Zaloguj się, aby obserwować  
SHADOW-XIII

EVE Online

930 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2012 o 01:10, diablolod napisał:

ok, tak tez chyba zrobie. Mam nadzieje ze po 2 miesiacach bede w stanie utrzymac sie
z zarobionych ISK''ow


Porozglądaj się za korporacjami, które ci pomogą. Byłem w takiej jednej (WH C1-4) i spokojnie w te 51 dni zarobiłbym na PLEXa gdybym grał, ale, że połowę tego czasu nic w grze nie robiłem to już moja wina :) Korporacja to Useless Idea, ogłaszali się tutaj na forum, polecam.

I w ogóle znajdź jakąś korporacje, szybciej ogarniesz tę grę i będzie o wiele ciekawsza. W pojedynkę to albo się zanudzisz kopiąc skałki albo przez pierwsze miesiące nic nie zarobisz robiąc 1-levelowe misje. Tylko niech cię te słowa nie odrzucą, gra jest warta poświęconego jej czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktywacja konta przez ofivjalna strone CCP to 15 euro + 5 euro za aktywacje. Czyli sie nie oplaca wogole.

Ta gra jest niesamowita : D
Dolaczylem do korporacji. tylko 1 osoba oprocz mnie (Typek gra dlugo, misje lvl 4 bez problemu ida, polatalem z nim moim catalystem i zarobilem z 30-40 milionow jednego dnia :P), zaczelismy szukac ludzi. Jednego zwinelismy - wszystko ok. Drugiego... typek odszedl z innego corpa, doszedl do nas. mial do nas sie warpowac bo misje robilismy. Stwierdzil ze niemoze sie warpnac, mimo ze jest w tym samym rejonie. Stwierdzilismy ze troche glupi typek no ale podejrzane bo tez juz dlugo gral. To my do niego sie warpnelismy... w momencie gdy byl w naszej korporacji mogl nas atakowac. Warpnelismy sie do niego, a tam byl on i jego znajomy. mnie rozwalili w 15 sekund (oni mieli duze statki, ja male, moglem latac szybko i unikac ale zanim sie zorientowalem co sie dzieje zdazylem stanac w miejscu...) zniszczyli mi katalysta z fitami za ponad 12 millionow, plus pod kill wiec implanty tez poszly, na szczescie nie mialem drogich takze tylko kilka milionow. Drugiego typa zlapali, nie mogl warpowac. Rozwalil by tego typa ale znajomy tamtego regenorowal mu armour. Zazadali od niego 500 milionow(lub plexa, na to samo wychodzi), ale on nie mial akurat zabardzo kasy, statek nie ubezpieczony... wiec powiedzieli zeby poda zrobil to zabiora z jego statku wszystkie fity i oddadza statek. Godzine z nimi gadal, ale w koncu sie zgodzil - nawet jak nie oddadza to traci tyle samo. Zabrali caly statek i odeszli.
Straty? Vindicator z full fittem dobrym... kolo 2 miliardow.
Ja bym sie "wnerwil" a typek nawet nie rageowal (calkiem inna spolecznosc niz w innych MMO :P).
Wsiadl w Hyperiona i dalej misje robilismy...
Ta gra jest swietna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2012 o 13:28, diablolod napisał:

kasy, statek nie ubezpieczony... wiec powiedzieli zeby poda zrobil to zabiora z jego
statku wszystkie fity i oddadza statek. Godzine z nimi gadal, ale w koncu sie zgodzil
- nawet jak nie oddadza to traci tyle samo. Zabrali caly statek i odeszli.
Straty? Vindicator z full fittem dobrym... kolo 2 miliardow.


W takim przypadku najlepiej działa autodestruct. Statek i tak stracisz, ale przynajmniej nie dasz im zarobić. Oddawanie statku tylko zachęca do dalszych wymuszeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2012 o 14:55, pkapis napisał:

W takim przypadku najlepiej działa autodestruct. Statek i tak stracisz, ale przynajmniej
nie dasz im zarobić. Oddawanie statku tylko zachęca do dalszych wymuszeń.


Po ostatnim patchu SD po agresji również generuje killmaila. Nawet jakby nic nie dropnął, to to na czym wielu najbardziej zależy - tłustym statku na KB, i tak jest osiągnięte ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 12:19, Dux napisał:

Przypomniał mi sie poniższy obrazek:P

Pamiętam okres początku wojny z AAA o Provi i nagły bum aplikacji. Przeglądanie ich strona po stronie, analizowanie w wolnym czasie tego kto, gdzie, kiedy, z kim, jak i po co miał kontakt, przeglądanie czego tylko się dało z użyciem API (w tym całych bibliotek kontraktów i operacji finansowych) - efekt to rzeczywiście odrzucenie około 60% z powodu możliwej próby inwigilacji. Taka robota jest nawet na swój sposób przyjemna: wywiad i kontrwywiad, świetna zabawa chociaż nie da się ukryć, że dla osób niewtajemniczonych w to o co toczy się w EVE gra i na jakich zasadach funkcjonuje community jest to przerażające ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Po trzech latach nieobecności wykorzystałem 14 dniowy darmowy powrót do EVE by zobaczyć co się zmieniło (a pozmianiało się prawie wszystko co pamiętam oprócz ikonek ;)) i zorientowałem się że sporo zaprocentowała mi pewna inwestycja... Mówię o dość poważnej sumie.
Przy EVE nie zostanę bo nie mam czasu już na tak poważne rozgrywki a pass mi wygasa za 10 dni. Gdyby ktoś był chętny mogę się wymienić nawet za jakąś symboliczną sumę złota w GW 2 (przy tym zostaję jak i przy GW1) Nie mówię tu o jakiejś sporej sumie, ale symboliczne 2 - 3 złota też odpadają bo w EvE suma jest... hmm jak dobrze liczę dziesięciocyfrowa do przecinka ;) (kiedyś to było sporo, nie wiem, czy jakiejś dewaluacji nie było czasem) szkoda było by się zmarnowała. Gdyby ktoś był zainteresowany to pisać.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanko: skoro na papierosach jest ostrzeżenie, że szkodzą, dlaczego nigdzie w grze nie widziałem informacji, że może uzależniać? :[ Ściągnąłem sobie trial, gram od wczoraj, zarwałem noc ("ok, jeszcze tylko wyślę statek po te upgrade''y 5 systemów dalej i jak wróci, to idę spać..."), a teraz naprawdę nie mam ochoty iść do roboty...

Ok, a poważniej. Zrobiłem tutorial, przeszedłem kilka szkoleń "specjalistycznych" (Military i Exploration, czy coś takiego), na razie pozostałe szkolenia sobie odpuściłem i skupiłem się na górnictwie (na tyle, na ile można, mając małą fregatkę i 600 m3 ładowni). Na razie zabawa jest niezła, tylko boję się trochę, co będzie później... Syndrom Ogame już przerabiałem ("ok, zaraz, tylko floty wyślę"), wolałbym tego nie powtarzać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2012 o 07:48, Ring5 napisał:

Ok, a poważniej. Zrobiłem tutorial, przeszedłem kilka szkoleń "specjalistycznych" (Military
i Exploration, czy coś takiego), na razie pozostałe szkolenia sobie odpuściłem i skupiłem
się na górnictwie (na tyle, na ile można, mając małą fregatkę i 600 m3 ładowni). Na razie
zabawa jest niezła, tylko boję się trochę, co będzie później... Syndrom Ogame już przerabiałem
("ok, zaraz, tylko floty wyślę"), wolałbym tego nie powtarzać :D


Tak wygląda syndrom początkowego odurzenia;)
Potem bywa różnie. Niektórzy dochodzą do wniosku, że gra jednak nie dla nich, a to co miało byc ciekawe, okazuje sie być nudnym jak flaki z olejem. Niektórzy odwrotnie. Z czasem i ograniem, szczególnie po dołączeniu do jakiejś korporacji, człek porzuca początkowe granie "do oporu" a skupia sie raczej na grze wtedy, gdy grają koledzy. Gra z innymi, w większości wypadków, okazuje się być bowiem nieporównanie ciekawsza (oczywiście zdarzają się zadeklarowani soliści), przez co brak kolegów odbiera większą ochotę do gry. I człowiek trochę normalnieje, jak nie ma samych no-life''ów w korpie :P

BTW. Polecam zrobic wszystkie tutoriale i zapisać się do Unseen Academy (zrobienie tych tutoriali wymagane przy rekrutacji) albo do Eve University. To korporacje szkoleniowe (pierwsza polsko-języczna, druga miedzynarodowa), pomagające młodym graczom przyswoić zasady rządzące grą. Kursy obejmują naukę podstaw wszystkich najważniejszych rodzajów rozgrywki (kopanie, misje, WH-space, pvp etc.) i po ich zrobieniu dostajesz kopa z korporacji. Ale mając posmakowane po trochu wszystkiego, masz też zdecydowanie lepszą wiedzę nt. tego, co chciałbyś jednak w grze robić i łatwier obrać Ci swój własny kierunek rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie noobowi pytania, ale:

- Jaki jest czas respawnu Rogue Drones? Znalazłem kilka ich "gniazd", ale wszystkie były wyczyszczone. Próbowałem po kilka razy, w różnych odstępach czasu, do nich wlatywać i nic.

- Ile czasu trwa respawn surowców (w Asteroid Belt)? Znalazłem kilka ABów bez choćby tyciego kawałeczka rudy. I tak jest od wczoraj...

- Salvaging czy Mining? Planuję raczej karierę solo, nie jestem fanem gildii, klanów itp i raczej do żadnego nie przystąpię, więc karierę dzielnego wojownika mam w ten sposób z głowy, zostaje mi albo polowanie na piratów, albo zbieranie surowców.

Wiem, jak upierdliwe są pytania "nowych", ale naprawdę nie chodzi mi o odpowiedzi w stylu "sprawdź, co bardziej Ci będzie pasowało", bo to rzeczywiście jestem w stanie sam odkryć, ale o to, jak wygląda to z punktu widzenia doświadczonego gracza, czy ma to sens itp.

Plan na najbliższą przyszłość: uzbierać na Noctisa, wyposażyć go w 6 XeCl Drilling Beam, Local Hull Conversion Expanded Cargo I (3 sztuki dadzą 82,5% dodatkowego miejsca w ładowni)), Small Cargohold Optimization (3 sztuki dają +45% miejsca w ładowni, czyli w sumie powinienem mieć 3300 m3) i pobawić się górnictwem. Przy 6 laserach taka ładownia powinna się zapełnić w około 10 minut. Plany piękne, zobaczymy, co z tego wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2012 o 11:38, Ring5 napisał:

- Jaki jest czas respawnu Rogue Drones? Znalazłem kilka ich "gniazd", ale wszystkie były
wyczyszczone. Próbowałem po kilka razy, w różnych odstępach czasu, do nich wlatywać i
nic.


Te skanowane skanerem pokładowym? Tam strice respawnów nie ma, bo to nie sa stałe lokacje. Po zjechaniu rat one znikają. Nowe moga pojawić się lub nie. O ile kojarzę, to chyba nie ma podanych oficjalnych "współczynników" co do tego respawnu (tak jak sygnatur skanowalnych. Możliwe, że są pewne stałe, ale raczej w obrębie całej konstelacji lub nawet regionu. Możliwe, że na tych lokacjach, do których wleciałeś, do zespawnowania ratów potrzeba było do czegoś podlecieć, lub odstrzelić, któreąś ze struktur znajdujących się na miejscu.
Do sprawdzania co i jak na lokacjach może "wystąpić" sprawdzaj chocby tu:
http://wiki.eveonline.com/en/wiki/Category:Complexes

Dnia 04.11.2012 o 11:38, Ring5 napisał:

- Ile czasu trwa respawn surowców (w Asteroid Belt)? Znalazłem kilka ABów bez choćby
tyciego kawałeczka rudy. I tak jest od wczoraj...


Respawnują się po każdym DT (godz. 11 et).
Przy czym im niższy ss systemu, tym kamyki są większe - nakopiesz się więcej z jednego kamienia. Do tego dobrze znaleźć sobie ciche miejsce bez tłumu ludzisków robiących to samo co Ty. Kamyki nie ruszane przez kilka DT są zdecydowanie większe, niż te "odrodzone od zera" po dałntajmie.

Dnia 04.11.2012 o 11:38, Ring5 napisał:

- Salvaging czy Mining? Planuję raczej karierę solo, nie jestem fanem gildii, klanów
itp i raczej do żadnego nie przystąpię, więc karierę dzielnego wojownika mam w ten sposób
z głowy, zostaje mi albo polowanie na piratów, albo zbieranie surowców.


Salvaging sam w sobie będzie zarobkie jedynie gdy:
1) bedziesz miał starszych kolegów, którym nie będzie się chciało salvagować (raczej tylko w aliansach w 0.0 się to zdarza),
2) bedziesz ninja salvagerem - bedziesz skanował kombatami shipy w systemie, w którym robia misje i pakował sie do nich salvadźreką by podebrać ich urobek, bawiąc się przy tym nieraz spory ciągiem epitetów kierowanych w Twoja strone za ta robotę. Tylko wtedy ogranicz sie do samego salvagowania, bez zbierania zawartości wraków. Zebranie lootu z wraku (lub z puszki, która się "zrobi" po zsalvagowaniu wraku) da "okradanemu" i jego korporacji prawo do strzelania do Ciebie przez 15 min. bez reakcji CONCORDU. Choć większość ninja salvagerów tylko na to czeka, bo po otrzelaniu ich salvagerki sami też mają prawo strzelać do tego, kogo okradali przez 15 min. i mają do tego obok w stacji gotowy odpowiedni statek ;)
Blog gościa, który sie w to bawi (i nie tylko w to):
http://salvage-adventures.blogspot.com/
Przewaznie jednak salvag jest traktowany jako "uzupełnienie" do klepania misji bojowych. Skilujesz sobie bojowy statek, kupujesz i fitujesz takiego, a następnie zaczynasz brać misje od agentów (najpierw łatwe dla małych stateczków, potem z wzrostem standingu dzięki tym misjom do korporacji npc-agenta rwnież lepsze misje). Na misjach klepiesz raty i to jest głównym zarobkiem (bounty). Po wykonaniu misji lecisz na jej miejse salvagerem i lutujesz wraki mając dzięki temu dodatkowe iski.

Mining. IMO szybko może się znudzić. Sam tak zaczynałem. Ba, nawet czasem mnie jeszcze napadnie coś dziwnego, by od czasu do czssu usiąść na chwilę na paskuxD Ale w dłuższej perspektywie czasu to zajęcie jest strasznie nuuuuudne. Chyba, że chcesz grać na boku czytając książkę.
Zarobki z tego też jedne z gorszych. Ostatnimi miesiącami co prawda ceny minerałów wzrosły i jest z tym nieco lepiej, ale i tak na przytłaczającej większości profesji zarobisz dużo więcej, dużo szybciej. Chyba że rzeczywiście lubisz kopać.

Dnia 04.11.2012 o 11:38, Ring5 napisał:

Plan na najbliższą przyszłość: uzbierać na Noctisa, wyposażyć go w 6 XeCl Drilling Beam,
Local Hull Conversion Expanded Cargo I (3 sztuki dadzą 82,5% dodatkowego miejsca w ładowni)),
Small Cargohold Optimization (3 sztuki dają +45% miejsca w ładowni, czyli w sumie powinienem
mieć 3300 m3) i pobawić się górnictwem. Przy 6 laserach taka ładownia powinna się zapełnić
w około 10 minut. Plany piękne, zobaczymy, co z tego wyjdzie...



Yyy, chcesz kopać noctisem?
Po pierwsze rigi tam są mediumowe, więc nie small a medium cargohold optimalization potrzebujesz. Smali nie włożysz;)
Po drugie nocnik ma co prawda 8 high slotów, ale liczba możliwych do zamontowania na nim turretów (czyli tez laserów górniczych) wynosi ZERO. Dronek tez nie ma, więc i tym nie pokopiesz. Na noctisa załadujesz tylko tractor beamy (do ściągania wraków i puszek) i salvagery. Do niczego więcej ten ship się nie nadaje. Jak chcesz kopać to zacznij od kruza (np. scythe, vexor, osprey) a dalej idź w braki (retreiver, covetor, hulk, mackinaw). Po najnowszym patchu może się trochę zmienić. Dojdzie jakaś fregata specjalnie do kopania, a te w/w kruzy zmienia bonusy na bardziej bojowe. Choć i tak chyba będą pierwszym przystankiem do barek do kopania (no chyba, że ta fregata będzie aż tak wymiatać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2012 o 14:57, Dux napisał:

Do sprawdzania co i jak na lokacjach może "wystąpić" sprawdzaj chocby tu:
http://wiki.eveonline.com/en/wiki/Category:Complexes


Dzięki. Poczytałem wcześniej, pobawiłem się dziś trochę w farmienie Angel Creo-Corp Mining, tylko, niestety, silniejsi gracze z uporem godnym lepszej sprawy zabierają mi sprzed nosa "klucze" do bram. Ale to pewnie kwestia czasu, zanim też będę w stanie rozwalać konstrukcje jedną salwą ;)

Dnia 05.11.2012 o 14:57, Dux napisał:

Salvaging sam w sobie będzie zarobkie jedynie gdy:


"Parę" milionów dziś wpadło z bawienia się w hienę cmentarną, nie są to kokosy, ale na Ospreya+sprzęt już spokojnie mam. Wygląda na to, że praktycznie całego triala poświęcę na sprawdzanie różnych "konfiguracji" postaci i badanie, co mnie najbardziej pociąga. Zacząłem od Miningu, potem był Salvaging, teraz coraz bardziej podoba mi się polowanie na piratów (niepozbawione elementów Salvagingu). Ciekawe, co okaże się do końca tygodnia...

Dnia 05.11.2012 o 14:57, Dux napisał:

Mining. IMO szybko może się znudzić.


No właśnie mnie się chyba znudził ;)

Dnia 05.11.2012 o 14:57, Dux napisał:

Yyy, chcesz kopać noctisem?


Już nie. Dopiero dziś przyjrzałem się dokładniej i odkryłem (brawo, Szerloku... :/ ), że same High sloty nie wystarczą, jest jeszcze limit turretsów (który jakoś kompletnie mi wcześniej umknął, uważałem, że slot to slot, co za różnica, czy właduję Mining Laser czy Gatlinga).

Pewnie dlatego teraz sobie skilluję do Ospreya. Choć, sądząc po dotychczasowych doświadczeniach, to też wkrótce się zmieni :)

W każdym razie dzięki za poświęcenie czasu i odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwie rzeczy, o ile jeszcze ich nie masz.
Sciągnij i zainstaluj sobie EveMon i Eve Fitting Tool (w zasadzie to instaluje sie tylko ten pierwszy, drugi wystarczy wypakować).
EveMon to program pomagający w ułozeniu odpowiedniej scieżki skilowania. Po wstawieniu swojego Api, poda jaki skil ile czasu zajmie ci, poda, jakie skile potrzebne będą do danego staku ile łącznie zajmą etc. Bardzo pomocne.
Jeszcze bardziej EFT. Ten słuzy do fitowania że tak powiem "na sucho" czy też wirtualnie Twoich statków. Api nie trzeba wgrywać, ale jak najbardziej przyda się. Z twoim Api bedziesz wiedział, które moduły możesz zamontować, a na tóre brakuje ci skili i jakich. Do tego będziesz widział czy dana projektowana konfiguracja statku jest odpowiednia pod względem powergrida i CPU dostepnego na statku. Co być nie nakupował czegoś, a potem i tak tego nie założysz, bo brakuje Ci np. dwie jednoski CPU :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro wziąłeś już na swe barki ciężar pomagania noobowi, pozwolę sobie zadać jeszcze jedno pytanie: czy w EVE istnieje jakiś "kalkulator" produkcji? Już wyjaśniam, o co chodzi. Wiem, że jest od groma narzędzi, pokazujących jakie Salvaged Materials muszę mieć by wyprodukować wybrany rig. Ale czy jest coś, co działa w drugą stronę (czyli podaję jakie Salvaged Materials mam, a "kalkulator" podaje mi, co mogę z nich zrobić)? Znalazłem linki do dwóch podobnych rzeczy, ale jeden link nie działał, a drugie narzędzie pozwalało podać tylko jeden rodzaj Salvaged Materials (np. Alloyed Tritanium Bar) i pokazywało, do czego mogę go użyć.

Pytałem o to kilka razy na czacie, ale nikt nie potrafił mi udzielić odpowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2012 o 00:14, Ring5 napisał:

Ale czy jest coś, co działa w drugą stronę (czyli podaję jakie
Salvaged Materials mam, a "kalkulator" podaje mi, co mogę z nich zrobić)?


Nie znam sie na produkcji. Jedyne co znalazłem to to:
http://www.eve-wiki.net/index.php?title=Alloyed_Tritanium_Bar
Tu masz podany tritanium bar. Niżej w części "salvaged materials" są linki do pozostałych salwadźowych materiłów, co by sprawdzić co mozna zrobić z pozostałych. Nic więcej nie przychodzi mi do głowy, ale też jak wspomniałem nie zajmowałem się nigdy produkcją, więc mam marne pojecie o tego typu stronach. Nie wiem, czy sa gdzies bardziej rozbudowane strony na zasadzie prawdziwych kalkulatorów z podaniem jakie ilości konkretnych materiałów będą Ci potrzebne do produkcji i w jakim czasie ona bedzie trwać. Tym bardziej, że te wartości zależne są już od skili danego gracza, więc taki kalkulator musiałby potrafić korzystać również z API. Może są takie. Ja niestety nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2012 o 00:14, Ring5 napisał:

Skoro wziąłeś już na swe barki ciężar pomagania noobowi, pozwolę sobie zadać jeszcze
jedno pytanie: czy w EVE istnieje jakiś "kalkulator" produkcji?

Nie jeden i nie dwa. Osobiście polecam ten dostępny tutaj: http://ues.eve-eei.us/ Ogromny plik Excela, który zawiera wszystko co potrzebne do liczenia produkcji, inwencji, górnictwa, etc. Istotne jest to, że można bardzo dużo zmiennych określać samemu w zależności od potrzeb. Z wad: dość słabo jest zaprojektowana część dotycząca T3, nie ma dobrego opracowania Moon Miningu i zarządzania POSem, ale poza tym jest prawie wszytko. W razie gdybyś potrzebował powyższych rzeczy to z chęcią udostępnię ci moje własne arkusze zrobione w tych celach, daj tylko znać ;)

W sprawie salvage: o ile nic się nie zmieniło przez czas gdy nie gram, to pozyskiwane surowce są losowe. Im wyższy poziom skilla tym wyższe szanse na uzyskanie dużych ilości cennych materiałów. Jedyne co może się przydać w tym kontekście to tabelki określające z jakiego złomu uzyskasz które materiały, ewentualnie jaka jest na co procentowa szansa.

Gdybyś miał konkretne pytania to możesz śmiało odzywać się na privie jakimś - produkcja i budowanie industrialnych imperiów to było dla mnie główne źródło utrzymania (i koło zamachowe dla kilku operacji wojskowych ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że ta gra jeszcze żyje ;)
Z czystej ciekawości, zamierzają wydać EVE 2 ? Z chęcią zagrałbym, pod warunkiem, że ,,nowa" gra i wszyscy zaczynają od zera, sojusze, wojny etc etc.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować