Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kudo Tsunoda: Na pecetach nikt już nie gra w FPS-y

143 postów w tym temacie

HAHAHA xD co za news. Nigdy nie grałem w Halo, wytrzymałem 34 sekundy na MW2 na X360 (kumpel odpalił stoper bo wiedział, że mam niską tolerancję na pady i zaraz dostaje piany) a mysze są jednym z lepszych wynalazków w historii rozwoju technologii. Cały rynek myszy dla graczy, fundament istnienia firmy Razer to dogodzić ludziom, który chcą z prędkością światła przemierzyć 458 pixeli żeby strzelić heada. Błazen i fanboy, ot co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2010 o 00:56, Marco_Polo napisał:

to nie FPS.

To się odnosiło do tego, że teraz konsole są platformą przewodnią dla 3/4 gier. Więc nie musi być :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2010 o 01:11, Geeko napisał:

> to nie FPS.
To się odnosiło do tego, że teraz konsole są platformą przewodnią dla 3/4 gier. Więc nie musi być :P.

Zwracam honor, źle zrozumiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moją główną platformą do grania jest PC, ale posiadam zarówno X360 jak i PS3 (głównie z powodu exclusive''ów) i uważam, że pełną radość z grania w FPSy idzie czerpać tylko i wyłącznie grając za pomocą szczura i klawiatury. A słaba sprzedaż jakichkolwiek tytułów wydawanych na PC (pomijając WoW''a i SC II) to niestety skutek piractwa. Gdyby nie te sku*wysyny, to ojciec dyrektor mógłby uczyć się od pana Kudo jak skutecznie opowiadać pierdoły, a tak Tsunoda ma trochę racji i Tadek nawet o nim nie usłyszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2010 o 01:26, Groclin napisał:

Moją główną platformą do grania jest PC, ale posiadam zarówno X360 jak i PS3 (głównie
z powodu exclusive''ów) i uważam, że pełną radość z grania w FPSy idzie czerpać tylko
i wyłącznie grając za pomocą szczura i klawiatury. A słaba sprzedaż jakichkolwiek tytułów
wydawanych na PC (pomijając WoW''a i SC II) to niestety skutek piractwa. Gdyby nie te
sku*wysyny, to ojciec dyrektor mógłby uczyć się od pana Kudo jak skutecznie opowiadać
pierdoły, a tak Tsunoda ma trochę racji i Tadek nawet o nim nie usłyszy...

śmiem twierdzić, że większość piratów i tak by nie kupili oryginała anwet gdyby nie mogli piracić. Ot znaleźli by sobie inna rozrywkę. To jest po prostu typ ludzi, którym się nie chce wydawać pieniędzy na takie rzeczy. To samo z muzyką czy filmami woleliby (i wolą) sobie radio włączyć czy pooglądać tv bo jest ''za darmo''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo taka jest prawda, nie da się grać na konsolach w prawdziwe FPS ze względu na pada, ale w te wszystkie uproszczone już owszem, tylko gdzie tu frajda gdy gra sama za nas celuje a przeciwnicy dają nam fory na każdym kroku.

Zresztą większość gier na konsole właśnie przez pada jest zmuszona być mocno ograniczona i uproszczona.

Chciałbym zobaczyć jak ktoś padem gra w np. CS''a gdzie bez precyzji i szybkiej reakcji daleko nie zajedziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Bo taka jest prawda,

Wg. terminologii śp. ks. Tischnera jest to akurat ten trzeci rodzaj prawdy, czyli gówno prawda...

nie da się grać na konsolach w prawdziwe FPS ze względu na pada,

Dnia 21.09.2010 o 03:04, Smash-PL napisał:

ale w te wszystkie uproszczone już owszem, tylko gdzie tu frajda gdy gra sama za nas
celuje a przeciwnicy dają nam fory na każdym kroku.


Krótko i na temat - pierdolisz bzdury jak Tsunoda. On kłamie, że na PC nikt już nie gra w FPSy, Ty kłamiesz na temat autocelowania. Fakty natomiast są takie, że od dobrych kilku (nastu) lat autoaim (przeważnie bardzo delikatny) w konsolowych FPSAch jest opcją, którą można w każdej chwili włączyć/ wyłączyć. W odróżnieniu od niektórych FPSów na PC, gdzie opcją nie jest i trzeba grać z włączonym autoaimem na stałe (m.in Far Cry, Borderlands, Quake... - polecam listę na ten temat na giantbomb). Nie tylko zresztą w FPSAch - w Mafii 2 o ile grasz w duecie klawa+mysz wspomaganie celowania jest domyślnie włączone i NIE DA SIĘ tego wyłączyć ("switch" włącz/wyłącz uaktywnia się dopiero po podpięciu pada). Dodam, że mnie to jakoś specjalnie nie przeszkadza, ale pewnie taki "hardkor" jak Ty to teraz zacznie omijać część pecetowych gier szerokim łukiem :) ?

Przyznaj się, że skłamałeś tylko po to żeby strolować dyskusję i wywołać flejma ? Bo nie chce mi się wierzyć żebyś był AŻ TAKIM ignorantem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZONK ! pojawiło się HALO i już wieścimy koniec FPS na PC. Marketingowa gadka-szmatka... Gdyby na konsolach był taki wybór FPS''ów i taki ich wysyp na PC to mam szczere wątpliwości co do tego, że HALO tak by sie sprzedawało. Gratuluję panie Kudo Tsunoda wnikliwej analizy porównawczej rynki i realnego usytuowania swojego produktu w przestrzeni sprzedażowej :D Puki co, nie wydaj mi się, żeby FPS''y na PC były zagrożone, ale oczywistym jest że rozwój sposobów interakcji z grą na konsolach postępuje o niebo szybciej od rozwoju manipulatorów na PC, co mnie nie dziwi, bo konsole z założenia mają nie miec klawiatury i myszki bo skończyłyby jako dedykowane wersje blaszaków. Pod tym względem PC ma silniejsza pozycję, bo nikt nie powie, że jak podłączam pada to z PC robi się konsola, a co za tym idzie mogę do niego podłączyć co chce (czytaj: co jest dostępne na rynku). A coś powiedzieć trzeba, strach zagląda w oczy i czuć presję bo deweloperzy zaczynają wypuszczać lepiej wyglądające gry na PC niż na konsole, a nowych wersji konsol nie widać.

A - i nie piszę tego złośliwie, sam mam konsole i lubię na niej popukać w party games bo blaszak nie robi właściwego klimatu i wygląda idiotycznie. Tezy Kudo są jednak ciągle na wyrost, ale przyszłość jednak będzie postępować zgodnie z tym co ten pan mówi i nie ma się co czarować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2010 o 23:57, wsaadman napisał:

vegost
Jest całkiem na odwrót - teraz 3/4 gier pc''towych to porty z konsol.

Nie - nie jestem konsolowym fanboy''em, sam grywam na pc.


Nie, nie - gry albo powstają niezależnie na platformy (czerpią jedynie ze wspólnych resource''ów wsadowych czyli nie zoptymalizowanych) albo są pisane bespośrendio na PC a potem optymalizowane pod konsolę, a że konsola ma większe ograniczenia niż PC to i musi być lepiej zoptymalizowana niż wersje PC, więc i port śmiga lepiej i nie widać, że to port. Wszak wszystkie SDK i pozostałe programy narzędziowe działają pod windą (albo Linuxem).
A z PS3 wogóle nie opłaca się portować, tylko napisać wersje pod PC.
Więc gdzie te 3/4 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadzam się, Nowy Cod to będą wyścigi, Rage symulator turysty a Stalker grą edukacyjną o Czarnobylu. Skąd ten koleś się urwał? Coś mi się wydaje że ostatnio na PC najwięcej się gra w FPS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się dziwi wypowiedzi tego pana? To Microsoft, Ci sami ludzie którzy do niedawna wieszczyli ''koniec ery gier na pc''. Rynek ma się dobrze, wychodzi masa nowych tytułów, czas więc na nowe wróżby ;-)
Z wypowiedzi tego faceta prawdopodobnie wycięto początek - "U nas w Microsoft..." :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś się dziwi wypowiedzi tego pana? To Microsoft, Ci sami ludzie którzy do niedawna

Dnia 21.09.2010 o 08:22, Krondar napisał:

wieszczyli ''koniec ery gier na pc''.


Microsoft można lubić bądź nie, natomiast "hejtowanie" tejże firmy nie upoważnia Cię do pisania nieprawdy. No, chyba że coś przeoczyłem - zwrócę wówczas honor, tylko zarzuć linkiem gdzie jakikolwiek wysoko postawiony pracownik Microsoft wieszczy "koniec ery gier na PC". Bo przypominam mówimy o firmie, która każdy swój system operacyjny reklamuje także jako najlepszy dla gracza i wprowadziła pewne growe techniczne standardy (DirectX).
Czekam więc na linki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja odbieram to w bardzo prosty i przystępny sposób. Granie harcorowe bez przycisków ? OK, ale niech najpierw udowodnią ;). Najlepiej tak, jak Sony - dadzą ludziom do rąk i niech grają. To na prawdę jest AŻ TAK proste :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować