Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

Crysis - czyli nowa wspaniała seria gier FPS na silniku CryEngine

5214 postów w tym temacie

Dnia 31.08.2008 o 13:36, wojtek2222 napisał:

> ===================ELEMENT FABUŁY =====================================
> Właśnie ujrzałem napisy końcowe Crysisa. Ech.. A tak fajnie było. Ta seria wybuchów
po
> zniszczeniu ostatniego bossa. Ale mogliby się przy nim bardziej postarać.. I Outro
zajefajne
> było. Ale tylko efekty były takie extra. Nawet na minimum detalach.. Ech, Tylko
mogłem
> sobie wyobrażać, jak to wygląda na max.

--------------SPOILER-------------
A chodzi ci o tego pająka czy o ten jakby statek obcych? Bo mi się same w sobie te walki
średnio podobały, ale efektowne trzeba przyznać były. A outro fajne, ciekawi mnie co
się z Prorokiem stało.

================Fabuła===========================
Obydwie walki były efektowne. Szkoda, że tylko to. najbardziej mi się podobało, jak ten pająk rzucał tym wszystkim. XD Trzeba było uważać na latające auta. Zanim wyjdzie Crysis 2, to oprócz Crysisa Warhead będzie jeszcze jedna część, pozwalająca się wcielić w Proroka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 13:50, piotr.kwazi napisał:

================Fabuła===========================
Obydwie walki były efektowne. Szkoda, że tylko to. najbardziej mi się podobało, jak ten
pająk rzucał tym wszystkim. XD Trzeba było uważać na latające auta. Zanim wyjdzie Crysis
2, to oprócz Crysisa Warhead będzie jeszcze jedna część, pozwalająca się wcielić w Proroka.


-----------SPOILER---------------
Historia Proroka może być ciekawa, ale szczerze mówiąc wolałbym od razu Crysis 2, jeszcze przed Warheadem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 14:22, wojtek2222 napisał:

> ================Fabuła===========================
> Obydwie walki były efektowne. Szkoda, że tylko to. najbardziej mi się podobało,
jak ten
> pająk rzucał tym wszystkim. XD Trzeba było uważać na latające auta. Zanim wyjdzie
Crysis
> 2, to oprócz Crysisa Warhead będzie jeszcze jedna część, pozwalająca się wcielić
w Proroka.

-----------SPOILER---------------
Historia Proroka może być ciekawa, ale szczerze mówiąc wolałbym od razu Crysis 2, jeszcze
przed Warheadem.

=============Fabuła===================
Ale możliwe, że w Crysisie w zechcą umieścić elementy fabuły, zdarzenia, które mają miejsce przez coś, co Psychol zrobił w "jedynce". I wtedy gracz, który nie zagrał w Warheada, byłby zdezorientowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 14:29, piotr.kwazi napisał:

=============Fabuła===================
Ale możliwe, że w Crysisie w zechcą umieścić elementy fabuły, zdarzenia, które mają miejsce
przez coś, co Psychol zrobił w "jedynce". I wtedy gracz, który nie zagrał w Warheada,
byłby zdezorientowany.


No, dlatego Warheada też pewnie kupię o ile będzie dobrze oceniany i i pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2008 o 14:34, wojtek2222 napisał:

No, dlatego Warheada też pewnie kupię o ile będzie dobrze oceniany i i pójdzie.

No właśnie. Tylko jeden problemik - wymagania. Prawdopodobnie ja nie kupię. Chyba że do tego czasu zdążę kompa wymienić. A wtedy - pozycja obowiązkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 14:51, piotr.kwazi napisał:

No właśnie. Tylko jeden problemik - wymagania. Prawdopodobnie ja nie kupię. Chyba że
do tego czasu zdążę kompa wymienić. A wtedy - pozycja obowiązkowa.


Ale podobno Warhead ma mieć takie same wymagania jak jedynka, więc jeżeli zwykły Crysis ci działa to Warhead możliwe, że też będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 14:53, wojtek2222 napisał:

> No właśnie. Tylko jeden problemik - wymagania. Prawdopodobnie ja nie kupię. Chyba
że
> do tego czasu zdążę kompa wymienić. A wtedy - pozycja obowiązkowa.

Ale podobno Warhead ma mieć takie same wymagania jak jedynka, więc jeżeli zwykły Crysis
ci działa to Warhead możliwe, że też będzie...

Wolę nie ryzykować. Tym bardziej, że gra na minimum nie wygląda tak, jak powinna wyglądać. A w Crysisa zagrałem tylko dlatego, że kumpel kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 14:58, piotr.kwazi napisał:

A w Crysisa zagrałem tylko dlatego, że kumpel kupił.


To ja miałem inaczej, bo zagrałem w niego tylko dlatego że dostałem go razem z kartą graficzną. I powiem szczerze że z gry wieje totalną nudą, na pewno nie była ona warta swojej wyjściowej ceny (zdaje sie że to było 129zł). Jak dla mnie to ta gra jest tylko i wyłącznie pokazem możliwości engineu graficznego. Już wolę po raz 6 czy 7 przechodzić FarCy''a niż Crysisa drugi. Oby Warhead okazał sie lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 15:18, dave03 napisał:

To ja miałem inaczej, bo zagrałem w niego tylko dlatego że dostałem go razem z kartą
graficzną. I powiem szczerze że z gry wieje totalną nudą, na pewno nie była ona warta
swojej wyjściowej ceny (zdaje sie że to było 129zł). Jak dla mnie to ta gra jest tylko
i wyłącznie pokazem możliwości engineu graficznego. Już wolę po raz 6 czy 7 przechodzić
FarCy''a niż Crysisa drugi. Oby Warhead okazał sie lepszy.

A napisz w czym niby Far Cry jest lepszy od Crysisa? Jak dla mnie niczym. W Crysisie usunęli wkurzające mutanty i wprowadzili wiele ciekawych rzeczy jak ulepszanie broni i kombinezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 15:18, dave03 napisał:

> A w Crysisa zagrałem tylko dlatego, że kumpel kupił.

To ja miałem inaczej, bo zagrałem w niego tylko dlatego że dostałem go razem z kartą
graficzną. I powiem szczerze że z gry wieje totalną nudą, na pewno nie była ona warta
swojej wyjściowej ceny (zdaje sie że to było 129zł). Jak dla mnie to ta gra jest tylko
i wyłącznie pokazem możliwości engineu graficznego. Już wolę po raz 6 czy 7 przechodzić
FarCy''a niż Crysisa drugi.

Ja się z tobą nie zgadzam. W Crysisa grało się naprawdę fajnie. Ale Far Cry również jest bardzo fajny. I widać bardzo dużo podobieństw.

Dnia 31.08.2008 o 15:18, dave03 napisał:

Oby Warhead okazał sie lepszy.

Tu się zgadzam. Bo jeżeli o grywalność chodzi, to jednak do doskonałości Crysisowi sporo brakowało.
----> wojtek2222
JA się z tobą zgadzam, mi Crysis bardziej się podobał. Ale wielu osobom bardziej podobał się Far Cry. Bo jeżeli o grywalność chodzi, to Far Cry ( według mnie), był nieco lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 15:21, wojtek2222 napisał:

A napisz w czym niby Far Cry jest lepszy od Crysisa?


Fabuła w FarCry''u jest lepiej poprowadzona, bo w tym przypadku już na początku gry zbyt wiele zostało powiedziane. Crysis nie wciąga, a grywalność w FC stoi na znacznie wyższym poziomie co już zauważył także piotr.kwazi. Graficznie FC też swego czasu nie był gorszy niż dziś jest Crysis. Poza tym ta gra to miała być rewolucją, a nie oszukujmy się takowej nie było. Zresztą wystarczy poczytać posty w tym temacie... prawie wszystkie dotyczą grafiki i wymagań sprzętowych. "Pójdzie mi czy nie pójdzie, a jeśli tak to na jakich detalach?" O niczym innym sie w zasadzie tutaj nie pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > A napisz w czym niby Far Cry jest lepszy od Crysisa?
>
>Fabuła w FarCry''u jest lepiej poprowadzona, bo w tym przypadku już na początku gry zbyt
>wiele zostało powiedziane.
Z tym ujawnianiem to przesadzili w Crysisie. W FC cały czas ma się wrażenie, że o czymś nie wiemy.
>Crysis nie wciąga, a grywalność w FC stoi na znacznie wyższym
>poziomie co już zauważył także piotr.kwazi. Graficznie FC też swego czasu nie
>był gorszy niż dziś jest Crysis.
Swego czasu nie był. Ale nie oszukujmy się. pod tym względem Crysis był rewolucją większą od Far Cry-a
>Poza tym ta gra to miała być rewolucją, a nie oszukujmy
>się takowej nie było.
Crysis był rewolucją, i to ogromną. Tyle że ludzie nie oczekiwali, że będzie jedynie rewolucją graficzną.
>Zresztą wystarczy poczytać posty w tym temacie... prawie wszystkie
>dotyczą grafiki i wymagań sprzętowych. "Pójdzie mi czy nie pójdzie, a jeśli tak to na
>jakich detalach?" O niczym innym sie w zasadzie tutaj nie pisze.
Pisze się, pisze. A jeżeli o ciągłych rozmowach o wymaganiach chodzi...Spójrz na inne tematy o nowych grach, które mają przepiękną grafikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 16:34, dave03 napisał:

Fabuła w FarCry''u jest lepiej poprowadzona, bo w tym przypadku już na początku gry zbyt
wiele zostało powiedziane.


Fabuła w Far Cry''u, w przeciwieństwie do tej z Crysisa była według mnie porażką. Zaczynamy od początku: oglądamy filmik, na którym typek płynie sobie stateczkiem, rozbija się, gonią go mutanty, strzelają do niego i wpada do jakiegoś kanału. Reszta fabuły, to kilka biednych dialogów przez komórkę.

>Crysis nie wciąga, a grywalność w FC stoi na znacznie wyższym

Dnia 31.08.2008 o 16:34, dave03 napisał:

poziomie co już zauważył także piotr.kwazi.


To już sprawa mocno dyskusyjna. Projekty plansz w FC były jak dla mnie dużo gorsze i gra nie miała wielu fajnych bajerów jak Crysis.

Dnia 31.08.2008 o 16:34, dave03 napisał:

Graficznie FC też swego czasu nie
był gorszy niż dziś jest Crysis.


Był.

Dnia 31.08.2008 o 16:34, dave03 napisał:

Poza tym ta gra to miała być rewolucją, a nie oszukujmy
się takowej nie było.


Aha. Far Cry był lepszy bo nie zapowiadano w nim rewolucji.

Dnia 31.08.2008 o 16:34, dave03 napisał:

Zresztą wystarczy poczytać posty w tym temacie... prawie wszystkie
dotyczą grafiki i wymagań sprzętowych. "Pójdzie mi czy nie pójdzie, a jeśli tak to na
jakich detalach?" O niczym innym sie w zasadzie tutaj nie pisze.


Tak jak w większości nowych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co wy ( Wojtek2222 vs. dave03 ) się kłócicie?? Przecież to sensu nie ma większego. Dave-owi bardziej podoba się Far Cry. I to, że ty, Wojtku, zjedziesz nie wiadomo jak mocno FC, a całe forum cię poprze, dave03 i tak nie zmieni zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 18:51, piotr.kwazi napisał:

Po co wy ( Wojtek2222 vs. dave03 ) się kłócicie?? Przecież to sensu nie ma większego.
Dave-owi bardziej podoba się Far Cry. I to, że ty, Wojtku, zjedziesz nie wiadomo jak
mocno FC, a całe forum cię poprze, dave03 i tak nie zmieni zdania.


Ok, ok może rzeczywiście niepotrzebnie się kłócę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika z FC nigdy nie była piękna dla mnie.:D Wolę grać w Crysisa na minimalnych niż w FC na na maksymalnych ustawieniach:P FC miał taką paskudną cukierkową grafikę. Bleee

Edit: I ogólnie Crysis fajniejszy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 18:51, piotr.kwazi napisał:

Po co wy ( Wojtek2222 vs. dave03 ) się kłócicie?? Przecież to sensu nie ma większego.


Cóż... ja bym tego kłótnią nie nazwał, bo to tylko zwykła wymiana poglądów, no ale dobra.
Jednak odnośnie wymagań jeszcze coś napiszę. Crysisa dziś trudno nazwać nową grą. Z tego co wiem w sprzedaży pojawił sie jakoś w listopadzie a co za tym idzie niedługo stuknie mu roczek, a w tej branży to cała wieczność. Takie np. Call of Duty 4 ma grafikę trochę gorszą, a wymagania o wiele, wiele sensowniejsze. A tak wysokiej grywalności Crysis może tylko CoD-wi pozazdrościć. Na tym kończę z mojej strony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Grafika z FC nigdy nie była piękna dla mnie.:D Wolę grać w Crysisa na minimalnych niż
> w FC na na maksymalnych ustawieniach:P FC miał taką paskudną cukierkową grafikę. Bleee
>
> Edit: I ogólnie Crysis fajniejszy;)
Nom.. zgadzam się z tą cukierkową grafiką.Nie pasowały do krajobrazu te mutanty.. A z tą fajnością również się zgadzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 20:59, cybekziom napisał:

Crysis ?
Zero fabuły ;] Ale warto pograć dla samej grafiki...

Chyba nie grałeś w tą grę. XD Fabuła jest fajna, może jedynie źle zrealizowana. A co ma zero fabuły?? Tibia. XD I może jeszcze kilka(dziesiąt) gier.

Dnia 02.09.2008 o 20:59, cybekziom napisał:

Far Cry zdecydowanie lepszy jest..

hmm... MI się Crysis bardziej podobał. Może to dlatego, że Crysis był pierwszą grą Cryteka, w którą zagrałem. XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować