś pomysły?
Mój sprzęt to laptop - procesor i5, karta GF 330M, 4 GB RAM i Windows 7 x64.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pomysły?

Dnia 21.06.2011 o 18:55, tykus napisał:

Mój sprzęt to laptop - procesor i5, karta GF 330M, 4 GB RAM i Windows 7 x64.


Spróbuj odpalić grę na jednym rdzeniu. Włącz grę, będąc w menu użyj kombinacji Ctrl+Alt+Del, wybierz stosowny proces .exe (chyba mdk.exe?), wybierasz "Ustaw koligację", odznaczasz wszystkie rdzenie prócz jednego, oznaczonego jako Procesor 0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 20:08, Blackhand napisał:

Albo uruchom grę w trybie zgodności z Windows 9x, wówczas gra też zostanie odpalona na
jednym rdzeniu.


Niestety, nie pomaga. Płynnie chodzi w software mode, ale za to tam grafika cała się krzaczy, więc też nieciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 21:59, kaczek93 napisał:

/ciach/
Spróbuj ustawić zgodność z Win 98. Nie wiem jak na W7 ale na XP leci to tak. Prawym na
ikonkę gry > właściwości > zgodność


I jeszcze gorzej na tym trybie zgodności ;) Nic, póki co gram w dwójkę (ta mnie pozytywnie zaskoczyła, natywna obsługa 1600x900), wyśmienita gra i niemal w ogóle się nei zestarzała, jedynie trzeba nieźle przy sterowaniu pogrzebać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż poradzisz, urok "kompatybilności wstecznej" hardware''u, a dokładniej - jej braku. Ja mam np. problem z Polanami II, na notebooku z GF9300M GS płynność w wersji wykorzystującej shadery jest żenująca (parę klatek na sekundę), gdy mój brat na sprzęcie wyposażonym w mobilną wersję Radeona 9600 śmigał przy stabilnym wysokim fps. Wypróbowałem wszystkie znalezione w Internecie sposoby, szukałem pomocy na forach i u twórców gry, nic nie pomogło. Czasami niestety trzeba się z takimi rzeczami po prostu pogodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic, póki co bawię się świetnie grając w dwójkę, której za bardzo nie znam, w przeciwieństwie do jedynki, którą miło wspominam. Pierwsza część chodzi płynnie w software mode, ale grafika lubi tam się krzaczyć. I tak, niby tak jest z kompatybilnością wsteczną, ale dlatego też kupiłem na gogu, bo niby dbają o to by chodziło wszystko na nowszych konfiguracjach, ale okazuje się, że bywa różnie. Wysłałem wiadomość do ich pomocy technicznej, ciekawe czy coś wymyślą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować