Zaloguj się, aby obserwować  
Ring5

Torchlight II

218 postów w tym temacie

Teraz Ty uważaj. ;)

Dnia 20.10.2012 o 20:07, aope napisał:

Wcześniejszy post: "Co widze buildy ludzi to WSZYSTKIE są takie same."
Buildów widziałem naprawde sporo

No tak jak w końcu jest? :D I co ja miałem Ci udowodnić, jeśli nie fakt, że w Diablo 3 nie istnieje coś takiego jak jedyny słuszny biuld?

A jeśli nie chcesz wrzucać filmiku, to nie jesteś w stanie (zapewne dlatego, że nie potrafisz, bo jesteś w błędzie) udowodnić, że walka z bossami w Diablo 3 sprowadza się do stania w miejscu i trzymania jednego przycisku. Ja dzisiaj spróbowałem tak z Azmodanem i dałem radę zabrać mu jakieś 15% życia. Najwyraźniej coś ze mną nie tak. :(
I powtórzę, że oczywiście nie mam na myśli sytuacji, w której gracz ma nieproporcjonalnie dobre przedmioty. Chodzi mi o grę na poziomie siły potworów mniej więcej dostosowanej do gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2012 o 20:07, aope napisał:

Eee? Jaką swoją opinię? Poproszono mnie o przykład to go podałem.


co tam że to przyklad dotyczący kilku osób z całej społeczności d3, nie ?

Dnia 20.10.2012 o 20:07, aope napisał:

Niemniej zazdroszczę wiedzy nt. internetowych celebrytów dla nastolatków. Albo
i nie.


ogladajac relacje z targow czy turnieji ciezko nie wiedziec kto ko to jest.

Dnia 20.10.2012 o 20:07, aope napisał:

No to świetnie. Internetowy idol nastolatków, meh.


nie chodzi o to kim jest, tylko o to że nie wiesz co wklejasz.

Dnia 20.10.2012 o 20:07, aope napisał:

Alez ja bardzo dobrze rozumiem mechanikę obu tych gier. Nie widze sensu po raz nasty
tego powtarzać. I tak jak wielokrotnie pisałem - mi mechanika w D3 nie odpowiada. Jest
uproszczona tak bardzo, aby średnio ogarnięty szympans się nie pogubił. Wolę klasyczne
podejście. I jeszcze jedno - jeśli (nie daj Boże) mechanika z D3 przyjmie się jako standard
w przyszłych h''n''s, to jeszcze zapłaczesz za "klasyką". Niech przykładem będą wychodzace
w dzisiejszych czasach gry rpg dla szerokiej publiczności - do czego doprowadziły uproszczenia
w gatunku widac bardzo dobrze. Tak dobrze, że ludzie tęsknia za "klasycznymi rpg", których
nie ma, bo wypuszcza się uproszczone potworki dla mas.


mając do wyboru jedyne sluszne bulidy (punkty i skille) z d2 a spora swobode doboru skilli z d3 wybór dla mnie jest oczywisty. nie interesuje mnie rozdawanie 5 punków co poziom. swoboda rozdawnia puntkow wymaga kompletnie innego balansu przedmiotow.

Dnia 20.10.2012 o 20:07, aope napisał:

I ponownie - dla mnie "standard" Diablo
3 w postaci domu aukcyjnego, uproszczenia rozgrywki, spłycenia rozwoju postaci, zniszczenia
losowo generowanych etapów sprowadzając je do żenującego poziomu, kontrolowanie dropu
i oparcie całej gry na transakcjach nie jest i nigdy nie będzie standardem.


... napisalem ze nowy standard w hnsach wyznaczylo w podejsciu do klas. diablo 3 - kazda klasa swoj sposob zuzywania i generowania zasobow. t2 - oldschool spamowalny oparty na manie. tyle. innych aspektow nie ocenialem.

Dnia 20.10.2012 o 20:07, aope napisał:

Ponieważ inne h''n''s przynajmniej zmuszają do zastanowienia się w co zainwestować, wymuszają
pewne decyzje nie odsłaniając wszystkich kart od razu? W D3 tego nie ma. Jest za to idiotyczny,
uproszcozny system, który kompletnie nie wymaga uwagi na rozwój, kierując ją tylko i
wyłacznie na zbieranie przedmiotów?


wielki rozwoj postaci - punkt tutaj czy punkt tutaj. a zmieni sie tylko procent jakiejs wartosci. tego typu rzeczy sa przydatne, ale w grach taktycznych czy oldschoolowych rpgach (z masa wspolczynnikow)

Dnia 20.10.2012 o 20:07, aope napisał:

A teraz trudne zadanie - znajdź mi między tymi stwierdzeniami różnicę. I skończ z hasłami
typu brednie, bo poważnie odechciewa się dyskutować. I nie, niczego mi nie udowodnił.
Buildów widziałem naprawde sporo, on podał tylko 3 z nich, to niczego nie zmienia.


odpisał Ci wyżej

Dnia 20.10.2012 o 20:07, aope napisał:

Najwyraźniej nie rozumiesz. Na każdym kroku używasz górnolotnych, mocnych haseł dyskredytujących
jeden tytuł i wychwalając drugi. Tak było chocby z "duuuuużo mniej skilli" do którego
się odniosłem. Przesadzasz i to bardzo. A to, że dyskusja przeniosła się później na idiotyczny
poziom, to już inna sprawa. Wady to kwestia subiektywna, tak samo jak zalety, ale Twoje
przesadzone hasła zwyczajnie psują normalny porządek.


policz poprawnie skille tak jak pisalem wczesniej to ustalimy ile to jest ''duuuuzo'' ;)

Dnia 20.10.2012 o 20:07, aope napisał:

Nie, nie jest normalną. Porównanie gry w zasadzie indie z molochem jest normalna sprawą?


czyli indory trzeba wyzej oceniac bo maja mniejszy budzet ? z jakiej racji ?

Dnia 20.10.2012 o 20:07, aope napisał:

No to fajnie. Mam nieco inne zdanie na ten temat. Niemniej skoro już się porównuje, to
tylko dobrze swiadczy o T2. Albo źle o D3. Runic od początku był w tym wyścigu na straconej
pozycji, jak dobrej gry by nie zrobił i o tym wszyscy wiedzieli. Ciekawym jest to, że
ludzie w ogóle zaczęli porównywać, lepiej dla tego małego studia :]


studio, budzet i inne pierdoly nie maja znaczenia. liczy sie gameplay i jego wykonanie.

Dnia 20.10.2012 o 20:07, aope napisał:

Grałeś w FATE? Bo jeśli nie, to rozumiem, ale jeśli tak - to coś pamięć szwankuje. Polecam
odswieżyć aby nie pisac takich głupot. Odgrzewany to jest CoD, serwując to samo. Przepaść
między T2 a FATE jest ogromna, tak samo jak między T1 a T2.


szczegolnie w kwestii peta, statystyk czy dropu.

Dnia 20.10.2012 o 20:07, aope napisał:

Mniej rozbudowana? Wolne żarty. Przyjemna? Owszem. I żeby nie było - ja nie twierdzę,
że D3 jest słabą grą. Uwazam tylko, ze daleko idące uproszczenia zwyczajnie jej zaszkodziły,
tak samo jak zaszkodził się dom aukcyjny i obcięcie podstawowych mechanizmów gatunku,
o czym napisałem wcześniej. Ma swoje plusy, przy 1 przejściu bawiłem się świetnie. problem
w tym, że kompletnie nei chce mi się do niej wracać, co przy wcześniejszych odsłonach
było nie do pomyślenia.


nie widze nic zlego w domu aukcyjnym, przy takim drop chance jego wprowadzenie jest normlane. RMAH ? gdyby go nie bylo ludzie kupczyliby na allegro.

t2 skonczylem raz jedna klasa i bez modow nawet nie podchodze ponownie, d3 skonczylem 3 klasami (3x60 lvl) i moim doktorem leca kolejne godziny, jak za starych dobrych czasow d2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2012 o 00:13, EmperorKaligula napisał:

co tam że to przyklad dotyczący kilku osób z całej społeczności d3, nie ?


Wymień je, skoro jest ich tylko kilka ;)

Dnia 21.10.2012 o 00:13, EmperorKaligula napisał:

ogladajac relacje z targow czy turnieji ciezko nie wiedziec kto ko to jest.


Nie mam czasu na takie pierdoły. Popraw te "turnieji" bo aż oczy bolą :]

Dnia 21.10.2012 o 00:13, EmperorKaligula napisał:

nie chodzi o to kim jest, tylko o to że nie wiesz co wklejasz.


Poczekaj...moment...moment...BUAHAHAHA :D Pewnie, że nie wiem i że źle, bo nie pasuje do twojej tezy ;D

Dnia 21.10.2012 o 00:13, EmperorKaligula napisał:

mając do wyboru jedyne sluszne bulidy (punkty i skille) z d2 a spora swobode doboru skilli
z d3 wybór dla mnie jest oczywisty. nie interesuje mnie rozdawanie 5 punków co poziom.
swoboda rozdawnia puntkow wymaga kompletnie innego balansu przedmiotow.


No pewnie, trzeba się "nieco" bardziej postarać :>

Dnia 21.10.2012 o 00:13, EmperorKaligula napisał:

... napisalem ze nowy standard w hnsach wyznaczylo w podejsciu do klas. diablo 3 - kazda
klasa swoj sposob zuzywania i generowania zasobow. t2 - oldschool spamowalny oparty na
manie. tyle. innych aspektow nie ocenialem.


Zobaczymy, czy wyznaczyło standard, czy tez wyznaczyło "standard" tylko dla siebie :> Wiesz w ogóle co oznacza hasło "standard"? Bo chyba nie :]

Dnia 21.10.2012 o 00:13, EmperorKaligula napisał:

wielki rozwoj postaci - punkt tutaj czy punkt tutaj. a zmieni sie tylko procent jakiejs
wartosci. tego typu rzeczy sa przydatne, ale w grach taktycznych czy oldschoolowych rpgach
(z masa wspolczynnikow)


Nie, nie wielki - standardowy przy h''n''s. D3 nawet tego nie posiada, pewnie, aby przypadkiem biedny gracz się nie pomylił/pogubił i skupił tylko na farmieniu po tych samych mapach ;)

Dnia 21.10.2012 o 00:13, EmperorKaligula napisał:

odpisał Ci wyżej


Spodziewałem się takiej odpowiedzi ;D Widać, że niestety nie rozumiecie hasła "z moich obserwacji wynika".

Dnia 21.10.2012 o 00:13, EmperorKaligula napisał:

policz poprawnie skille tak jak pisalem wczesniej to ustalimy ile to jest ''duuuuzo''
;)


Policzyłem poprawnie, najwyraźniej Ty masz z tym problem, albo nie rozumiesz hasła skill. Skille to jedno, ich udoskonalenia to drugie. Ile jest skilli już Ci podałem. Nie rozumiem więc, czego nie rozumiesz :> A skoro przy udoskonaleniach jestesmy - kazdy skill w T2 ma 3 tiery, które się realnie przydają. W D3 sa runy, z których do kazdego skilla 3/4 jest kompletnie bezużytecznych. Niestety.

Dnia 21.10.2012 o 00:13, EmperorKaligula napisał:

czyli indory trzeba wyzej oceniac bo maja mniejszy budzet ? z jakiej racji ?


Jak nauczysz się co oznacza różnica pomiędzy "oceniać lepiej" a "porównywać" o czym była mowa, to wtedy wróć. Bo najwyraźniej nie rozumiesz.

Dnia 21.10.2012 o 00:13, EmperorKaligula napisał:

studio, budzet i inne pierdoly nie maja znaczenia. liczy sie gameplay i jego wykonanie.


Tym bardziej smuci to ile kasy wpompowano w D3 i ile czasu i jak wygląda efekt końcowy :(

Dnia 21.10.2012 o 00:13, EmperorKaligula napisał:

szczegolnie w kwestii peta, statystyk czy dropu.


Czyli podtrzymujesz, ze T2 to odgrzany FATE? Bo jeśli tak, to chyba nie mamy o czym rozmawiać ;D Może zagraj w to FATE i wtedy sie wypowiedz ;D

Dnia 21.10.2012 o 00:13, EmperorKaligula napisał:

nie widze nic zlego w domu aukcyjnym, przy takim drop chance jego wprowadzenie jest normlane.


No to fajnie, tylko uważaj, abz Blizzz znowu nie obniżył tego dropu ;D

Dnia 21.10.2012 o 00:13, EmperorKaligula napisał:

RMAH ? gdyby go nie bylo ludzie kupczyliby na allegro.


No i? No tak, Blizz nic by z tego nie miał ;)

Dnia 21.10.2012 o 00:13, EmperorKaligula napisał:

t2 skonczylem raz jedna klasa i bez modow nawet nie podchodze ponownie, d3 skonczylem
3 klasami (3x60 lvl) i moim doktorem leca kolejne godziny, jak za starych dobrych czasow
d2


No to fajnie. Ja skończyłem Diablo 3 raz, zacząłem grać drugi raz i znudziłem sie po kilku godzinach chodzenia po tych samych poziomach, które nawet nie są losowo generowane. Nie mam zamiaru wracać do tej powtarzalnej nudy :) T2 skończyłem własnie 2 raz inna postacią, chociaz tylko na 54 lvl, więc do 100 lvl jeszcze trochę. Inną postacią gram NG++ i wciąż nie mam dość - 86 lvl, troche mapworków zrobionych, jest miło dzięki losowości. Mody tylko jeszcze bardziej udoskonalą rozgrywkę, licze też na kompletne kampanie, ich przygotowanie będzie bez problemu możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2012 o 01:20, aope napisał:

Wymień je, skoro jest ich tylko kilka ;)


nie widze w tym sensu, do dziś nawet nie widziałeś, że takie osoby istnieja...

Dnia 21.10.2012 o 01:20, aope napisał:

Nie mam czasu na takie pierdoły.


no to mozesz go znac z licznych akcji charytatywnych. chyba ze na takie pierdoly tez nie masz czasu.

Dnia 21.10.2012 o 01:20, aope napisał:

Popraw te "turnieji" bo aż oczy bolą :]


too late

Dnia 21.10.2012 o 01:20, aope napisał:

Poczekaj...moment...moment...BUAHAHAHA :D Pewnie, że nie wiem i że źle, bo nie pasuje
do twojej tezy ;D


od poczatku: mowisz ze jest banalnie latwo, a dajesz link do goscia ktory ma miliardy zlota od fanow i lata w najlepszych przedmiotach jakie sa mozliwe jako potwierdzenie tego. niech osoby postronne ocenia Twoj tok rozumowania.

Dnia 21.10.2012 o 01:20, aope napisał:

No pewnie, trzeba się "nieco" bardziej postarać :>


mimo wszystko jestem zdania ze teraz jest wieksza swoboda niz przy ''rozdawaniu co poziom''. teraz mozesz eksperymentowac ile chcesz. do d2 kazdy, predzej czy pozniej szukal testowych bulidow jesli chcial miec sensowna postac na multi.

Dnia 21.10.2012 o 01:20, aope napisał:

Zobaczymy, czy wyznaczyło standard, czy tez wyznaczyło "standard" tylko dla siebie :>
Wiesz w ogóle co oznacza hasło "standard"? Bo chyba nie :]


o dziwo napisalem, zrozumiales i nawet probowales zatrollowac. jestem pod wrazeniem.

Dnia 21.10.2012 o 01:20, aope napisał:

Nie, nie wielki - standardowy przy h''n''s. D3 nawet tego nie posiada, pewnie, aby przypadkiem
biedny gracz się nie pomylił/pogubił i skupił tylko na farmieniu po tych samych mapach
;)


co jest najwazniejsza rzecza w diablo ? co bylo najwazniejsze w d2 ? FARMA I DROP. rozwoj zawsze na dalszy plan. dopiero teraz to odkryles ?

Dnia 21.10.2012 o 01:20, aope napisał:

Spodziewałem się takiej odpowiedzi ;D Widać, że niestety nie rozumiecie hasła "z moich
obserwacji wynika".


rozumiemy, ''z moich obserwacji wynika'' znaczy tyle samo co ''zmyslam i trolluje bez znajomosci tematu'', ktore trzeba obalić i tak też sie stalo.

Dnia 21.10.2012 o 01:20, aope napisał:

Policzyłem poprawnie, najwyraźniej Ty masz z tym problem, albo nie rozumiesz hasła skill.


mialem Ci robic screeny z roznym zastosowaniem skilla z roznymi runami na dowod tego ze znowu bredzisz, ale to nic nie da. policz tiery, policz runy. roznica ciagle bedzie ~''duuuuuuzo''''

Dnia 21.10.2012 o 01:20, aope napisał:

Skille to jedno, ich udoskonalenia to drugie. Ile jest skilli już Ci podałem. Nie rozumiem
więc, czego nie rozumiesz :> A skoro przy udoskonaleniach jestesmy - kazdy skill w
T2 ma 3 tiery, które się realnie przydają. W D3 sa runy, z których do kazdego skilla
3/4 jest kompletnie bezużytecznych. Niestety.


jak skonczyles tylko normala to nie widziales nawet polowy skilli dla jednej klasy. nikt Cie serio nie trakuje przy Twoich probach oceny mechaniki d3.

Dnia 21.10.2012 o 01:20, aope napisał:

Jak nauczysz się co oznacza różnica pomiędzy "oceniać lepiej" a "porównywać" o czym była
mowa, to wtedy wróć. Bo najwyraźniej nie rozumiesz.


podtrzymuje swoje zdanie. nie chesz porownywac indykow z AAA bo co ? bo roznica w kosztach ? brednie. jak ktos robi h''n''sa to bedzie porownywany do innych gier w tym gatunku. tyle. mozna byc oryginalnym (wiekszosc gier indie), albo mozna znowu zrobic fate w ciut innej oprawie graficznej.

Dnia 21.10.2012 o 01:20, aope napisał:

Tym bardziej smuci to ile kasy wpompowano w D3 i ile czasu i jak wygląda efekt końcowy
:(


a mnie cieszy obecny wyglad d3 (po premierez tez zle nie bylo), a tempo patchowania tez jest zadowalajace.

Dnia 21.10.2012 o 01:20, aope napisał:

Czyli podtrzymujesz, ze T2 to odgrzany FATE? Bo jeśli tak, to chyba nie mamy o czym rozmawiać
;D Może zagraj w to FATE i wtedy sie wypowiedz ;D


nie odniosles sie do kwesti peta, dropu i uproszczonych statystyk. czekam. gralem i to duzo.

Dnia 21.10.2012 o 01:20, aope napisał:

No to fajnie, tylko uważaj, abz Blizzz znowu nie obniżył tego dropu ;D


teorie spiskowe hejterow. mozesz to samo napisac o kazdej grze multi.

Dnia 21.10.2012 o 01:20, aope napisał:

No i? No tak, Blizz nic by z tego nie miał ;)


a gracz nie mial by okazji by ewentualnie legalnie zarabiac na przedmiotach nalezacych do blizza. sporo znaomych odzyskalo kase za gre i ma juz na dodatek.

Dnia 21.10.2012 o 01:20, aope napisał:

No to fajnie. Ja skończyłem Diablo 3 raz, zacząłem grać drugi raz i znudziłem sie po
kilku godzinach chodzenia po tych samych poziomach,


tak jak myslalem, skilli na oczy nie widziales, ale 75% wszystkich jest bezuzyteczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2012 o 02:35, EmperorKaligula napisał:

nie widze w tym sensu, do dziś nawet nie widziałeś, że takie osoby istnieja...


A więc chcę je poznać. Czekam na te kilka osób. Zawsze z chęcią przyjmę kolejną dawkę wiedzy.

Dnia 21.10.2012 o 02:35, EmperorKaligula napisał:

no to mozesz go znac z licznych akcji charytatywnych. chyba ze na takie pierdoly tez
nie masz czasu.


Niestety nigdzie nie słyszałem/czytałem o jego akcjach charytatywnych. Przykro mi, nie śledzę internetowych wzorów młodego pokolenia.

Dnia 21.10.2012 o 02:35, EmperorKaligula napisał:

od poczatku: mowisz ze jest banalnie latwo, a dajesz link do goscia ktory ma miliardy
zlota od fanow i lata w najlepszych przedmiotach jakie sa mozliwe jako potwierdzenie
tego. niech osoby postronne ocenia Twoj tok rozumowania.


od poczatku. Twierdzisz, że Diablo 3 to tylko farma. Więc można zdobyć świetne przedmioty. Ba, ktoś je zdobył, skoro ktoś inny je kupił. Czyli generalnie...o co Ci chodzi?

Dnia 21.10.2012 o 02:35, EmperorKaligula napisał:

mimo wszystko jestem zdania ze teraz jest wieksza swoboda niz przy ''rozdawaniu co poziom''.
teraz mozesz eksperymentowac ile chcesz. do d2 kazdy, predzej czy pozniej szukal testowych
bulidow jesli chcial miec sensowna postac na multi.


No pewnie, że jest większa swoboda - wszystko otrzymujesz na tacy. To się nazywa uproszczeniem.

Dnia 21.10.2012 o 02:35, EmperorKaligula napisał:

o dziwo napisalem, zrozumiales i nawet probowales zatrollowac. jestem pod wrazeniem.


O dziwo mam wrażenie, że wciąż nie rozumiesz haseł, którymi się posługujesz, w tym konkretnym przypadku hasła "standard" :]

Dnia 21.10.2012 o 02:35, EmperorKaligula napisał:

co jest najwazniejsza rzecza w diablo ? co bylo najwazniejsze w d2 ? FARMA I DROP. rozwoj
zawsze na dalszy plan. dopiero teraz to odkryles ?


Dla mnie najważniejsza była zabawa, klimat i losowość, która pozwalała bawić się naprawde długo. Widać, każdy oczekuje od gier czegoś innego, ale nie potrafisz niestety tego zrozumieć.

Dnia 21.10.2012 o 02:35, EmperorKaligula napisał:

rozumiemy, ''z moich obserwacji wynika'' znaczy tyle samo co ''zmyslam i trolluje bez
znajomosci tematu'', ktore trzeba obalić i tak też sie stalo.


Cieszę się, że masz w sobie jeszcze trochę samokrytyki :)

Dnia 21.10.2012 o 02:35, EmperorKaligula napisał:

mialem Ci robic screeny z roznym zastosowaniem skilla z roznymi runami na dowod tego
ze znowu bredzisz, ale to nic nie da. policz tiery, policz runy. roznica ciagle bedzie
~''duuuuuuzo''''


Wciąz nie rozróżniasz skilli od ulepszeń skilli, ale porzuciłem już nadzieję, że to ogarniesz :(

Dnia 21.10.2012 o 02:35, EmperorKaligula napisał:

jak skonczyles tylko normala to nie widziales nawet polowy skilli dla jednej klasy. nikt
Cie serio nie trakuje przy Twoich probach oceny mechaniki d3.


nah, przegrałem ponad 60 godzin, odblokowałem większość skilli. Nie skończyłem piekła bo usypiałem z nudów. I z fatalnego dropu. I z powtarzalności. Ziew.

Dnia 21.10.2012 o 02:35, EmperorKaligula napisał:

podtrzymuje swoje zdanie. nie chesz porownywac indykow z AAA bo co ? bo roznica w kosztach
? brednie. jak ktos robi h''n''sa to bedzie porownywany do innych gier w tym gatunku.
tyle. mozna byc oryginalnym (wiekszosc gier indie), albo mozna znowu zrobic fate w ciut
innej oprawie graficznej.


Widze, że robisz postępy. Niestety, ale również podtrzymuję swoje zdanie - porównywanie gry za naście euro do gry za kilkadziesiąt euro jest niespawiedliwe dla tej pierwszej i generalnie posiada niewiele sensu. Wiele elementów jest w indykach na przegranej pozycji - wpływająca na immersję oprawa av, często rozmiar świata (tutaj prawdziwy paradoks na linii T2-D2, ponieważ ten pierwszy nie dość, ze dłuższy, to jeszcze z większym światem, do tego losowo generowanym, w pełni) i inne elementy, wazne z perspektywy grającego. W indyku zawsze znajdzie sie coś do hejtu. Gdyby taki T2 miał podobny budżet, powstawał tak samo długo i posiadał podobna cenę do D3 - byłoby sprawiedliwie. Ale tak nie jest.

Dnia 21.10.2012 o 02:35, EmperorKaligula napisał:

a mnie cieszy obecny wyglad d3 (po premierez tez zle nie bylo), a tempo patchowania tez
jest zadowalajace.


No pewnie, że Cie cieszy, to widać ;) Po premierze faktycznie źle nie było z wyjątkiem tego, ze grać się nie dało dzięki wspaniałem always-online drm, a jak już się dało, to pingi były takie, że głowa boli. Ale to taki tam drobny pikuś ;) Tempo patchowania - owszem, Blizz się stara i za to plus. Problem w tym, że konkurencja pomimo skromniejszych zasobów stara się na porównywalnym poziomie :]

Dnia 21.10.2012 o 02:35, EmperorKaligula napisał:

nie odniosles sie do kwesti peta, dropu i uproszczonych statystyk. czekam. gralem i to
duzo.


A do czego tu się odnosić? Pet to niejako znak rozpoznawczy i podawanie go jako "wady" to tak samo, jak podanie jako wady tego samego finalnego bossa w kazdym Diablo. Drop? Nie wiem, co masz na myśli. Że podobne przedmioty? Że procentowa szansa na wypadnięcie lepszego? Uproszczone statystyki? Tobie naprawdę się nudzi ;D

Dnia 21.10.2012 o 02:35, EmperorKaligula napisał:

teorie spiskowe hejterow. mozesz to samo napisac o kazdej grze multi.


No faktycznie te informacje o zwiększeniach dropu w changelogach to teorie spiskowe hejterów z Blizzarda :(

Dnia 21.10.2012 o 02:35, EmperorKaligula napisał:

a gracz nie mial by okazji by ewentualnie legalnie zarabiac na przedmiotach nalezacych
do blizza. sporo znaomych odzyskalo kase za gre i ma juz na dodatek.


No to fajnie, że odzyskało kasę. Pewnie inni handlując goldem z gier na serwisach aukcyjnych tez ja odzyskali.

Dnia 21.10.2012 o 02:35, EmperorKaligula napisał:

tak jak myslalem, skilli na oczy nie widziales, ale 75% wszystkich jest bezuzyteczna
:)


Nah, tak jak napisałem - przegrałem ponad 60 godzin, odblokowałem większość dla swojej klasy. Chciałem po prostu przeczytac o tym nieśmiertelnym "nie grałeś na inferno to nie grałeś w diablo czy". Zawsze mnie to śmieszy. Oczywiście nie odblokowałem wszystkich klas, ponieważ gry traktuję jako rozrywkę a nie środek usypiający.

Z mojej strony to koniec tej głupiej dyskusji, szkoda mi na to czasu. Z grzeczności (doceń ;) ) odpisałem ostatni raz, bo już miałem zignorować. Tak więc dobrej nocy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2012 o 03:38, aope napisał:

A więc chcę je poznać. Czekam na te kilka osób. Zawsze z chęcią przyjmę kolejną dawkę
wiedzy.


no to poczekasz, bo w pracy nie mam swoich zakladek

Dnia 21.10.2012 o 03:38, aope napisał:

od poczatku. Twierdzisz, że Diablo 3 to tylko farma. Więc można zdobyć świetne przedmioty.
Ba, ktoś je zdobył, skoro ktoś inny je kupił. Czyli generalnie...o co Ci chodzi?


zmiana tematu, nie czytam. przeczytaj jeszcze raz poprzednia wiadomosc.

Dnia 21.10.2012 o 03:38, aope napisał:

No pewnie, że jest większa swoboda - wszystko otrzymujesz na tacy. To się nazywa uproszczeniem.


dostajesz na tacy, ale na tacy masz mase roznych rzeczy ktore laczysz jak Ci sie podoba bez zadnych ograniczen.

Dnia 21.10.2012 o 03:38, aope napisał:

O dziwo mam wrażenie, że wciąż nie rozumiesz haseł, którymi się posługujesz, w tym konkretnym
przypadku hasła "standard" :]


czyli ciagle sie mylisz

Dnia 21.10.2012 o 03:38, aope napisał:

ale nie potrafisz niestety tego zrozumieć.


prosze, prosze - porownanie roznych aspektow grier nagle przerodzilo sie w ''zabawe'' i ''klimat'', ktore kazdy moze odbierac inaczej. czyli znowu zmiana tematu.

Dnia 21.10.2012 o 03:38, aope napisał:

Wciąz nie rozróżniasz skilli od ulepszeń skilli, ale porzuciłem już nadzieję, że to ogarniesz
:(


runy = inna animacja + inne dzialanie, czyli ten sam zestaw skilli na roznych runach daje zupelnie inne efekty. nazywaj to ''ulepszeniem skilla'' jak sobie chcesz, ale nie zmienia to tego, ze'' ulepszenia skilli'' sa bardziej zlozone niz ''prawdziwe'' skille z T2

Dnia 21.10.2012 o 03:38, aope napisał:

nah, przegrałem ponad 60 godzin, odblokowałem większość skilli. Nie skończyłem piekła
bo usypiałem z nudów. I z fatalnego dropu. I z powtarzalności. Ziew.


czyli powtarzalnosc powtarzalnosci nie rowna ? korzystanie z 3 skilli w T2 zabilo mnie (zmuszalem sie aby dojsc do konca), zadnej rotacji. w diablo do coopa uzywam zupelnie czegos innego.

Dnia 21.10.2012 o 03:38, aope napisał:

Widze, że robisz postępy. Niestety, ale również podtrzymuję swoje zdanie - porównywanie
gry za naście euro do gry za kilkadziesiąt euro jest niespawiedliwe dla tej pierwszej
i generalnie posiada niewiele sensu.


bo ? jak ktos robi fuszere (kolejne odswiezenie FATE) to robi fuszere. ale jak chce zrobic cos ciekawego to dostajemy indora ktory "jest lepszy" od wielu glosnych tytulow. proste.

Dnia 21.10.2012 o 03:38, aope napisał:

Wiele elementów jest w indykach na przegranej pozycji
- wpływająca na immersję oprawa av, często rozmiar świata (tutaj prawdziwy paradoks na
linii T2-D2, ponieważ ten pierwszy nie dość, ze dłuższy, to jeszcze z większym światem,
do tego losowo generowanym, w pełni) i inne elementy, wazne z perspektywy grającego.
W indyku zawsze znajdzie sie coś do hejtu. Gdyby taki T2 miał podobny budżet, powstawał
tak samo długo i posiadał podobna cenę do D3 - byłoby sprawiedliwie. Ale tak nie jest.


co nie znaczy ze byloby duzo lepsze. wiele tytulow AAA to wyrzucone w bloto miliony.

Dnia 21.10.2012 o 03:38, aope napisał:

A do czego tu się odnosić? Pet to niejako znak rozpoznawczy i podawanie go jako "wady"


jesli stoisz w miejscu to sie cofasz. popatrz jak najemnikow ulepszono d2 do d3, a jak pety fate do t2... widzisz o co mi chodzi ?

Dnia 21.10.2012 o 03:38, aope napisał:

Drop?
Nie wiem, co masz na myśli. Że podobne przedmioty?


moj blad, ogolnie chodzi mi o balans przedmiotow, ilosc roznych afixow na nich, kompletnie spartolony system kamieni itd

Dnia 21.10.2012 o 03:38, aope napisał:

Uproszczone statystyki? Tobie naprawdę się nudzi ;D


z jedej strony chcesz rozdawac punkty, ale po co jak w dupie masz rozbudowane statystki ?

Dnia 21.10.2012 o 03:38, aope napisał:

No faktycznie te informacje o zwiększeniach dropu w changelogach to teorie spiskowe hejterów
z Blizzarda :(


''drop chance'' o ktorym wspominam wczesniej jest bardzo niski. masa affixow z duza rozpietoscia musi sie wylosowac w gornym pulapie by item byl wypasiony. i dlatego pojawienie sie AH ma sens.

Dnia 21.10.2012 o 03:38, aope napisał:

No to fajnie, że odzyskało kasę. Pewnie inni handlując goldem z gier na serwisach aukcyjnych
tez ja odzyskali.


jak nie odrozniasz AH z gry od allegro to o tej kwesti nie porozmawiamy.

Dnia 21.10.2012 o 03:38, aope napisał:

Nah, tak jak napisałem - przegrałem ponad 60 godzin, odblokowałem większość dla swojej
klasy. Chciałem po prostu przeczytac o tym nieśmiertelnym "nie grałeś na inferno to nie
grałeś w diablo czy". Zawsze mnie to śmieszy. Oczywiście nie odblokowałem wszystkich
klas, ponieważ gry traktuję jako rozrywkę a nie środek usypiający.


czyli nie z nasz skilli, a 75% wszystkich jest nieprzydanych. zapamietam.

Dnia 21.10.2012 o 03:38, aope napisał:

Tak więc dobrej nocy ;)


odpisuje Ci tylko dlatego, ze siedzie w robocie do 8 rano i sie nudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rany widze że Emparor pozjadał wszystkie rozumy :D Człowieku ogarnij się to tylko gry. Nie zmuszaj innych do tego co Ci się podoba. Dla naprawde dużej ilości diablowców D3 okazał się grą zwyczajnie nudną, słabą i koniec.Nie zmienią tego twoje wywody standardy itp. Dla mnie osobiście też jest nudny ale nie prawie takich smutów jakie to D3 nudne a jakie T2 wspaniałe. Po prostu osobiście dużo lepiej bawie sie przy T2 i koniec. A jeszcze do twoich wywodów co do skilli to jeżeli T2 nazywałoby się D3 to prawiłbyś że fajne skille po co zmieniać coś co jest dobre sprawdzone itp. Jesteś po prostu fanboyem diabla i tyle. Od czasu do czasu coś tam przebąkniesz że coś tam podaba się w T2 i myślisz że ludzie będą cie odbierać jako nie fanboya ??. Moim zdaniem D3 jest grą dobrą może nawet lepszą od T2 dla ludzi którzy chcą się pochwalić w piaskownicy gearem i niestetety jeżeli chodzi o d3D to tylko sprzętem. Masz sprzęt gre przechodzisz nie masz to kupuijesz i przechodzisz, tak naprawde umiejętności za dużo mieć jednak nie musisz. Emparor nie rozumiesz jednej sprawy że są ludzie którzy potrzebują po prostu zwykłej rozrywki i taką zapewnia T2, gdzie spokojnie coś znajdziesz, co więcej jest tego tyle że nie wiesz co sobie zostawić (i ewentualnie później pluć sobie w brodę ze nie coś źle sprzedałem). Wolę takie rozwiązanie niż farmienie golda, coby kupic coś na AH nie wspominając już o RMAH. AH moim zdaniem byłby dobrym pomysłem ale tylko w przypadku wymiany przedmiot za przedmiot.
No i jeszcze sprawa modów, do T2 już się pojawiają i niektóre są naprawde fajne. Hammer chciał wyzwan to może sobie ściągnąć moda np na potworki na 150 lvl. :D Jest fajny edytorek pozwalający np na zmianę peta, na zmianę imienia i takie tam :P Dlatego wolę nawet pobawić się takimi edytorami niż farić bezsensownie golda a później siedzieć na Ah z nadzieją ze uda mi się coś fajnego kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2012 o 12:20, sniezynek napisał:

A jeszcze
do twoich wywodów co do skilli to jeżeli T2 nazywałoby się D3 to prawiłbyś że fajne skille
po co zmieniać coś co jest dobre sprawdzone itp. Jesteś po prostu fanboyem diabla i tyle.

Gdyby nie zmieniano dobrych i sprawdzonych rozwiązań D2 nie miało by drzewek umiejętności a po za tym system skili w T2 jest gorszy i mniej przemyślany od tego z D2.

Dnia 21.10.2012 o 12:20, sniezynek napisał:

Od czasu do czasu coś tam przebąkniesz że coś tam podaba się w T2 i myślisz że ludzie
będą cie odbierać jako nie fanboya ??. Moim zdaniem D3 jest grą dobrą może nawet lepszą
od T2 dla ludzi którzy chcą się pochwalić w piaskownicy gearem i niestetety jeżeli chodzi
o d3D to tylko sprzętem. Masz sprzęt gre przechodzisz nie masz to kupuijesz i przechodzisz,
tak naprawde umiejętności za dużo mieć jednak nie musisz.

Jedyna róznica w tym zakresie między T2 a D3 jest taka że w T2 twórcy olali multi(bo inaczej rozwiązania typu OBN nie można nazwać) i zrobili grę pod singla.

Dnia 21.10.2012 o 12:20, sniezynek napisał:

Emparor nie rozumiesz jednej
sprawy że są ludzie którzy potrzebują po prostu zwykłej rozrywki i taką zapewnia T2,
gdzie spokojnie coś znajdziesz, co więcej jest tego tyle że nie wiesz co sobie zostawić
(i ewentualnie później pluć sobie w brodę ze nie coś źle sprzedałem). Wolę takie rozwiązanie
niż farmienie golda, coby kupic coś na AH nie wspominając już o RMAH. AH moim zdaniem
byłby dobrym pomysłem ale tylko w przypadku wymiany przedmiot za przedmiot.

Przecież to oczywiste że przedmioty na AH biorą się znikąd a po za tym nikt ci nie każe korzystać z AH czy rywalizować z innymi kto ma lepszy gear , możesz po prostu grać tylko na tym co ci dropnie.

Dnia 21.10.2012 o 12:20, sniezynek napisał:

No i jeszcze sprawa modów, do T2 już się pojawiają i niektóre są naprawde fajne. Hammer
chciał wyzwan to może sobie ściągnąć moda np na potworki na 150 lvl. :D Jest fajny edytorek
pozwalający np na zmianę peta, na zmianę imienia i takie tam :P Dlatego wolę nawet pobawić
się takimi edytorami niż farić bezsensownie golda a później siedzieć na Ah z nadzieją
ze uda mi się coś fajnego kupić.

Edytor nie ma nic wspólne z farmieniem golda czy handlem więc to porównanie jest bez sensu. Choć sam sobie edytor to świetna rzecz i na pewno powstaną na nim świetne mody może nawet lepsze od samej gry(ja np: DayZ do army).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darnok można. Tylko uważaj później na synchronizacje ze steamem, ponieważ może zapytać się o synchronizacje plików ze steam i jeżeli dasz popierz pliki ze steam to utracisz to co zyskałeś na singlu ;)
Zuben nie za bardzo zrozumiałeś główny sens mojej wypowiedzi :) Nie chodziło mi o porównywanie czegokolwiek, tylko chciałem napisać co stwierdzili by fanboye gdyby T2 nazywało się Diablo. Dobrze wiem że np. edytor nie ma nic wspólnego z AH chodziło mi tylko o to że jeden lepiej bawi się farmą złota i siedzeniem na AH a drugi woli ściągnąć sobie edytor czy moda i się bawić. Zresztą coby zakończyć powiem tylko tyle że wszyscy powinniśmy się cieszyć że jest jakaś konkurencja. A ucziwie trzeba powiedzieć że jeżeli chodzi h''n''s to obecnie nie ma za dużego wyboru. A to że T2 jest jakąś tam konkurencją dla D3 to faktycznie tylko dobrze o T2 świadczy. Przecież tylko niepoprawni optymiści liczyli że T2 zniszczy D3, jednak jest grą na tyle dobrą że D3 nie ma już monopolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2012 o 12:20, sniezynek napisał:

Rany widze że Emparor pozjadał wszystkie rozumy :D Człowieku ogarnij się to tylko gry.
Nie zmuszaj innych do tego co Ci się podoba.


cytat gdzie kogoś do czegoś zmuszam. nie cytujesz, nie rozmawiamy, bo za dużo sobie dopowiadasz.

Dnia 21.10.2012 o 12:20, sniezynek napisał:

A jeszcze
do twoich wywodów co do skilli to jeżeli T2 nazywałoby się D3 to prawiłbyś że fajne skille
po co zmieniać coś co jest dobre sprawdzone itp.


o "logo blizzarda / nazwe" też był spór tutaj, przeczytaj wcześniejsze posty łaskawie zanim zaczniesz ze mną rozmawiać.

Dnia 21.10.2012 o 12:20, sniezynek napisał:

Jesteś po prostu fanboyem diabla i tyle.


no tak, fanoboye d3 zawsze bawią się dobrze przez kilkanascie godzin "u konkurencji..."

Dnia 21.10.2012 o 12:20, sniezynek napisał:

Od czasu do czasu coś tam przebąkniesz że coś tam podaba się w T2 i myślisz że ludzie
będą cie odbierać jako nie fanboya ??. Moim zdaniem D3 jest grą dobrą może nawet lepszą
od T2 dla ludzi którzy chcą się pochwalić w piaskownicy gearem i niestetety jeżeli chodzi
o d3D to tylko sprzętem. Masz sprzęt gre przechodzisz nie masz to kupuijesz i przechodzisz,
tak naprawde umiejętności za dużo mieć jednak nie musisz.


pisałem wcześniej że T2 i D3 stawiają na inne rzeczy, napisałem prawie to samo. l2r

Dnia 21.10.2012 o 12:20, sniezynek napisał:

Emparor nie rozumiesz jednej
sprawy że są ludzie którzy potrzebują po prostu zwykłej rozrywki i taką zapewnia T2,


d3 to rozrywka niezwykla ? OK...

Dnia 21.10.2012 o 12:20, sniezynek napisał:

AH moim zdaniem


sorry ale nie obchodzi mnie zdanie kogoś kto nie uczestniczyl w dyskusji, nie odniósl sie do jej fragmetnów i nie potrafi zacytować czyjeś wypowiedzi.

Dnia 21.10.2012 o 12:20, sniezynek napisał:

No i jeszcze sprawa modów, do T2 już się pojawiają i niektóre są naprawde fajne. Hammer
chciał wyzwan to może sobie ściągnąć moda np na potworki na 150 lvl. :D Jest fajny edytorek
pozwalający np na zmianę peta, na zmianę imienia i takie tam :P


napisałem wczesniej na jakie mody czekam. l2r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2012 o 12:43, ZubenPL napisał:

Gdyby nie zmieniano dobrych i sprawdzonych rozwiązań D2 nie miało by drzewek umiejętności
a po za tym system skili w T2 jest gorszy i mniej przemyślany od tego z D2.


Jaki bullshit... w D2 na każdą klasę miałeś góra 2 grywalne, z góry ustalone buildy bez których na wyższych poziomach trudności nie da się poprostu grać, chyba że jest się masochistą i raczej wątpię by był to przemyślony i zamierzony przez devów system... W TL2 zrobisz najbardziej pokręcony i nie praktyczny build a i tak bawisz się dobrze bo gra gwarantuje swobodną rozwałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2012 o 13:13, Alehor napisał:

Jaki bullshit... w D2 na każdą klasę miałeś góra 2 grywalne, z góry ustalone buildy bez
których na wyższych poziomach trudności nie da się poprostu grać, chyba że jest się masochistą
i raczej wątpię by był to przemyślony i zamierzony przez devów system... W TL2 zrobisz
najbardziej pokręcony i nie praktyczny build a i tak bawisz się dobrze bo gra gwarantuje
swobodną rozwałkę.


http://diablo.phx.pl/czytaj/strategie-paladyn ja tutaj widzę znacznie więcej bulidów niż 2 a w TL2 na najwyższym poziomie trudności też sporo umiejętności jest bez użyteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę normalnie grać w pudełkową wersje Torchlighta II bez ściągania patchy? Czy wiąże się to z różnymi machinacjami na steamie? Bo jak dotąd to instalowałem przeciętną gre i nagle wyskakiwało milion steamowych aktualizacji do niej i zaczynało je ściągać. Aktualnie wolałbym kupić torchlight i dociągnąc sobie patche później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2012 o 15:04, revolt505 napisał:

Czyli mogę normalnie grać w pudełkową wersje Torchlighta II bez ściągania patchy? Czy
wiąże się to z różnymi machinacjami na steamie? Bo jak dotąd to instalowałem przeciętną
gre i nagle wyskakiwało milion steamowych aktualizacji do niej i zaczynało je ściągać.
Aktualnie wolałbym kupić torchlight i dociągnąc sobie patche później.


Polecam pobrać grę bezpośrednio ze steam, bez zabawy w instalację z płyty, zwłaszcza, że gra zajmuje tylko ok. 1.6 GB. Pobierze Ci się od razu wersja ze wszystkimi poprawkami. W przypadku instalacji z płyty - poprawki powinny pobiorą się automatycznie (zmian jest sporo, m.in. poprawiają balans, naprawiają kilka błedów i polepszają bezpieczeństwo, o takich sprawach jak optymalizacja czy poprawa działania na słabszych kartach - głównie na laptopowych - nie wspominając) co jest IMO na plus. Aktywuj po prostu grę na steam numerem seryjnym (Steam -> Dodaj grę -> Aktywacja produktu w steam) i pobierz :]

btw - taka perełka mi wczoraj wypadła :] Dobijam do lvl 100, uzbieram milion złota, na mapworksie mapka z lvl 105 i w górę, odpalam i czas na zakupy :]

20121026152319

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2012 o 15:23, aope napisał:

btw - taka perełka mi wczoraj wypadła :] Dobijam do lvl 100, uzbieram milion złota, na
mapworksie mapka z lvl 105 i w górę, odpalam i czas na zakupy :]


Witam. Fajny scroll Ci się trafił. Ja widać miałem totalnego farta z nim - na pierwszej postaci mi wyleciał koło 20 lvl. A na następnych już nie chce :( Trafiłeś może na easter egg związany z minecraftem w grze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2012 o 16:09, haderQ napisał:

Witam. Fajny scroll Ci się trafił. Ja widać miałem totalnego farta z nim - na pierwszej
postaci mi wyleciał koło 20 lvl. A na następnych już nie chce :(


Ja mam generalnie pecha, dopiero po ponad 100 godzinach wypadł mi pierwszy legendarny przedmiot i do tego łuk ;) Ale doinwestowałem nieco w Luck i zaczęło wypadać więcej pomarańczy, może tez kolejne legendarne wpadną :] Asortyment vendora zależy podobno od lvl poziomu, na którym zostanie użyty scroll, więc wolę potrzymać :] A Ty z niego skorzystałeś? Jakie ceny?

Dnia 26.10.2012 o 16:09, haderQ napisał:

Trafiłeś może na easter egg związany z minecraftem w grze?


No wąłśnie nie. Znalazłem clapa z Borderlands, odniesienie do Skyrim, ale na kopalnię notcha jakoś nie moge trafić, nie chce się wylosować. Może teraz, przy łacznym 6 przejściu się trafi, jestem już blisko tej lokacji, zobaczymy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym właśnie problem, że kupno przez internet tymczasowo odpada i dlatego kupuję wersję pudełkową, a z patchami jakoś się przemęczę. (dosyć słabe łącze ; /) Tak abstrahując od tego to słyszałem, że opłaca się grać tylko magiem albo inżynierem - coś się zmieniło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2012 o 16:16, aope napisał:

No wąłśnie nie. Znalazłem clapa z Borderlands, odniesienie do Skyrim, ale na kopalnię
notcha jakoś nie moge trafić, nie chce się wylosować. Może teraz, przy łacznym 6 przejściu
się trafi, jestem już blisko tej lokacji, zobaczymy :]


Skorzystałem z niego i szału nie było, teraz jak trafię to poczekam i zobaczę różnicę. Co do easter eggów - nie trafiłem jeszcze żadnego. W sumie nie dziwota - w D3 na piekło twórców też trafiłem po ponad 200 godzinach, więc tu może być to samo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować