Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

Crysis - czyli nowa wspaniała seria gier FPS na silniku CryEngine

5214 postów w tym temacie

Dnia 10.09.2008 o 13:44, piotr.kwazi napisał:

Chyba nie grałeś w tą grę. XD Fabuła jest fajna, może jedynie źle zrealizowana. A co
ma zero fabuły?? Tibia. XD I może jeszcze kilka(dziesiąt) gier.


Fabuła w Crysisie? Byle do przodu z chwilami przystanku by grafikę podziwiać... kto ma wypasny sprzęt to se podziwiał... w Crysisie tylko na grafikę postawiono nacisk, jak ci się nudzi to pooglądaj widoki... szkoda :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 13:53, hunter22 napisał:

Fabuła w Crysisie? Byle do przodu z chwilami przystanku by grafikę podziwiać... kto ma
wypasny sprzęt to se podziwiał... w Crysisie tylko na grafikę postawiono nacisk, jak
ci się nudzi to pooglądaj widoki... szkoda :/

Jak mówisz, że w Crysisie nie ma fabuły to praktycznie 3/4 FPS''ów jakie są jej nie ma w twoim rozumowaniu.

Mówione było tylko, że ten tytuł nie ma unikalnej historii, że taki motyw się pojawiał. ;d

W Far Cry fabuła jako tako była, ale po prostu posklejana z byle czego i tylko walczyliśmy z mutantami. W nowym dziele Cryteka trzyma się już ona kupy oraz ma swoje sekrety(nawet jest motyw z LOST na początku :P). "Kryzys" to po prostu następna realizacja po Far Cry, tym razem bardziej jako gra, nie jak pokaz silnika, na co właśnie był nastawiony, a okazał się przypadkowym sukcesem. Crysis ma te same rozwiązania co jego protoplasta, ich rozwinięcie oraz parę nowych. Gdyby nie był zapowiadany jako "totalna rewolucja", tylko jako "zwykły FPS" to byłby nazywany hitem...
To ludzie sobie wymyślili, że ten tytuł będzie kolejną rewolucją...

Ludzie... To nie jakiś kilkudziesięciu(set) godzinny RPG... ; P

Jak się przysłuchacie/poczytacie co gadają postacie, to zrozumiecie, zamiast tylko robić ziuup i strzelać do wszystkiego co się rusza. Tutaj nawet są tajemnice - co się stało z Prophet oraz kim tak naprawdę jest, skąd Korea ma skafandry, czego chcą obcy, co się stało z wojskami Koreańczyków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem w core, przekroczylem taka duza metalowa brame/drzwi ktore sie otworzyly, zapada ciemnosc, gosc cos tam bada ze te stworzonka sie budza ale nie wiem dalej gdzie isc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zainsteresowałem się dodatkowymi, tworzonymi przez graczy mapami do Crysis. Znalazłem kilka, ściągnąłem i przetestowałem, stwierdzam, że są bardzo ciekawe. Czy ktoś już w tym siedział, i czy mógłby mi polecić jakieś przydatne strony z (koniecznie singleplayerowymi) mapami do Crysisa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 01:35, Machoni92 napisał:

Ostatnio zainsteresowałem się dodatkowymi, tworzonymi przez graczy mapami do Crysis.
Znalazłem kilka, ściągnąłem i przetestowałem, stwierdzam, że są bardzo ciekawe. Czy ktoś
już w tym siedział, i czy mógłby mi polecić jakieś przydatne strony z (koniecznie singleplayerowymi)
mapami do Crysisa?



http://www.crysis-maps.com/download.php?list.6
Powinno wystarczyć :P

No chyba że chcesz stronę z tutkami do tworzenia map SP


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 01:39, k13 napisał:

> Ostatnio zainsteresowałem się dodatkowymi, tworzonymi przez graczy mapami do Crysis.

> Znalazłem kilka, ściągnąłem i przetestowałem, stwierdzam, że są bardzo ciekawe.
Czy ktoś
> już w tym siedział, i czy mógłby mi polecić jakieś przydatne strony z (koniecznie
singleplayerowymi)
> mapami do Crysisa?


http://www.crysis-maps.com/download.php?list.6
Powinno wystarczyć :P

No chyba że chcesz stronę z tutkami do tworzenia map SP


Dzięki za szybką odpowiedź. ;] Tą stronę co prawda wygooglowałem wcześniej, ale i tak dzięki. :) Co do tutków, to nie nie, nie chcę sobie głowy zawalać nowymi ambicjami, ale dzięki. :)
Ściągnę parę mapek, a potem złożę raport, w które warto zagrać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 01:43, Machoni92 napisał:

> > Ostatnio zainsteresowałem się dodatkowymi, tworzonymi przez graczy mapami do
Crysis.
>
> > Znalazłem kilka, ściągnąłem i przetestowałem, stwierdzam, że są bardzo ciekawe.

> Czy ktoś
> > już w tym siedział, i czy mógłby mi polecić jakieś przydatne strony z (koniecznie

> singleplayerowymi)
> > mapami do Crysisa?
>
>
> http://www.crysis-maps.com/download.php?list.6
> Powinno wystarczyć :P
>
> No chyba że chcesz stronę z tutkami do tworzenia map SP

Dzięki za szybką odpowiedź. ;] Tą stronę co prawda wygooglowałem wcześniej, ale i tak
dzięki. :) Co do tutków, to nie nie, nie chcę sobie głowy zawalać nowymi ambicjami, ale
dzięki. :)
Ściągnę parę mapek, a potem złożę raport, w które warto zagrać. :)


Ależ tworzenie mapek to jest właśnie największa frajda xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 14:41, Gol Galad napisał:

Jak mówisz, że w Crysisie nie ma fabuły to praktycznie 3/4 FPS''ów jakie są jej nie ma
w twoim rozumowaniu.


Nie wszystkie, nie wszystkie mają taką grafikę jak Crysis :P

Dnia 10.09.2008 o 14:41, Gol Galad napisał:

W Far Cry fabuła jako tako była, ale po prostu posklejana z byle czego i tylko walczyliśmy
z mutantami. W nowym dziele Cryteka trzyma się już ona kupy oraz ma swoje sekrety(nawet
jest motyw z LOST na początku :P). "Kryzys" to po prostu następna realizacja po Far Cry,
tym razem bardziej jako gra, nie jak pokaz silnika, na co właśnie był nastawiony, a okazał
się przypadkowym sukcesem.


Crisis to walka z Koreańczykami i Obcymi... motywy z Koreą i Obcymi się na przemian wymieniają w tej grze... tak jak w FC, motywy walk z ludzmi i mutantami :P

Dnia 10.09.2008 o 14:41, Gol Galad napisał:

Crysis ma te same rozwiązania co jego protoplasta, ich rozwinięcie
oraz parę nowych. Gdyby nie był zapowiadany jako "totalna rewolucja", tylko jako "zwykły
FPS" to byłby nazywany hitem...


Jako "zwykły FPS" nie mógłby byś reklamowany, bo taka reklama była by mało ekonomiczne... reklamy gier muszą być mocne lub częste, wtedy jest szansa, że ludzie najarają się takimi reklamami i kupią dany produkt, w tym przypadku daną grę :)

Dnia 10.09.2008 o 14:41, Gol Galad napisał:

Jak się przysłuchacie/poczytacie co gadają postacie, to zrozumiecie, zamiast tylko robić
ziuup i strzelać do wszystkiego co się rusza.


A myslisz, że co ja robiłem? Tak czy tak wszystko skupia sie na przejściu z punktu A do punktu B, po drodze mozna kogoś zabić...

Dnia 10.09.2008 o 14:41, Gol Galad napisał:

Tutaj nawet są tajemnice - co się stało
z Prophet oraz kim tak naprawdę jest, skąd Korea ma skafandry, czego chcą obcy, co się
stało z wojskami Koreańczyków...


Heh, te "tajemnice" to specjalny zabieg twórców... jak było wiadomo to miała być seria gier, więc jakby się te to by nie był na co czekać... jakbym tworzył serię gier to przez samą logikę bym dodał kilka niedomówień w pierwszej części by ludzi zmusić do czekania na następną część... i jeszcze bym ogłosił, że druga cześć będzie miał lepszą grafę i będzie lepiej zoptymalizowana... w tych czasach to wystarczy by "fani" czekali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 07:43, hunter22 napisał:

Nie wszystkie, nie wszystkie mają taką grafikę jak Crysis :P

W końcu to krok w przód w kwestii grafiki.

Dnia 11.09.2008 o 07:43, hunter22 napisał:

Crisis to walka z Koreańczykami i Obcymi... motywy z Koreą i Obcymi się na przemian wymieniają
w tej grze... tak jak w FC, motywy walk z ludzmi i mutantami :P

Potwierdzam. Walka z obcymi jednak, była jednym z gorszych elementów na lotniskowcu podczas ich ataku - wtedy to po prostu widać było pośpiech...

Dnia 11.09.2008 o 07:43, hunter22 napisał:

Jako "zwykły FPS" nie mógłby byś reklamowany, bo taka reklama była by mało ekonomiczne...
reklamy gier muszą być mocne lub częste, wtedy jest szansa, że ludzie najarają się takimi
reklamami i kupią dany produkt, w tym przypadku daną grę :)

Siła reklamy - nawet największą "kupę" da się sprzedać, jednak to już ocena osoby kupującej, jak ta gra się dla niej spodobała. W moim wypadku nie brałem pod lupę ceny, tylko to jaką frajdę mi sprawiła. W moim ogólnym rozrachunku były tylko dwie produkcje, które kupiłem i się solidnie zawiodłem - Gothic 3 i Dungeon Siege 2, zakup był na podstawie wyrobionej marki poprzednich części.

Dnia 11.09.2008 o 07:43, hunter22 napisał:

A myslisz, że co ja robiłem? Tak czy tak wszystko skupia sie na przejściu z punktu A
do punktu B, po drodze mozna kogoś zabić...

Tak, ale mamy swobodę przez większość gry w jaki sposób dojdziemy z punktu A do punktu B. :)

Jednak tło fabularne istnieje, sam sobie temu zaprzeczasz, pisząc, że czytałeś/słuchałeś co wygadują oraz to, że Crysis nie ma fabuły, ot co!

Dnia 11.09.2008 o 07:43, hunter22 napisał:

Heh, te "tajemnice" to specjalny zabieg twórców... jak było wiadomo to miała być seria
gier, więc jakby się te to by nie był na co czekać... jakbym tworzył serię gier to przez
samą logikę bym dodał kilka niedomówień w pierwszej części by ludzi zmusić do czekania
na następną część... i jeszcze bym ogłosił, że druga cześć będzie miał lepszą grafę i
będzie lepiej zoptymalizowana... w tych czasach to wystarczy by "fani" czekali...

No a co? Niewiedza o czymś w produkcji dodaje jej smaczku, ponieważ to zamierzony zabieg. Zdarzały się przypadki tytułów, w których nie był zamierzony, przez co produkcja traciła na jakości.


Dla mnie Crysis jest grą bardzo dobrą, jednak nie był tak rewolucyjny(z wyjątkiem grafiki) jak w tamtych czasach Far Cry - dlatego on zawiódł, ludzi, którzy liczyli na to, że nowa produkcja Cryteka będzie takim Far Cry''em na nasze czasy. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 08:41, Gol Galad napisał:

W końcu to krok w przód w kwestii grafiki.


Tylko jeden krok... i tylko w kwestii grafiki..

Dnia 11.09.2008 o 08:41, Gol Galad napisał:

Potwierdzam. Walka z obcymi jednak, była jednym z gorszych elementów na lotniskowcu podczas
ich ataku - wtedy to po prostu widać było pośpiech...


Walka na statku to była najgorsza akcja w grze (no może pod pokładem jeszcze było przytulnie i miło się grało) :P

Dnia 11.09.2008 o 08:41, Gol Galad napisał:

Siła reklamy - nawet największą "kupę" da się sprzedać, jednak to już ocena osoby kupującej,
jak ta gra się dla niej spodobała. W moim wypadku nie brałem pod lupę ceny, tylko to
jaką frajdę mi sprawiła. W moim ogólnym rozrachunku były tylko dwie produkcje, które
kupiłem i się solidnie zawiodłem - Gothic 3 i Dungeon Siege 2, zakup był na podstawie
wyrobionej marki poprzednich części.


To już kwestia gustu... na G3 też się zawiodłem, ale tylko pod względem technicznym :P

Dnia 11.09.2008 o 08:41, Gol Galad napisał:

Tak, ale mamy swobodę przez większość gry w jaki sposób dojdziemy z punktu A do punktu
B. :)


Heh, to super... raz dojdę przez krzaki raz pójdę drogą... cudownie xD

Dnia 11.09.2008 o 08:41, Gol Galad napisał:

Jednak tło fabularne istnieje, sam sobie temu zaprzeczasz, pisząc, że czytałeś/słuchałeś
co wygadują oraz to, że Crysis nie ma fabuły, ot co!


ehehe, kilka dialogów i misji nie robi fabuły... w strzelankach zawsze fabuła nie była ważna (a ludzie czekają by była w miarę), w Crysisie piękno grafiki pożera wszystko...

Dnia 11.09.2008 o 08:41, Gol Galad napisał:

No a co? Niewiedza o czymś w produkcji dodaje jej smaczku, ponieważ to zamierzony zabieg.


Zależy jak rozumie się słowo "smaczek" ;)

Dnia 11.09.2008 o 08:41, Gol Galad napisał:

Dla mnie Crysis jest grą bardzo dobrą, jednak nie był tak rewolucyjny(z wyjątkiem grafiki)
jak w tamtych czasach Far Cry - dlatego on zawiódł, ludzi, którzy liczyli na to, że nowa
produkcja Cryteka będzie takim Far Cry''em na nasze czasy. ;P


Pewnie, że zawiódł... tym co "dobroć" danej gry oceniaja po grafice to współczuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dobra, jestem na statku, zatakowali nas, mam dostac sie na nizszy poklad do inzyniera, jednak nie wiem jak otworzyc drzwi na nizszy poklad, sa one czesciowo wywalone, strzelalem do nich, wysadzalem, walilem i za nic nie chce sie otworzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 17:06, lord0 napisał:

no dobra, jestem na statku, zatakowali nas, mam dostac sie na nizszy poklad do inzyniera,
jednak nie wiem jak otworzyc drzwi na nizszy poklad, sa one czesciowo wywalone, strzelalem
do nich, wysadzalem, walilem i za nic nie chce sie otworzyc


Użyj moc super siły z nanoskafandra (maximum strength) i uderz pięściami w drzwi. Powinny się wyłamać. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 17:11, Wojtas94 napisał:

> no dobra, jestem na statku, zatakowali nas, mam dostac sie na nizszy poklad do inzyniera,

> jednak nie wiem jak otworzyc drzwi na nizszy poklad, sa one czesciowo wywalone,
strzelalem
> do nich, wysadzalem, walilem i za nic nie chce sie otworzyc

Użyj moc super siły z nanoskafandra (maximum strength) i uderz pięściami w drzwi. Powinny
się wyłamać. ;]

probowalem i nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 17:50, lord0 napisał:

> > no dobra, jestem na statku, zatakowali nas, mam dostac sie na nizszy poklad
do inzyniera,
>
> > jednak nie wiem jak otworzyc drzwi na nizszy poklad, sa one czesciowo wywalone,

> strzelalem
> > do nich, wysadzalem, walilem i za nic nie chce sie otworzyc
>
> Użyj moc super siły z nanoskafandra (maximum strength) i uderz pięściami w drzwi.
Powinny
> się wyłamać. ;]
probowalem i nic

Ja również wciąż mam ten problem. Zapisz, zanim jeszcze uderzysz w te drzwi. Walnij pięścią. Jak się nie otworzą wczytaj, itd. Próbuj do skutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 10:21, piotr.kwazi napisał:

> > > no dobra, jestem na statku, zatakowali nas, mam dostac sie na nizszy poklad

> do inzyniera,
> >
> > > jednak nie wiem jak otworzyc drzwi na nizszy poklad, sa one czesciowo
wywalone,
>
> > strzelalem
> > > do nich, wysadzalem, walilem i za nic nie chce sie otworzyc
> >
> > Użyj moc super siły z nanoskafandra (maximum strength) i uderz pięściami w
drzwi.
> Powinny
> > się wyłamać. ;]
> probowalem i nic
Ja również wciąż mam ten problem. Zapisz, zanim jeszcze uderzysz w te drzwi. Walnij pięścią.
Jak się nie otworzą wczytaj, itd. Próbuj do skutku.

walilem w to piescia, z karabinu, rakiet, wysadzalem przy tym beczke i wczytywalem z 5 razy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 10:33, lord0 napisał:

> > > > no dobra, jestem na statku, zatakowali nas, mam dostac sie na nizszy
poklad
>
> > do inzyniera,
> > >
> > > > jednak nie wiem jak otworzyc drzwi na nizszy poklad, sa one czesciowo

> wywalone,
> >
> > > strzelalem
> > > > do nich, wysadzalem, walilem i za nic nie chce sie otworzyc
> > >
> > > Użyj moc super siły z nanoskafandra (maximum strength) i uderz pięściami
w
> drzwi.
> > Powinny
> > > się wyłamać. ;]
> > probowalem i nic
> Ja również wciąż mam ten problem. Zapisz, zanim jeszcze uderzysz w te drzwi. Walnij
pięścią.
> Jak się nie otworzą wczytaj, itd. Próbuj do skutku.
walilem w to piescia, z karabinu, rakiet, wysadzalem przy tym beczke i wczytywalem z
5 razy ;/

Wiem. To jeden z poważniejszych bugów. Ja przy tych drzwiach męczyłem się pół godziny jakieś. Ale jak uderzysz, to się delikatnie wyłamują, ale szpara jest za mała abyś mógł przejść??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 10:44, piotr.kwazi napisał:

Wiem. To jeden z poważniejszych bugów. Ja przy tych drzwiach męczyłem się pół godziny
jakieś. Ale jak uderzysz, to się delikatnie wyłamują, ale szpara jest za mała abyś mógł
przejść??

niestety jak wale to one nawet nie drgna, a szpara jest za mala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 11:27, lord0 napisał:

> Wiem. To jeden z poważniejszych bugów. Ja przy tych drzwiach męczyłem się pół godziny

> jakieś. Ale jak uderzysz, to się delikatnie wyłamują, ale szpara jest za mała abyś
mógł
> przejść??
niestety jak wale to one nawet nie drgna, a szpara jest za mala

Może walisz w nie te drzwi, co trzeba?? Są całe powyginane?? Jak tak, to znaczy, że dobre, a wtedy będziesz się musiał męczyć aż do skutku, bo innej drogi nie ma. A jeśli wyglądają normalnie ( czyt. nie są " pogniecione"), to spróbuj poszukać innej drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować