Zaloguj się, aby obserwować  
xywka_1

Sławni pisarze - Christoper Poulini, J.K. rowling i J.R.R. Tolkien

144 postów w tym temacie

Dnia 08.04.2007 o 14:36, Enilas napisał:

> Klimat mają i to jaki. Wciągają bardziej niż Rowling.
No właśnie, trzymają w takim napięciu że czasem mi serce przyspieszało jak czytałem i myślami
wybiegałem na to co będzie na następnej stronie. Salvatore jako pisarz hurtowy jednak dał nam
trochę, może nie tyle co Tolkien ale bardzo dokładnie wykreował i udoskonalił świat Zapomnianych
Krain. A czytałeś/aś może książki Salvatore nie dziejące się w świecie Zapomnianych Krain tylko
w jego własnym?? Są również bardzo ciekawe i wciągające:D

Niestety nie czytałem. Podał byś mi może ich tytuły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 20:17, VictoriaKinger napisał:

> Czytałeś może książki Ulisses''a Moore''a? Jeśli nie to polecam . Nawet wciągające :D


To prawda. Są wciągające. Ile ich już przeczytałeś?

Wszystki 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 20:22, makli napisał:

> > Czytałeś może książki Ulisses''a Moore''a? Jeśli nie to polecam . Nawet wciągające
:D
>
>
> To prawda. Są wciągające. Ile ich już przeczytałeś?
Wszystki 3.


Ja też. Tylko tego pisarza książki czytałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 20:23, VictoriaKinger napisał:

> > > Czytałeś może książki Ulisses''a Moore''a? Jeśli nie to polecam . Nawet wciągające

> :D
> >
> >
> > To prawda. Są wciągające. Ile ich już przeczytałeś?
> Wszystki 3.

Ja też. Tylko tego pisarza książki czytałeś?

Nie tylko Salvatore, Rowling, Paolini, Tolkien jeszcze jacyś ale nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kiedyś trabili w telewizji o Poulinim, że napisał ksiązkę, ale żadne wydawnictwo nie chciało jej drukować czy coś, i że rodzice sprzedawali na początku tą ksiązkę w samochodzie (z bagarznika na ulicy)
A teraz jak się okazuje, jego książka doczekała się nawet ekranizacji .. :] Fortuna kołem się toczy .. ;) ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 21:25, bitelz90 napisał:

Pamiętam jak kiedyś trabili w telewizji o Poulinim, że napisał ksiązkę, ale żadne wydawnictwo
nie chciało jej drukować czy coś, i że rodzice sprzedawali na początku tą ksiązkę w samochodzie
(z bagarznika na ulicy)
A teraz jak się okazuje, jego książka doczekała się nawet ekranizacji .. :] Fortuna kołem
się toczy .. ;) ;P

Jeśli chodzi o ekranizacje jego książki to beznadzieja, a chłopak się wybił dzięki temu, że jego matka miała wydawnictwo i sprzedawał książki na ulicy (to co już napisałeś).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 19:40, makli napisał:

Niestety nie czytałem. Podał byś mi może ich tytuły?

Kurcze nie pamiętam dokładnie, ale to chyba była Trylogia o Karmazynowym Cieniu czy jakoś tak, nie mam tych książek bo miałem pożyczone ale postaram się dokładnie dowiedzieć o tytuł:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 10:12, Enilas napisał:

> Niestety nie czytałem. Podał byś mi może ich tytuły?
Kurcze nie pamiętam dokładnie, ale to chyba była Trylogia o Karmazynowym Cieniu czy jakoś tak,
nie mam tych książek bo miałem pożyczone ale postaram się dokładnie dowiedzieć o tytuł:D

Dzięki. A czytałeś książki Ulysses''a Moore''a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 10:13, makli napisał:

Dzięki. A czytałeś książki Ulysses''a Moore''a?

Hmm.. niestety nie, mój budżet na książki nie jest za wielki, a biblioteki żadnej w pobliżu nie mam, choć jak byłem w kilku to nic tam nie mieli:/ Jak narazie staram się zaliczyć całą sagę o Drizzt''cie i jak narzie to mam tylko e-booki ale tego nie da się czytać więc musze zebrać trochę kasy i wybrać się do empiku albo na gram.pl coś zakupić:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 21:31, makli napisał:

> Pamiętam jak kiedyś trabili w telewizji o Poulinim, że napisał ksiązkę, ale żadne wydawnictwo

> nie chciało jej drukować czy coś, i że rodzice sprzedawali na początku tą ksiązkę w samochodzie

> (z bagarznika na ulicy)
> A teraz jak się okazuje, jego książka doczekała się nawet ekranizacji .. :] Fortuna
kołem
> się toczy .. ;) ;P
Jeśli chodzi o ekranizacje jego książki to beznadzieja, a chłopak się wybił dzięki temu, że
jego matka miała wydawnictwo i sprzedawał książki na ulicy (to co już napisałeś).


No może film nie najlepszy, ale jako tako mi się podobał, chociaż ksiązki nie czytałem. Czytałem sporo postów, w których było napisane, że jest wiele wątków pominętych w filmie i jak przeczytam ksiazkę, to może to spowodować, że podziele Twoje zdanie co do filmu ;PP

No i dobrze, że rodzice tak mu pomagali, właśnie o to chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zauważcie ze nikt nie potrafi zrobic dobrej ekranizacji. Jedyny ktory sie wyznacza to tylko reżyser Władcy pierścieni - reszta to albo żenada , albo -jak w przypadku eragona-kompletna pomyłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze i ci pisarze są dobrzy , ale jest jeszcze jeden - Dan Brown, Jego książki są troche nużące ale za to bardzo ciekawe, Chodzi mi o to , że po przeczytaniu 200 stron niby sie już nie chce czytać ale jest sie ciekawym co jest dalej . W ten sposób w jedną noc kończy się książkę :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 21:31, makli napisał:

> Pamiętam jak kiedyś trabili w telewizji o Poulinim, że napisał ksiązkę, ale żadne wydawnictwo

> nie chciało jej drukować czy coś, i że rodzice sprzedawali na początku tą ksiązkę w samochodzie

> (z bagarznika na ulicy)
> A teraz jak się okazuje, jego książka doczekała się nawet ekranizacji .. :] Fortuna
kołem
> się toczy .. ;) ;P
Jeśli chodzi o ekranizacje jego książki to beznadzieja, a chłopak się wybił dzięki temu, że
jego matka miała wydawnictwo i sprzedawał książki na ulicy (to co już napisałeś).



nie zmienia to faktu, ze to wlasnie moje ulubione ksiazki. czekam na 3 czesc.:P nie wiem czy ktos pisal: Andrzej Pilipiuk i jego Jakub Wedrowycz?? swietne polskie fantasy, 12+;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2007 o 09:02, xczar0 napisał:

Z tych tytułowych tylko Tolkien jest dobry a reszta to tylko marni nasladowcy



nie zgadzam sie do konca.
Racja IMO rowling jest slaba, ale Paolini rlz, jak juz pisalem we wczesniejszym poscie.

I wlasnie sobie przypomnialem: Robin Hobb - tez nie wiem czy ktos czytal - stawiam je tak prawie na takim poziomie jak trylogie Paoliniego. Czytalem niestety tylko skrytobojce, a sa jeszcze kupcy i ich zywostatki i zloty blazen (to wszystko to trylogie, AFAIK)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 22:01, xywka 1 napisał:

wpisujcie kogo najbardziej lubicie z tych trzech, dlaczego i jakie książki wam najbardziej
przybadły z jednego wybranego autora.
podaję przykład:mi najbardziej przypadł Christoper Poulini jego książka "Najstarszy" a dlatego
że jak je pisze to ma niespelna 20 lat.(jak pisal "Eragona" to mial 15!)ale tez dlatego ze
te książki są swobodne i czyta sie je lekko.


Sapkowski też jest sławny a szczególnie jego książka "Wiedżmin".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować