Zaloguj się, aby obserwować  
Nordyk

GOG.com przestaje istnieć!

37 postów w tym temacie

Dnia 19.09.2010 o 20:39, Kirabaxior napisał:

Nie zjedzcie mnie na kolację, bo powiem mocno subiektywny tekst. GoG.com był naprawdę
świetną platformą, ale... nie pomogły jej targety. Stare gry to gry stare. Młodzi ludzie
takich zwykle nie chcą kupować, Fallouty czy Arcanum zakupią starsze osoby, wspominające
dobre czasy z ów grami.
To okrutne, ale... ja od początku nie wierzyłem w wielki sukces tej platformy. Niestety.

Od komercyjnej strony patrząc - tak, masz rację. Bo za stare gry te starsze osoby (do których też się pewnie już zaliczam) nie są gotowe zapłacić dużo kasy, góra równowartość paru dolarów. Młodsi gracze tych gier wogóle nie potrzebują, ewentualnie pograją chwilę jak będą z dodatkiem do gazety. Smutne ale takie są realia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GOG ogłasza zakończenie działalności strony bez żadnej zapowiedzi, wszystkie serwisy zaczynają o tym pisać o tym, dlaczego zamkneli itp. jest szum w mediach, po paru dniach startuje nowa wersja strony z jakiś bonusem na starciei znów wszyscy o tym piszą! HADZIA! Przez kilka dni jest tylko mowa o GOG brawo CDP:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 21:08, Dzikq napisał:

Przez kilka dni jest tylko mowa o GOG brawo CDP:P


Tia, brawo. Teraz wielu sie bedzie zastanawialo jaki ma sens kupowanie gier na platformie ktora w kazdej chwili moze byc wylaczona, tym razem na serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


CDP od jakieś czasu stosuje takie żałosne zagrywki zamiast skupić się na rzeczach ważnych. Całą siłę topią w wymyślnych kampaniach reklamowych oraz śmiesznych promocjach czy konkursach (w których zawsze ktoś da d*py), a niestety nie starają się o wydawanie największych hitów, bo większość zgarnia konkurencja. No i chyba żaden rodzimy wydawca nie olewa tak konsol. Nie wiem kogo i ile osób zwolnili, ale zostali chyba największe bobki w firmie. Jeszcze więcej podobnych zagrań i zaniedbywania rzeczy podstawowych, a CDP spadnie u mnie w notowaniach niżej niż LEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 21:16, Dzikq napisał:

Tylko pokaż w którym miejscu napisali, że kończą działalność serwisu:) Jak nai fb ą prace
konserwacyjne to też będę myślał, że nie warto korzystaś z portalu które może kompletnie
paść w każdej chwili? ;)


Potrafisz rozgraniczyc prace konserwacyjne a info o zamknieciu serwisu (We''re closing down the service)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 20:39, Kirabaxior napisał:

Nie zjedzcie mnie na kolację, bo powiem mocno subiektywny tekst. GoG.com był naprawdę
świetną platformą, ale... nie pomogły jej targety. Stare gry to gry stare. Młodzi ludzie
takich zwykle nie chcą kupować, Fallouty czy Arcanum zakupią starsze osoby, wspominające
dobre czasy z ów grami.
To okrutne, ale... ja od początku nie wierzyłem w wielki sukces tej platformy. Niestety.


Warto czasem poczytać inne posty, a nie tylko wysyłać własne: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=61772&pid=11 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 20:47, rhyz napisał:

> Nie zjedzcie mnie na kolację, bo powiem mocno subiektywny tekst. GoG.com był naprawdę

> świetną platformą, ale... nie pomogły jej targety. Stare gry to gry stare. Młodzi
ludzie
> takich zwykle nie chcą kupować, Fallouty czy Arcanum zakupią starsze osoby, wspominające

> dobre czasy z ów grami.
> To okrutne, ale... ja od początku nie wierzyłem w wielki sukces tej platformy. Niestety.

Od komercyjnej strony patrząc - tak, masz rację. Bo za stare gry te starsze osoby (do
których też się pewnie już zaliczam) nie są gotowe zapłacić dużo kasy, góra równowartość
paru dolarów. Młodsi gracze tych gier wogóle nie potrzebują, ewentualnie pograją chwilę
jak będą z dodatkiem do gazety. Smutne ale takie są realia.


Raczej brak większej ilości znanych starszych hitów mógł być też powodem zaniku zainteresowania, brakowało chociażby system shocka. Do tego dorzucili parę gier, które wcale takie stare nie są np z roku 2004.
Można by też rozważać, czy brak jakiegoś systemu DRM nie jest jakimś problemem. Te gry mogły potem trafić na jakieś strony z abandonwarem. W związku z tym posiadacze praw do gier mogli nie być tacy chętni do ich udostępniania.
Był tam może Syndicate może, razem z dodatkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hyhyhyhy, raczej wątpię w upadek GoGa... widzę raczej tragiczną zagrywkę marketingową CeDePu. Problem w tym, że my do umierania i odradzania się takiej Ekstra Klasyki jesteśmy przyzwyczajeni. Zachód niekoniecznie...

Z treści notki pożegnalnej wynika raczej, że czeka nas nowy serwis, który nie będzie interesował się jedynie starociami.

Ale fakt, gdybym ja miał takich marketingowców, już dawno bym się pociął. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby CDP miał złych marketingowców to ten temat by nie istniał. Niusy na portalach "growych" też by nie istniały. Byłaby Cisza. A tak to Cel jest zrealizowany - Wiadomości na temat GoG''u są już chyba prawie wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słabiutki marketing, słabiutki, by nie powiedzieć prymitywny. Niech sobie wrzucają na główną te jakże wysublimowane czarne litery na białym tle z "tragicznym" newsem dla hamburgerowców, ale niech do wszystkich bogów Chaosu nie blokują mi ściągania gier. No nic, TA sobie poczeka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 21:57, Growin napisał:

Jakby CDP miał złych marketingowców to ten temat by nie istniał.


Tylko, że marketing w CDP działa tak, że my w tych tematach mówimy "Łojezu, jaki żal." a nie "O Boże, jestem w szoku." ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Chodzi o to, że ich marketing wygląda tak jak sława Joli Rutowicz bądź, niedaleko szukać, naszego forumowego Dominika. Skuteczne, ale przy tym proste, prymitywne oraz żałosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, GOG i zarazem CDP strzelił sobie w stopę, po reakcjach ludzi z zagranicy widać, że nawet jeżeli serwis powróci w zmienionej formie, to duża część klientów się od niego odwróci - i słusznie, marketing to nie miejsce na prima apirilisowe żarty, zwłaszcza kiedy odcina ci się dostęp do zakupionych przez ciebie towarów, bez podania żadnej konkretnej przyczyny.

Można się tylko łapać za głowę, bo GOG jakby nie patrzeć do tej pory robił też dobrą opinię dla Polski. Trudno, naprawdę trudno zrozumieć decyzje, które szkodzą zarówno wizerunkowi jak i klientom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować