Zaloguj się, aby obserwować  
Abomek

Minecraft

1787 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2011 o 22:29, zajacisko napisał:

Kiedyś coś mi się o tym obiło o uszy, kilka filtrów graficznych to nie wszystko...


Nie no, jeśli cały świat jest kwadratowy to grafika też taka powinna być. I w Minecrafcie wszystko ładnie do siebie pasuje, a tutaj jakoś ta gładkość, wręcz plastikowość bloków kłóci się z "blokowością" świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 22:42, Mercuror napisał:

> Kiedyś coś mi się o tym obiło o uszy, kilka filtrów graficznych to nie wszystko...


Nie no, jeśli cały świat jest kwadratowy to grafika też taka powinna być. I w Minecrafcie
wszystko ładnie do siebie pasuje, a tutaj jakoś ta gładkość, wręcz plastikowość bloków
kłóci się z "blokowością" świata.

A i tu ciekawostka: przez pewnien (krótki) czas Minecraft nie był taki kwadratowy: http://www.youtube.com/watch?v=EplEzRvZPBA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masa informacji o PRZYSZŁOŚCI:

Nowe informacje i przyszlych aktualizacjach! Zostanie dodana pogoda (grafiki deszczu sa juz zaimplementowane w kod gry). Dostaniemy liste serwerow i liste znajomych. Bedzie mozna budowac portale miedzy serwerami multiplayer. Jesli sie uda, dodane zostana wioski z wiesniakami jako nakladka na biomy. Powstanie nowy swiat (jak pieklo), ale bardziej interesujacy. Bedzie mozna odzyskiwac wiaderko po uzyciu go w piekarniku lub kolejce. Dodadza wiecej mebli. Bedzie mozna hodowac owce i laczyc w ten sposob ich kolory. Bedzie dodany supportdla latwego dodawania modyfikacji do gry. Wiecej potworow morskich. I wieeecej!

(via facebook Kanciastej Codzienności)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 17:59, Isildur napisał:

Może mi ktoś powiedzieć czym się różni gra na multi od singla? Czy są jakieś różnice
poza tym, że na multi gramy z innymi?


Greiferzy, czyli takie sk********, co kradna Ci itemy ze skrzyn, eksploatuja Twoje kopalnie i pala/wysadzaja Ci schronienia. Wczoraj spedzilem 3h na budowie drewnianej chaty (dwupietrowej z piwnica oraz tunelem ewakuacyjnym), a taki c*** podprowadzil mi pod niego creepera i go zdetonowal, po czym zaiwanil mi wszystkie itemy ze skrzyni. Oczywiscie od razu dostal permbana, ale itemow juz nie odzyskalem. W tym tempie, to boje sie zalogowac, bo nie wiem czy cokolwiek jeszcze bedzie tam stalo z tego domu. :(

Dlatego np. niektore serwery wpuszczaja tylko ludzi z whitelist, ale ja dopiero co poznaje MP w Minecraft, wiec nie mam jeszcze nic na oku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 12:33, Splocky napisał:

/ciach/


Dlatego wolę sobie pograć w singla sam dla siebie,przynajmniej nikt mi nic nie ukradnie i nie zniszczy ;)
A jak jest z surowcami czy ich występowanie jest dosyć częste, czy raczej będę musiał się wysilić w poszukiwaniu np. węgla?

I jeszcze jedno rozumiem, że świat jest praktycznie nieograniczony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 14:26, Isildur napisał:

A jak jest z surowcami czy ich występowanie jest dosyć częste, czy raczej będę musiał
się wysilić w poszukiwaniu np. węgla?

Zależy od surowca, węgiel jest dosyć powszechny.

Dnia 17.01.2011 o 14:26, Isildur napisał:

I jeszcze jedno rozumiem, że świat jest praktycznie nieograniczony?

Tak, generuje się w trakcie rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 14:40, krl_krl napisał:

Zależy od surowca, węgiel jest dosyć powszechny.


Widziałem, na filmikach, które umieszczane są przez graczy, że nocą jest strasznie ciemno więc węgiel chyba najbardziej potrzebny by zrobić pochodnie?

Dnia 17.01.2011 o 14:40, krl_krl napisał:

Tak, generuje się w trakcie rozgrywki.

Czyli nie muszę się obawiać, że jeśli wyeksploatuje większość obszaru czy to na zewnątrz, czy pod ziemią to niczego mi nie zabraknie, to mnie cieszy.

Dzięki za odpowiedzi :)
Wiem zadaje takie pytania, ale wolę się upewnić przed zakupem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 14:50, Isildur napisał:

Widziałem, na filmikach, które umieszczane są przez graczy, że nocą jest strasznie ciemno
więc węgiel chyba najbardziej potrzebny by zrobić pochodnie?

Węgiel przydatny jest również jako opał i to całkiem wporzo bo starcza na wiele przetopień. Oczywiście możesz też podgrzewać kubełkiem lawy, czy węglem drzewnym, jednak bezpośrednie wydobycie węgla będzie najbardziej optymalne, gdyż w Minecrafie masz go pod dostatkiem.
O pochodnie nie musisz się martwić - z jednej jednostki węgla możesz wyrobić aż 4 świece.

I pamiętaj, że podczas eksploracji jaskiń warto mieć przy sobie jedną zapasową świecę na wypadek jakbyś napotkał Dungeon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje pytanie z posta 428, bo nikt mnie nie wspomógł:
Dziwaczny problem mam - w przeglądarce minecraft działa bez problemu, a kiedy go ściągnę i chcę uruchomić to nic się nie dzieje - w ogóle się nie uruchamia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 23:26, Benqiu napisał:

Ponawiam moje pytanie z posta 428, bo nikt mnie nie wspomógł:
Dziwaczny problem mam - w przeglądarce minecraft działa bez problemu, a kiedy go ściągnę
i chcę uruchomić to nic się nie dzieje - w ogóle się nie uruchamia...


Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej (w przeglądarce gierka działa, więc wymagania OpenGL zapewne spełniasz i bez tego)

Dla kart Nvidia:
http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

Dla kart Ati
http://ati.amd.com/support/driver.html


Ściągnij najnowszą wersje java
http://www.java.com/pl/download/

uruchom w trybie zgodności windows XP
Wyłącz kompozycje wizualne
Wyłącz kompozycję pulpitu

Jeżeli to wszystko nie pomoże, to może twój antywirus blokuje uruchomienie gry, wejdź w Firewall i ustaw zezwól dla tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2011 o 08:20, Splocky napisał:

Czy istnieje mozliwosc usuniecia wody z zalanych pomieszczen?

Albo wiaderkiem źródło wody zabierz, albo postaw tam klocek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 23:13, Splocky napisał:

Budowa zamku powoli postępuje...


Przetapiaj trochę kamienia, to dostaniesz ten jaśniejszy, który jest normalnie pod ziemią. Trochę urozmaici twój zamek ;)
A co do pomieszczeń zalanych wodą, to po prostu zabuduj źródła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2011 o 08:20, Splocky napisał:

Czy istnieje mozliwosc usuniecia wody z zalanych pomieszczen?


Musisz całe pomieszczenie wypełnić dowolnymi blokami, najlepiej piaskiem, a następnie gdy już całej wody nie będzie odkopać pomieszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować