Zaloguj się, aby obserwować  
Abomek

Minecraft

1787 postów w tym temacie

Dnia 31.12.2011 o 22:10, Zabujca_Smokuf napisał:

Przepraszam.
A wracając do wątku - wykopałeś się już z tej dziury?


Zabili mnie 5 pająków naraz za dużo a zanim zdążyłem zapisać, jeszcze się kościotrup pojawił.
A dziura w przód prowadziła do podziemnego młyna, potem na dole była magma obok właśnie siedlisko pająków, a dalej chyba do przodu ruda żelaza więcej nie zdążyłem zauważyć a wkoło, kupa korytarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 22:12, Xardasss napisał:

wkoło, kupa korytarzy

Czy to znaczy, że w końcu znalazłeś system jaskiń?! Teraz wystarczy znaleźć węgiel, szukaj kamieni z czarnymi kropkami, bo właśnie to, jak nietrudno się domyślić, jest węgiel - największy sprzymierzeniec każdego poszukiwacza przygód.
Wykuj sobie też solidną zbroję, która pomoże Ci się ubronić przed jadowitymi pająkami:
http://pl.minecraftwiki.net/Zbroja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 22:17, Zabujca_Smokuf napisał:

> wkoło, kupa korytarzy
Czy to znaczy, że w końcu znalazłeś system jaskiń?! Teraz wystarczy znaleźć węgiel, szukaj
kamieni z czarnymi kropkami, bo właśnie to, jak nietrudno się domyślić, jest węgiel -
największy sprzymierzeniec każdego poszukiwacza przygód.
Wykuj sobie też solidną zbroję, która pomoże Ci się ubronić przed jadowitymi pająkami:

http://pl.minecraftwiki.net/Zbroja


No chyba tak, tylko że wtedy trafiłem jedyny raz na żelazo kiedy mnie zabijali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ruda żelaza tez jest łatwa do znalezienia.
Często występuje wręcz na powierzchni przy otworach do jaskiń.

Jak pisałem wcześniej, wystarczy pobiegać nieco w okół kryjówki, a może coś znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 22:33, meryphillia napisał:

Ruda żelaza tez jest łatwa do znalezienia.
Często występuje wręcz na powierzchni przy otworach do jaskiń.

Jak pisałem wcześniej, wystarczy pobiegać nieco w okół kryjówki, a może coś znajdziesz.


Wiem, ale trzeba mieć farta a ty nie tworzyłeś bazy tylko biegałeś a kiedy, założyłeś coś większego sorry że tak napisze, ale muszę poradniki pooglądać jak budować domki ja nie mam przestrzennej wyobraźni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku z racji, że spawn pointa wywaliło mi na plaży (screen 1), a w tamtym okresie (wczesna beta czy tam alpha) nie było łóżek, musiałem szybko znaleźć schronienie i padło na okoliczną górę (screen 2).
Kryjówka ma dwie izby i już tam zacząłem grzebać tunele, lecz wtedy nie miałem opracowanego systemu plus napotykałem liczne naturalne jaskinie, co po pewnym czasie poskutkowało solidnym labiryntem (raz wyjścia do kryjówki szukałem na serio bite trzy godziny :D).

Nagromadzone materiały posłużyły do budowy imponującej siedziby (screen 3) :3, a gdy się już znudziłem okolicznym terenem, zacząłem wędrować w różnych kierunkach.
Wcześniejsze screeny pochodzą z jednej z 5 posiadanych faktorii (ta akurat znajduje się niedaleko zamku), z czego ostatnia znajduje się w odległości kilku tysięcy kawałków torów (wszystkie faktorie połączone są napowietrznym systemem kolei, tak, ze z ostatniej faktorii swobodnie, choć z przesiadkami docieram do głównego zamku).

Oczywiście nie powstało to w jeden dzień.
Na tym świecie gram od samego początku zabawy z MC, czyli jakieś półtora roku. Między innymi dlatego nie interesują mnie nowe wersje i mam zablokowaną grę, by mi jej nie aktualizowało, bo i tak z nowości nie skorzystam, a spodziewam się że gra będzie chodziła jeszcze marniej niż na 1.3.

Dlatego dobra rada:
Po prostu graj.
wszystko przyjdzie z czasem... ;]

20111231225553

20111231225607

20111231225617

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 22:56, meryphillia napisał:

Na początku z racji, że spawn pointa wywaliło mi na plaży (screen 1), a w tamtym okresie
(wczesna beta czy tam alpha) nie było łóżek, musiałem szybko znaleźć schronienie i padło
na okoliczną górę (screen 2).
Kryjówka ma dwie izby i już tam zacząłem grzebać tunele, lecz wtedy nie miałem opracowanego
systemu plus napotykałem liczne naturalne jaskinie, co po pewnym czasie poskutkowało
solidnym labiryntem (raz wyjścia do kryjówki szukałem na serio bite trzy godziny :D).

Nagromadzone materiały posłużyły do budowy imponującej siedziby (screen 3) :3, a gdy
się już znudziłem okolicznym terenem, zacząłem wędrować w różnych kierunkach.
Wcześniejsze screeny pochodzą z jednej z 5 posiadanych faktorii (ta akurat znajduje się
niedaleko zamku), z czego ostatnia znajduje się w odległości kilku tysięcy kawałków torów
(wszystkie faktorie połączone są napowietrznym systemem kolei, tak, ze z ostatniej faktorii
swobodnie, choć z przesiadkami docieram do głównego zamku).

Oczywiście nie powstało to w jeden dzień.
Na tym świecie gram od samego początku zabawy z MC, czyli jakieś półtora roku. Między
innymi dlatego nie interesują mnie nowe wersje i mam zablokowaną grę, by mi jej nie aktualizowało,
bo i tak z nowości nie skorzystam, a spodziewam się że gra będzie chodziła jeszcze marniej
niż na 1.3.

Dlatego dobra rada:
Po prostu graj.
wszystko przyjdzie z czasem... ;]


1 screen nic wymyślnego 2 dziury w piasku i pochodnie w środku na noc akurat :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 23:37, meryphillia napisał:

Tnij cytaty...

Bo to tylko zabezpiecznie, gdyby coś mnie zabiło w środku nocy.
Służy tylko do przeczekania i dotarcia do zamku.


offtop: najlepszego chłopaki :), jak spędzacie ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie daję rady jedną ręką podnieść butelki dwulitrowego szampona do ust.
Tak się spędza. ;]

No i oczywiście pomyślnego łupania klocuszków w 2012.
Oby diamenty sypały się Wam obficie, niczym włosy na głowie staruszki. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2012 o 00:13, Xardasss napisał:

> Tnij cytaty...
>
> Bo to tylko zabezpiecznie, gdyby coś mnie zabiło w środku nocy.
> Służy tylko do przeczekania i dotarcia do zamku.
>

offtop: najlepszego chłopaki :), jak spędzacie ?.


hehe dzięki, nawzajem. szkoda że zapis to trzeba do menu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2012 o 00:31, Fimbulvinter napisał:

Gra zapisuje się w czasie rzeczywistym co kila sekund (mogę się mylić, ale na 99% tak
jest). Coś w stylu Demon''s Souls jak grałeś.


nie grałem, nie mam konsoli ale mi nadpisało zapis jak ginołem, ta gra jest niesprawiedliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2012 o 10:55, Xardasss napisał:

Mam pytanie, mam 16 sztabek żelaza zrobić kilof czy zbroję.

Ja bym zrobił parę kilofów oraz łopat i poszedł dalej kopać. Pamiętaj o jednym. Zanim narzędzie całkowicie ci się zniszczy, zacznij używać innego egzemplarza tego samego typu. (np. używasz żelaznego kilofu, to zacznij używać innego żelaznego kilofu) gdy oba będą bliskie zniszczenia, możesz je połączyć i dostać jeden, który będzie miał trochę więcej wytrzymałości niż dwa, z których go zrobiłeś. W ten sposób zyskujesz trochę wytrzymałości narzędzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2012 o 00:31, Fimbulvinter napisał:

Gra zapisuje się w czasie rzeczywistym co kila sekund (mogę się mylić, ale na 99% tak
jest). Coś w stylu Demon''s Souls jak grałeś.


Niby zapisuje, a niby nie zapisuje. Ciężko to zrozumieć, wiadome jest że jeśli gra scrashuje ci się np. jak to miało w wersji 1.3 - 1.4 przy odległości "Far" gra potrafiła się wyłączać bez żadnego powodu i podania przyczyny, to prawda można było zmienić odłegłość, ale kto gra na Normal skoro gra działa mu płynnie na Far? Przy okazji, ładnie wygląda bez mgły. Sam nie wiem jak działa tutaj system zapisu, wiem że na pewno gra zapisuje się po kliknięciu przycisku ESC . A o co chodzi z zapisem pod czas gry, nie mam pojęcia bo czasami gdy gra scrachuje tracimy większość tego co udało nam się zrobić do danego momentu . Działa to tak samo jakbyśmy np. grali w Minecrafta a wyłączyli kompuiter na tzw. "kopa" . Wtedy gra również się nie zapisuje . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować