Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

Crysis - czyli nowa wspaniała seria gier FPS na silniku CryEngine

5214 postów w tym temacie

Dnia 18.01.2008 o 21:43, matiz09 napisał:

========SPOJLER========
jak przelecieć przez te tornada w 10 planszy??
========SPOJLER========

Omiń je z prawej strony, tuż obok kuli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 21:45, Buhahahahaha napisał:

Omiń je z prawej strony, tuż obok kuli


Z lewej też sie da je "przelecieć" (:P)... trzeba lecieć blisko urwiska (skarpy czy jak to tam nazwać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 21:43, matiz09 napisał:

========SPOJLER========
jak przelecieć przez te tornada w 10 planszy??
========SPOJLER========

I przyspieszaj trochę klawiszem Shift.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 06:58, hunter22 napisał:

Z lewej też sie da je "przelecieć" (:P)... trzeba lecieć blisko urwiska (skarpy czy jak to
tam nazwać).

zbocza góry? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zagraniu w demo mogę z całą pewnością oświadczyć - Crysis to moim zdaniem Gra Roku 2007 ;]. Szkoda, że demo takie krótkie. Ale cóż, pozostaje mi czekać aż gra stanieje i wtedy kupię (bo na pewno nie mam zamiaru piracić) :).
Szczególnie podoba mi się to, że nawet na moim niezbyt nowym kompie (Celeron 2 ghz, 1 gb ram, Radeon 9550 128 mb shader model 2.0) na najniższych detalach (to co, i tak wygląda bardzo ładnie) gra przycinała... niemal wcale. Praktycznie grało się płynnie cały czas, jedynie czasem coś doczytywało i wtedy zdarzały się lekkie przycięcia...
Fajnie też, że można rozwalać niektóre elementy otoczenia (np. drzewa). Pojazdy też niczego sobie :D...
Ogólnie demku wystawiam 9/10, ponieważ jest krótkie no i można grać tylko w dżungli. Gdy zakupię pełną wersję może postaram się o recenzję na moim gramsajcie :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 13:05, Dark SMG napisał:

ustaw sobie fizykę na maxa będziesz mógł rozwalać budynki.

Ustawi na maxa i się będzi cięło bo procek nie da rady... Wiem coś o tym (Pentium 4 1,5 GHz...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na high to dopiero grafika, mówię Ci. Piękna. ;) Grałem i na low, i na medium, i na high, widać różnicę. Choć najważniejsza jest grywalność, nie grafika :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 13:25, Marcinos07 napisał:

Na high to dopiero grafika, mówię Ci. Piękna. ;) Grałem i na low, i na medium, i na high, widać różnicę. Choć najważniejsza jest grywalność, nie grafika :-)

Po high to jeszcze zapomniałeś napisać o modach podrasowujących grafikę. :)

20080119142825

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przed chwilą przeszedłem Crysisa i.... nie jestem zachwycony tą grą.
1. Gra reklamowana była jako gra z najlepszą grafiką. Cóż grafika jest dobra (sądząc po screenach) ale do tego potrzeba mocny sprzęt. Aktualnie są gry które jakością grafiki dorównują Crysisowi a mają dużo mniejsze wymagania.
2. Twórcy chwalili się, że gra ta nie jest liniowa itp. Sądzę, że 80% graczy chodziła tymi samymi ścieżkami, w tym samym momencie jeździła tym samym samochodem itp. A w dodatku jest kilka misji które są liniowe (jakieś zamknięte kopalnie)
3. Fizyka. Fak jest dobra ale są także bardzo niemiłe "krzaczki". Wiele razy jak jechałem samochodem to na drodze leżała "niewidzialna" rzecz która przewracała samochód do góry kołami. A pod koniec gry spotkałem ewenement - karabin co leżał na półce i sam strzelał do ściany <lol>

Sądzę, że niektórzy gracze przeszli tą grę i nie pamiętają jak nazywał się bohater i jaka była fabuła a piszą, że gra jest bardzo fajna (zapewne to wnioskują bo zachwycili się grafiką).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 17:27, don-manfredo napisał:

Ja przed chwilą przeszedłem Crysisa i.... nie jestem zachwycony tą grą.
1. Gra reklamowana była jako gra z najlepszą grafiką. Cóż grafika jest dobra (sądząc po screenach)
ale do tego potrzeba mocny sprzęt.


Jeżeli chodzi o ,,dobrą" grafikę to wystarczy komp spełniający minimalne wymogi, możesz pograć wtedy płynnie na medium, medium/high. Jeżeli grasz na very high na DX10 to określenie ,,dobra grafika" nie jest chyba odpowiednie...

>Aktualnie są gry które jakością grafiki dorównują Crysisowi

Dnia 19.01.2008 o 17:27, don-manfredo napisał:

a mają dużo mniejsze wymagania.



Np. CoD 4. :) Wymagania o wiele mniejsze, a grafika też ładna, choć nie to samo co Crysis.

Dnia 19.01.2008 o 17:27, don-manfredo napisał:

2. Twórcy chwalili się, że gra ta nie jest liniowa itp. Sądzę, że 80% graczy chodziła tymi
samymi ścieżkami, w tym samym momencie jeździła tym samym samochodem itp. A w dodatku jest
kilka misji które są liniowe (jakieś zamknięte kopalnie)


Racja, nie ma olbrzymiej swobody. Choć możesz przynajmniej wykonywać misje na różne sposoby (zasadzki, ciche zabijanie, unikanie walki). Zawsze coś, w Callu idziesz gdzie musisz, ale tam przynajmniej twórcy nie chwalili się nieliniowością gry. :-)

Dnia 19.01.2008 o 17:27, don-manfredo napisał:

3. Fizyka. Fak jest dobra ale są także bardzo niemiłe "krzaczki". Wiele razy jak jechałem samochodem
to na drodze leżała "niewidzialna" rzecz która przewracała samochód do góry kołami. A pod koniec
gry spotkałem ewenement - karabin co leżał na półce i sam strzelał do ściany <lol>


Nie jest źle, choć zawsze chce się więcej. :)

Dnia 19.01.2008 o 17:27, don-manfredo napisał:

Sądzę, że niektórzy gracze przeszli tą grę i nie pamiętają jak nazywał się bohater i jaka była
fabuła a piszą, że gra jest bardzo fajna (zapewne to wnioskują bo zachwycili się grafiką).


Grafika jest najmocniejszą stroną gry, reszta też stoi na dość wysokim poziomie. Choć sądzę że gra jest przereklamowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 17:48, Marcinos07 napisał:

Grafika jest najmocniejszą stroną gry, reszta też stoi na dość wysokim poziomie. Choć sądzę
że gra jest przereklamowana.


Też sądzę, że gra jest przereklamowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 17:48, Marcinos07 napisał:

Jeżeli chodzi o ,,dobrą" grafikę to wystarczy komp spełniający minimalne wymogi, możesz pograć
wtedy płynnie na medium, medium/high. Jeżeli grasz na very high na DX10 to określenie ,,dobra
grafika" nie jest chyba odpowiednie...


Tylko jeszcze dodaj, że w rozdziałce 800x600 (co najwyżej).

Dnia 19.01.2008 o 17:48, Marcinos07 napisał:

Grafika jest najmocniejszą stroną gry, reszta też stoi na dość wysokim poziomie. Choć sądzę że gra jest
przereklamowana.


Jeśli ktoś gra na komputerze na poziomie minimalnych wymagań - może tak powiedzieć. W każdej grze można znaleźć "krzaczki". Jeśli chce się popatrzyć na grafikę to trzeba grać w DX10 - pod niego gra została stworzona. I to na ustawieniach przynajmniej na HIGH i AAx4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 17:27, don-manfredo napisał:

1. Gra reklamowana była jako gra z najlepszą grafiką. Cóż grafika jest dobra (sądząc po screenach)
ale do tego potrzeba mocny sprzęt. Aktualnie są gry które jakością grafiki dorównują Crysisowi
a mają dużo mniejsze wymagania. ''

podaj przykład, bo dla mnie Unreal Engine 3 nie dorównuje CryEngine 2, chociaż jest niezły i dobrze zoptymalizowany.

Dnia 19.01.2008 o 17:27, don-manfredo napisał:

2. Twórcy chwalili się, że gra ta nie jest liniowa itp. Sądzę, że 80% graczy chodziła tymi
samymi ścieżkami, w tym samym momencie jeździła tym samym samochodem itp. A w dodatku jest
kilka misji które są liniowe (jakieś zamknięte kopalnie)

masz rację, ja bym wolał zamiast ratować laske z kopalni pójść na browara z Koreańczykami.
czepiasz się, fakt, w Red Faction można było rozwalić ścianę i przebić się inną drogą, ale już nie przesadzajmy.
Ja sam zaliczyłem Crysisa 2 razy i za każdym razem wybierałem nieco inną drogę, odpowiadająca moim planom.

Dnia 19.01.2008 o 17:27, don-manfredo napisał:

3. Fizyka. Fak jest dobra ale są także bardzo niemiłe "krzaczki". Wiele razy jak jechałem samochodem
to na drodze leżała "niewidzialna" rzecz która przewracała samochód do góry kołami. A pod koniec
gry spotkałem ewenement - karabin co leżał na półce i sam strzelał do ściany <lol>

tu się zgodzę, system kolizji jest do bani.

Dnia 19.01.2008 o 17:27, don-manfredo napisał:

Sądzę, że niektórzy gracze przeszli tą grę i nie pamiętają jak nazywał się bohater i jaka była
fabuła a piszą, że gra jest bardzo fajna (zapewne to wnioskują bo zachwycili się grafiką).

Gra jest bardzo fajna a głównym bohaterem jest Nomad, w całej grze przedstawił się 2 razy "US special forces" a w grze chodizło o odbicie zaginionych naukowców oraz agentki CIA zaskoczony? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2008 o 22:42, Dark SMG napisał:

podaj przykład, bo dla mnie Unreal Engine 3 nie dorównuje CryEngine 2, chociaż jest niezły
i dobrze zoptymalizowany.


Grałeś w jakieś gierki stworzone na UE3 oraz na CryEngine2 ?? Jeżeli tak to porównaj sobie ich wymagania i jakość grafiki na tych ustawieniach. Dla przykładu powiem ze grałem w UT3 (i gram nadal), grałem w R6 Vegas i gram teraz w Gears of War w rozdzielczościach 800x600 na średnich detalach. Gra się nie tnie, grafika wygląda miodzio, a grałem w Crysisa na tych samych detalach i co?? Grafika nie za ładna i gra się czasami przycina. Wniosek jaki?? Który silnik lepiej zoptymalizowany?? A jak masz jakieś wątpliwości to zastanów się czemu do tej pory powstało tyle gierek na UE3 (i zapewne jeszcze trochę powstanie) a na CryEngine2 powstanie NA PEWNO mniej gierek.

Dnia 19.01.2008 o 22:42, Dark SMG napisał:

masz rację, ja bym wolał zamiast ratować laske z kopalni pójść na browara z Koreańczykami.
czepiasz się, fakt, w Red Faction można było rozwalić ścianę i przebić się inną drogą, ale
już nie przesadzajmy.
Ja sam zaliczyłem Crysisa 2 razy i za każdym razem wybierałem nieco inną drogę, odpowiadająca
moim planom.


Może się trochę czepiam ale czasami szału dostawałem jak czytałem przed premierą, że gra nie będzie liniowa a chce gdzieś dojść a wszędzie są zbocza gór i tylko jedna droga. Przeciętny użytkownik jaką drogę wybierze-oczywiście drogą.

Dnia 19.01.2008 o 22:42, Dark SMG napisał:

tu się zgodzę, system kolizji jest do bani.

Dnia 19.01.2008 o 22:42, Dark SMG napisał:

Gra jest bardzo fajna a głównym bohaterem jest Nomad, w całej grze przedstawił się 2 razy
"US special forces" a w grze chodizło o odbicie zaginionych naukowców oraz agentki CIA zaskoczony?
:P

Patrz co ja wcześniej napisałem "niektórzy gracze przeszli tą grę i nie pamiętają jak nazywał się bohater i jaka była fabuła". Podkreślam słowo NIEKTÓRZY. Ty widocznie nie należysz do nich. Ja gdybym wcześniej nie przeczytał recenzji tej gierki to też bym nie wiedział jak się główny bohater nazywa i jaka jest fabuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy też gdzie około połowy misji assault, dokładnie w dokach, zrobił wam się błąd, że nie było widać ścian oraz ludzi(ludzi troszeczkę było widać) ? Dopiero po zmienieniu na większą rozdzielczość gra zaczęła rormalnie chodzić, tyle tylko że już sie troszkę przycinała... W tym momencie przeinstalowywuję grę, jest jakiś patch, co to naprawia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 23:41, don-manfredo napisał:

Grałeś w jakieś gierki stworzone na UE3 oraz na CryEngine2 ?? Jeżeli tak to porównaj sobie
ich wymagania i jakość grafiki na tych ustawieniach. Dla przykładu powiem ze grałem w UT3 (i
gram nadal), grałem w R6 Vegas i gram teraz w Gears of War w rozdzielczościach 800x600 na średnich
detalach. Gra się nie tnie, grafika wygląda miodzio, a grałem w Crysisa na tych samych detalach
i co?? Grafika nie za ładna i gra się czasami przycina. Wniosek jaki?? Który silnik lepiej
zoptymalizowany?? A jak masz jakieś wątpliwości to zastanów się czemu do tej pory powstało
tyle gierek na UE3 (i zapewne jeszcze trochę powstanie) a na CryEngine2 powstanie NA PEWNO
mniej gierek.


W tej rozdzielczości to nie masz co porównywać grafiki. Większość efektów świetlnych, relfeksów itp. jest widoczna dopiero w 1280x1024. Crysis rozwija graficzne skrzydła na detalach very high i 1600x1200. Jak zagrasz w R6 Vegas, UT 3 i Crysisa na maxie w wysokiej rozdziałce, to wtedy pogadamy o grafice w tych grach. ;] BTW Dark SMG wspominał już, że UE3 jest lepiej zoptymalizowany, więc po co tego czepiasz?

Dnia 19.01.2008 o 23:41, don-manfredo napisał:

Może się trochę czepiam ale czasami szału dostawałem jak czytałem przed premierą, że gra nie
będzie liniowa a chce gdzieś dojść a wszędzie są zbocza gór i tylko jedna droga. Przeciętny
użytkownik jaką drogę wybierze-oczywiście drogą.


Dlatego przeciętny użytkownik nie dostrzeże nieliniowości. Sam, kiedy grałem w Crysisa, próbowałem kombinować, szukać alternatywnych ścieżek, czy nawet wspinać się po zboczach (swoją drogą na niektóre można było wejść, :) wystarczyło wiedzieć jak). Wniosek - jeżeli jesteś "niedzielnym" graczem pójdziesz najprostszą drogą, lecz jeśli próbujesz czerpać z gry jak najwięcej przyjemności będziesz kombinował i szukał alternatywy. :)

Dnia 19.01.2008 o 23:41, don-manfredo napisał:

Patrz co ja wcześniej napisałem "niektórzy gracze przeszli tą grę i nie pamiętają jak nazywał
się bohater i jaka była fabuła". Podkreślam słowo NIEKTÓRZY. Ty widocznie nie należysz do nich.
Ja gdybym wcześniej nie przeczytał recenzji tej gierki to też bym nie wiedział jak się główny
bohater nazywa i jaka jest fabuła.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować