Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

Crysis - czyli nowa wspaniała seria gier FPS na silniku CryEngine

5214 postów w tym temacie

No sorry, jakby to był jakiś niszowy czy tam średniasty fps to okej, latałoby mi to ale to jest ten cały och i ach Krajzis, cuda na kija, grafa fajna ale jak tu nie mieć pewnych pretensji w momencie gdy tak podstawowa rzecz w strzelawach jak strzelanie właśnie leży? Trafić tutaj kogokolwiek z odległości średniej+ to naprawdę fart. Zazwyczaj trzeba puścić gdzieś tak kilka, kilkanaście pocisków z z czego część może trafi wroga i być może uśmierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, grałem dawno ale nie pamiętam by byly takie problemy z skutecznością broni czy celnością, jak chociażby w Mercenaries 2 w które akurat się bawię.
Zresztą opcje kombinezonu wręcz zachęcają do bezpardonowego parcia naprzód w sam "kocioł", gdzie odległośc do celu jest taka, że nie ma problemu żadnego z celnością, a na dalsze cele wystarcza swobodnie snajperka lub celownik optyczny w koreańskim "kałachu".

IMO coś tam kombinujesz za bardzo. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze cięzko jest mi wskazać tak dosłownie co z tą grą jest nie tak, ale jednak cały czas coś zgrzyta. Tak jak wspominałem w dodatku było o wiele lepiej, efektowniej, szybciej i zwyczajnie ciekawiej. W momencie premiery gra rzeczywiście zachwycała i do dzisiaj potrafi bronić się oprawą audiowizualną i fizyką, ale poza tym nie urywa głowy. Fakt można grać tak jak się lubi, ale co z tego jeżeli cały czas mamy to nieodparte wrażenie, że coś jest nie tak. Oczywiście masa ludzi się ze mną nie zgodzi i jeżeli podobał im się pierwszy Crysis to mogą być zadowoleni, że dokonali dobrego zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do celności broni... pamiętasz by co najmniej przykucnąć jak chcesz walnąć z większej odległości + najlepiej włączyć tryb siły? Bez tego faktycznie może być ciężko trafić z odległości większej jak 100 m. Grałem w tę grę namiętnie z bratem swego czasu [premiera podstawki i dodatku] i nie miałem takich problemów jak Ty opisujesz - nawet byliśmy z bratem podjarani tym, że broń jest wciąż w ruchu, a nie sztywno wisi w powietrzu niezależnie od tego co robiliśmy jakbyśmy mieli stalowe ręce.

Wrogowie może do najinteligentniejszych nie należeli, ale pamiętam że próba wejścia na "Rambo" często kończyła się szybką śmiercią.. chyba że ogarnia się tryby kombinezonu i mapę by często skakać korzystając z siły na dachy albo zwiewać z pola widzenia na prędkości. Z resztą, jak to pisali inni, ta gra dużo zyskuje gdy się gra po kryjomu. Wbrew pozorom, jak się dobrze człowiek przyjrzy ścieżkom patrolów to można ładnie rozplanować ciche zdejmowanie całych baz - proste to jednak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejo witam,
Mam problem z grą Crysis otóż ni stąd ni zowąd wywala mnie do pulpitu bez żadnego komunikatu, po ponownym odpaleniu gry za jakies 10 min dzieje się to samo. Zainstalowałem patcha 1.2 i fix 1.2.1. Ktoś kiedyś miał coś takiego? Jakieś rady?

Gram na win7 a mój sprzęt ciągnie grę na wysokich/bardzo wysokich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2014 o 22:32, mlynar911 napisał:

Hejo witam,
Mam problem z grą Crysis otóż ni stąd ni zowąd wywala mnie do pulpitu bez żadnego komunikatu,
po ponownym odpaleniu gry za jakies 10 min dzieje się to samo. Zainstalowałem patcha
1.2 i fix 1.2.1. Ktoś kiedyś miał coś takiego? Jakieś rady?

Gram na win7 a mój sprzęt ciągnie grę na wysokich/bardzo wysokich


A dokładniej co to za sprzęt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2014 o 10:37, EylembertTigg napisał:

A dokładniej co to za sprzęt?


Płyta główna:MSI 770-C45 (MS-7599)
Procesor: AMD Phenom(tm) II X4 955 Processor
Karta graficzna: AMD Radeon HD 6800 Series
Pamięć RAM: 4095 MB
Karta Dźwiękowa: Asus Xonar D1

Windows 7 64bit gra mi po prostu wyala do windowsa bez żadnych komunikatów. Odpalałem już ją w wersji 32 i 64bit i to samo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2014 o 15:48, mlynar911 napisał:

> A dokładniej co to za sprzęt?

Płyta główna:MSI 770-C45 (MS-7599)
Procesor: AMD Phenom(tm) II X4 955 Processor
Karta graficzna: AMD Radeon HD 6800 Series
Pamięć RAM: 4095 MB
Karta Dźwiękowa: Asus Xonar D1

Windows 7 64bit gra mi po prostu wyala do windowsa bez żadnych komunikatów. Odpalałem
już ją w wersji 32 i 64bit i to samo ...

Hm, sprzęt wydaję się w miarę mocny jak na crysis 1. Sprawdzałeś może temperatury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2014 o 16:23, EylembertTigg napisał:

Hm, sprzęt wydaję się w miarę mocny jak na crysis 1. Sprawdzałeś może temperatury?

Czym mogę to sprawdzić i jak? Mogę tylko wejść do menu i gdy włączam nową grę to ładuje się do 100% i crash. Może to mieć coś wspólnego z wykorzystaniem ram bo bawiłem się trochę z wykorzystaniem go do maximum, ale gdy mi inne gry wywalało wróciłem do poprzednich ustawień i nadal jest coś nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2014 o 21:52, mlynar911 napisał:

> Hm, sprzęt wydaję się w miarę mocny jak na crysis 1. Sprawdzałeś może temperatury?

Czym mogę to sprawdzić i jak? Mogę tylko wejść do menu i gdy włączam nową grę to ładuje
się do 100% i crash. Może to mieć coś wspólnego z wykorzystaniem ram bo bawiłem się trochę
z wykorzystaniem go do maximum, ale gdy mi inne gry wywalało wróciłem do poprzednich
ustawień i nadal jest coś nie tak.


Aa ok. Myślałem, że wywala podczas rozgrywki. W takim układzie to faktycznie pewnie RAM. Możesz rozwinąć myśl, że bawiłeś się RAM-em w celu wykorzystania go do maksimum. Używałeś do tego jakiegoś specjalnego programu? Mogło coś się przestawić w BIOS-ie i to może być problemem. Ja bym powrócił do ustawień domyślnych.
Podczas zwykłego użytkowania PC widzisz czasem bluescreny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2014 o 10:23, EylembertTigg napisał:

Aa ok. Myślałem, że wywala podczas rozgrywki. W takim układzie to faktycznie pewnie RAM.
Możesz rozwinąć myśl, że bawiłeś się RAM-em w celu wykorzystania go do maksimum. Używałeś
do tego jakiegoś specjalnego programu? Mogło coś się przestawić w BIOS-ie i to może być
problemem. Ja bym powrócił do ustawień domyślnych.
Podczas zwykłego użytkowania PC widzisz czasem bluescreny?

To trochę dziwne bo zaraz po zainstalowaniu mogłem normalnie sobie zagrać przez 30 min i nic nie było. Dopiero później zaczął się ten problem. Co do ramu to użyłem komendy w bioscie przez "cmd" ,ale z tego co widzę to wcześniej już wróciłem do ustawień domyślnych. Nie miałem nigdy żadnego bluescreenu na tym kompie. Po reinstalce gry jest to samo z tym ,ze gra mi się odpala ,ale przy ładowaniu nowej gry wywala mnie do pulpitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2014 o 11:07, mlynar911 napisał:

> Aa ok. Myślałem, że wywala podczas rozgrywki. W takim układzie to faktycznie pewnie
RAM.
> Możesz rozwinąć myśl, że bawiłeś się RAM-em w celu wykorzystania go do maksimum.
Używałeś
> do tego jakiegoś specjalnego programu? Mogło coś się przestawić w BIOS-ie i to może
być
> problemem. Ja bym powrócił do ustawień domyślnych.
> Podczas zwykłego użytkowania PC widzisz czasem bluescreny?
To trochę dziwne bo zaraz po zainstalowaniu mogłem normalnie sobie zagrać przez 30 min
i nic nie było. Dopiero później zaczął się ten problem. Co do ramu to użyłem komendy
w bioscie przez "cmd" ,ale z tego co widzę to wcześniej już wróciłem do ustawień domyślnych.
Nie miałem nigdy żadnego bluescreenu na tym kompie. Po reinstalce gry jest to samo z
tym ,ze gra mi się odpala ,ale przy ładowaniu nowej gry wywala mnie do pulpitu.


Faktycznie dziwne bardzo. Grasz na jakiś modach?
Posiadasz wersję cyfrową czy z płyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2014 o 10:39, EylembertTigg napisał:

Faktycznie dziwne bardzo. Grasz na jakiś modach?
Posiadasz wersję cyfrową czy z płyty?

Bez modów. Mam wersję z płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować