Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

Crysis - czyli nowa wspaniała seria gier FPS na silniku CryEngine

5214 postów w tym temacie

Moja opinia po zabawie w demie; nie widzę tej rewolucyjności Crysisa w żadnym względzie, raczej jest to powtórka z Far Cry z nową jeszcze lepszą grafiką (ja nie widze jej genialności...) i paroma nowymi zabawkami:/ te moce kombinezony poza pancerzem są w zasadzie nieprzydatne bo bez niego szybko cię zabiją jedną celną serią i nawet szybkość w omijaniu kul nie pomoże... pełnej raczej nie zakupie, przynajmniej na razie. Z tego co napisałem możecie wnioskować iż uważam tą grę za słabą ale tak nie jest, po prostu nie zgadzam sie z opinią o cudowności Crysisa ale nie zmienia to faktu że to jednak kawał porządnej strzelanki w którą warto zagrać;)
pozdrawiam wszystkich fanów;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 19:17, piotrekprior1 napisał:

/ciach.../

Ryby są :)
Krew jest (poczekaj aż zwłoki zniknął ;D)
zwłoki w autach to fakt.. ale twórcy nie przewidzieli ze zafajczysz ludzi to też nie zaimpletowali spalonej tektury postaci.
Las się nie zapali, a tym bardziej nie spali. takie efekty to w Far Cry 2 dopiero.
Co do zwierzaków lądowych to ja spotkałem się tylko ze zwierzęcymi odgłosami kosmitów :P

ja tam generalnie narzekam na brak ammo, na średnim poziomie trudności akcje w stylu rambo są nie możliwe, odrazu pacną cie z snajpy, karabiny i bóg wie czego jeszcze i leżysz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 12:41, Dark SMG napisał:

Co do zwierzaków lądowych to ja spotkałem się tylko ze zwierzęcymi odgłosami kosmitów :P


Kraby (chyba kraby :P) są - to takie lądowo-wodne bestię zwierzo podobne ;)

Dnia 10.12.2007 o 12:41, Dark SMG napisał:

ja tam generalnie narzekam na brak ammo, na średnim poziomie trudności akcje w stylu rambo
są nie możliwe, odrazu pacną cie z snajpy, karabiny i bóg wie czego jeszcze i leżysz :P


Brak ammo? Ja tam miałem nadmiar zawsze, tylko wyrzutnia rakiet szybko się opróżniała z pocisków...

Na średnim nie możliwe akcje "rambo"? Jak tam na delcie przeszedłem i tam to akcje w stylu "rambo" nie są możliwe... raz mi się coś na kształt akcji rambowej udało zrobić, ale tylko z minigunem w dłoni... szkoda, że amunicja szybko się skończyła i load ostatniego sejwa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2007 o 12:56, hunter22 napisał:

Brak ammo? Ja tam miałem nadmiar zawsze, tylko wyrzutnia rakiet szybko się opróżniała z pocisków...

bo ja po krzaczorach wale to się szybko kończy :D

Dnia 10.12.2007 o 12:56, hunter22 napisał:

Na średnim nie możliwe akcje "rambo"? Jak tam na delcie przeszedłem i tam to akcje w stylu
"rambo" nie są możliwe... raz mi się coś na kształt akcji rambowej udało zrobić, ale tylko
z minigunem w dłoni... szkoda, że amunicja szybko się skończyła i load ostatniego sejwa :P

No widzisz a jak ostatnio się wtłukłem w obozik koreańczyków to się okazało ze mieli tam czołg i 2 snajperów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 13:00, Dark SMG napisał:

bo ja po krzaczorach wale to się szybko kończy :D


Wtedy to tak :P

Dnia 10.12.2007 o 13:00, Dark SMG napisał:

No widzisz a jak ostatnio się wtłukłem w obozik koreańczyków to się okazało ze mieli tam czołg
i 2 snajperów :P


W sytuacjach ciężkich i wtedy kiedy mnie zauważono to skok w krzaki i maskowanie (lub na odwrót). A w obozach hop to chaty i maskowanie (lub w odwrotnej kolejności) ;)

Grając postacią noszącą ten nanoskafander czułem się jak półbóg szkoda tylko że śmiertelny, choć działając "po cichu" można już powiedzieć, że jesteś nie do pokonania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś dobieram sobie Crysisa z Empiku. Nie mogę się doczekać :P Co prawda grając w demo to po grze spodziewałem się czegoś więcej ale i tak Crysis powala. Ile godzin uczciwego grania zajmuje przejście Crysisa ?? Nie mówię tu o przejściu na czas. Po CoD 4 krótkim aczkolwiek efektowym chciałbym trochę dłuższą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 13:37, Kerigun napisał:

Ile godzin uczciwego grania zajmuje
przejście Crysisa ?? Nie mówię tu o przejściu na czas.


Uczciwe granie? Z 10 godzin wyjdzie... w Crysisa grałem powoli i rozważnie, i wyszło około 12 godzin na poziomie "delta"... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w crysisa gram od 3 dni.. tak po 3 godzinki dziennie, bez pośpiechu.
jestem teraz w kopalni ;)
za to w wiedźmina gram od 1,5 miesiąca (tyle że gram jeden dzień raz na tydzień xD) i jeszcze do końca ho ho :P
najwięcej to loadingi map zajmują w tym Łiczerze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 14:05, hunter22 napisał:

Uczciwe granie? Z 10 godzin wyjdzie... w Crysisa grałem powoli i rozważnie, i wyszło około
12 godzin na poziomie "delta"... :P


Mam grę :D Szkoda że slim box ale gra się liczy. Mnie to zajmie pewnie z trochę więcej na poziomie normalnym. Zaraz się przekonam.

Wiadomo coś może o jakimś patchu co jak w STALKERZE sprawiał że dostawało się o 10-15% fpsów więcej ?? No coś by jeszcze bardziej zoptymalizować silnik bym mógł coś na medium w opcjach włączyć i grać płynnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>te moce kombinezony poza pancerzem są w zasadzie nieprzydatne bo

Dnia 09.12.2007 o 23:58, player000 napisał:

bez niego szybko cię zabiją jedną celną serią i nawet szybkość w omijaniu kul nie pomoże...


Jeśli przeprowadzasz akcje na zasadzie atak radzieckiej armii pancernej (czyli wsiegda wpieriod i nie liczymy się ze stratami), to rzeczywiście - kombinezon na wiele się nie przyda. Ale też oznacza to, że Crysis nie jest grą dla Ciebie. Crysis tak naprawdę jest bardziej skradanką niż czymkolwiek innym: włączasz maskowanie, wczołgujesz się do wioski, sprawdzasz położenie wszystkich przeciwników, a potem ich po kolei zdejmujesz. Albo całkowicie omijasz wioskę bokiem. Wpadnięcie w jej środek na "hurrrra" i strzelanie we wszystkich kierunkach na pewno nic Ci nie da. Lepiej naucz się "zdejmować" przeciwników z bliska, z kilku metrów, najlepiej jednym strzałem z pistoletu (jest najcichszą bronią, jaką masz) w głowę.

@DarkSMG

Dnia 09.12.2007 o 23:58, player000 napisał:

ja tam generalnie narzekam na brak ammo, na średnim poziomie trudności akcje w stylu rambo są nie możliwe, odrazu pacną cie z snajpy, karabiny i bóg wie czego jeszcze i leżysz :P


Na średnim poziomie do końca gry korzystałem z dwóch broni: SCAR i kałach. Do żadnej nie zabrakło mi amunicji. Trzeba po prostu uważać, do czego się strzela, a jeśli ktoś chce przeprowadzać akcje a''la Predator i kosić pół dżungli (jak tutaj: http://uk.youtube.com/watch?v=1GVopT4HSAY ), to lepiej jest używać broni montowanej na samochodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

być może za rok się skusze jak już aktualne i nadchodzące tytuły przerobie;) Wolę szybsze tępo które oferuje np. (paradoksalnie;) Timeshift czy CoD4. Owszem Crysis jest ciekawy ale nie uważam go za grę typu "musisz mieć!!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 20:10, player000 napisał:

być może za rok się skusze jak już aktualne i nadchodzące tytuły przerobie;) Wolę szybsze tępo
które oferuje np. (paradoksalnie;) Timeshift czy CoD4. Owszem Crysis jest ciekawy ale nie uważam
go za grę typu "musisz mieć!!"


Rzeczywiście, Crysis raczej nie jest grą dla osób, które preferują szybką, dynamiczną rozgrywkę. Jako że uwielbiałem pierwszą część Commandos (druga już nie zrobiła na mnie takiego wrażenia), Crysis był dla mnie jak spełnienie marzeń. Pisałem to już wcześniej, ale dla mnie ta gra to po prostu Commandos 3D - zakradnij się do wroga, włącz niewidzialność, złap beczkę, rzuć nią o budynek, by zwrócić uwagę przeciwników, wystrzelaj patrol. Brakuje tylko możliwości odnoszenia ciał w inne miejsce:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 20:15, Ringno5 napisał:

Brakuje tylko możliwości odnoszenia ciał w inne miejsce:D


Czyżby? To dlaczego pojawia mi się napis "Podnieś" jak podchodzę do zwłok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś? Ja tak. I, niestety, zwłok nie można przenosić. Być może moja wersja jest po prostu walnięta, ale jedyne, co mogę zrobić ze zwłokami, to ograbić je z broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 21:00, Ringno5 napisał:

A próbowałeś? Ja tak. I, niestety, zwłok nie można przenosić. Być może moja wersja jest po
prostu walnięta, ale jedyne, co mogę zrobić ze zwłokami, to ograbić je z broni.


Szczerze mówiąc nie próbowałem... Ale nie omieszkam jak skończę się bawić z systemem.

P.S. - Jeśli chcesz komuś odpisać naciśnij zamiast "Dodaj post" przycisk "Odpowiedz", który pojawia się z prawej strony posta, na który chcesz odpowiedzieć, po najechaniu na niego myszką. Nie będziesz musiał czekać na odpowiedź a osoba zainteresowana będzie wiedziała, że to do niego adresowane pytanie.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 21:21, mrosi napisał:

Jeśli chcesz komuś odpisać itp.


Dzięki za podpowiedź, ale myślę, że chyba mam ten manewr opanowany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

===============SPOJLER========================================


Mam problem z grą. Nie jestem jeszcze bardzo daleko, mam misję w której muszę zabezpieczyć lądowisko dla śmigłowca, po raz pierwszy walczę z przeciwnikami w nanoskafandrach, wykańczam ich w okolicy nie ma żadnych wrogów a mimo to gra nie idzie dalej, co mam zrobić, może cos przegapiłem

=====================SPOJLER=======================================

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tam jest ich chyba 3 do zabicia albo 4 nie pamiętam ale jak tylu ich zabiłeś to Nomad powinie poinformować tam swojego przełożonego że zabezpieczył lądowisko .
Heh jesteś już kolejną osobą która ma problem z tym że po zakończeniu któregoś zadania nic nie idzie dalej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 21:45, Virus 500 napisał:

Tam jest ich chyba 3 do zabicia albo 4 nie pamiętam ale jak tylu ich zabiłeś to Nomad powinie
poinformować tam swojego przełożonego że zabezpieczył lądowisko .
Heh jesteś już kolejną osobą która ma problem z tym że po zakończeniu któregoś zadania nic
nie idzie dalej .


I co na to twórcy ?? Mówią że nie ma skryptów w tej grze :D

BTW. Odpaliłem grę na LOW. Gra mi działa bardzo płynnie bez zacięć wogóle. I teraz pytanie co mogę dać na medium by dalej grać płynnie. Chciałem dać cienie i jakość cieniowania ale gra się lekko tnie. Tak na granicy płynności, wygląda wtedy pięknie ale nie płynnie. Co mogę dać na medium tak by gra dalej działała płynnie ?? I jeszcze jendno. FPS to rozumiem że klatki na sekundę czyli ogólnie jak szybko gra mi chodzi. Jak mogę sprawdzić ile mam obecnie fpsów ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować