Zaloguj się, aby obserwować  
Abomek

Minecraft

1787 postów w tym temacie

Dnia 11.09.2014 o 00:16, Isildur napisał:

Co Wy o tym sądzicie?


Pinondze.
Tyle sądze o całej sprawie.

A tak na serio wszystko zależy jaki ma pomysł Notch na dalszy rozwój marki.
Raczej o głupotę nie można go posądzać, więc wszystko opiera się na kalkulacji ile własnymi siłami zdoła jeszcze zarobić jadąc na sprawdzonej marce i czy aby nie bardziej będzie opłacało się sprzedać markę, mając świadomość że rynek powoli zapełnia się tytułami opartymi na schemacie Minecrafta, a jednak będącymi bardziej grywalnymi i mającymi szansę zdobyć dużą popularność o ile zostaną dobrze wypromowane.

Dla mnie wsio rybka, w MC grywam rekreacyjnie, nie zarabiam na "lets playach" czy podobnym wykorzystywaniu marki, więc powiewa mi co zrobi ze swoją firmą.
Jesli Minecraft 2 pojawi się jak exclusive na XOne, płakać nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2014 o 15:37, meryphillia napisał:

2.5 miliarda $ nieźle...
Hejterom klocuszków gula pewnie będzie stała w gardle miesiącami. ;D


Zastanawia mnie to, jak będą wyglądać akualizacje bez głównego "pomysłodawcy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co powszechnie wiadomo, Notch i tak już nie zajmował się MC od dawna.

IMO grze nic nie zaszkodzi raczej, a Microsoft skupi się najpewniej na potencjalnym MC2.
MIeszanie się przy katualnej grze nowych fanów raczej i tak już nie przysporzy, a zrazić wręcz może dotychczasowych supporterów.
Dla community i tak najważniejsze jest w jaki sposób Microsoft (i czy w ogóle) wpłynie na modowanie gry oraz spamowanie nim Youtube, bo wiele osób przecież zarabia na czymś takim pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do wersji PS4. Orientuje się ktoś jak duży jest świat? Pytam, bo chciałem zrobić wyprawę na inną wyspę, kontynent, płynąłem i płynąłem oceanem, aż nagle moja łódka się rozwaliła. Pomyślałem, no okej, płynąłem ok 10 minut, mogła nie wytrzymać. Po postawieniu nowej łódki okazało się że przede mną jest niewidzialna ściana, a za nią bezkresny ocean. Zastanawiam się, czy taki to urok wersji na konsoli, że świat o wiele wiele wiele mniejszy niż to gra oferowała na PC? Jeśli ktoś mógłby mi odpowiedzieć na tą zagadke magicznej ściany, to proszę bardzo o to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2014 o 23:46, noobie napisał:

Mam pytanie co do wersji PS4. Orientuje się ktoś jak duży jest świat? Pytam, bo chciałem
zrobić wyprawę na inną wyspę, kontynent, płynąłem i płynąłem oceanem, aż nagle moja łódka
się rozwaliła. Pomyślałem, no okej, płynąłem ok 10 minut, mogła nie wytrzymać. Po postawieniu
nowej łódki okazało się że przede mną jest niewidzialna ściana, a za nią bezkresny ocean.
Zastanawiam się, czy taki to urok wersji na konsoli, że świat o wiele wiele wiele mniejszy
niż to gra oferowała na PC? Jeśli ktoś mógłby mi odpowiedzieć na tą zagadke magicznej
ściany, to proszę bardzo o to :)


Świat na PS4 jest 32 razy większy niż ten z wersji na stare konsole.Wielkość świata możesz ustawić w opcjach podczas tworzenia, możliwe, że miałeś ustawiony standardowy rozmiar świata, czyli taki jak na stare konsole.

Osobiście to jeszcze nie zdarzyło mi się dopłynąć do granicy świata na PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2014 o 12:06, Maurycy_69 napisał:

jak to jest że na oficjalnej strone klucz jest do kupienia za 20euro a na allegro za
5zł?
to jest ten sam klucz?

http://allegro.pl/minecraft-gift-code-premium-100-gwarancja-i4922697482.html


Nie ryzykowałbym kupna tego klucza, mogą zbanować Tobie konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2014 o 12:06, Maurycy_69 napisał:

jak to jest że na oficjalnej strone klucz jest do kupienia za 20euro a na allegro za
5zł?


Nie znam się (ale się wypowiem :P), ale poświęciłem chwilę na przeczytanie opisu aukcji i...

"Ze względów bezpieczeństwa konto zostało przeniesione na MOJANG.com, dzięki czemu nie ma możliwości logowania poza grą tj. zmiany danych logowania, skina czy emaila, za to będziesz mógł grać na wersji gry 1.7.9"

Czyli że ktoś Ci podaje dane do logowania i nie możesz ich zmienić?
To jak na mój gust słaby biznes jest :P

Chyba że jest coś o czym nie wiem z racji braku zainteresowania tym tytułem - ale tak po prostu czytając to wygląda tak, że w każdej chwili sprzedający i tak może na takie konto się dostać...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2014 o 12:06, Maurycy_69 napisał:

Żaden pełnoprawny klucz nie jest tutaj sprzedawany.

A co się tyczy "kupowania" konta, ten fragment EULA ze strony Mojang powinien być wystarczająco zniechęcający:

"When you buy our Game, we give you permission to install the Game on your own personal computer and use and play it on that computer as set out in this EULA. This permission is personal to you, so you are not allowed to distribute the Game (or any part of it) to anyone else. This also means you cannot sell or rent the Game, or make it available for access to other people and you cannot pass on or resell any licence keys. You may however give gift codes that have been bought through our official gift code system."

Mamy zatem do czynienia z praktyką niedozwoloną przez producenta.

Osobną sprawą mogą być konsekwencje dla sprzedającego. Fałszywe wskazanie przedmiotu aukcji w tytule, nieprawdziwe stwierdzenie iż konto "należy" do kupującego i związane z tym udzielanie gwarancji, aż w końcu wisienka na torcie:

"Ze względów bezpieczeństwa /.../ nie ma możliwości logowania poza grą tj. zmiany danych logowania, skina czy emaila, za to będziesz mógł grać na wersji gry 1.7.9"

Nie ma to nic wspólnego z bezpieczeństwem, lecz z ograniczeniami przy kalekim produkcie na sprzedaż. Długiej kariery tanich kluczy nie wróżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2015 o 13:09, Maurycy_69 napisał:

czyli żeby mieć normalną, legalną i pełnoprawną wersję trzeba wydać te 90zł?


Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2015 o 13:09, Maurycy_69 napisał:

czyli żeby mieć normalną, legalną i pełnoprawną wersję trzeba wydać te 90zł?

Tak. Minecraft jest ewenementem, jeżeli chodzi o promocyjne ceny, a właściwie ich brak. Nie przypominam sobie, żeby w ciągu tych kilku lat od premiery klucz chociaż przez jeden dzień był dostępny taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2015 o 22:07, Hellmut napisał:

Tak. Minecraft jest ewenementem, jeżeli chodzi o promocyjne ceny, a właściwie ich brak.
Nie przypominam sobie, żeby w ciągu tych kilku lat od premiery klucz chociaż przez jeden
dzień był dostępny taniej.


Były różne promocje.2 lata temu święta i kiedyś, kiedy Notch się żenił.

Jeszcze podczas bety/alphy, można było zdobyć tanie klucze na Allegro, teraz nie jest to możliwe, ponieważ sam Mojang zadziałał w sprawie sprzedaży kluczy na serwisach aukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2015 o 13:20, Jagged napisał:

Jak sie odzyskuje zdrowie w wersji na PS4 ?
Zabito mnie, jak odnaleźć miejsce gdzie byłem zanim mnie zabito ? (PS4)

Są dwa sposoby, albo zdobądź jakieś jedzenie (np. zabij prosiaka i w piecu je upiecz) albo przestaw trudność na Peaceful i wtedy chyba samo się zregeneruje
Cóż musisz je sam znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka, znajdzie się osoba, która zna się na tworzeniu skinów? Potrzebuje przerobić skina z wersji Steave na Alex. Pomógłby ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś przesiada się na Windows 10 i ma Minecrafta, to już może zarezerwować sobie za darmo wersję pod Windows 10: Minecraft: Windows 10 Edition Beta

By to zrobić musicie:

1. Zalogować się do panelu zarządzania swoim kontem Mojang: https://account.mojang.com/
2. Kliknąć przycisk "Claim your free copy"
3. Powrócić do strony głównej ustawień
4. Kliknąć przycisk "Redeem"
5. Zalogować się do konta Microsoft
6. Postępować według instrukcji.

Grę możesz pobrać od razu ale musisz mieć Windows 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować