Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Reklamy w grach są skuteczne

19 postów w tym temacie

Nie łudźcie się, że gry staną się tańsze. Po prostu dojdzie kolejny obok drm i dlc upierdliwy dla graczy element napychający kasę producentowi.
Sorry, ja wolę mieć odrazu menu gry i opcję new game czy load game niż 10 okien z reklamami do przeklikania po odczekaniu 5 sekund na każde, a za grę dalej 200 zł płacić.

Dlatego ja jestem przeciwny, chyba, ze bedzie wersja każdej gry z reklamami i bez. Wersja z reklamami minimum 50% tańsza. Wtedy to ma sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się rozpędzą z reklamami, to będzie jak w TV - zanim się skończy reklama, to zapomnisz w co grałeś i po co a w ogóle gdzie byłeś.
A i każdy boss będzie miał reklamę, przed, po oraz przy każdej sekwencji QTE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reklamy w grach? Szczerze, niewiele mnie to obchodzi, dopóki te reklamy są nieinwazyjne. Mogą być wyraźne, w końcu w reklamie chodzi o to, by ją zobaczyć, ale nieinwazyjne. Jakieś banery, billboardy w grach sportowych, np. ścigałkach... w końcu mowa o EA, cały zestaw EA Sports może przynieść kolejne wozy wypchane zielonym papierem. Może inne gry rodzinne, czy casualowe, coś na Wii na przykład, ilość odbiorców chyba wystarczająca. Może być.
Spadek cen gier? Kiedy kawał rynku dzierżą takie twory jak EA i Acti? No wai. Kasa wpłynie, stare wymówki pozostaną. Koszta rosną, bo tworzenie hiper wypaśnych enginów i grafiki ogólnie kosztuje. Jak devy przestaną lecieć w kierunkach, w jakie poleciał choćby Crytek, to koszta będą satysfakcjonujące. Ale nie, po co, przecież ufoludy i wszelka ćwierćinteligencja muszą mieć piękną graficzkę i wodotryski, bo gra inaczej jest "be".

Ale straszne sytuacje jakie Wy tu Panowie opisujecie są nie do przyjęcia, zgadzam się. Coś takiego jak zasłonienie ekranu wielką reklamą z uciekającym X nie będzie miało miejsca (...oby :P), bez przesady. Nie zaakceptowałbym jakichś reklam rozpraszających i rzucających się w oczy, albo - co gorsze chyba - reklam in-game nie związanych z realiami gry.
Heh... biegnę po Cytadeli w Mass Effect 3, rok np. 2200, wokół jakaś rozwałka... a tu mi z holo-banera nagle pokazuje się Obama czy inny Tusk... no chyba bym monitor wyrzucił przez okno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Pepsi

Takie badania były i są robione, tylko albo Ty o nich nie słyszałeś, albo nie są upubliczniane.

W grach będzie product placement na takiej samej zasadzie, jak to jest w filmach - teraz pytanie w jakim stopniu reklama ta będzie inwazyjna. Czy będzie to wizualny element tła, czy wizualny element pierwszoplanowy, czy może audiowizualny element wszech ekranowy - poczekajmy na rozwój sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w grasz EA są reklamy. Za przykład może posłużyć Valve i reklamy w CS''ie i podejrzewam paru innych tytułach, różnica w tym że valve umieszcza reklamy odnośnie swoich usług i promocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ hallas
A w Burnout:Paradise nie grałeś? Bo tam chyba też były(pc nie wiem jak konsola), jak powiedział Awruk8 NFSU2 chyba też. A jeśli nie EA to może UbiSoft? Splinter Cell: Chaos Theory-chyba pierwsza gra w której widziałem reklamy. A na pewno pierwsza z której takowe pamiętam. Kilka wrzutek gum Airwaves(np. cutscenka przed misją na statku jak Sam częstuje się gumą w heliopterze, najazd z bliska na gumy i dalej akcja). Moim zdaniem takie reklamy są jak najbardziej w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Fifie 10 na Xboxie 360 grając w ekstraklasie były reklamy m.in. onetu :). Nawet NFS: Shift. Szczerze mówiąc to mi to odpowiada, bo lepiej gra się w Fife z reklamami prawdziwymi, chociażby tymi onetu zamiast tylko "say no to racism" "play FIFA" "FIFA 10". Lepsza atmosfera jest wtedy na stadionie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dana reklama nie będzie upierdliwa, ani nie będzie w żaden sposób przeszkadzała w odbiorze właściwego contentu, to ja nie mam nic przeciwko, tym bardziej, że wrzucenie takiej reklamy z pewnością obniży cenę gry - co z pewnością zadowoli nas, graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. W niektórych grach są animowane ekrany ładowania, i to jest dobre dla nich miejsce. Nie mam nic przeciwko reklamom podczas loadingów. To by nie uprzykrzało życia graczom. Aczkolwiek stanowcze nie reklamom bez obniżenia ich cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować