Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

Crysis - czyli nowa wspaniała seria gier FPS na silniku CryEngine

5214 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2007 o 09:50, MLODY2K6 napisał:

Chyba ze u nich high to high bo ja mowie o very high


Więc właśnie - nie wiadomo na jakim poziomie AA robili te testy.
Znalazłem inny, bardzo ciekawy skądinąd artykuł, który pokazuje jaki przekręt nVidia robi z najnowszymi sterami i tu wyniki są diametralnie inne.
Oto link:
http://www.elitebastards.com/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=487&Itemid=29&limit=1&limitstart=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 10:06, GeoT napisał:


Znalazłem inny, bardzo ciekawy skądinąd artykuł, który pokazuje jaki przekręt nVidia robi z
najnowszymi sterami

a ma jakies wyjscie? skoro jej topowe produkty nie radza sobie z gra w odpowiedni sposob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 09:33, stasiecki napisał:


> bo vista tak zwalnia. jaka ty masz grafike????

Kartę mam niestety dość cienką Evga GF 8800GTS/320MB , słyszałem trochę o tym ,że Vista zwalnia
i to jest mój dylemat ale muszę to sprawdzić na sobie.


to sobie nie pograsz.
masz tu linka do testów, wyjaśniam o co w nich chodzi:

Platforma testowa:
Core 2 Duo @ 3600MHz
EVGA NF680i SLI
2x 1024MB DDR2 OCZ
Silverstone Decathlon 850W
Windows XP Professional SP2

na sterownikach 169.01

Crysis:
Mamy tu mały kłopt, w rozdzielczości 1280 na ustawieniach HIGH na Windows XP karta 8800 GTX daje prawie 50 klatek, to wspaniale... ale.. jeśli zapragniemy dorzucić do tego antyaliasing i filtrowanie okazuje się że liczba frame spada o"kilka oczek" i wynosi nie całe 30.
30 klatek oznacza płynność.
ty mój drogi chcesz grać na Viście, trzeba zatem odliczyć kilka klatek ( bądź kilkanaście dla samego systemu) do tego dochodzą efekty z DX 10 to kolejne klatki.
w teście zabrakło GF 8800 GTS. to kolejne klatki w plecy ponieważ jako przykład podałem 8800GTX.
Zapewne nie masz Core 2 Duo podkręconego do prawie 4 GHz to kolejne klatki.
jeśli byś chciał odpalić grę ze wszystkimi bajerami i w rozdzielczości 1600 jak słusznie zauważył Młody będziesz miał pokaz slajdów.
dodaje słupki wynikowe oraz linka do testu: http://www.frazpc.pl/artykuly/566/GEFORCE/8800GT/i/8800GT/SLI/NVIDIA,/XFX/i/ZOTAC

20071108141725

20071108141735

20071108141742

20071108141753

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 08:10, GeoT napisał:

Potwierdzam, że grając na XP a więc i na dx9.0c nie ma przechodzenia przez rośliny a strzelanie
do liści daje efekt ich poruszania się. Nie mam Visty żeby sprawdzić różnicę w grafice (gram
na poziomie detali: "podkręcony" high), więc nie będę się wypowiadał, ale trochę trudno mi
uwierzyć, żeby między dx10 a dx9 nie było żadnych różnic. Taki przekręt by przecież nie przeszedł.
Więc tu się z Tobą zgadzam :)


Właśnie niestety to jest jeden wielki przekręt. Crysis nie był robiony pod DX 10 tylko pod "dziewiątkę" i XP. Na "Viście" wstawiono kilka bajerów, żeby nie było, że nie jest ona do niczego potrzebna. Jak się jednak okazało te bajery można odpalić również odpalić na XP i co ciekawsze ma się lepszą wydajność niż na "Viście". Vista póki co nie jest graczom do niczego potrzebna. Vistę i DX 10 zobaczymy w pełnej krasie dopiero za rok, dwa kiedy to wreszcie wyjdą gry robione wyłącznie pod nią;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to dzięki za rozpiskę. Chcę grać na rozdzielczości 1280*1024 więc kilka klatek więcej. Czyli powinienem zostać prz XP, no dzięki za rady, jeszcze pomyślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to już sprawdziłem ile mam klatek na sekundę. Grałem w Windows XP na rozdzielczości maxymalnej dla mojego monitora 1280*1024 i mam takie wyniki:
medium - 36 k/s
high - 23 k/s (czasem tylko 19 k/s)
Na high da się grać ale są problemy z płynnością. Postanowiłem więc ,że na razie nie będę instalował Visty.

Może mi ktoś jeszcze napisać co trzeba zrobić aby włączyć pod very high bo jeszcze to chce sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 16:44, stasiecki napisał:

No to już sprawdziłem ile mam klatek na sekundę. Grałem w Windows XP na rozdzielczości maxymalnej
dla mojego monitora 1280*1024 i mam takie wyniki:
medium - 36 k/s
high - 23 k/s (czasem tylko 19 k/s)
Na high da się grać ale są problemy z płynnością. Postanowiłem więc ,że na razie nie będę
instalował Visty.

Może mi ktoś jeszcze napisać co trzeba zrobić aby włączyć pod very high bo jeszcze to chce
sprawdzić.

jak sprawdzic ile ma sie klatek na sekunde??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.11.2007 o 17:17, Pietro90210 napisał:

jak sprawdzic ile ma sie klatek na sekunde??


Musisz ściągnąć program: FRAP i włączyć, w lewym górnym rogu będzie pisała ilość klatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 17:26, stasiecki napisał:


> jak sprawdzic ile ma sie klatek na sekunde??

Musisz ściągnąć program: FRAP i włączyć, w lewym górnym rogu będzie pisała ilość klatek.

nie FRAP tylko FRAPS :P

a dla ciebie mam teraz kormalnie combo HD super ultra: czyli jak przetestować wydajność karty w Crysisie ( i innych grach)

ustaw sobie frapsa tak jak ja (screen)
teraz przechodzimy do zabawy:
odpal Crysisa, załaduj mapkę i wciśnij klawisz F11
Liczba klatek "zamiga" i zniknie, od tej chwili prowadzony jest benchmark, pograj sobie 9 nie ważne czy grasz minute czy godzinę) ale najlepiej będzie jeśli zrobisz to między auto zapisami. np. zaraz po zejściu z górki (na dole są 3 Koreańce i mała stacyjka radarowa na początku dema gdy już świta) ale przed zniszczeniem stacyjki.
wtedy możesz puścić benchmarka.
czemu tylko między auto zapisami? ponieważ gdy włącza się auto save masz 0 klatek i wynik nie będzie dokładny.
wyłączasz test klikając ponownie klawisz F11.
teraz po zakończeniu tego badania wchodzisz do katalogu gdzie zainstalowałeś frapsa i odszukujesz plik tekstowy o nazwie "FRAPSLOG"
w czasie testu skacz, rozwalaj budynki, zabijaj przeciwników i spowoduj wybuch (na nabrzeżu na pomoście znajdziesz 2 beczki, polecam zanieść je do budynku i tam zdetonować :P)

u mnie test wygląda tak:

2007-11-08 13:33:41 - Crysis
Frames: 40131 - Time: 1639571ms - Avg: 24.477 - Min: 0 - Max: 69

(jak widzisz jest 0 klatek a to dla tego ze działął mi benchmark przez całe demo :P)

teraz omówie poszczególne dane:
2007-11-08 13:33:41 - Crysis czas rozpoczęcia benchmarka i nazwa gry

Frames: 40131 liczba wyświetlonych klatek w czasie trwania testu

Time: 1639571ms czas trwania benchmarka

Avg: 24.477 średnia liczba klatek ( reprezentatywny wynik, właśnie tyle zazwyczaj mam klatek w crysisie)

Min: 0 minimalna ilość klatek podczas trwania benchmarka (np. przy wybuchach lub sporej ilości postaci w polu widzenia)

Max: 69 maksymalna ilość klatek podczas testu, np. gdy patrzysz w niebo lub ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 16:44, stasiecki napisał:

Może mi ktoś jeszcze napisać co trzeba zrobić aby włączyć pod very high bo jeszcze to chce
sprawdzić.

Teoretycznie się nie da - niby tylko pod Vistą można ustawić very high. Ale w praktyce...
http://www.dzikie.net/index.php?news=5993
Tam masz opisane jak to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 18:02, stasiecki napisał:

No wielkie dzięki, zaraz wypróbuję. Ale jedna niejasność: mam włączyć benchmark gdy już wejdę
do gry ?

jak zaczniesz grać, włączasz i wyłączasz podczas grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 18:02, stasiecki napisał:

No wielkie dzięki, zaraz wypróbuję. Ale jedna niejasność: mam włączyć benchmark gdy już wejdę
do gry ?

ale ze mnie gapa.. zapomniałem screena dać z ustawieniami Frapsa.. ehh sorki

20071108200319

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc właśnie tu jest problem:

Dnia 08.11.2007 o 14:18, Dark SMG napisał:

w teście zabrakło GF 8800 GTS. to kolejne klatki w plecy ponieważ jako przykład podałem 8800GTX.


Taką właśnie kartę posiadam - czyli 8800 GTS.

Dnia 08.11.2007 o 14:18, Dark SMG napisał:

Zapewne nie masz Core 2 Duo podkręconego do prawie 4 GHz to kolejne klatki.


Mam Core 2 Duo E6400 2,13 GHz nie podkręcany!

Dnia 08.11.2007 o 14:18, Dark SMG napisał:

jeśli byś chciał odpalić grę ze wszystkimi bajerami i w rozdzielczości 1600 jak słusznie zauważył
Młody będziesz miał pokaz slajdów.


Nie mam pokazu slajdów. Wręcz przeciwnie. Gra to czysta przyjemność. AA ustawione na max. Rozdzielczość 1600x1200.
Jak to rozumieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 20:07, GeoT napisał:

Nie mam pokazu slajdów. Wręcz przeciwnie. Gra to czysta przyjemność. AA ustawione na max. Rozdzielczość
1600x1200.
Jak to rozumieć?


że albo wyłączyłeś jakieś efekty albo ściemniasz bo to jest NIE MOŻLIWE.
skoro gra potrafi przyciąć na 2x 8800 ULTRA to na pojedynczym GTS miała by śmigać na full detal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 21:02, Dark SMG napisał:

że albo wyłączyłeś jakieś efekty albo ściemniasz bo to jest NIE MOŻLIWE.
skoro gra potrafi przyciąć na 2x 8800 ULTRA to na pojedynczym GTS miała by śmigać na full detal?


Właśnie o to chodzi. Sam się dziwię. Jak będzie chwilka zrobię benchmarka we frapsie i wrzucę print screena z wynikiem. Dam też screena z ustawień grafiki z gry. Może być? Wcale nie zależy mi na bajerowaniu kogokolwiek, tylko ciekaw jestem jak to jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować