Zaloguj się, aby obserwować  
Abomek

Minecraft

1787 postów w tym temacie

Dnia 07.11.2010 o 18:44, zajacisko napisał:

Jakiej przestrzeni wymagają moby do spawnu? Wystarczy im 2x1?

Nie wiem jak z szerokością, ale wydaje mi się ze na wysokość 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2010 o 16:38, zajacisko napisał:

> No właśnie wiadrem nie mogę złapać lawy :( Nie wiem dlaczego. A do źródła, nie mam
jak
> podejść :/
Bo tylko źródło da się złapać wiadrem, to się nie dziw. Jak nie możesz podejść to zasyp
ziemią...



Lawą też można napełnić wiadra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2010 o 14:52, zajacisko napisał:

> Lawą też można napełnić wiadra.
Źródłem lawy, tym co płynie już nie.


Mi udało się i tym i tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lawę najlepiej zatykać ziemią, bo jest łatwa do wykopania z powrotem (można ręką nawet, na kamień stracimy wytrzymałość kilofa, a żwir często ulega spaleniu w samej lawie). W ostatniej z moich kopalni, gdzie nie zrobię korytarza, to natykam się za jakiś czas na morza lawy, więc juz nawet ich nie zatykam tylko dłubie korytarz w nowym miejscu.

Drzewa nie potrzebują wody, wymagają tylko czasu i dostępu do światła by wyrosły. Mogą wyrosnąć małe lub wielgachne kolosy, tym bardziej gdy postawimy obok siebie wiele sadzonek (między sadzonkami musi być mimo wszystko kilka pół wolnej przestrzeni). Jak już ktoś pisał, sadzonki pozyskujemy z listowia innego drzewa lub znajdujemy pod nimi.

Halloween Update okazał się sraką praptaka, więc domowego minecrafta nie updateowałem, by mnie szlag nie trafił. ;)
Dzięki temu, bez spawnujących się na głowie creepersów udało mi się wybudować coś takiego: (screen)
W środku piramidy są trzy piętra pomieszczeń, które później zaadaptuję na bazę. W obecnej chwili tworzę rozpadlinę pod jedną ze ścian, by utworzy malownicze wodospady (jeden lawy), by miejscówka miała więcej uroku. ;]

20101109232259

20101109232313

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2010 o 23:29, necron1501 napisał:

Jestem już na etapie kolejek itp. Jaki jest najlepszy sposób na napędzanie wagonika?
Bo pchanie mi się nie opłaca xD


Boostery. Po wpisaniu na jutubie "minecraft booster" zobaczysz jak to się robi ;] Ewentualnie zrobić wagonik i do niego wrzucić piecyk i napędzać go węglem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2010 o 00:18, RamiroPL napisał:

Jak utylizujecie nadmiar surowców, np. kamienia czy ziemi?


Chowaj w skrzyniach, może kiedyś się przyda jak będziesz chciał usypać górę albo zbudować zamek. Zawsze można też zniszczyć wrzucając do lawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2010 o 01:01, krl_krl napisał:

Czy tylko mi Minecraft ostatnimi czasy zaczął zawieszać komputer, czy może nie jest to
odosobniony przypadek?


Raczej odosobniony. U mnie po uaktualnieniu się gry nic się pod względem stabilności nie zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2010 o 07:29, KrisK91 napisał:

Raczej odosobniony. U mnie po uaktualnieniu się gry nic się pod względem stabilności
nie zmieniło.

Mam wrażenie że to może być karta graficzna, podczas gry stopniowo zaczyna wyć, po zawieszeniu wycisza się. Tyle że nić innego jej nie ruszało (na przykład Crysis).
W każdym razie dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2010 o 00:18, RamiroPL napisał:

Jak utylizujecie nadmiar surowców, np. kamienia czy ziemi?


Ja chowam do skrzynek, ponieważ kamień i ziemia mogą się przydać. Jednak niszczę np. żwir, dla którego nie znalazłem u siebie zastosowania. "Kosz" możesz zrobić albo z lawy, albo z kaktusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2010 o 17:21, KrisK91 napisał:

Zna ktoś sposób na zbudowanie studni bez dna - tak bym nie musiał co chwilę szukać lawy?
:)

Głęboko pod ziemią jest cała masa wielgachnych jezior lawy, nietrudno jest je znaleźć, jak masz kłopoty to polecam Minutor;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować