Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

Crysis - czyli nowa wspaniała seria gier FPS na silniku CryEngine

5214 postów w tym temacie

Dnia 18.06.2006 o 12:37, ShadowG napisał:

A nie wydaje się wam, że Far Cry i Crysis to prezentacje silnika graifcznego
Cryengine?


nie bo z tego co pamietam nazwa Far Cry została podana przez Ubi a nie Crytek ;]

Crytek miał jakas inna nazwe [cos X-island czy cos w tym stylu] lecz gdy wydawca stał sie Ubi to sie troche pozmieniało jak fabuła i nazwa wiec nie na 100% był bym pewien czy to ma jakas zbierznosć ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2006 o 12:37, ShadowG napisał:

A nie wydaje się wam, że Far Cry i Crysis to prezentacje silnika graifcznego
Cryengine?

I dobrze Ci sie wydaje bo engine powstał od zera, od głupiego oknaw winapi (tego nei jestem pewien:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2006 o 12:42, TTBoS napisał:

> A nie wydaje się wam, że Far Cry i Crysis to prezentacje silnika graifcznego

> Cryengine?

nie bo z tego co pamietam nazwa Far Cry została podana przez Ubi a nie Crytek ;]

Crytek miał jakas inna nazwe [cos X-island czy cos w tym stylu] lecz gdy wydawca stał sie
Ubi to sie troche pozmieniało jak fabuła i nazwa wiec nie na 100% był bym pewien czy to ma
jakas zbierznosć ;]

Według mnie to Cry w nazwie dwóch gier nie wzięło się z nikąd. A poza tym co najbardziej reklamują twórcy tych gier? Grafikę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2006 o 00:53, gmx napisał:

?! ludzie narzekaja na dooma bo byl ciemny i nudny, q3 troche poprawili ale nadal sie czulem
jak podczs gry w 3d studio - tak jakby do programu graficznego dodali fpp. no i strasznie plastikowy
byl- pod wzgledem realizmu grafiki to juz hl2 lepszy byl

> a Crysis jak bedzie wykorzystywał aspekty nowych kart fizykii to bedzie naprawde dobra
gra
gra bedzie dobra jezeli EA nie bedzie wsadzala palców w prace zespolu od FC. ale gra jeszcze
nie wykorzysta w pełni liczenia fizyki przez karty z bardzo prostego powodu- zawezilo by to
krag odbiorców a EA nie pozwoli na obcinanie zyskow


tak czy siak Q4 !! nie Q3 ;] miał najlepsze cienie teraz juz znajdzie lepsza gre z lepszymi cieniamy ale HL2 miał grafe dobra ale jedynie co wnim było dobre to zarombista Fizyka zreszta wiadmo ze silnik z Q4 jest bardzo dobry do zamknietych pomieszczen a z HL2 [ale tu sie lepiej prezentuje Far Cry- przysły Crysis] jest dobry na otwarte przestrzenie ale narazie nie widziałem lepszych cienie jak w Q4 nieraz mozna było odczuc podczas gry w Q4 ze walisz w Stroonga ale to był tylko jego cien ale znów na otwartych przestrzeniach nie wiem czy by tak to dobrze wygladało no ale jak wspomniałem Q4 do zamknietych pomieszczeń a Hl2 do otwartych ale juz nie długo ID wypusci nowy silnik z ktorego bedzie korzystac Quake Wars i ten sam slinki ale jeszcze bardziej udoskolony bedzie mozna zobaczyc w grze Wolfenstein ktora ma wyjś po Quake Wars tylko mam nadzieje ze w tym momecie tez wyjdzie HL3 lub nastepny dodatek bo ten co teraz wyszedł jest jak narazie lepszy od podstawki ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2006 o 11:44, Ciastuś napisał:

> Grafa ma byc zarabista a grywalność jeszcze bardziej-ja se to kupie

tak mnie zastanawiają niektóre wypowiedzi - wpierw człowiek podnieca się super grafą ze screenów
a chwilę potem pisze że ma nadzieję że na DX9 i średniej karcie też pójdzie. Pewnie że pójdzie,
tylko nie będzie nawet trochę przypominać tych powalających filmików.

aby mieć taką najbardziej wypaśną grafę mieć u siebie, na luzaku trzeba będzie zaopatrzyć się
w jakiś mocarny dwu-rdzeniowy procek i oczywiście kartę graficzną zgodną z DX10 + of korz samą
Vistę która do działania dx10 będzie niezbędna. na luzaku 3 tysie do wydania. a jeśli producent
dogada się z twórcami tych kart od fizyki i zaczną to jeszcze lansować przez cryisa to będzie
można kolejny tyś dołożyć ehhh...

swoją drogą to spora szansa że w dniu premiery nię będzie nawet kompa który najwyższe detale
płynnie pociągnie. polityka panowie, polityka - twórcom gier i producentom kart graficznych
żyje się razem bardoz dobrze. nie bez powodu :D


no i..
czytałem że jeszcze pod xp-ka pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2006 o 13:05, darth 16 napisał:

czytałem że jeszcze pod xp-ka pójdzie

Ale pod XP nawet na bardzo mocnym kompie nie da się obejrzeć Crysis w pełnej krasie bo nie będzie DX 10 pod XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2006 o 13:08, hans olo napisał:

> czytałem że jeszcze pod xp-ka pójdzie
Ale pod XP nawet na bardzo mocnym kompie nie da się obejrzeć Crysis w pełnej krasie bo nie
będzie DX 10 pod XP.

ja tam czytałem że bedzie pod DX 9 jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2006 o 12:37, ShadowG napisał:

A nie wydaje się wam, że Far Cry i Crysis to prezentacje silnika graifcznego
Cryengine?


:) eh biorac pod uwage wyglad i przedewszystkim długość FC to zycze wszystkim firmom zeby robili takie demonstracje :) tym bardziej ze to nie tylko silnik graficzny - dodaj do tego calkiem niezle AI i fizyke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2006 o 13:10, darth 16 napisał:

ja tam czytałem że bedzie pod DX 9 jeszcze

To i owszem, ale DX9 nie da możliwości odpalenia niektórych (tych najlepszych) efektów nawet na bardzo drogim sprzęcie i nie ma bata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2006 o 13:10, darth 16 napisał:

ja tam czytałem że bedzie pod DX 9 jeszcze

To i owszem, ale DX9 nie da możliwości odpalenia niektórych (tych najlepszych) efektów nawet na bardzo drogim sprzęcie i nie ma bata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HL2 ma niesamowicie elastyczny silnik w poruwnianiu z konkurencją na GF 4 i 256 ramu spokojnie można było grać na srednich ciesząc się świetną grafiką, pozatym czuć było taką lekkość, natomiast dzisiejszym silnikom brakuje optymalizacji takich własnie jak posiada silnik HL2 dzięki nim zaoszczędzilibyśmy na kartach, ale niestety twórcy kart by stracili.

Crysis zapowiada się ciekawie żeby nie było że offtop :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2006 o 16:01, hans olo napisał:

> ja tam czytałem że bedzie pod DX 9 jeszcze
To i owszem, ale DX9 nie da możliwości odpalenia niektórych (tych najlepszych) efektów nawet
na bardzo drogim sprzęcie i nie ma bata.

ale nawet na nie najlepszym sprzecie może to być uczta dla oczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem waam że Hl2 zoptymalizowali bardzo dobrze ale prowadzi CoD2 na moim sprzęcie gram na max tetalach i 1024 (bez DX9 i AA) i chula jak ta lala.
co do crysisa to sąde że znowu będzie to głównie pokazówka niż gra dla każdego, wymagania będą okropne ale na każdym kompie powyżej GF4 powinno pójść, pójść czyli odpalić a jak to będzie chodziło to już inna bajka, wszystko zależy od tego czy w opcjach da się wyłączyć DX9, jeśli nie na minimum będzie brzydka i się strasznie cieła.
jeśli tak to będzie brzydka ale wmiarę płynna (znośna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2006 o 18:02, Dark SMG napisał:

powiem waam że Hl2 zoptymalizowali bardzo dobrze ale prowadzi CoD2 na moim sprzęcie gram na
max tetalach i 1024 (bez DX9 i AA) i chula jak ta lala.
co do crysisa to sąde że znowu będzie to głównie pokazówka niż gra dla każdego, wymagania będą
okropne ale na każdym kompie powyżej GF4 powinno pójść, pójść czyli odpalić a jak to będzie
chodziło to już inna bajka, wszystko zależy od tego czy w opcjach da się wyłączyć DX9, jeśli
nie na minimum będzie brzydka i się strasznie cieła.
jeśli tak to będzie brzydka ale wmiarę płynna (znośna)

Już Far Cry na minimum potrafił wygladać znośnie, więc tego bym się nie obawiał. Decysujace znaczenie będą miały światła i cienie. Myślę, że tekstury, fizyka i geometria nie będą aż tak bardzo dokuczliwe dla kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2006 o 18:02, Dark SMG napisał:

powiem waam że Hl2 zoptymalizowali bardzo dobrze ale prowadzi CoD2 na moim sprzęcie gram na
max tetalach i 1024 (bez DX9 i AA) i chula jak ta lala.
co do crysisa to sąde że znowu będzie to głównie pokazówka niż gra dla każdego, wymagania będą
okropne ale na każdym kompie powyżej GF4 powinno pójść, pójść czyli odpalić a jak to będzie
chodziło to już inna bajka, wszystko zależy od tego czy w opcjach da się wyłączyć DX9, jeśli
nie na minimum będzie brzydka i się strasznie cieła.
jeśli tak to będzie brzydka ale wmiarę płynna (znośna)


Rotfl trudno aby ci cod 2 nei smigal jak dx9 masz wylaczone i gierka korzysta z dobrodziejstw dx7 (jak stary mohaa ,nawet cod 1 krozystal z dx8 :P) i wyglada jak gierka z przed 4 lat :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2006 o 01:58, Dark SMG napisał:

> > Właśnie przeczytałem zapowiedź tej gry w CDA... zapowiada sie SUPER--> Tylko jakie

> to będzie
> > miało wymagania...<olaboga> > > A ciekawe na jakim sprzęcie oni pracują tworząc ten produkt.
na G80 to nowy procesor do GeForca z serii 8xxx premiera na początku 2007

To robią to na próbkach przedprodukcyjnych? Co to betatesty mają być? ;)
Ciekawe co trzeba zrobić aby takie dali? Powiedzieć że gra nie pójdzie na ATI? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 09:52, Evil Khan napisał:

Ponad 14 minutowy filmik z gameplaya:
http://video.google.com/videoplay?docid=-3502375929069803475&q=crysis
szczerze mówiąc myślałem że będzie lepsze toto


Filmik ciekawy. Gra pod względem grafiki i mechaniki będzie wymiatać. Ale jest jeszcze trochę przy niej pracy co było widać na filmiku (bugi). I coś co wydaje mi się beznadziejne: zmiana trybu na siłę czy szybkość itp. Przecież to wygląda śmiesznie jak koleś podchodzi do przewa czy domu i pięściami je rozwala. Warto będzie grę zakupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować