Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wyjaśniła się afera z GOG-iem

33 postów w tym temacie

Zaitsev chyba nigdy nie spisz cio ? Aa.. ruzmiem :) Widzicie, mówiłem że nie ma co płakać. Robią nasz w balona jak ich mało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2010 o 02:45, vegost napisał:

Zaitsev chyba nigdy nie spisz cio ? Aa.. ruzmiem :) Widzicie, mówiłem że nie ma co płakać.
Robią nasz w balona jak ich mało :D

Pracę magisterską się pisze na ostatni dzwonek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ciekawe jak to będzie. Ale już byłem trochę zdenerwowany na to wszystko i że stracę gierki :P. Czekam na kolejne newsy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ten ''chłyt'' marketingowy nie wyjdzie GoG''owi bokiem. Bo takie zagranie może mieć kiepskie konsekwencje. Szczególnie jak jakiś walnięty Amerykanin poczuje się dotknięty tym, że nie mógł ściągnąć gier przez 2 dni i zaraz poda CDP do sądu :/
Ogólnie pomysł na akcję średnio trafiony. Będzie o nich głośno ale raczej nie szczególnie pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie coś tu śmierdzi i to mocno. Wygląda mi to na zatajanie prawdziwej przyczyny pojawienia się takiego a nie innego komunikatu na GOGu poprzez wymyślenie bajeczki z chwytem marketingowym (że co proszę, to ma być chwyt marketingowy?!). Po prostu panom z GOGu przestała się podobać współpraca z CD Projektem i zaprotestowali, a teraz ten drugi musi sytuację i z nimi i z użytkownikami wyjaśniać.

Coś tam się ten CDP sypie, najpierw sprzedaż akcji na giełdzie i zawód inwestorów, teraz GOG. Oby się to nie odbiło czkawką na premierze Wiedźmina 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł nie jest średni, pomysł jest do pupy - marketing w stylu pudelka - robienie szumu najtańszym kosztem i w najgorszym stylu. Sam się zastanawiam czy pozostać z GOGiem, bo takie zagrywki budzą we mnie niesmak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mają nowego inwestora i zmieniają model na taki ala Steam. Ta akcja marketingowa to taka zasłona dymna. Mam tylko nadzieje, że jeszcze wrócą bo raz, że nie wszystkie giery mam ściągnięte, a dwa, że jeszcze zamierzałem tam kupić parę starych pozycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie się wyjaśniło? - bo jak dla mnie to nic. Jest tylko marketingowy komentarz na portalu dla inwestorów, który kompletnie nic nie wyjaśnia. Nigdzie też nie jest powiedziane, że cała afera to akcja marketingowa - nie bardzo widzę jak można wyciągnąć taki wniosek z całej sytuacji (jeżeli to jest akcja marketingowa, to najgłupsza jaką widziałem).

Dla mnie wygląda na to, że GOG w aktualnej postaci przestaje istnieć, jego klienci być może z wielkiej łaski dostaną możliwość ściągnięcia swoich gier przez ograniczony okres czasu (a potem to już ich problem - tak to jest, jak się kupuje na mało znanym portalu), a CD Project może kiedyś uruchomi jakąś podobną usługę na nowych zasadach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh to jest dosyć znany trik marketingowy CD Projektu. Pamiętam jak parę lat temu praktycznie co roku "uśmiercali" Extra Klasykę Gier Komputerowych( reklamy z pogrzebem i grobem, kondolencje itp itd). Btw. May the Force Be With You Zaitsev :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow... ich pijarowcy to skrajni debile, nie dosyć że to niesmaczny żart, to żadnych z zakupionych gier nie mogę teraz zassać bo oni robią sobię "reklamę"
... gratuluje straty klienta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie muszę przypominać, że pewne sklepy w Polsce, po odstawieniu takiego numeru wylądowały z pozwami sądowymi, za wprowadzanie klientów w błąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dali ciała na całej linii. Chyba tylko rozdając gry za free na "start nowej wersji" mogą odrobić zepsutą reputację. Nie, to nie jest dobry marketing...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2010 o 10:54, Revan91 napisał:

Chyba nie muszę przypominać, że pewne sklepy w Polsce, po odstawieniu takiego numeru
wylądowały z pozwami sądowymi, za wprowadzanie klientów w błąd...

jednak przypomnij jeśli możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili ciśnienie mi podskoczyło, ale przestałam się wkurzać i ostro wzięłam do roboty z robieniem kopii zapasowych na Steamie, jakby im taki nieprzemyślany pomysł też wpadł do głowy x)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2010 o 09:39, user1234 napisał:

Dla mnie wygląda na to, że GOG w aktualnej postaci przestaje istnieć, jego klienci być
może z wielkiej łaski dostaną możliwość ściągnięcia swoich gier przez ograniczony okres
czasu (a potem to już ich problem - tak to jest, jak się kupuje na mało znanym portalu),
a CD Project może kiedyś uruchomi jakąś podobną usługę na nowych zasadach.


Ale ferment siejesz. Skoro niby "od dłuższego czasu" dyskutowali nad przyszłością serwisu to nie uważasz, że byłby news o zamknięciu już z tydzień temu, żeby ludzie zdążyli coś pokupować i pościągać? Że byłaby jakaś duża wyprzedaż na pożegnanie? Tymczasem jeszcze w czwartek chwalili się kolejną umową (niczym wielkim - dostali serię Age of Wonders, ale zawsze).

Po prostu będą jakieś zmiany w serwisie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować