Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

Crysis - czyli nowa wspaniała seria gier FPS na silniku CryEngine

5214 postów w tym temacie

Dnia 27.02.2011 o 12:39, Malevyn napisał:

mam pytanie bo nie gralem w zadna z tych gier. czym sie rozni deux ex od crysisa czy
tez crysisa 2 ?


Crysis od deus Exa różni się WSZYSTKIM. To zupełnie inne gatunki gier. Crysis warhead to samodzielny dodatek do Crysisa, ale doradzam, lepiej kupić samą podstawkę. A Crysis wars to bodajże tak się nazywa tryb sieciowy tejże gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 13:05, Ecko09 napisał:

> mam pytanie bo nie gralem w zadna z tych gier. czym sie rozni deux ex od crysisa
czy
> tez crysisa 2 ?

Crysis od deus Exa różni się WSZYSTKIM. To zupełnie inne gatunki gier. Crysis warhead
to samodzielny dodatek do Crysisa, ale doradzam, lepiej kupić samą podstawkę. A Crysis
wars to bodajże tak się nazywa tryb sieciowy tejże gry.


po trailerach jestem sklonny wybrac crysisa. tzn podobne sa pod wzgledem futurystyki :D chyba sie zgodzisz

crysis wydaje mi sie miec wiecej akcji. nie lubie zamulac przy rpgach jakim jest deux ex

ps chronologicznie co sie dzieje pierwsze, crysis czy warhead ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy się różni Deus Ex od Crysis? Oczywiście wszystkim ;-)

Deus Ex to nie jest typowy FPS gdzie lecisz przed siebie i strzelasz. To bardziej skradanka połączona z RPG, nastawiona na fabułę, która jest nieliniowa. Całą rozgrywka polega na walce z terroryzmem i aby tego dokonać musimy zdobywać hasła, włamywać się do budynków i wszelakich pomieszczeń, rozmawiać z ludźmi itp. Nasza postać ma do wyboru różne biomodyfikacje, które zużywają bioenergie. Gdy pasek energii zostanie zużyty to musimy ją uzupełnić u robota lub przy użyciu biobaterii, którą możemy znaleźć lub kupić. Mapy są dość małe, ale są otwarte więc do budynków prowadzą zazwyczaj co najmniej 3 różne drogi. Całą grę można ukończyć również bez zabijania kogokolwiek. Można także zaszaleć w stylu komandosa i bez ukrywania się wybijać na oślep kolejnych wrogów, ale system obrażeń bardzo to utrudnia i na wyższym poziomie długo się tego nie wytrzymuje. No i standardowo zdrowie leczymy po przez wykorzystanie apteczek.

Crysis to nietypowy FPS gdzie lecisz przed siebie i strzelasz. Cała rozgrywka kręci się wokół nano skafandra, który ma 4 opcje - częściowa niewidzialność, szybkość, siła i ochrona. Użycie skafandra jest ograniczone przez pasek energii, który regeneruje przez cały czas gdy nie używamy żadnej z cech. Mapy na których toczy się akcja są duże i otwarte. Przeważnie jest to kilka baz na jednej mapie, oddzielonych od siebie dość sporym kawałkiem drogi i co najlepsze możemy je atakować z dowolnej strony. Przeciwników oczywiście eliminujemy bezpośrednio z tego co jest akurat pod ręką. Życia mamy bardzo mało i padamy po 2-3 trafieniach, ale od tego właśnie jest ochrona na skafandrze. Życie tak jak energia regeneruje się gdy nie otrzymujemy żadnych obrażeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 13:11, Malevyn napisał:

>

ps chronologicznie co sie dzieje pierwsze, crysis czy warhead ?


Obie gry dzieją się w tym samym czasie, ale lepiej zacząć od podstawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 13:21, Ecko09 napisał:

> >
>
> ps chronologicznie co sie dzieje pierwsze, crysis czy warhead ?

Obie gry dzieją się w tym samym czasie, ale lepiej zacząć od podstawki.

nie do końca cw zaczyna się mniej wiecej w połowie C1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 13:51, Malevyn napisał:

a moglby mi ktos przedstawic glowna postac ktora sie gra? kim ona jest, kim sa ci zolnierze
itd.

W Crysis (1) Grasz jako "Nomad" jest to żołnierz o którym za dużo się nie dowiadujesz, możesz jedynie domyślać się kim był podczas jego rozmów(chociaż i tak rzadko się odzywa)
W Crysis Warhead grasz jak "Psychol" (kolega z drużyny Nomad''a) Tam już jest więcej informacji o postaci(masz co jakiś czas urywki z pamięci bohatera, był chyba jakimś naukowcem) Jest więcej cut-scenek i bohater więcej gada niż Nomad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 13:51, Malevyn napisał:

a moglby mi ktos przedstawic glowna postac ktora sie gra? kim ona jest, kim sa ci zolnierze

I znowu padło na mnie ;-)
Nie będę się mieszał w pełne dane osobowe bo każdy ma swój pseudonim więc to jest tak:
Głównym bohaterem jest Nomad (gracz), należący do amerykańskiego specjalnego oddziału bojowego wyposażone w nanoskafandry za kilkaset milionów. Oddziała składa się z 5 osób, ale tylko 3 z nich jest godna uwagi bo reszta polegnie w ciągu godziny gry. Przywódcą naszej grupy jest Prorok, a kolejnym super żołnierzem jest Psychol, który jest głównym bohaterem Crysis:Warhead.
Podczas gry będą nam jeszcze towarzyszyć inni żołnierze, ale ci to po prostu zwykła amerykańska armia.

Chyba taki opis powinien wysterczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 21:47, Malevyn napisał:

a czy deus ex tez bedzie kladl nacisk na skradanie takie jak w crysis ?

Na początek uświadom sobie jedną nader ważną rzecz - Deus Ex to RPG z elementami fpsa a nie na odwrót. Zaś Crysis to strzelanka w której nacisk postawiono na akcję a skradanie to tylko bądź co bądź dodatek a nie clue rozgrywki. Co prawda w Deusie jakby się uprzeć też można by grać stylem "na Rambo" tudzież "na Armię Czerwoną" ale po pierwsze to byłby brutalny gwałt na klimacie i samej rozgrywce bo jak już wspominałem - Deus to RPG a nie FPS. A po drugie bez skradania ominie nas nader mnóstwo smaczków które nadają tej grze specyficzny klimat i oprawę. A tak w ogóle to ja [ inni chyba także ] opisujemy ci pierwszego Deusa ale mam dziwne wrażenie że ty masz chęć kupić najnowszą odsłonę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 22:17, Tyler_D napisał:


zgadza sie mowiac o deusie mam na mysli najnowsza czesc ktora dopiero wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 22:17, Tyler_D napisał:

Na początek uświadom sobie jedną nader ważną rzecz - Deus Ex to RPG z elementami fpsa

Deus Ex toi FPS i RPG zarazem, ni mniej ni więcej, 50/50 ew na upartego bardziej FPS niż RPG (jeśli oceniać w klasycznym tego słowa znaczeniu).

Dnia 27.02.2011 o 22:17, Tyler_D napisał:

a nie na odwrót. Zaś Crysis to strzelanka, w której nacisk postawiono na akcję a skradanie
to tylko bądź co bądź dodatek a nie clue rozgrywki. Co prawda w Deusie jakby się uprzeć
też można by grać stylem "na Rambo" tudzież "na Armię Czerwoną" ale po pierwsze to byłby

Nie wiem na jakim poziomie trudności w Crysisie taktyka a'' la Rambo przejdzie, ale chyba na baaardzo niskim:)
Co do Deus Ex, "uprzeć się" tylko jeśli to znaczy wyposażyć się i przeszkolić w tym kierunku?

Dnia 27.02.2011 o 22:17, Tyler_D napisał:

brutalny gwałt na klimacie i samej rozgrywce bo jak już wspominałem - Deus to RPG a nie

W żadnym razie agent siłowiec nie straci, ba, pewne opcje wykorzysta tylko on.

Dnia 27.02.2011 o 22:17, Tyler_D napisał:

FPS. A po drugie bez skradania ominie nas nader mnóstwo smaczków które nadają tej grze
specyficzny klimat i oprawę. A tak w ogóle to ja [ inni chyba także ] opisujemy ci pierwszego

Jw, skradając się też stracimy to i owo.

Dnia 27.02.2011 o 22:17, Tyler_D napisał:

Deusa ale mam dziwne wrażenie że ty masz chęć kupić najnowszą odsłonę ...

I mam nadzieję, że ich opisy będą zbieżne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2011 o 15:14, Malevyn napisał:

jest gdzies dostepne demo multiplayer crysisa 2?

Będzie dostępne od jutra(1 marca) na każdą platformę.
Mógłbyś coś sam poszukać a nie spamujesz z każdą nową myślą ;s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2011 o 15:46, Noma napisał:

Będzie dostępne od jutra(1 marca) na każdą platformę.

Dasz linka do strony gdzie piszą że 1 marca to premiera dema na wszystkich platformach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować