Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

Crysis - czyli nowa wspaniała seria gier FPS na silniku CryEngine

5214 postów w tym temacie

Dnia 22.01.2008 o 17:25, destruck1 napisał:

a moim zdaniem crysis jest najlepszą grą która dotychczas wyszedła...


"wyszedła" <lol> To chyba tak trochę nie po polskawemu. A tak na serio - to jest dużo innych gierek które są dużo lepsze niż crysis (nie chodzi mi tylko o gierki z tego roku ale i z poprzednich lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 17:33, destruck1 napisał:

Klimat

Nie, jednak nie grałeś w CoD4 :-)
>Pojazdy
Co mi z pojazdów? Da się bez nich żyć. :)
>Fizyka
Tu się mogę zgodzić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 17:34, don-manfredo napisał:

jest dużo
innych gierek które są dużo lepsze niż crysis (nie chodzi mi tylko o gierki z tego roku ale
i z poprzednich lat)

Z poprzednich lat może i jest coś fajnego... ale crysis jednak jest grą roku według E3 2007,
a z gier które wcześniej wyszedły podobały mi się np.
F.E.A.R. (dodatek nie miał już tego klimatu)
BF2/+JS(jako najlepsza gra na multi moim zdaniem,póżniej CS),
Bioshock,
Starcraft (jako strategia)
@Marcinos07 jeszcze ten super nanostrój ? (ten pancerz z super mocami)
możliwość tuningowania broni w np. tłumik/laser/ itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 17:46, destruck1 napisał:

@Marcinos07 jeszcze ten super nanostrój ? (ten pancerz z super mocami)
możliwość tuningowania broni w np. tłumik/laser/ itp..


Pancerz z super mocami - coś podobnego miałeś już dawno w Chromie (tam to były nazwane chyba implanty)
Możliwość tuningowania broni (tłumiki, laser) - oj wydaje mi się, że w większości strzelanek (bardziej taktycznych) na początku misji możesz dobierać sobie czy chcesz mieć tłumik i takie tam inne bajery.

Co do wcześniejszej Twojej wypowiedzi:
1) Klimat
Że co?? Ta gra swoim klimatem nie przyciągnęła mnie na długie chwile. Wiesz w ogóle co to jest klimat w grze?? Może to nie będzie dobre porównanie ale grałeś w Mafię??
2) Multi
Nie grałem w multi to się nie wypowiadam
3)Pojazdy
Hahaha... ostatnimi czasy w strzelankach pojazdy to standard.
4)Fizyka
Fizyka jest ok (podobało mi się jak strzeliłem w beczkę i zaczął jakiś płyn z niej cieknąć, jak strzeliło się powyżej pierwszego strzału to nic nie leciało, a jak niżej to płyn sobie leciał). Jedyne co mnie wkurza, to oddasz kilka strzałów do drzewa i ono się łamie. Nie sądzę, żeby było tak w rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 19:10, don-manfredo napisał:

Pancerz z super mocami - coś podobnego miałeś już dawno w Chromie (tam to były nazwane chyba
implanty)
Możliwość tuningowania broni (tłumiki, laser) - oj wydaje mi się, że w większości strzelanek
(bardziej taktycznych) na początku misji możesz dobierać sobie czy chcesz mieć tłumik i takie
tam inne bajery.


A jeszcze wcześniej było to w Deus Ex.. i czego to dowodzi? niczego moim zdaniem ;)

Dnia 22.01.2008 o 19:10, don-manfredo napisał:

1) Klimat
Że co?? Ta gra swoim klimatem nie przyciągnęła mnie na długie chwile. Wiesz w ogóle co to jest
klimat w grze?? Może to nie będzie dobre porównanie ale grałeś w Mafię??

Klimat to osobiste doznania, jedni widzieli go np. w serii Gothic inni nie.

Dnia 22.01.2008 o 19:10, don-manfredo napisał:

3)Pojazdy
Hahaha... ostatnimi czasy w strzelankach pojazdy to standard.

nie koniecznie, w CoD 4 ich nie ma, podobnie w Bioshocku ;)

Dnia 22.01.2008 o 19:10, don-manfredo napisał:

4)Fizyka
Fizyka jest ok (podobało mi się jak strzeliłem w beczkę i zaczął jakiś płyn z niej cieknąć,
jak strzeliło się powyżej pierwszego strzału to nic nie leciało, a jak niżej to płyn sobie
leciał). Jedyne co mnie wkurza, to oddasz kilka strzałów do drzewa i ono się łamie. Nie sądzę,
żeby było tak w rzeczywistości.


to strzel kilka razy w drzewo i zobacz co się stanie, zabawne było by gdyby kilka strzałów w różne części drzewa powodował jego złamanie (np. na wysokości pnia) ale tak nie jest.
Hitboxy beczek to inna sprawa, widocznie twórcy uznali ze jedno miejsce (zresztą ja wiem ze jest ich więcej) przecieku wystarczy i woleli skupić się na czymś innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Implanty z czym innym mi się kojaza ;d

CO do klimatu to w tym roku najlepszy klimaty chyba miał Stalker wedłuk mnie :D
W multi tez nie grałem
pojazdy no teraz to w każdym prawie każdej strzelance są
No A co do fizyki to wypas XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry że dopiero teraz, ale niedawno przeczytałem posta MLODY''ego, z tym Fixem.
Powiem tak.
O.O

Dlaczego? Już tłumaczę, przy moim konfingu mianowicie
P4 3.06 Ghz
1 GB DDR
Radeon HD2600 Pro ASUS Gaming Series 512 MB DDR2 600@100 SM 4.0 DX10
Gra wcześniej, ciągneła na średnich, z MINIMALNYMI przycinkami przy dużej bardzo akcji (tzn ostatnia misja).
Gdy wgrałem ten pliczek (High End żeby było zabawne XD) Odpaliłem Crysisa na high i... O.O? Nie scina sie! Minimalne zwieszki tylko przy Wybuchach ostrych, a tak to bez zwieszki! normalnie o.O. Na tym moim gracie Crysis na High.... nie komentuję :P. Jednak w necie pozostanę na ustawieniach medium, bo przecież w necie to nie moby, trza miec wieksza wydajnośc, i zeby sie nie scinalo :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 19:38, Mroczny Joga napisał:

Implanty z czym innym mi się kojaza ;d

CO do klimatu to w tym roku najlepszy klimaty chyba miał Stalker wedłuk mnie :D


ja uwazam ze BIOSHOCK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 00:53, MLODY2K6 napisał:

ja uwazam ze BIOSHOCK

Podzielam, pod względem fabuły Bioshock nie ma sobie równych ( jeżeli mowa o FPS-ach 2007 roku)
Stalker też był dobry ale Bioshock wciągnął mnie bez reszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 01:23, Dark SMG napisał:

> ja uwazam ze BIOSHOCK
Podzielam, pod względem fabuły Bioshock nie ma sobie równych ( jeżeli mowa o FPS-ach 2007 roku)
Stalker też był dobry ale Bioshock wciągnął mnie bez reszty.


Racja, Bioshock miał rzeczywiście bardzo dobrą fabułę, ale według mnie Stalker był najbardziej klimatyczną grą 2007 roku. Mroczny i ponury klimat zony był naprawdę intrygujący, a jednocześnie przerażający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 12:44, Jacob XX napisał:

Racja, Bioshock miał rzeczywiście bardzo dobrą fabułę, ale według mnie Stalker był najbardziej
klimatyczną grą 2007 roku. Mroczny i ponury klimat zony był naprawdę intrygujący, a jednocześnie
przerażający.


Wszystkie trzy gry mam, wszystkie trzy przeszedłem. Każda ma coś w sobie wspaniałego:
Crysis - za grafikę pomimo że ja grałem na Low detalach. Jedno co na mnie wywarło ogromne wrażenie to gdy jedziemy czołgiem i ta wielka góra w "oddali" zaczyna się odkruszać. No i jeszcze ze "moce" i możliwość modyfikacji i broni.
STALKER - za klimat i ogrom. Tam naprawdę przestrzenie są duże czego w Crysisie nie odczułem (no duży etap jest z czołgiem ale tam się nim jeździ więc nie odczułem tego). Bardzo fajny pomysł z Zoną i innymi bajerami. Dużo przedmiotów do wykorzystania.
Bioshock - za klimat, fabułę i umiejscowienie akcji. Super pomysł z rozwojem postaci.
Jak wymienię sprzęt w przyszłości to na pewno wrócę do Crysisa dla HIGH detali. Do Bioschocka też. STALEKR to może dla samej idei grania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pany ratojcie mam problem z tym bydlakiem na lotniskowcu .Wale w niego ile wlezie , a i tak po jakims czasie leze i kwicze . Gnata zabralem ale nie wiem jak pozbyc sie tej jego oslony czy cus . Posty czytalem ale i tak D..A BLADA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 21:20, hipolos napisał:

Pany ratojcie mam problem z tym bydlakiem na lotniskowcu .Wale w niego ile wlezie , a i tak
po jakims czasie leze i kwicze . Gnata zabralem ale nie wiem jak pozbyc sie tej jego oslony
czy cus . Posty czytalem ale i tak D..A BLADA .


Musisz mu rozwalić działa a wtedy Psycho podleci i wyłączy mu tarcze. Wtedy namierzasz i po krzyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 21:45, Kerigun napisał:

> Pany ratojcie mam problem z tym bydlakiem na lotniskowcu .Wale w niego ile wlezie , a
i tak
> po jakims czasie leze i kwicze . Gnata zabralem ale nie wiem jak pozbyc sie tej jego oslony

> czy cus . Posty czytalem ale i tak D..A BLADA .

Musisz mu rozwalić działa a wtedy Psycho podleci i wyłączy mu tarcze. Wtedy namierzasz i po
krzyku.

Dzieki ale gdzie on ma te dziala , bo z wyrzutni rakiet dostal po calosci , tak od serca i nic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 22:00, hipolos napisał:

Dzieki ale gdzie on ma te dziala , bo z wyrzutni rakiet dostal po calosci , tak od serca i
nic .


To co do ciebie strzela. Daj może screena to będę wiedział co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crysis już całego przeszedłem, tak samo jak Call of Duty 4 więc mam jakieś porównanie i też się wypowiem:
Klimat: jak dla mnie bezapelacyjnie jest lepszy w Call of Duty4, podobnie jak cała fabuła. CoD wciągał mnie w wir walki i nie pozwalał odejść od kompa, działo się tam tyle rzeczy na raz, że nie było czasu sięgnąć po kawę. Fabuła bardzo mi się podobała, mimo że sztampowa. Miała jednak filmowy styl i świetnie nakręcała do grania (piękne briefingi). W Crysis bardzo chciałem wczuć się w klimat ale nie umiałem: fabuła zbyt słabo zarysowana. Ogólna koncepcja ok - znowu kosmici? Czemu nie. Ale żeby tam było więcej zagrywek takich jak na początku ze zniknięciem Azteka: zaczynali tworzyć klimat grozy, nie wiadomo o co chodzi, wyspa żyje własnym życiem... a później już nie rozwijali tego pomysłu.

Na plus Crysis na pewno przemawia swoboda której totalnie brak w CoD: tam się grąło jak w filmie i to wciągało. Crysis już tak nie przyciągał do monitora, ale zabawa była też inna. Jak nudziło się strzelanie to zawsze można się było poskradać, zrobić jakąś dywersję, albo też totalną rzeźnię. Grafika i fizyka oczywiście biją na głowę CoD.
Ale co z tego? Mimo że dużo się bawiłem Crysisem (bieganie po mapie, powolne podkradanie) to mam wrażenie, że skończył się o wiele szybciej niż CoD: w którym to działo się też nieporównywalnie więcej, lokacje były bardziej zróżnicowane, ciągle widziało się coś nowego i zaskakującego.

Multi również nie ratuje Crysis bo jest żałosne. Za to Call of Duty bardzo fajnie sprawuje się w MP.

Podsumowując: Crysis byłby arcy-piękną grą gdyby... został wykorzystany jego potencjał. Tak się chwalić techniką robienia zimy na mapie i dać graczowi zabawy na śniegu na ok 1 godzinę? Kpina?

Po skończneiu obu gier jeszcze wracam do Crysis by bawić się w podchody z koreańczykami (obcy są do kitu). Ale do CoD wracam częściej: by powtórzyć ulubioną misję, by pograć na wyższym poziomie trudności, by pobawić się w najbardziej dynamiczną wojnę w jaką grałem, w końcu by grać w multi.

To tyle ode mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 21:05, Vangel napisał:


Dnia 27.01.2008 o 21:05, Vangel napisał:


>

Dnia 27.01.2008 o 21:05, Vangel napisał:


Podsumowując: Crysis byłby arcy-piękną grą gdyby... został wykorzystany jego potencjał. Tak
się chwalić techniką robienia zimy na mapie i dać graczowi zabawy na śniegu na ok 1 godzinę?
Kpina?



Przynajmniej jest na co czekać w przypadku 2 części. Tylko ciekawe jaką fabule wymyślą, wiadomo, że wracamy na te wyspę, ale to nie starczy na całą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie grałem z CoD 4 ale mam zamiar. Aktualnie gram w GoW i przeszedłem już ok 75%.
Mimo, że Gow jest do bólu liniowe (czasami oczywiście jet wybór którą "ścieżką" chcesz iść ale taki wybór nie ma wpływu na dalszą historie w grze) to mimo tego klimat jest świetny i dużo lepszy niż w Crysisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, za Chiny nie wiem jak to zrobić. ===SPOJLER=== Jak mam pokonać tego gościa w egzoskafandrze (pajączek) w ostatnim poziomie? Czytałem coś o jakimś filtrze założonym na ekran i odpadającej skorupie po udanych strzałach, ale w żaden sposób nie mogę go zranić. Nawalam w niego rakietami po tym jak Helena mówi bym utrzymywał się blisko potwora i nawet go nie drasnąłem . ===SPOJLER=== Jak go pokonaliście? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 13:15, Wojtas94 napisał:

Kurczę, za Chiny nie wiem jak to zrobić. ===SPOJLER=== Jak mam pokonać tego gościa w
egzoskafandrze (pajączek) w ostatnim poziomie? Czytałem coś o jakimś filtrze założonym na ekran
i odpadającej skorupie po udanych strzałach, ale w żaden sposób nie mogę go zranić. Nawalam
w niego rakietami po tym jak Helena mówi bym utrzymywał się blisko potwora i nawet go nie drasnąłem
. ===SPOJLER=== Jak go pokonaliście? :/


Po prostu trzeba w niego dużo naparzać, jest bardzo wytrzymały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować