Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

Crysis - czyli nowa wspaniała seria gier FPS na silniku CryEngine

5214 postów w tym temacie

Inaczej gra wygląda w DX10 na XPeku inaczej na Viscie. Są pewne elementy cząsteczkowe grafiki, które obsługuję tylko DX10 więc nie gadaj bzdur, iż Crysis jest na DX9 bo twórca gry by Cię wyśmiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 21:50, oOreVenOo napisał:

Inaczej gra wygląda w DX10 na XPeku inaczej na Viscie. Są pewne elementy cząsteczkowe
grafiki, które obsługuję tylko DX10 więc nie gadaj bzdur, iż Crysis jest na DX9 bo twórca
gry by Cię wyśmiał.


misiu kolorowy sam tworca przyznal wlasnie ze CRYSIS jest robiony pod dx9 a dx10 to wielka bzdura o czym przekonalo sie wiele tysiecy graczy. Tak wiec nie pisz mi ze jest roznca bo tej roznicy nie ma. Sam sprawdzalem i oprocz ze na VISCIE chodzi duzo wolniej bo fps-y bardzo spadaja to graficznie niczym sie nie rozni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 21:53, MLODY2K6 napisał:

Sam sprawdzalem i oprocz ze na VISCIE chodzi duzo wolniej bo fps-y bardzo spadaja to graficznie niczym sie nie
rozni.


Po pierwsze - jak to sprawdziłeś?
Po drugie - poproszę link do deklaracji Cryteka, że Crysis jest na DX9.
Po trzecie - bastuj z tekstami - nie jesteś właścicielem forum. Twoje posty zaczynają dowodzić, że jak zaczyna brakować argumentów a w konsekwencji zapatrzonych słuchaczy i wielbicieli to zaczyna się chamówa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 07:49, mrosi napisał:

> Sam sprawdzalem i oprocz ze na VISCIE chodzi duzo wolniej bo fps-y bardzo spadaja
to graficznie niczym sie nie
> rozni.

Po pierwsze - jak to sprawdziłeś?
Po drugie - poproszę link do deklaracji Cryteka, że Crysis jest na DX9.
Po trzecie - bastuj z tekstami - nie jesteś właścicielem forum. Twoje posty zaczynają
dowodzić, że jak zaczyna brakować argumentów a w konsekwencji zapatrzonych słuchaczy
i wielbicieli to zaczyna się chamówa.



Ale Crysis naprawde był robiony na początku tylko pod DX9, dopiero później zaczęto w nim pracować też na DX10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli uruchamiam grę na Viście i mam do wybory czy ją uruchomić w DX9 czy DX10 to dla mnie jest wszystko jasne. Tym bardziej jeśli widać różnicę pomiędzy obydwoma uruchomieniami w jakości no i oczywiście w wydajności.

P.S. Tnijcie posty. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie masz co im tłumaczyć, bo oni i tak nie zrozumieją. Nie mogą przełknąć tego że na XP nie uruchomią DX10, i wmawiają sobie że takiego tam nie ma.
BTW: Ja widziałem ustawienia Very High u kumpla, na Win XP, i to na pewno nie jest to samo co Very High na Windows Vista. Może gra nie rożni się bardzo, ale można zauważyć odrobinę lepszą grafikę na Viście... Ale fanbojom XP nie ma co tłumaczyć, bo Wy zawsze będziecie mieli "swoją prawdę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMFG... Crysis był tworzony z myślą o DX9 jednak potem dodano także DX10. Jest duża różnica pomiędzy Crysisem na Dx9 a Dx10. Niby można te efekty "emulować'' na xp ale i tak pozostaje spora różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 08:53, NuGGet napisał:

Nie masz co im tłumaczyć, bo oni i tak nie zrozumieją. Nie mogą przełknąć tego że na
XP nie uruchomią DX10, i wmawiają sobie że takiego tam nie ma.
BTW: Ja widziałem ustawienia Very High u kumpla, na Win XP, i to na pewno nie jest to
samo co Very High na Windows Vista. Może gra nie rożni się bardzo, ale można zauważyć
odrobinę lepszą grafikę na Viście... Ale fanbojom XP nie ma co tłumaczyć, bo Wy zawsze
będziecie mieli "swoją prawdę".


Czy ja gdzieś powiedziałem, że w Crysisie nie ma DX10? Z tymi pretensjami to tylko do Mlodego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2008 o 09:55, Ecko09 napisał:

Czy ja gdzieś powiedziałem, że w Crysisie nie ma DX10? Z tymi pretensjami to tylko do
Mlodego.

Ale ja nie powiedziałem że Ty to powiedziałeś ;p Mi chodzi właśnie o Młodego ;] Mówi że jest znawcą Crysisa (I pewnie miliona innych gier), a wciska ludziom takie kity ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 09:57, NuGGet napisał:

Ale ja nie powiedziałem że Ty to powiedziałeś ;p Mi chodzi właśnie o Młodego ;] Mówi
że jest znawcą Crysisa (I pewnie miliona innych gier), a wciska ludziom takie kity ;p

Kity ??? wez czlowieku moze pograj w to na tym i na tym systemie. Jedni sie zapieraja ze jak ma VISTE i do wyboru DX9 i DX10 to ten dx10 jest. tylko nie wzieli pod uwage faktu ze jak bierzesz dx10 to nie masz detali VH do wyboru tylko HIGH i to o czyms juz swiadczy. Bo jezeli na XP mamy VH (niby dx10) to po cholere nam ta VISTA?? Przeciez ona ani nie przyspiesza dzialania gry ani tez gra na niej lepiej nie wyglada. Moze ktos tu ejstwielim fan boyem M$ i nie dopuszcza mysli ze ta gra zbudowana jest na szkielecie DX9 a te niby efekty DX10 pod VISTA da sie osognac takze na XP ktory jak narazie fizycznie i teoretycznie nie wpiera go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ty umiesz czytać? Na detalach Very High na XP, gra wygląda gorzej niż na Very High na Viście... Więc detale VH to jest DX0, ale TYLKO na Viście. Na XP to odpalisz, ale nie będziesz miał takich efektów jak na Viście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 10:06, MLODY2K6 napisał:

... jak bierzesz dx10 to nie masz detali VH do wyboru tylko HIGH.


Nie masz racji. Można wybrać Very High. No chyba, że Vista Ultimate ma jakieś preferencje w stosunku do innych wersji tego systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 08:53, NuGGet napisał:

BTW: Ja widziałem ustawienia Very High u kumpla, na Win XP, i to na pewno nie jest to
samo co Very High na Windows Vista.


Dokładnie! Zgadzam się w zupełności. Nie rozumiem zacietrzewienia kolegi MLODY2K6.
Miałem możliwość grać na swoim kompie w Crysisa na XPku. Potem zgodnie z poradą na którejś ze stron podkręciłem mu grafikę podmieniając zawartość plików systemowych gry. Różnica między High a Very High była miażdżąca.
Tyle, że potem, na tym samym kompie i na tej samej konfiguracji zainstalowałem Vistę 64bit. Odpaliłem Crysisa na Very High: i nikt mi nie wmówi, że to co zobaczyłem było tym samym co podkręcone Very High na XPku. Ta sama konfiguracja ten sam komp, inny system ale już z dx10 a nie dx9.
Oczy mnie nie myliły, odczucia mam jednoznaczne i nikt mnie nie przekona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogie dzieci neostrady... jak już wypowiadacie się na jakiś temat to wypadało by mieć jakieś doświadczenie w tym polu.
a jak już się go nie ma to Google NAPRAWDĘ nie gryzie

macie tu złotka wy moje link do artykułu gdzie są ładnie zaprezentowane screeny ujawniające różnicą między Vhigh XP a Vhigh Vista.

http://www.gamespot.com/features/6182140/index.html

i może niech on rozstrzygnie ten spór bo wydalać zielony płyn jamą ustną się chce od tej walki na posty prowadzonej przez osoby które w życiu Crysisa na oczy nie widziały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowe info o Warhead:

- Ma zostać wyeliminowana liniowość gry
- Zabawa w single player na tradycyjnym poziomie trudności ma wynieść od 8 do 10 godzin
- Ma zostać poprawione AI komputerowych przeciwników – mają skrupulatnie realizować przyjęte strategie
- Nowe zabawki to : wyrzutnia granatów oraz podwójny SMG
- Nowe pojazdy to : Scout Recon – czyli uzbrojony jeep , oraz poduszkowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 12:24, Ecko09 napisał:

Nowe info o Warhead:

- Ma zostać wyeliminowana liniowość gry
- Zabawa w single player na tradycyjnym poziomie trudności ma wynieść od 8 do 10 godzin
- Ma zostać poprawione AI komputerowych przeciwników – mają skrupulatnie realizować
przyjęte strategie
- Nowe zabawki to : wyrzutnia granatów oraz podwójny SMG
- Nowe pojazdy to : Scout Recon – czyli uzbrojony jeep , oraz poduszkowiec


Ładnie się kopiuje posty innych użytkowników forum??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak że za cięty język, podejście takie a nie inne do forumowych trolli (nie mówię o Tobie) mam jakie mam i w konsekwencji łapie degrady jak radio mojej babci fale RMaryja ale nie mów *#$*# do mnie misiu kolorowy, proszę... Silnik Crysisa jest zarówno na DX9 jak i DX10 przy czym to co Ty piszesz jest bzdurą. Wyszło na jaw, że to co jest zrobione w DX10 w 80% można było zrobić w DX9 bez najmniejszego problemu jest kilka wyjątków, te wyjątki wpływają na nieznaczną różnicę pomiędzy grafiką w DX10 na XPeku a na Viscie. Na mojej konfiguracji x2 4600, 2GB ram i 9600GT Crysis gra i buczy w 1280x1024 i detale VH tyle, że na Windows XP. Na Viste nie siadam, siedziałem rok na tym systemie i o jeden rok za dużo, wrócę do niego za parę dobrych miesięcy. Jednym wyjątkiem są cholernie duże obozy Koreańców i tam czasem potrafi przyciąć ale to jest raczej wina 2GB ram (słabych ram) aniżeli nowiutkiej karty. Zaraz wrzucę skriny z Crysisa na VH pod Windows XP, a Ty wrzuć parę z Win Visty i obejrzymy różnicę.

Tak od siebie na temat gry: Strzelanka wymiata, wziąłem się dopiero teraz za nią ponieważ na 7900GS średnio się grało, ja muszę mieć wszystko na maxa. :P Mam też trochę narąbane w głowie więc przechodzę Crysisa na poziomie Delta i muszę powiedzieć, że super trudno nie jest, dla mnie to taki lekko średni poziom. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mój komp wróci z serwisu to też wrzucę screeny z VH na Viście, i pan Młody w końcu przekona się o tym że za grosz nie ma racji. Tak swoją drogą, na tym kompie (Procek czterordzeniowy, 2 GB RAM, GF8800GS) gram na VH w 1024x768, i grafika jest... no, lepszej nie widziałem. A odpaliłem Crysis''a na tym samym kompie, ale na XP, i też na detalach VH, i różnica jest spora.
BTW: Na razie gram tylko w demo Crysis''a, czy pełna wersja działa płynniej czy tak samo? Bo zastanawiam się czyj jak kupie pełniaka to będę mógł sobie ustawić większą rozdziałkę (Tylko muszę dokupic jeszcze 2 GB RAMu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 23:26, oOreVenOo napisał:

Większa rozdziałka zależy od monitora, więc może czas w monitor zainwestować ? Gra chodzi
lepiej po spatchowaniu ale różnic dużych nie ma.

Monitor akurat mam dobry, 17" LCD, rok temu kupiony ;] A na razie gram tylko w demo, pełniaka planuje niedługo kupić, więc patche teraz mi są zbędne ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować