Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

Crysis - czyli nowa wspaniała seria gier FPS na silniku CryEngine

5214 postów w tym temacie

Dnia 14.09.2007 o 10:32, MLODY2K6 napisał:

Crysis w DirectX 9 z ograniczeniami wpływającymi na tryb multiplayer!!!

Okazuje się, że brak obsługi dziesiątej generacji bibliotek DirectX będzie mieć duże znaczenie
dla użytkowników gry Crysis. Ze względu na zawarte w tej wersji ograniczenia, posiadacze „blaszaków”
pracujących w DirectX 9 nie będą mogli korzystać z niektórych serwerów w trybie zmagań wieloosobowych.
Takie oto smutne wieści przekazała wczoraj firma Crytek.

Gra pracująca w trybie DirectX 9 została pozbawiona oddziaływań fizycznych. Żołnierze nie będą
w stanie ścinać drzew przy pomocy kul, a także wpływać w jakikolwiek sposób na inne obiekty
– jedynym wyjątkiem są tu obecne w programie pojazdy. Jakby tego było mało, autorzy pozbawili
tę wersję także cyklu dobowego. Brak obsługi DirectX 10 jest zatem równoznaczny z zatrzymaniem
upływającego w grze czasu.

Wspomniane wyżej ustępstwa sprawiły, że posiadacze starszych komputerów nie będą mogli wchodzić
na serwery założone przez graczy, których „blaszaki” pracują w DirectX 10. Odwrotne
połączenie jest jak najbardziej możliwe, ale użytkownicy posiadający lepszy sprzęt powinni
spodziewać się automatycznego uwzględnienia opisanych wcześniej ograniczeń


Miło było :/ Ja cię kręcę przecież to jasne że to wspólna polityka producentów kart i Developerów! I że niby mam zmieniać kartę zgodną z DX9 po to tylko żeby pograć na serwie i zobaczyć cykl dnia i nocy?! Skandal przez duże K!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2007 o 14:01, Marko Pele napisał:

Miło było :/ Ja cię kręcę przecież to jasne że to wspólna polityka producentów kart i Developerów!
I że niby mam zmieniać kartę zgodną z DX9 po to tylko żeby pograć na serwie i zobaczyć cykl
dnia i nocy?! Skandal przez duże K!

Skandal to lekko powiedziane. Ja mam dobry sprzęt, który DX 10 obsługuje, ale nie mam Visty. I co? Mam kupić *%$%^% system operacyjny, żeby mieć normalną grę??? Ehhhhhhh, gdyby tylko DX 9L lub emulator DX10 powstał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2007 o 14:01, Bratek196 napisał:

Hmmm ciekawi mnie bardzo na jskich ustawieniach pójdzie u mnie Crysis, mój komp to AMD athlon
3200+ 1gb ram radeon x1950pro.


Nisko-średnich, jak sądzę:
Minimalne wymagania sprzętowe:

* CPU: Athlon 64 3000+/Intel 2.8ghz
* Grafika: Nvidia 6600/X800GTO (SM 2.0)
* RAM: 768 MB/1 GB na Windows Vista
* HDD: 6 GB
* Internet: 256k +
* Napęd optyczny: DVD
* Software: DX9.0c oraz Windows XP

Zalecane wymagania sprzętowe:

* CPU: Dual-core CPU (Athlon X2/Pentium D)
* Grafika: Nvidia 7800GTX/ATI X1800XT (SM 3.0) lub ekwiwalent DX10
* RAM: 1.5 GB
* HDD: 6 GB
* Internet: 512 kbps (128 kbps na upload)
* Napęd optyczny: DVD
* Software: DX10 oraz Windows Vista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2007 o 14:01, Marko Pele napisał:

Miło było :/ Ja cię kręcę przecież to jasne że to wspólna polityka producentów kart i Developerów!
I że niby mam zmieniać kartę zgodną z DX9 po to tylko żeby pograć na serwie i zobaczyć cykl
dnia i nocy?! Skandal przez duże K!


Przytoczę cytat z wywiadu z Royem Taylorem z CDA nr 140:

"(...) moim zadaniem jest dbanie o to, by na PC ukazywały się jak najlepsze gry i programy*. Dlatego bardziej niepokoi mnie, kiedy wydawcy ograniczają kreatywność developerów**".

A teraz moje trzy grosze.
*Oczywiście na jedynie słusznych kartach graficznych.
** Może nie tyle o to ograniczenie mi chodziło, podając to w cytacie, co o ograniczenia względem sprzętu nałożone przez różne umowy...

Źle się dzieje, oj źle... hym, najbardziej oczekiwana gra na pieca, a tu taki numer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli u mnie powinno pójść, znaczy się na laptopie siostry xD bo u mnie będzie ciężko, ale zamierzam kupić nowy komp z obsługą DirectX 10 bo Viste już mam :D a co do samej gry to gra na którą u mnie czeka miejsce na półce ;) i już można zamówić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2007 o 00:52, Vormulac napisał:

No nie wiem.


ale rzecznik fileplanet sie wypowiadał ze zostana klucze rozdane takze dla tych co nie placa abonamentu , dadza ale w mniejszej ilosci i po 3-5 tygodni po premierze bety multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Okazuje się, że brak obsługi dziesiątej generacji bibliotek DirectX będzie mieć duże znaczenie dla użytkowników gry Crysis.

Ze względu na zawarte w tej wersji ograniczenia, posiadacze "blaszaków" pracujących w DirectX 9 nie będą mogli korzystać z niektórych serwerów w trybie zmagań wieloosobowych. Takie oto smutne wieści przekazała wczoraj firma Crytek.

Gra pracująca w trybie DirectX 9 została pozbawiona oddziaływań fizycznych. Żołnierze nie będą w stanie ścinać drzew przy pomocy kul, a także wpływać w jakikolwiek sposób na inne obiekty - jedynym wyjątkiem są tu obecne w programie pojazdy. Jakby tego było mało, autorzy pozbawili tę wersję także cyklu dobowego. Brak obsługi DirectX 10 jest zatem równoznaczny z zatrzymaniem upływającego w grze czasu.


Wspomniane wyżej ustępstwa sprawiły, że posiadacze starszych komputerów nie będą mogli wchodzić na serwery założone przez graczy, których "blaszaki" pracują w DirectX 10. Odwrotne połączenie jest jak najbardziej możliwe, ale użytkownicy posiadający lepszy sprzęt powinni spodziewać się automatycznego uwzględnienia opisanych wcześniej ograniczeń."

Źródło: interia.pl

A tak się CryTek zapierał że wersje DX9 i DX10 nie będą się za bardzo róźniły ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fatalna taka wiadomość dla krajów takich jak Polska. :/
Bo w USA da się złożyć mega full wypas komp z pełną obsługą DX10 za ok. 2000$. A na ten rynek raczej się koncentrują producenci. :|

No i czy ma być w samej grze jakiś edytor?
Możliwe, że ktoś odpowiednio by mógł pogrzebać i udostępnić te cykle. Chociaż jak chcecie wiedzieć to z cyklami dnia i nocy, będzie nawet łatwo skombinować jakiś "upgrade'' do gry. A co do fizyki, to będzie musiał grzebać koleś naprawdę doświadczony. :/

Co do samej gry, to na karcie graficznej X1950PRO da się nawet odpalić grę na wysokich (czyli pełna obsługa DX9, pod DX10 to już jest full) w rozdzielczości 1024x768, przy dobrych FPS''ach nawet przy niezłych efektach, ale na podkręconym nawet mocno procesorze(E4300 będzie jednym z lepszych wyborów) i minimum 2GB RAM.
^^^
Info pochodzi z jednego z fanowskich for internetowych o Crysis''ie, na którym ponoć udzielają się beta testerzy Crysis''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A takie obiecanki były i okazuje się, że wszystko kłamstwo. Mają w d... graczy. Chyba oszaleli, jeśli myślą, że wyrzucę mnóstwo kasy na Vistę. Czytałem na jej temat i jest tak źle zrobiona, że nie zamierzam się pakować w to szambo. Chciałem kupić Crysis po premierze, ale teraz...nie ma mowy! 140 zł mam wydać na okaleczona wersję gry? Niech sobie szukają jeleni, ja poczekam, aż cena spadnie do takiego poziomu, jak można się tego spodziewać po półproduktach :-/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy taka wspaniała. Tylko grafika a tak to pustka. Zero fabuły, zero ciekawych osobowości. Taka gra nie ma prawa być wspaniała. Teraz w grach na PC liczy się tylko grafa. Gdzie te czasy kiedy gry na PC miały fabułę. Teraz pozostaje konsola. Może na PS3 wymyślą bardziej ambitną grę na CryEngine 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównanie wyglądu nanosuit''a w wersji koreańskiej (screen nr 1) z wersją amerykańską (screen nr 2) + dodatkowo opis co ważniejszych komponentów. :) Daje największe screeny jakie znalazłem (rozdzielczość 1600x1200).

20070918091659

20070918091728

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 19:12, MajorZero napisał:

Nie wiem czy taka wspaniała. Tylko grafika a tak to pustka. Zero fabuły, zero ciekawych osobowości.
Taka gra nie ma prawa być wspaniała. Teraz w grach na PC liczy się tylko grafa. Gdzie te czasy
kiedy gry na PC miały fabułę. Teraz pozostaje konsola. Może na PS3 wymyślą bardziej ambitną
grę na CryEngine 2.

Skąd wiesz, że będzie zero fabuły, zero osobowości? Grałeś już w fula? :p
I od kiedy to fabuła w strzelaninach FPP ma pierwszorzędne znaczenie? Liczy się głównie rozwałka. Takie gry jak Wolfenstein3D, Doom, Quake miały fabułę szczątkową, a mimo to były świetnymi shooterami.
Chcesz grę bardziej ambitną to zagraj w jakiegoś cRPG czy przygodówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 08:13, sferis napisał:

Gra pracująca w trybie DirectX 9 została pozbawiona oddziaływań fizycznych


Ciekawe czy jest to mała "złośliwość" ze strony producentów promująca dx10, czy jest to ograniczenie wynikające z trudności zrobienia tego pod dx9 i dx10 jednocześnie ?

Dnia 16.09.2007 o 08:13, sferis napisał:

Wspomniane wyżej ustępstwa sprawiły, że posiadacze starszych komputerów nie będą mogli wchodzić
na serwery założone przez graczy, których "blaszaki" pracują w DirectX 10


To już jest logiczne następstwo powyższych ograniczeń :) Szkoda że tak zrobili :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 11:03, Zebius napisał:

Skąd wiesz, że będzie zero fabuły, zero osobowości? Grałeś już w fula? :p
I od kiedy to fabuła w strzelaninach FPP ma pierwszorzędne znaczenie? Liczy się głównie rozwałka.
Takie gry jak Wolfenstein3D, Doom, Quake miały fabułę szczątkową, a mimo to były świetnymi
shooterami.
Chcesz grę bardziej ambitną to zagraj w jakiegoś cRPG czy przygodówkę.


Widać to po trailerach. Zresztą nie oczekuje fabuły od EA. To co napisałeś świadczy o tym, że Crysis nie ma prawa być wspaniały. Może być jedynie bardzo dobrą grą. Nic więcej. W FPS można umieścić ciekawą historię tylko potrzeba chęci. Nie widzę przeciwwskazań, by w strzelankach była fabuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować