Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

Crysis - czyli nowa wspaniała seria gier FPS na silniku CryEngine

5214 postów w tym temacie

Dnia 11.11.2007 o 23:40, hans olo napisał:

> No jak bys nie wiedzial to roznica jest pierwszym przykladem jest crystalizer dzwieku
a co
> do glosnikow wystarczza zwykle gigaworsky za 1000zl
Heh. Crystalizer - ale szpanersko brzmi. To tylko bajeczka dla dzieci, żeby im się wydaawało,
że mozna mieć coś z niczego, bo nie powiesz mi, że jakiekolwiek urządzenie znajdze w 16 bitowej
próbce "ukryte informacje" potrzebne do wytworzenia sygnału wyjściowego 24/96 - to jest sprzeczne
z twierdzeniem o próbkowaniu, tzn można aproksymować ale po co skoro aproksymacja daje dokładnie
to co wcześniej tylko zajmuje moc obliczniową i obniża wzmocnienie?
Pewnie że głośniki wystarczą za 1000 zł, ale nie poczujesz na nich różnicy między audigy a
x-fi. Wszelkie odczucia różnicy są jedynie sugestywnymi wyobrażeniami z podświadomości wymuszonymi
przez świadomość, że ta karta jest "lepsza", co nie zaistniałoby w sytuacji gdy tester nie
wiedziałby co testuje. Owszem jest lepsza, ale to tak jak z wyscigami na 400 m, obok siebie
stoi rasowana honda i garbusek i okazuje sie że garbusek zostawia hondę we wsi.


Ja się nie znam ale się z Tobą zgadzam :) A poza tym za rok ja nie będę zmieniał z prostej przyczyny, ze nie będzie takiej potrzeby. Mogę się założyć, że za rok nie będzie gier z wypasioną grafą bo rynek nie jest przygotowany(czytaj: nie ma takiego sprzętu). Crysis to jednorazowy wyskok, bo super dochodów nie będzie ze wzgledu na wymagania. Ja planuje zmienić procek za conajmniej 2 lata bo wtedy będzię tego sens. I powiedz mi czy jest jakaś gra oprócz Crysisa(a moze i nie) która w chociazby 50% wykorzysta Twoją kartę graficzną czy procek. Moim zdaniem firmy typu NVidia mają już dużo nowsze technologie ale wpuszczają je pokolei aby mieć zyski, a my nie mając wyboru kupujemy to bo inaczej nie ma. I po co oni wypuszczą Penryna skoro nie ma na zakup jego jakiegoś konkretnego powodu(no chyba że szpan wynikiem w 3D Mark). Kiedyś było tak że to sprzęt odstawał od gier i twórcy nie mogli rozwinac skrzydel ze wzgledu na braki w sprzęcie a teraz to gry nie wykorzystują potencjału sprzętu. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 16:50, Devil Cry napisał:

Mogę się założyć, że za rok nie będzie gier z wypasioną
grafą bo rynek nie jest przygotowany(czytaj: nie ma takiego sprzętu). Crysis to jednorazowy
wyskok, bo super dochodów nie będzie ze wzgledu na wymagania.

Tutaj to ja się nie zgodzę. IMO gry bedą miały coraz bardziej wypasioną grafę, bo taka jest kolej rzeczy, tzn. postęp i rozwój, i tego nie zatrzymasz. A po drugie weź pod uwagę zarobki na zachodzie Europy i ceny sprzętu tam. Dla Europy Zachodniej, Stanów sprzęt potrzebny do grania w Crysisa nie jest kosmicznie drogi, jak u nas, więc IMO gra odniesie sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 17:04, Zaack napisał:

> Mogę się założyć, że za rok nie będzie gier z wypasioną
> grafą bo rynek nie jest przygotowany(czytaj: nie ma takiego sprzętu). Crysis to jednorazowy

> wyskok, bo super dochodów nie będzie ze wzgledu na wymagania.
Tutaj to ja się nie zgodzę. IMO gry bedą miały coraz bardziej wypasioną grafę, bo taka jest
kolej rzeczy, tzn. postęp i rozwój, i tego nie zatrzymasz. A po drugie weź pod uwagę zarobki
na zachodzie Europy i ceny sprzętu tam. Dla Europy Zachodniej, Stanów sprzęt potrzebny do grania
w Crysisa nie jest kosmicznie drogi, jak u nas, więc IMO gra odniesie sukces.


No dużo osób może to kupić ale niewiele pogra. Ale mi to laska ja mówie o polskich realiach, a nie o zachodzie.
A poza tym ja na gry online pisze że rozsądne wymagania to GeForce 8800GTS to ja n/c. No i to niby tak będzie że w Polsce to sobie tylko Kulczyk pogra bo go będzie stać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 17:27, jermo's napisał:

mam dylemat. jaka ger byscie kupil crysisa czy gears of warr???
tak sie zastanawiam???

Ja miałem ten problem jeszce wczoraj, ale już nie mam. Wybrałem Crysis. Dlaczego? Mniej liniowy. Pozwala na podchodzenia do tego samego zadania zupełnie inaczej. Jeśli ktoś lubi styl Rambo może próbować, jeśli ktoś lubi styl Predator - może próbować. Jeśli ktoś lubi strzelać serią - może to robić, jeśli ktoś preferuje strzelanie pojedyncze - może to robić.
Ogólnie gra wygląda jak FarCry + lepsza grafika + dużo lepsza fizyka + kostium/skafander (?). Takie mam wrażenie na podstawie dema. A właśnie - gdyby było demo GoW to mógłbym sprawdzić, czy gra spełnia moje wymagania a że nie było, kierowany doświadczeniem z odbioru Lost Planet, wybrałem "pewniaka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę w sklepie status dostępności Crysisa w standardowej wersji: towar dostępny, natomiast edycji kolekcjonerskej: brak ale rozumiem, że tej drugiej było coś około 100 sztuk raptem, więc to zrozumiałe. Należy z tego wszystkiego zakładać, że gra już jest.
Szkoda tylko, że status zamówienia: "zamówienie jest gotowe do wysyłki (zostanie wysłane, gdy wszystkie produkty będą dostępne)"

Ciekawe kiedy zaczną wysyłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 20:26, Taschon napisał:

Czy znany jest wygląd tego specjalnego pudełka w EK?

Poniżej zamieszczam fotkę niemieckiej edycji specjalnej (kolekcjonerskiej). Jak będzie u nas - nie wiem, ale może podobnie. :)

Hełm z nano-kombinezonu jako bonus (był na ostatniej prezentacji gry w Azji, chyba Japonia :)).

20071113004706

20071113004940

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 17:27, jermo's napisał:

mam dylemat. jaka ger byscie kupil crysisa czy gears of warr???

tak sie zastanawiam???


Mam lepszy dylemat: do nowego roku dam radę kupić najwyżej jedną nową grę, na więcej nie będzie mnie stać. Kto mi teraz powie, czy ma to być: UT3, Gears Of War, Crysis, Wiedźmin, Bioschock, Stranglehold?

Ale:
Spośród tych gier chyba tylko Crysis (podobno) ma kiepsko zoptymalizowany engine, który - podobnie jak Gothic 3 - nie bardzo chce chodzić płynnie w full detalach na jakimkolwiek sprzęcie.

Gears Of War wygląda mi na niesamowicie efekciarską łupaninę i nic poza tym - czuję że po paru godzinkach pójdzie w kąt, tak samo, jak Stranglehold. Nie zapłacę 100 zł, żeby pojarać się 5 minut możliwościami Unreal Engine 3.0 i drugie 5 minut pochwalić się kumplowi jak to wygląda...

Bioschock - to samo - na początku rzeczywiście szok, potem zakładam szybkie znużenie.

Tak naprawdę (moim zdaniem oczywiście) tylko Unreal Tournament 3 i Wiedźmin są w stanie zapewnić rozrywkę na bardzo długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2007 o 01:39, matmat24 napisał:

Mam lepszy dylemat: do nowego roku dam radę kupić najwyżej jedną nową grę, na więcej nie będzie
mnie stać. Kto mi teraz powie, czy ma to być: UT3, Gears Of War, Crysis, Wiedźmin, Bioschock,
Stranglehold?


1.UT3 to typowa mocka zadnej fajnej fabuly plantea zostaje zaatakowana a ty ja brnisz.
2. GOW to super gra ale sa pewne ale: Na wielu amerykanskich forach gracze maja ogromne problemny z nia mianowicie chodzi o to ze gra ma bugi np: w menu nie da sie pod xp zalozyc konta na live kiedy sie wchodzi do menu i ustawien video nie da sie juz z nich wyjsc gra sama traci dzwiek. Najgorsze jest to ze nie pojawil sie jeszcze patch na to.
3. CRYSIS to mega super gra i fakt ma duze wymagania silnik mogl byc lepiej zooptymalizowany ale ta gre polecam naprawde.
4. Wiedzmin dobra gra ale mi sie osobiscie nie podoba
5. Bioshock tez rewelacja bardzo m mi sie podobal noi zostal gra roku i nie ma duzych wymagan za to super fabule i grywalny jest bardzo
5. STRANGLEHOLD fajna gra ale bardzo krotka


Polecam CRYSIS i BIOSHOCK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 00:53, Vormulac napisał:

> Czy znany jest wygląd tego specjalnego pudełka w EK?
Poniżej zamieszczam fotkę niemieckiej edycji specjalnej (kolekcjonerskiej). Jak będzie u nas
- nie wiem, ale może podobnie. :)

Hełm z nano-kombinezonu jako bonus (był na ostatniej prezentacji gry w Azji, chyba Japonia
:)).



W edycji kolekcjonerskiej bezie dodoatkowo concept arty i jeden bonusowy pojazd do trybu multi. Zadnego chelmu nie bedzie przynajmniejw polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 10:51, MLODY2K6 napisał:

W edycji kolekcjonerskiej bezie dodoatkowo concept arty i jeden bonusowy pojazd do trybu multi. Zadnego chelmu nie bedzie przynajmniejw polsce


Napisałem, że hełm był na prezentacji na jakiś azjatyckich targach. A to co wypisałeś to jest na fotce, więc następnym razem pomyśl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos z CDP sie wypowie jak to jest z ta premiera w koncu? w MM niby mozna juz dostac wersje standard, w sklepie CDP tez. kiedy nastapi wysylka EK? imho EK powinno dotrzec do zamawiajacych w dniu lub dzien przed premiera w sklepach, a znowu prawdopodbnie wyszlo jak wyszlo :/ ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 01:39, matmat24 napisał:

Mam lepszy dylemat: do nowego roku dam radę kupić najwyżej jedną nową grę, na więcej nie będzie
mnie stać. Kto mi teraz powie, czy ma to być: UT3, Gears Of War, Crysis, Wiedźmin, Bioschock,
Stranglehold?

Odpowiem na to, w co grałem, chociaż w demo:
Crysis: demo u mnie na X2 5000+, 8800GTS chodzi na XP w 1280x1024 na Very High 15-20 klatek, poza tym jest super, więc bym polecał
Wiedźmin: jestem pod koniec III aktu ale już mnie trochę ta gra znudziła, czasy ładowania poziomów są zabójcze, jeśli lubisz cRPG to polecam, ja nie jestem specjalnym fanem - stąd pewnie znudzenie
Stranglehold - demo zrobiło na mnie ninajlpesze wrażenie, bezsensowna i nudna młócka gdzie w bosa trzeba władować 5 serii z karabinu żeby go położyć

Zawsze zostaje rozważyć jeszcze COD4 - ale ponoć singiel jest na 5 godzin :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2007 o 14:39, Zaack napisał:

Zawsze zostaje rozważyć jeszcze COD4 - ale ponoć singiel jest na 5 godzin :-(


COD4 jest gdzies na 6h ale fajne jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 13:54, marcinshinoda napisał:

znalazłem ciekawy filmik na jakim padziewnym kompie chodzi crysis!!! a nowe to fake O_o. A
tak wogóle zauważyłem ze gra chodzi na GF 6200!!!! yeah

http://youtube.com/watch?v=ya-LrLendb8


Nieźle! Widać że koleś jest harcorowcem, tak zmodować Crysisa żeby chodził na takiej padlinie (komp tylko do strategii i RPGów). Gratulacje dla niego a ja ciesze się tym że mogę grać w grę bez męki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Athlon XP 1800+, 1 gb ramu i gf 7600gs nawet dało się grać. W pewnych momentach gdy była duża sieka gra zwalniał ale demko dało się przejść. Trzeba wziąść pod uwage że jest to config przed potokowy. Crysis ma wielkie wymagania żeby puścić go na high, jednak do low już nie wymaga tak dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 16:01, TigerXP napisał:

U mnie na Athlon XP 1800+, 1 gb ramu i gf 7600gs


no tak ale 7600 jest przynajmniej obsługiwaną kartą i jeszcze 1GB ram, nie porównuj tych dwóch kompówxP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować