Zaloguj się, aby obserwować  
Abomek

Minecraft

1787 postów w tym temacie

Minecraft to w najwiekszym skrocie sandboxowa gra z rozgrywka w perspektywie pierwszej osoby tworzona przez jednego czlowieka.
O co chodzi? Coz - praktycznie rzecz biorac - o nic. Cala zabawa jest oparta o uzytkownika, ktory robi co chce w stworzonym specjalnie dla niego swiecie. (gra generuje losowy swiat dla kazdego gracza)
Najprosciej bedzie jesli sami zagracie: www.minecraft.net
Zwykle gra kosztuje 10 euro, ale dzieki temu, ze strona autorowi padla przez popularnosc mozna grac za darmo. Sciagnijcie sobie wersje na swoj system i odpalcie gre.

Bardzo tez polecam zajrzenie na te strony:
http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=35&t=19065 - poradnik dla poczatkujacych. Bedziecie go potrzebowac.
http://www.minecraftwiki.net/wiki/Crafting - lista itemow jakie mozna stworzyc.

Nie zwracajcie uwagi na grafike - gra potrafi naprawde niezle uzaleznic.
Jesli pojawia sie jakies problemy to nie krepujcie sie i piszcie do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 09:18, KrisK91 napisał:

Mam małe pytanie:
Czy w tej grze zmieniają się pory roku? Czy może jestem skazany na wiecznie zimowy krajobraz?


Niestety, jesteś skazany na wieczną zimę. Lepiej zresetuj i od nowa zagraj, jeśli wolisz lato :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaskoczony tym, że gra sprzedaje się jak świeże bułeczki. Ciekawe czy ten "boom" utrzyma się długo. Wszystko zależy od tego czy kolejne wersje naprawdę będą wprowadzały nowe elementy. Anyway - i tak zarobił sporo kasy - od początku sierpnia sprzedano 239758 wirtualnych kopii gry. Ta liczba x 10 daje prawie 2.5 miliona euro. Niesamowity wynik. Coś czuje, że będzie to najlepiej sprzedająca się gra indie w tym roku na PC (bo na konsolach raczej coś większego wyskoczy, jak zwykle). Boje co się stanie gdy gra wyląduje na Steamie :].

Na razie jakoś mało o niej słychać w mainstreamowych mediach growych, ale czuje, że gdy wyjdzie beta (bo to jest dopiero alpha, a już ma taką sprzedaż...) gra naprawdę zyska na popularności.

Na koniec małe zdjęcie mojej pierwszej poważniejszej kreacji. Zamek na szczycie (obok mniejsza budowla w której trzymam krówki), farmy w jeziorku na dole + spory system tuneli i kopalnia. Niby nic wspaniałego, ale dobre kilka godzin nad tym wszystkim siedziałem.

20100926210432

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań:
1. W jaki sposób działa elektryka w tej grze? Mam redstone''y, wiem, że łączy się je z patykami, ale co dalej?
2. Jak zdobyć ziele, bambusy i jak zrobić farmy?
3. Jak ciężko znaleźć diamenty?
4. Szkło to piach do pieca, tak?:D
Btw. 2,5 miliona jak na jedną osobę jak na wersję alpha to fenomen:D Gościu będzie ustawiony do końca życia, miliony za kilkadziesiąt mega danych xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 21:14, zajacisko napisał:

1. W jaki sposób działa elektryka w tej grze? Mam redstone''y, wiem, że łączy się je z patykami, ale co dalej?

http://minecraftwiki.net/wiki/Redstone i powiazane artykuly linkowane na dole. Z gory mowie, ze to troszku skomplikowane.

Dnia 26.09.2010 o 21:14, zajacisko napisał:

2. Jak zdobyć ziele, bambusy i jak zrobić farmy?

Patrz obrazek.

Dnia 26.09.2010 o 21:14, zajacisko napisał:

3. Jak ciężko znaleźć diamenty?

Trzeba zejsc bardzo gleboko. Gdy natrafisz na takie niezniszczalne skaly to wiedz, ze diamenty moga sie pojawic maksymalnie 16 pol ponad to.
Skoro juz natrafiles na redstone (ktory tez sie spawni na takich glebokosciach) to powinienes tez zaczac trafiac na diamenty. Domyslam sie, ze duzo to ich nie nazbierasz - sa rzadkie nawet na samym dole.

Dnia 26.09.2010 o 21:14, zajacisko napisał:

4. Szkło to piach do pieca, tak?:D

Tak - tylko nie zapomnij uzyc wegla.

Dnia 26.09.2010 o 21:14, zajacisko napisał:

Btw. 2,5 miliona jak na jedną osobę jak na wersję alpha to fenomen:D Gościu będzie ustawiony do końca życia, miliony za kilkadziesiąt mega danych xD

I juz zaczal sie lenic. Meh. Zbyt czesto sobie odpuszcza Update Friday - jedyny dzien w ciagu tygodnia, ktory sobie ustanowil jako dzien pracy nad Minecraftem.
Bodaj od dwoch miesiecy nie bylo porzadnego update''u.

PS: Skad ty masz dane na 2.5 mln? Na stronie pisze mi o 243 698 ludziach. Chyba, ze mowisz o samej kasie... Wtedy radzilbym ci zwrocic uwage na to, ze podatki w Szwecji sa cholernie wysokie - 60%.

20100926215254

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 21:59, Abomek napisał:

> 1. W jaki sposób działa elektryka w tej grze? Mam redstone''y, wiem, że łączy się
je z patykami, ale co dalej?
http://minecraftwiki.net/wiki/Redstone i powiazane artykuly linkowane na dole. Z gory
mowie, ze to troszku skomplikowane.

Dobra, dam sobie spokój, nie ogarniam...

Dnia 26.09.2010 o 21:59, Abomek napisał:

> 2. Jak zdobyć ziele, bambusy i jak zrobić farmy?
Patrz obrazek.

Użyć motyki na ziemi, i dalej nie rozumiem. Dać obok doły z wodą, czy jak?

Dnia 26.09.2010 o 21:59, Abomek napisał:

> 3. Jak ciężko znaleźć diamenty?
Trzeba zejsc bardzo gleboko. Gdy natrafisz na takie niezniszczalne skaly to wiedz, ze
diamenty moga sie pojawic maksymalnie 16 pol ponad to.
Skoro juz natrafiles na redstone (ktory tez sie spawni na takich glebokosciach) to powinienes
tez zaczac trafiac na diamenty. Domyslam sie, ze duzo to ich nie nazbierasz - sa rzadkie
nawet na samym dole.

To muszę bardziej poszukać...

Dnia 26.09.2010 o 21:59, Abomek napisał:

> 4. Szkło to piach do pieca, tak?:D
Tak - tylko nie zapomnij uzyc wegla.

> Btw. 2,5 miliona jak na jedną osobę jak na wersję alpha to fenomen:D Gościu będzie
ustawiony do końca życia, miliony za kilkadziesiąt mega danych xD
I juz zaczal sie lenic. Meh. Zbyt czesto sobie odpuszcza Update Friday - jedyny dzien
w ciagu tygodnia, ktory sobie ustanowil jako dzien pracy nad Minecraftem.
Bodaj od dwoch miesiecy nie bylo porzadnego update''u.

Jak skończy się kasa, to znowu weźmie się do roboty:D

Dnia 26.09.2010 o 21:59, Abomek napisał:

PS: Skad ty masz dane na 2.5 mln? Na stronie pisze mi o 243 698 ludziach. Chyba, ze mowisz
o samej kasie... Wtedy radzilbym ci zwrocic uwage na to, ze podatki w Szwecji sa cholernie
wysokie - 60%.

Mówię o kasie, jak się aż tak nie wzbogaci, to Szwecja dogoni USA finansowo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 22:28, zajacisko napisał:

Użyć motyki na ziemi, i dalej nie rozumiem. Dać obok doły z wodą, czy jak?

Motyka na ziemi dla nasion. Potem zasadz to na dowolnym polu. Ustaw w poblizu pole z woda i zapewnij odpowiednia ilosc swiatla dla rosliny - najprosciej to zrobic poprzez ustawianie pochodni niedaleko naszej hodowli.

Dnia 26.09.2010 o 22:28, zajacisko napisał:

Jak skończy się kasa, to znowu weźmie się do roboty:D

Ahahahaha. Nie spodziewalbym sie tego zbyt predko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 22:40, Abomek napisał:

Motyka na ziemi dla nasion. Potem zasadz to na dowolnym polu. Ustaw w poblizu pole z
woda i zapewnij odpowiednia ilosc swiatla dla rosliny - najprosciej to zrobic poprzez
ustawianie pochodni niedaleko naszej hodowli.

Szkło naokoło dla ładnego efektu?

Przypadkiem nie Ty robisz wideoporadniki na Youtube?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 22:49, zajacisko napisał:

Szkło naokoło dla ładnego efektu?

Tak - absolutnie nie jest konieczne.

Dnia 26.09.2010 o 22:49, zajacisko napisał:

Przypadkiem nie Ty robisz wideoporadniki na Youtube?

Niet. Pomyliles mnie z kims innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 22:51, Abomek napisał:

> Szkło naokoło dla ładnego efektu?
Tak - absolutnie nie jest konieczne.

Wstawię szyby do okien w moim zamczysku...

Dnia 26.09.2010 o 22:51, Abomek napisał:

> Przypadkiem nie Ty robisz wideoporadniki na Youtube?
Niet. Pomyliles mnie z kims innym.

Nie tyle pomyliłem, co świetnie ogarniasz Minecraft''a, więc nie szkodzi zapytać.

Teraz w planach tory i kolejka, coś trzeba pamiętać robiąc ciuchcię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 22:57, zajacisko napisał:

Teraz w planach tory i kolejka, coś trzeba pamiętać robiąc ciuchcię?

Tak - jesli bedziesz robil sobie wozek napedzany i bedziesz chcial sie tym przejechac to radze zrobic razem 3 wozki - jeden napedzany, drugi pusty, a trzeci dla ciebie. W przeciwnym wypadku twoj pojazd moze sie nie wyrobic na pierwszej wiekszej gorce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 23:02, Abomek napisał:

> Teraz w planach tory i kolejka, coś trzeba pamiętać robiąc ciuchcię?
Tak - jesli bedziesz robil sobie wozek napedzany i bedziesz chcial sie tym przejechac
to radze zrobic razem 3 wozki - jeden napedzany, drugi pusty, a trzeci dla ciebie. W
przeciwnym wypadku twoj pojazd moze sie nie wyrobic na pierwszej wiekszej gorce.

I ta kolejka będzie jeździć w koło macieja, czy jest jakichś mechanizm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 23:04, zajacisko napisał:

I ta kolejka będzie jeździć w koło macieja, czy jest jakichś mechanizm?

Jesli zamkniesz tory w petle to bedzie jezdzilo do czasu az nie skonczy ci sie wegiel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem mianowicie mam wersję gry alpha 1.1.2 i nie mam głosów zwierząt, potworów, czy zbierania rzeczy... mógłby ktoś wrzucić pliki dźwiękowe? Bo mam tylko odgłosy kroków i kopania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2010 o 22:51, Kapas napisał:

Mam taki problem mianowicie mam wersję gry alpha 1.1.2 i nie mam głosów zwierząt, potworów,
czy zbierania rzeczy... mógłby ktoś wrzucić pliki dźwiękowe? Bo mam tylko odgłosy kroków
i kopania...

Pliki dźwiękowe nic Ci nie dadzą, bo potrzebne są jeszcze pliki, które będą odpalać dźwięki w odpowiedniej chwili. W 1.1.2_01 już są wszystkie dźwięki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 17:40, zajacisko napisał:

Pliki dźwiękowe nic Ci nie dadzą, bo potrzebne są jeszcze pliki, które będą odpalać dźwięki
w odpowiedniej chwili. W 1.1.2_01 już są wszystkie dźwięki;)


Znalazłem lepsze rozwiązanie .. wystarczy za każdym razem na początku nacisnąć F3+s i dźwięki działają. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tylko ja, czy ta gra na prawdę jest MEGA straszna? W dzień niby wszystko fajnie, kolorowa grafika, miłe krówki itp. Ale jak się zejdzie głęboko pod ziemie, i kopie taki długi, monotonny tunel to wyobraźnia zaczyna działać. I jeszcze te losowe dźwięki i odgłosy... Kto grał wie chyba o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować