Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

Crysis - czyli nowa wspaniała seria gier FPS na silniku CryEngine

5214 postów w tym temacie

Dnia 01.10.2008 o 07:46, MLODY2K6 napisał:

Sa 2 warianty. Pierwszy to taki ze uruchamasz detale Very High pod XP. A drugi to taki
ze sciagasz dodatkowy pliik cfg tory dodaje do gry wiecej cienie i poprawia jej plynnosc:

http://www.crysisforce.com/forum/viewthread.php?forum_id=6&thread_id=29 5

Hm.. postanowiłem się drugi raz zapoznać z Crysisem, może tym razem będzie lepiej ;)
Pomijając w/w - warto instalować jakieś mody/patche, które poprawiają grafikę i zwiększają jej płynność? Kiedyś był tu link do moda z "bardziej rzeczywistą" grafiką... Prosiłbym o wszystko, co warto w tej kwestii wrzucić do gry, bo jak grać, to na całego. Oczywiście tak, żeby sprzęt wydolil - w opisie
Druga sprawa - najnowsze patche to 1.2 i 1.2.1, tak? Trzeba zainstalować oba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

instalujesz patcha w wersji 1.2 i daleko daleko wczesneij dawalem link do moda potrawiajacy cienie i uplynniajacy gre. Do tego jak amsz jeszcze bardzo mocny sprzet to zmieniasz pliki cfg tak zeby miec detale VH pod XP i to sa wszystkie zabiegi ktore robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 13:27, MLODY2K6 napisał:

instalujesz patcha w wersji 1.2 i daleko daleko wczesneij dawalem link do moda potrawiajacy
cienie i uplynniajacy gre. Do tego jak amsz jeszcze bardzo mocny sprzet to zmieniasz
pliki cfg tak zeby miec detale VH pod XP i to sa wszystkie zabiegi ktore robisz.

A toto dwa posty wyżej to nie jest ten od cieni/płynniejszej gry?
A co z tym "naturalization modem" czy jakoś tak? (realistyczniejsze cienie itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten ktory jest wyzej jest do Cieni. A ten co jest do VH jest daleko daleko wczesniej. Jesli chodzi o cienie, to tak jak pisze jest duzo lepiej sa miejsca w dzungli gdzie poprostu w dzien jest ciemno i naprawde super to wyglada nadmieniajac ze zwieksza to jeszcze plynnosc rozgrywki i dodaje wiecej motion blur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj skończyłem Crysisa. ;] Na początku myślałem że ta gra to tylko znowu pokaz możliwości CryEng2, ale potem zmieniłem zdanie. Fabuła mimo że totalnie oklepana (Ufoludki napadają na ziemię bla bla..) to i tak jakoś nie zwraca się na to uwagi. Fizyka/Grafika/Dźwięk, to wszystko to mistrzostwo. Momentami specjalnie wczytywałem co chwilę misję Onslaught (Mam Crysis po angielsku. Z Allegro, 30 złotych dałem. ^^ Gdyby nie to, to bym pewnie w to nie zagrał, bo gra w Polskiej wersji jest jak dla mnie za droga), i waliłem z czołgu, potem z RPG, fizyka to cudo. ;D Szczególnie podoba mi się rozwalanie wieżyczek strażniczych, koreaniec na jej szczycie fajnie spada gdy wieża się wali. ;D Podoba mi się też rozwalanie Hummerów z RPG w czasie gdy akurat się poruszają. Celny strzał i już mamy sznur dymu i ogień. ;D Grafika tez mnie zachwyciła. Szczególnie w misji Assault. Zaczynamy w nocy, a kończymy ją nad ranem, promienie słońca przechodzące przez dżungle to absolutne mistrzostwo, czułem się jakbym tam naprawdę był. ^^ Gram ze wszystkim na High + Tweak i gra wygląda cudownie, po samej dżungli można chodzić cały czas, wspomniane promienie, rzeczki, wodospady, super to wygląda. ;]

BTW: Znacie jakieś mody? Dodające nową broń, pojazdy, jest coś takiego? I może mi ktoś wytłumaczyć jak zainstalować mapę a potem ją w grze włączyć? Chodzi o Single Player.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym kupił sobie GeForce 9800GT to chyba miałbym szanse na gre na max detalach, nieprawdaż? Na razie mam 7600GT, 2GB RAMu (co do max wystarczy) i Pentium D 2x3GHz (co też wystarczy do max,. ten procesor przechodzi moje najśmielsze oczekiwania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 20:12, Ecko09 napisał:

Gdybym kupił sobie GeForce 9800GT to chyba miałbym szanse na gre na max detalach, nieprawdaż?

Myślę że tak. Ja na 8800GS gram ze wszystkim na High + 1024x768. W krytycznych momentach mam minimum 20 FPS, a przeważnie na poziomie 30-40. W sumie myślę że gra powinna mi chodzić szybciej... Reszta kompa to Q6600 2.4 GHZ i 2 GB RAM. Co Wy o tym myślicie? Bo jak dla mnie gra powinna chodzić szybciej, a nieraz zauważam przycinki... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze było to jak grałem w Crysisa to strzelałem w niego wyrzutni rakiet i trafiłem na przeszkode gdzieś 1 m za nim a on tylko kiwnął i koniec. Drugim razem kolega mówił, że koreańczyk połknął tą rakietę.

A tak wogóle jak wszyscy mówią Crysis to sprzętożerny chłopczyk. Kolega kupił Quada, a wcześniej miał Athlona jakiegoś (2 rdzenie) i mówił, że tylko zmieniło się stopień AA tylko o 2 stopnie. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim cos nas sciemniasz. Nie mozesz miec CRYSISA po ang. Gdyz cala gra jest po polsku tzn jest to wrrsja kinowa wszyscy mowia po angielsku a pod spodem sa napisy. Chyba ze nie wpadles na to zeby je zaznaczyc w opcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 22:44, MLODY2K6 napisał:

Cos jak Anakin Skywalker :P

Ps. Za maly ten GS na moj monitor.. :)


Nie moja wina, że masz za dużo kasy na sprzęt :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 22:46, MLODY2K6 napisał:

eeee wydaje ci sie. Jeszcze bys sie zdzwil...


Jak tak patrze na te twe 2 kompy, telefon, konsola, taaa...

Maybe qniec spamu? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu koniec. Teraz ja szefuje w tym kanale. DarkSMG powiezyl mi pelne prawo do opieki i wszelkich zmian na nim tak wiec jestem u siebie :)

PS. Chetnie bym sie wymienil z TOba na konsole chociaz na 2tyg :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować