Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Możliwość uruchamiania gier z PS2 na PS3 już wkrótce?

43 postów w tym temacie

Dnia 14.09.2010 o 22:18, Mateox86 napisał:

W zasadzie widzę tylko jeden powód: mniejsza plątanina kabli. Co do jakości obrazu, to
nic mnie przekona do tego, że obraz w formacie PAL może dobrze wyglądać na LCD z rozdziałką
Full HD. Ale to jest tylko moje zdanie i nikt nie mósi się z nim zgadzać:)


W zasadzie to większość gier z ps3 i x360 oglądasz w rozdziałce której do fullHD brakuje niesamowicie wiele (bliżej im do PALA niż FullHD), a jednak sie nie krzywisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2010 o 21:48, akodo_ryu napisał:

> Dobre. Rozumiem, ze pierwsze modele PS3 z DOSTEPNA wsteczna kompatybilnoscia to
nigdy
> nie istnialy?
>
> PS. I tk nie kupie. Wole poczekac na wersje HD danych klasykow ;). Szkoda telewizora/monitora

> HD ;) ...
Eh.. jak ja lubię (not), kiedy ludzie wypowiadają się na jakiś temat i nawet nie sprawdzą
jak to wyglądało naprawdę. "Wsteczna kompatybilność" pierwszych modeli PS3 wyglądała
tak, że miały one praktycznie PS2 wbudowane w bebechy. Konsola, m.in. przez to była koszmarnie
droga (nie tylko na rynku, ale i w produkcji), więc wycięto te elementy, żeby obniżyć
koszta. Obecnie PS3 kosztuje ile? 50% startowej ceny? M.in. dzięki temu.


Wg. Wikipedii, model 60 GB PAL i 80 GB NTSC posiadały częściowo emulowaną kompatybilność.

http://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_3#Model_comparison

A według moich znajomych (sam PS3 nie posiadam) ta software''owa emulacja działała lepiej - w sensie, płynniej - na tych grach które obsługiwała.

Nawiasem mówiąc, tyle konsolowcy psów wieszali na jailbreaku, a idę o zakład że gdyby się nie pojawił to Sony nigdy by nie wróciło do możliwości grania w starsze gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2010 o 22:31, marcinsud napisał:

W zasadzie to większość gier z ps3 i x360 oglądasz w rozdziałce której do fullHD brakuje
niesamowicie wiele (bliżej im do PALA niż FullHD), a jednak sie nie krzywisz.


Krzywie się, bo na co dzień gram na PC podłączonym do LCD 32" właśnie w rozdziałce Full HD (chyba, że nie idzie to gram na normalnym monitorze, w mniejszej rozdziałce)
Więc faktycznie wiekszość Gier na konsolach nie powala mnie grafiką. ale jest też wiele takich które miażdzą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2010 o 22:41, Mateox86 napisał:

Krzywie się, bo na co dzień gram na PC podłączonym do LCD 32" właśnie w rozdziałce Full
HD (chyba, że nie idzie to gram na normalnym monitorze, w mniejszej rozdziałce)
Więc faktycznie wiekszość Gier na konsolach nie powala mnie grafiką. ale jest też wiele
takich które miażdzą:)


Problemem w przypadku gier z ps2 będą przedewszystkim tekstury i modele które standardem odbiegają, rozdziałka mniej ważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2010 o 22:37, Reddi napisał:

Wg. Wikipedii, model 60 GB PAL i 80 GB NTSC posiadały częściowo emulowaną kompatybilność.

Właśnie - częściową. Jakbyś przeczytał coś poza tą tabelką to byś wiedział o co chodzi i czym te dwa modele pod tym względem się różniły. A różniły się tym, że wcześniejsze miały procesor PS2 na pokładzie razem z jego kartą graficzną, a kolejne już samą grafikę.

Wszelkie takie pudełka (co wygląda mi na niezły żart a nie coś poważnego) mogą sobie wsadzić. Wolę, by obok stała PS2 (i tak de facto mam choć PS2 nie włączyłem od roku...). Co prawda padów trzeba mieć kapkę więcej, ale te od PS2 działają na następcy (choć nie w każdej grze) więc jakoś to można pogodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli Sony zmajstrowało PS2 które będzie podłączane do PS3 zapewne poprzez USB, bo niby jak inaczej, tylko po to by PS3 wyświetlało obraz poprzez HDMI. Jedyną różnicę odczują tylko Ci którzy nie mają w swoim TV złącza componentowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2010 o 23:30, hallas napisał:

> Wg. Wikipedii, model 60 GB PAL i 80 GB NTSC posiadały częściowo emulowaną kompatybilność.

Właśnie - częściową. Jakbyś przeczytał coś poza tą tabelką to byś wiedział o co chodzi
i czym te dwa modele pod tym względem się różniły. A różniły się tym, że wcześniejsze
miały procesor PS2 na pokładzie razem z jego kartą graficzną, a kolejne już samą grafikę.


Ale do obalenia twierdzenia, że wsteczna kompatybilność PS3 polegała w całości na wbudowanych bebechach dwójki niepotrzebna mi wiedza o dokładnych różnicach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wsteczna kompatybilność nie była możliwa, to jak zauważył już ktoś tutaj, nie było by jej w pierwszych modelach PS3, a dodając, nie było by jej i teraz w jakiejś dodatkowej puszce.

Wiecie co oni robią? Sprzedają jeszcze raz PS2, tylko teraz w innej obudowie i z wymuszeniem posiadania jeszcze PS3. Bo w sumie, na logikę, skoro mają już urządzenie do odtwarzania gier na PS2, którym jest PS2, po co pracować nad nową do tego celu technologią? W końcu ideał już mają! Teraz tylko wystarczy wprowadzić materiał wideo do PS3, a jak wiemy nieźle ona stremuje i gotowe. Trzy lata projektowania do przodu. Swoją drogą jak nie będzie w tym, tak jak w PS2Slim pełnej kompatybilności z PSOne, to i tak mnie nie zajara. Wolę poszukać starego poczciwego monolitu na aukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, łudziłem się że wrzucą emulator softwarowy. No cóż mam chociaż nadzieje że to urządzenie podbije rozdziałek przynajmniej do 720p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh jak dla mnie to nic specjalnego, wielkie mi Halo, przy zakupie PS3 wiele myślałem na ten temat i kupiłem wersje z wsteczną kompatybilnością i koniec - mogę grać w gry z PS2 i PSOne. Dziękuje. - a jak ktoś chce grać w gry z PS2 bo na swojej konsoli nie ma takowej możliwości niech zakupi PS2 - to jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sony próbuje sprzedać dwa razy to samo. Nie wierzę, żeby nie dało się zrobić software''owej emulacji, bo jeśli Xbox 360 ma taką emulację z gier na Xboxa to nie powinno być problemów. No chyba, że byłyby problemy z użyciem procesora, ale jeśli pierwsze PS3 miały procesor i kartę graficzną, a później tylko kartę graficzną to znaczy, że procesor nie może przeszkadzać :). Ja bardzo liczę na emulację gier z PS2 na PS3, bo to jest generacja, którą w sumie opuściłem. Miałem PS2 i mi nieszczęśliwie padła, serwis nie chciał przyjąć, bo na siłę się doszukiwali problemów (zresztą teraz też tak robią, tyle, że teraz producent daje gwarancję, więc na tyle ile on da to jest spokój gorzej jak da na rok i za rok trzeba znowu się kłócić ze sklepem), a płacić za gwarancję nie miałem zamiaru to sprzedałem koledze co stwierdził, że sobie naprawi i nie zdążyłem pograć w wiele gier, które wyszły później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A niezgorsza kompatybilność z PS2 w najwcześniejszych wersjach PS3? Nagle byłoby to tak trudne? A cena samego zestawu do emulacji może być wyższa, niż używane PS2 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ja będę w opozycji, bo wole mieć jedną konsole niż milion sprzętu pod TV. to troche tak jakbym miał mieć jednego kompa do grania a drugiego do neta/pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja często podpinam PS2 do plazmy 42 cale i nie wiem czy to zasługa telewizora, ale te gry nawet całkiem nieźle wyglądają. Powiem więcej mam też PS3 i wolę grać w Tekkena 5 na PS2 niż w Tekkena 6 na PS3 ... inna sprawa, że Tekken 6 to denna gierka z badziewnymii loadami co chwilę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze PS3 wydane w Europie - wersja z dyskiem 60gb - miało wsteczną kompatybilność opartą na emulacji programowej, wersja USA miała emulację sprzętową - miała dodane części (nie wiem jakie, ale może układ graficzny albo laser+zabezpieczenie przeciw wersjom nieoryginalnym. Tak więc, o ile informacja w tym news okaże się prawdą, to koncern Sony po prostu chce zarobić, i nie im sie co dziwić, gdyby dodali, lub odblokowali "emulator" to nic by na tym nie zarobili, bo na grach z PS2 i tak już nie zarobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2010 o 23:09, marcinsud napisał:

Problemem w przypadku gier z ps2 będą przedewszystkim tekstury i modele które standardem
odbiegają, rozdziałka mniej ważna.

Wcale nie http://www.youtube.com/watch?v=lK5iA611mQw. Modele i tekstury są ok. Największy problem to interlacing, a w PALu jest niestety mało gier, które wspierają progresywne skanowanie. I obawiam się, że ta przystawka tego nie zmieni, bo eliminacja interlacingu wymaga albo ingerencji w kod gry, albo nieoryginalnej metody przetwarzania grafiki... SONY naprawdę zalicza mega-fail jeśli nie udało im się wstecznej kompatybilności zrobić na ubercellu. Ciekawe ile taka przystawka będzie kosztować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem pierwszej wersji PS3. Ostatnio odpalałem gry z PS2 dobre pare lat temu i zauważyłem iż nie wszyskie gry działają, niektóre przycinają, czasami dźwięk był przeunięty w stosunku do animacji w przerywniku, no i grafika na TV FullHD nie zachwycała. Dzisiaj sprawdze czy dodali podbijanie rozdzielczości w grach PS2 i czy w ogóle działają, dam znać w komentarzach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest wygładzanie krawędzi i zawyżanie rozdzielczości, ale wciąż widoczne są ząbki na krawędziach a napisy występujące w grze nie do odczytania z dużej i średniej odległości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować