Zaloguj się, aby obserwować  
Abomek

Minecraft

1787 postów w tym temacie

Dnia 01.01.2012 o 12:44, Clayface napisał:

Czy do finalnej wersji Minecraft jest jakiś sprawdzony i działający mod na zwiększenie
maksymalnej wysokości budowania?


To powinno być to . :)



Jeśli to cię nie zadowoli, będziemy szukać dalej . ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś na wersję 1.7.3? Sprawdzałem w wielu źródłach ale zawsze coś się z Minecraftem stanie :/ Wyższe wersje strasznie mi mulą (żałuję strasznie, chciałbym się z Endermen i smokiem pobawić), więc po prostu nie apgrejduję mojej (jak ktoś już niedawno w wątku, kto został na wersji bodajże 1.0.3 lub 1.3). Masz jakieś sprawdzone źródła z modami na wysokość pod starsze wersje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2012 o 20:35, Richmond94 napisał:

A jest jakiś na wersję 1.7.3? Sprawdzałem w wielu źródłach ale zawsze coś się z Minecraftem
stanie :/ Wyższe wersje strasznie mi mulą (żałuję strasznie, chciałbym się z Endermen
i smokiem pobawić), więc po prostu nie apgrejduję mojej (jak ktoś już niedawno w wątku,
kto został na wersji bodajże 1.0.3 lub 1.3). Masz jakieś sprawdzone źródła z modami na
wysokość pod starsze wersje?


Działa z wersjami 1.7 / Nie powinno być problemów z odpaleniem tego Mod''a na 1.7.3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2012 o 09:34, Xardasss napisał:

powiedzcie mi jedno, budujecie domek a tu przychodzi zielony zombi wybucha i wszystko
od nowa ;/.



Tak nie bardzo w tym chaosie zrozumiałem o co chodzi, ale wnioskuję, że sąsiad przyszedł się tylko przywitać.

PS. Dlatego po zachodzie słońca się siedzi w jakimś bezpiecznym miejscu, a nie buduje się.

PS2 To nie był zombi, tylko creeper, czyli zmutowana świnka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2012 o 09:34, Xardasss napisał:

powiedzcie mi jedno, budujecie domek a tu przychodzi zielony zombi wybucha i wszystko
od nowa ;/.


Ja dodam tylko, że jak już zobaczysz creepera a jesteś blisko domku to się w nim schroń, a jak nie możesz to nie daj się dotknąć tylko uciekaj jak najdalej. Dotknięcie creepera powoduje jego detonację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2012 o 19:57, Reinvented napisał:




Jeśli to cię nie zadowoli, będziemy szukać dalej . ^^


Zaraz sprawdzę te mody, bardziej konkretnie chodzi mi o taki mod który pozwala na zmianę max wysokości bez konieczności tworzenia nowej mapy, potrzebuję zwiększyć limit aby nie przenosić budowli na nową mapę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na creepery najlepszy jest łuk, gdyż po trafieniu odrzuca go do tyłu, a w każdym razie tak było w 1.03, nie wiem czy w nowszych wersjach jest tak samo.
Dzięki temu można z bezpiecznej odległości wpakować w niego te kilka strzał (5 czy 6), by padł ostatecznie.

Creepery napotkać można także i w dzień, gdy wyjdziemy z kryjówki z samego rana, a stwory nie zdążą zniknąć. Podobnie jest z pająkami, które nie palą się w promieniach słonecznych.

No i ostatecznie creepery, to pożyteczne stworzonka, bo jako jedyne są stałymi dostawcami prochu do produkcji TNT. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z czego Ci się żywnie podoba.
I tak wszystko jest do zniszczenia dla creepera gdy wybuchnie, a drewniane łatwo samemu zniszczyć, gdy zacznie się eksperymentować z lawą. :D

Jedynie niezniszczalny materiał, to Obsydian, ale bez kodów jego pozyskiwanie jest żmudne.

Dobra metoda na creepery, to budowanie domostwa z kamienia czy innego materiału, gdzie mur ma grubość kilku bloków (4+), dzięki czemu po eksplozji będziemy mieli do załatania tylko dziurę w murze i ziemi, a nie rekonstrukcję samego pomieszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2012 o 22:17, meryphillia napisał:

Z czego Ci się żywnie podoba.
I tak wszystko jest do zniszczenia dla creepera gdy wybuchnie, a drewniane łatwo samemu
zniszczyć, gdy zacznie się eksperymentować z lawą. :D

Jedynie niezniszczalny materiał, to Obsydian, ale bez kodów jego pozyskiwanie jest żmudne.

Dobra metoda na creepery, to budowanie domostwa z kamienia czy innego materiału, gdzie
mur ma grubość kilku bloków (4+), dzięki czemu po eksplozji będziemy mieli do załatania
tylko dziurę w murze i ziemi, a nie rekonstrukcję samego pomieszczenia.


Czyli gruby, a na górze na suficie dałem szkło się zastanawiam, pamiętasz jak zabujca dał screen piwnicy jak on połączył w taki sposób kamień z drewnem to jest 1 na 2 ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam o co Tobie chodzi niestety.

Kamienia z drewnem się nie "łączy".
Po prostu stawiasz klocek drewna obok kamienia i tyle...
Może to być zarówno prosty kawał pniaka dopiero co wydziabany z drzewa lub deski uzyskane z przerobienia bloku drewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2012 o 23:03, meryphillia napisał:

Nie ogarniam o co Tobie chodzi niestety.

Kamienia z drewnem się nie "łączy".
Po prostu stawiasz klocek drewna obok kamienia i tyle...
Może to być zarówno prosty kawał pniaka dopiero co wydziabany z drzewa lub deski uzyskane
z przerobienia bloku drewna.


http://forum.gram.pl/upl/forum/2011_52/20111231194511.jpg
o to mi chodzi, ile to musi być drewna i kamienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 00:33, meryphillia napisał:

Jak to "ile musi być drewna i kamienia"?
Do zbudowania czegoś takiego?

Tyle ile uznasz za stosowne do uzyskania zadowalającego efektu.


Tak do zbudowania czegoś takiego, no wiesz ja nie znam efektów żadnych dużych budowli więc pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 07:58, Geraltt napisał:

Tak do zbudowania czegoś takiego, no wiesz ja nie znam efektów żadnych dużych budowli
więc pytam.


Z czasem poznasz, co ile czego "na oko" będziesz potrzebować aby zbudować daną budowle, tutaj liczy się tylko własna wyobraźnia i zdobycie materiałów potrzebnych do jej zrealizowania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 11:14, Reinvented napisał:

> Tak do zbudowania czegoś takiego, no wiesz ja nie znam efektów żadnych dużych budowli

> więc pytam.

Z czasem poznasz, co ile czego "na oko" będziesz potrzebować aby zbudować daną budowle,
tutaj liczy się tylko własna wyobraźnia i zdobycie materiałów potrzebnych do jej zrealizowania
.


Wiem tylko nie widze końcówki czy on z powierzchni wszedł do jaskini, i wykopał wejście czy z domku, tunel robił do lochów a połączenia deski na kamieniu, a potem obok na słupie to jest kamień czy bruk ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na powierzchni mam budynek, a to jest piwnica, którą sam wykopałem z małą pomocą TNT. Mam zamiar się w ten sposób dokopać się do samego Admin Blocka i zbudować więcej takich ogrodzonych kładek po bokach w równomiernych odstępach, a w miejsca, gdzie w tej chwili jest szkło zamierzam zrobić windę do wnętrza / z wnętrza Ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować