Zaloguj się, aby obserwować  
Ring5

Torchlight II

218 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2012 o 16:43, revolt505 napisał:

W tym właśnie problem, że kupno przez internet tymczasowo odpada i dlatego kupuję wersję
pudełkową, a z patchami jakoś się przemęczę. (dosyć słabe łącze ; /) Tak abstrahując
od tego to słyszałem, że opłaca się grać tylko magiem albo inżynierem - coś się zmieniło?


Opłaca się grac tylko magiem/inż? Kto takie bzdury opowiada? Swoim magiem jestem w NG+++, grało się nim świetnie. Obecnie gram berserkiem na NG+ i gra się...jeszcze lepiej. Ale trudniej i zupełnie inaczej. Trzeba rozważniej dobierać skille i mieć już przemyślany cel buildu. To samo outlanderem. Te dwie "gorsze" klasy są po prostu trudniejsze, wymagają więcej skupienia, natomiast mag/inż. sa dobre aby w ogóle zacząć i poznać mechanikę. Generalnie każda klasa jest dobra o ile przemyśli się build. I każdą gra się zupełnie inaczej :]

haderQ - clapa stosunkowo łatwo znaleźć (patrz zrzutka :] ), wejście do easter egga skyrim jest już losowe, ale można tam się dostać z lokacji Rivenskull Gorge (przejście między drzewami) :] Te dwa easter eggi nie są losowe w sensie pojawiania się, w przeciwieństwie do kopalni notcha ;)

20121026165735

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

revolt505 - czas edycji się skończył, ale jeszcze jedno. Jak będziesz zaczynał grę, to od razu z poziomu trudności veteran. Easy i normal przechodza się w zasadzie same, trudno tam nawet zginąć. Veteran jest za to idealnie zbalansowany i bardzo satysfakcjonujący, a NG+ i kolejne + mocno podnosza poziom trudności :] Elite to już wyższa szkoła jazdy, tylko dla tych, którzy opanowali mechanikę :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem właśnie w demo no i Torchlight II przypadł mi do gusty, mam tylko kilka obaw/pytań:

- czy jest co farmić po przejściu gry, tzn. czy drop jest satysfakcjonujący?
- jak to jest z multi da się co ugrać ze znajomymi, ewentualnie randomami?
- są jakieś ukryte levele, eventy, smaczki itp.?
- jak to jest z grą na wyższych poziomach trudności? Można przejść na wyższy poziom już stworzoną postacią, no i czy wraz z wyższym poziomem trudności drop jest bardziej wartościowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2012 o 19:46, Zbicku napisał:

Pograłem właśnie w demo no i Torchlight II przypadł mi do gusty, mam tylko kilka obaw/pytań:

- czy jest co farmić po przejściu gry, tzn. czy drop jest satysfakcjonujący?


Po przejściu gry masz generalnie 2 opcje:

- możesz od razu wskoczyc na NG+, które podniesie poziom trudności a tym samym poziom wypadających przedmiotów, zacnziesz grę od nowa postacią, którą wcześniej skończyłeś
- możesz skorzystać z mapworks, gdzie można kupić mapy pod konkretny lvl z modyfikatorami (np. +20 proc. szczęścia, -25 proc. życia, różne dodatkowe efekty, itd. itp). Do mapworks po przejściu gry ma się dostęp z dowolnego waypointa.

W dowolnym momencie możesz również skorzystać z opcji reroll world, która od nowa "zbuduje" cały świat, rozstawi na nowo przeciwników, bossów i czempionów, a także wygeneruje nowy układ każdego poziomu.

Drop jest satysfakcjonujący. Jeśli natrudzisz się nad jakąś walką, to zostaniesz za to zazwyczaj wynagorodzony i nie będziesz czuł się oszukany.

Dnia 26.10.2012 o 19:46, Zbicku napisał:

- jak to jest z multi da się co ugrać ze znajomymi, ewentualnie randomami?


Bez problemu. Możesz dołaczyć do sesji, mozesz stawiac własne sesje i okreslać szereg warunków dołączenia. jeśli grasz na NG+, to dołaczać mogą tylko ludzie będacy na NG+, jeśli na NG++ to ludzie z NG++ itd. To samo tyczy się Ciebie.

Dnia 26.10.2012 o 19:46, Zbicku napisał:

- są jakieś ukryte levele, eventy, smaczki itp.?


Jest troche easter eggów, niektóre lokacje sa losowe, są losowe wyzwania, polegające na róznych zadaniach do wykonania do wykonania (obrona jakiegoś punktu, przetrwanie fali ataków, itd. itp.), jest kilka puzzli do rozwiązania. Każdy poziom w tej grze jest generowany losowo.

Dnia 26.10.2012 o 19:46, Zbicku napisał:

- jak to jest z grą na wyższych poziomach trudności? Można przejść na wyższy poziom już
stworzoną postacią, no i czy wraz z wyższym poziomem trudności drop jest bardziej wartościowy?


Na wyższy poziom trudności przechodzisz automatycznie na NG+. Możesz również w dowolnym momencie rerollowac świat i wybrać inny, bazowy poziom trudności. Poziom dropu jest zależny od poziomu planszy, na której jesteś. Od poziomu szczęscia zależy częstotliwość wypadania rzadkich, unikalnych i legendarnych przedmiotów, kamieni, scrolli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ma uniwersalnego sposobu, każdy mod posiada własną instrukcję instalacji.
http://forums.runicgames.com/viewforum.php?f=48

Osobiście polecałbym wstrzymać się do czasu wydania narzędzi i integracji ze steam workshop. Niemniej UltraMax wygląda smakowicie i kusi http://forums.runicgames.com/viewtopic.php?f=48&t=43625
Tutaj gameplay berserkiem z tym modem :] http://www.youtube.com/watch?v=QffRY5GGeVQ Totalne szaleństwo ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 21:59, Jagged napisał:

Ktoś sprawdził czy działa i jak wygląda Pl wersja ?


Działa (trzeba w opcjach gry wybrać język PL) i wygląda tak, jak w załączniku :) Chyba rozpoczne przygodę inżynierem od nowa, z nowym petem u boku :]

20121115220041

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 21:46, aope napisał:

Wyszła nowa aktualizacja.
http://forums.runicgames.com/viewtopic.php?f=30&t=46286

Sporo nowego contentu, poprawek i - uwaga uwaga, bo tego chyba nikt sie nie spodziewał
- PL wersja językowa :)


Sprawdziłem polską wersję z ciekawości. Fajnie, że można ją włączyć z poziomu menu opcji, co jest wygodne, ale zmiana wymaga restartu, co jest już mniej wygodne. ;P Na pierwszy rzut oka nie ma tragedii, choć takie rzucające się w oczy babole jak ten na screenie pozostawiają troszkę do życzenia.

20121115220722

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko na szybkości.
Jako że w Torchlight II dość istotny element stanowi co-op to czy jest to gdzie jesteśmy niemal zmuszani do gry w coopie (jak w Diablo 3) czy równie dobrze można nieźle się bawić samemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 21:06, kaczek93 napisał:

Pytanko na szybkości.
Jako że w Torchlight II dość istotny element stanowi co-op to czy jest to gdzie jesteśmy
niemal zmuszani do gry w coopie (jak w Diablo 3) czy równie dobrze można nieźle się bawić
samemu?


Możesz się bez problemu bawić solo i jest naprawdę nieźle. Wszystko to dzięki zróżnicowanemu contentowi, nagradzaniu gracza i pełnej losowości poziomów :] Obecnie jestem na NG+++ i biegam sam dając radę swoim 100 lvl berserkiem na veteranie, bądź dołączam do randomów w sieci - zawsze jest fajnie :] Zapomniałbym - solo możesz też grać offline. Niby szczegół, ale dla stroniących od lagów podczas gry samemu dosyć istotny... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2012 o 22:15, Andrzej18 napisał:

Czy jeśli zakupię na steam to również będę miał dostępny język Polski


Wg steama dostaniesz grę po angielsku, ale ostatni patch o numerku 1.17.5.14 wprowadził języki polski i rosyjski zmieniany w opcjach gry, więc spokojnie zmienisz sobie na pl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pociesznie, dla takich jak ja, którzy nie trawią cenegi i ich gównianego spolszczenia. Iron Squad na facebooku poinformował o tym, że dalej pracują nad SWOIM spolszczeniem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra ktos jeszcze? Rozegralem ok. 40h gry, mam teraz 92 poziom berserkerem, ~60 lv itemow. Tylko mie zastanawia dlaczego tak gine... Chwila nieuwagi i zgon. Naszczescie hity wchodza po 20k, najwiekszy crit za 40k. Jestem teraz na NG+ i nie wiem czy przechodzic na kolejny NG. (sory za bledy ale pisze z telefonu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć, gdzie znaleźć "trogi"? Nie mam pojęcia sso to za przeciwnik, a potrzebuje (zrzutek) ubić 200 :]

20130116214815

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować