Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gran Turismo 5 kontra Forza Motorsport 3 - oceń sam

36 postów w tym temacie

O co się Tobie rozchodzi z kolorami- są normalne, "kolorowe", dzięki nim otoczenie wygląda na ciepły, letni dzionek :) Jeśli wydają się komuś zbyt intensywne, to przecież można zmienić ustawienia kolorów na TV/ monitorze na odrobinę zimniejsze. Jak Prologue prezentował stonowane kolorystycznie środowisko to pisano, że jest zbyt blade i ponure, a jak "piątka" ociepliła barwy to słyszę że jest za kolorowo ;) Osobiście uważam, że kolorystyka GT 5 właśnie dodaje tej grze realizmu- spójrz na to niebo, na ten kolor liści, asfaltu.. ;)

BTW: Wiem czego mogę się spodziewać po modelu jazdy, bo gram w Prologue oraz zapalczywie oglądam gameplay'e/replay'e z GT, model zniszczeń mnie wali, nie ma fabuły, udźwiękowienie typowe dla GT i podobnych gier- zostaje grafika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma fabuły

Nie ma fabuły ? To w takim razie na stos z tym crapem :) ! Jak można grać w coś bez fabuły, w takiej Forzy za to... też nie ma fabuły, a ją uwielbiam :). Hehe, czyli jednak można ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fabuła w GT jest taka:

Spoiler

Jedzie sobie auto, jedzie, jedzie i...skręca! Wyjeżdża na prostą, po czym przyspiesza a tu nagle..kolejny zakręt! "Cholera"- pomyślał sobie kierowca i skręcił, który to już raz z kolei- nie wiadomo. Ile zostało do końca- nie wiadomo. Kim są ci faceci za nim- nie wiadomo.

Zapowiada się niesamowita przygoda, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie widzę jak bajkowe otoczenie w FM konkuruje z fotorealistycznym otoczeniem GT ;) Wystarczy obejrzeć video, które jeden z kolegów znalazł na YT- FM wygląda jak ta sama gra, tylko wyblakła i mniej ostra;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Gran Turismo 5 lepiej wygląda,ale to przecież nie zadecyduje czy zbije Forze z tronu,oczekuję dobrej grywalności w połączeniu z tą piękną grafiką,mam nadzieje,że się nie zawiodę ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2010 o 23:39, Pecyn napisał:

Warto zaznaczyć, że GT jest robione na mocniejszy sprzęt, stąd ta dysproporcja w jakości.
Chociaż Forza nie wypada tak źle ;)

Mocniejszy sprzęt xD heheh // Screeny oczywiście na plus GT ... A czy gra będzie wyglądać lepiej od Forzy 3? okaże się jak wyjdzie ( screeny mocno podrasowane)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na głupim filmiku z YT (gameplay) widać te różnice i to z kilometra- premiera gry to zaledwie formalność. Może więc lepiej od razu zamknąć temat i zapomnieć o porównaniach? ;> Ostatnio namierzyłem w sieci wzmorzoną aktywność posikanych z radości maniaków GT i zaplutych z nienawiści maniaków FM- po co przenosić to na forumowy grunt? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od auta i sceny. Dodge Viper ze screena 3 w FM3 jest bardzo podobny do tego z GT 5, ale już Mondeo nie wygląda tak dobrze jak w Gran Turismo znowu Viper. Z kolei tor mi się bardziej podoba w Forzy 3, a wnętrza zdecydowanie znowu w GT5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Om widze ze sami "spece" sie wypowiadaja o obrazkach z GT5. Jesli graliscie w ktora kolwiek czesc GT od 3 w gore to wiedzieli byscie ze na replay''ach GT zawsze wyglada ladniej od gameplay''u. Przez odpowiednie filtry itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm wystarczy, ze GT 5 Prologue wyglada identycznie w grze i na replayach, bez zadnych filtrow i pierdol (oprocz JEDNEJ rzeczy- miejscami delikatnie falujace od goracego asfaltu powietrze). To jest photo-mode "specu"- podbita rozdzialka i AA, reszta wyglada wlasciwie tak samo jak w samej grze;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to nie sa jakies filtry rodem z photoshopa, wiesz- na zasadzie jakichs tam kozackich shaderow, ktore maja na celu wyraznie poprawic jakosc fotek. Ot AA (chociaz to tez filtr) i rozdzielczosc- zeby focia byla, jakby to powiedziec, gladsza i lepiej nadajaca sie na tapete (w GT 5P nawet w 1080p widac delikatne zabkowanie krawedzi). Z drugiej strony nie pochwalam czegos takiego- nie lubie takiego mydlenia oczu potencjalnym graczom, wolalbym bezposrednie zrzuty w 720p/1080p z faktycznym wygladzaniem, a nie obrazki 8 megapikseli po retuszu;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Forzie zakręty są mniej kanciaste niż w GT, roślinność na poboczach i bandy są bardziej szczegółowe niż w GT. Model wozu w GT jest bardziej szczegółowy. A pozatem to GT5 bardziej mi się podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować