Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

Crysis - czyli nowa wspaniała seria gier FPS na silniku CryEngine

5214 postów w tym temacie

Dnia 08.02.2008 o 14:26, rogal123 napisał:

Witam mam dosc irytujacy problem z gra, a mianowisce gra sama mi sie wylancza najczescie
podczas wczytawania nowej lokaci albo podasz automatycznego zapisywania. Co moge zrobic
zeby wszystko bylo ok?! Dodam jeszcze ze gram na maxymalnej grafice dx10 bez sciec podczas
gry wiec to raczej nie to ze mam zaslaby komputer.. wiec co?!


Przede wszystkim najpierw przeinstaluj grę, to może rozwiązać ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 14:26, rogal123 napisał:

Witam mam dosc irytujacy problem z gra, a mianowisce gra sama mi sie wylancza najczescie
podczas wczytawania nowej lokaci albo podasz automatycznego zapisywania. Co moge zrobic
zeby wszystko bylo ok?! Dodam jeszcze ze gram na maxymalnej grafice dx10 bez sciec podczas
gry wiec to raczej nie to ze mam zaslaby komputer.. wiec co?!


Zainstaluj Patcha 1.1 - On właśnie coś poprawia przy Grze na DX10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 09:39, Pernia napisał:

> Witam mam dosc irytujacy problem z gra, a mianowisce gra sama mi sie wylancza najczescie

> podczas wczytawania nowej lokaci albo podasz automatycznego zapisywania. Co moge
zrobic
> zeby wszystko bylo ok?! Dodam jeszcze ze gram na maxymalnej grafice dx10 bez sciec
podczas
> gry wiec to raczej nie to ze mam zaslaby komputer.. wiec co?!

Zainstaluj Patcha 1.1 - On właśnie coś poprawia przy Grze na DX10.

ta mam pacha 1.1 przeinstalowalem gre tak jak pisali ale nadal nic... gre wywala do pilpitu podczas wczytawania i punktow kontrolnych nie zawsze ale dosc czesto jest to strasznie irytujace :P wie ktos co zrobic?! moze to cos z windowsem mial juz ktos cos takiego?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś czym może być spowodowane braki niektórych tekstur (czasami) i są to losowe tekstury raz beczka raz gura) Mam radka hd2900xt (wcześniej tego problemu nie było gdzieś ostatnio się pojawił) czy to wina sterowników?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 10:19, Szaqall napisał:

wie ktoś czym może być spowodowane braki niektórych tekstur (czasami) i są to losowe
tekstury raz beczka raz gura) Mam radka hd2900xt (wcześniej tego problemu nie było gdzieś
ostatnio się pojawił) czy to wina sterowników?????



z reguly w ATI wina jest po stronie sterownikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 10:19, Szaqall napisał:

wie ktoś czym może być spowodowane braki niektórych tekstur (czasami) i są to losowe
tekstury raz beczka raz gura) Mam radka hd2900xt (wcześniej tego problemu nie było gdzieś
ostatnio się pojawił) czy to wina sterowników?????


No niestety ATI od zawsze ma problemy ze sterami i to pewnie ich wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 10:19, Szaqall napisał:

wie ktoś czym może być spowodowane braki niektórych tekstur (czasami) i są to losowe
tekstury raz beczka raz gura) Mam radka hd2900xt (wcześniej tego problemu nie było gdzieś
ostatnio się pojawił) czy to wina sterowników?????


Ja czytałem, że Crytek przy produkcji Crysisa pracował z nVidia. ATI nie miało dostępu, więc o ile na Geforce''ach Crysis śmiga ładnie, o tyle na kartach Radeon mogą wystąpić problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 14:59, Ecko09 napisał:

Ja czytałem, że Crytek przy produkcji Crysisa pracował z nVidia. ATI nie miało dostępu,
więc o ile na Geforce''ach Crysis śmiga ładnie, o tyle na kartach Radeon mogą wystąpić
problemy.


Ale wiedz ze to bylo wiadome od dawna. Przeciez na targach E3, GC itp CRYSIS pokazywany byl na kartach NVIDII. O kartach ATI nie bylo wogole mowy. Zobacz sobie logo NVIDII po wlaczeniu CRYSISA. NVIDIA podpsiuje sie swoim logiem praktycznie juz wszedzie. Jedynymi grami na ktore robione byly pod ATI byly HL2 i CALL OF JUAREZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 15:13, MLODY2K6 napisał:

> Ja czytałem, że Crytek przy produkcji Crysisa pracował z nVidia. ATI nie miało dostępu,

> więc o ile na Geforce''ach Crysis śmiga ładnie, o tyle na kartach Radeon mogą wystąpić

> problemy.

Ale wiedz ze to bylo wiadome od dawna. Przeciez na targach E3, GC itp CRYSIS pokazywany
byl na kartach NVIDII. O kartach ATI nie bylo wogole mowy. Zobacz sobie logo NVIDII po
wlaczeniu CRYSISA. NVIDIA podpsiuje sie swoim logiem praktycznie juz wszedzie. Jedynymi
grami na ktore robione byly pod ATI byly HL2 i CALL OF JUAREZ.


Bo to problem beznadziejnego marketingu ATI/AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 15:18, Ecko09 napisał:

Bo to problem beznadziejnego marketingu ATI/AMD.


W przypadku CRYSISA nie bo karty ATI sa za slabe. Jesli chodzi o reszte no to niestety przedewszystkim pieniadze stanowia najwieksza przeszkode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 15:32, MLODY2K6 napisał:

> Bo to problem beznadziejnego marketingu ATI/AMD.

W przypadku CRYSISA nie bo karty ATI sa za slabe. Jesli chodzi o reszte no to niestety
przedewszystkim pieniadze stanowia najwieksza przeszkode.

Co do najmocniejszego układu to w tej chwili Radek jest na pierwszej pozycji (szczególnie w crysisie sprawdź Benchmark.pl) a i ja nie narzekam na małą wydajność w HD2900XT. po prostu uruchamiam dowolną grę włączam max detale i siepie:) W crysisie bez AA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 15:18, Ecko09 napisał:

> > Ja czytałem, że Crytek przy produkcji Crysisa pracował z nVidia. ATI nie miało
dostępu,
>
> > więc o ile na Geforce''ach Crysis śmiga ładnie, o tyle na kartach Radeon mogą
wystąpić
>
> > problemy.
>
> Ale wiedz ze to bylo wiadome od dawna. Przeciez na targach E3, GC itp CRYSIS pokazywany

> byl na kartach NVIDII. O kartach ATI nie bylo wogole mowy. Zobacz sobie logo NVIDII
po
> wlaczeniu CRYSISA. NVIDIA podpsiuje sie swoim logiem praktycznie juz wszedzie. Jedynymi

> grami na ktore robione byly pod ATI byly HL2 i CALL OF JUAREZ.

Bo to problem beznadziejnego marketingu ATI/AMD.


NVidia wszędzie gdzie tylko może to do producentów wypcha się ze swoim programem "The Way It''s Meant To Be Played" i dużo na tym zyskuje, bo i dokładnie wie jakie wymagania ich kartom stawiają najnowsze gry i robi dobre sterowniki, które sobie z najnowszymi produkcjami dobrze radzą, a co jest bolączką ATI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary, nie ruszaj Windowsa! Tylko ostatni tchórze go reinstalują. Na 100% wina jest gdzieś indziej, gdyż ja od grubo ponad dwóch lat jadę ze wszystkimi grami i programami na starym Windowsie XP SP2 i zupełnie nic się nie sypie ani nie psuje - a ustawienia mam w każdej grze na maksimum (tylko w Crysisie gram na Medium dla pełnego komfortu).
Usuń i ponownie zainstaluj stery do karty, do płyty głównej, pobierz wszystkie łatki do systemu i do gry.
Uruchom ponownie komputer i spróbuj grać.
Jak dalej wywala, zmniejsz detale na High (żeby tylko bez DX10) i sprawdź.
Jeśli nadal szwankuje, spróbuj pograć na najniższych (tylko dla próby).
Ostatecznie zagraj w Multiplayer i napisz, jak z nim się ma sytuacja.
Jeśli wszystko jest w systemie OK i pozostałe gry działają, to na bank jest gdzieś konflikt, albo po prostu masz pecha i najwyraźniej nie pograsz sobie w Crysisa.
Ale tak jak mówię: reinstalka to zupełna ostateczna ostateczność i nie warto tego robić częściej niż raz na dwa lata, a szczególnie dla jednej gry. Odpisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś testowałem komputer wujka w dwóch różnych rozdzielczościach w sześciu różnych kombinacjach detali.
Postanowiłem udokumentować to wydarzenie :) i zamieszczam poniżej trzy screeny dla tych, którzy uważają, że Crysis jest brzydki (zgadzam się ale tylko w przypadku LOW detali).
Trzy screeny ustrzelone w rozdziałce 1280x1024 w następujących ustawieniach:
1) Wszystko LOW + tekstury MEDIUM
2) Wszystko MEDIUM + tekstury MEDIUM
3) Wszystko HIGH + tekstury MEDIUM
Framerate pokazane Frapsem.
Niestety, na ULTRA HIGH nie testowałem, bo wujaszek nie ma jeszcze Visty.
U siebie testowałem również powyższe konfiguracje tyle tylko, że miałem inne wyniki animacji:
Kolejno (średnia) - 57 / 29 / 16
PS. Ostatni screen ZABIJA :D

20080216000917

20080216000954

20080216001112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2008 o 00:14, nekrotyk napisał:

MAM PYTANKO MAM KOMPA ATHLON 6400+ GEFORCE8600GTS 2GBRAM GRA MI BEDZIE DOBRZE LATAC??


DOBRZE! A mama nie nauczyła, że piszemy bez Caps-Locka ? Używamy małych liter, czytając coś takiego odnoszę wrażenie, że "krzyczysz". Następna sprawa przy tym kompie gra powinna chodzić bez problemu w 1280x1024/High oraz 1024x768/Ultra. Niczego nie obiecuję, tylko zakładam ale myślę, że się nie mylę.

PS Trochę mało ramu, zgrzało by z 3GB tutaj może być problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2008 o 00:14, nekrotyk napisał:

MAM PYTANKO MAM KOMPA ATHLON 6400+ GEFORCE8600GTS 2GBRAM GRA MI BEDZIE DOBRZE LATAC??

Pójdzie bez problemu na takich ustawieniach i będzie w miarę wyglądać przy okazji:
Rozdziałka 1280x1024
Shadery: Medium
(Kata za słaba na shadery High, o Ultra nawet nie myśl :)
Pozostałe ustawienia: High
AA: brak
Miłego grania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2008 o 00:14, nekrotyk napisał:

MAM PYTANKO MAM KOMPA ATHLON 6400+ GEFORCE8600GTS 2GBRAM GRA MI BEDZIE DOBRZE LATAC??


Spokojnie bedziesz grac na średnich ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować