Zaloguj się, aby obserwować  
SHADOW-XIII

EVE Online

930 postów w tym temacie

Dnia 16.04.2014 o 22:06, Dux napisał:

Nie chciałbym wprowadzać w błąd ale podejrzewam, że jak już to prędzej takie rozwiązanie
się znajdzie po stronie steama, niż eve.


Niestety, już sprawa rozwiązana. Na stronie EVE nie ma o tym słowa, ale na forum steamowym znalazłem wątek, gdzie gostek pyta o to samo i, niestety, nie da się. By korzystać z konta Steam, trzeba kupić grę na Steamie, kropka. Bez sensu, moim zdaniem, ale cóż zrobić? Szkoda, że nie poszli tym samym tropem, co LotRO, dając graczom możliwość korzystania zarówno ze Steama, jak i "gołego" launchera.

No trudno, kart nie będzie, ale przynajmniej można się pobawić w odkrywcę przez miesiąc. W każdym razie dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szukam osoby zeby zarekrutowac przez buddy invite ktora jest pewna ze zasubskrybuje w ciagu godzin (chce to zrobic podczas trwania mojego hours for plex)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 19:45, Dux napisał:

Nie wiedziałem, że tacy z nich wariaci:D. Miejmy nadzieje, że rzeczywiście przetrwają. Zresztą kolejna fajna akcja z ich strony, po tym pamiętnym pomniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do EVE po prawie dwóch latach przerwy (ostatni raz grałem gdzieś w okolicach lata 2012), założyłem nowe konto (starter od keye.pl za friko), gram sobie już tydzień i mam nieodparte wrażenie, że zarabiam kasę znacznie szybciej, niż wtedy.

Zarówno poprzednio, jak i teraz, moim głównym zajęciem jest mining. Wtedy skończyłem na Osprey''u (miał jeszcze bonusy do górnictwa), teraz jadę na Venture (próbowałem Thoraxa, ale prędkość zbierania jest zbliżona, natomiast Venture ma większy luk) i grając bardzo lajtowo, po 2-3 godzinki po robocie, zbieram po 10-12 milionów dziennie. A do soboty powinienem już mieć wytrenowane wszystkie skille potrzebne do Covetora.

Martwią mnie tylko zapowiedzi "radykalnych zmian", jakie CCP chce wprowadzić w miningu latem. Ktoś coś wie, o co dokładnie biega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Planuje spróbowac nieco gry w Eve, jako że wydaje się to być produkcja nieco bardziej ambitna niż większość MMO sprowadzających się do ubijania różnego rodzaju stworków. Tu pojawia się moje pytanie, a właściwie pytania;
Czy lepiej jest zacząć od stworzenia postaci zajmującej się zarabianiem gotówki i na spokojnie ogarnąć reguły gry czy też moge się odrazu powoli nastawić na działania bojowe w zakresie PVE i PVP?
Przy zarabianiu gotówki myślałem nad wybraniem klas: manufacturer, explorer, trader i miner. Czy możecie polecić bądź odradzić którąś z nich na początek? Może jakieś różnice w trudności gry nimi?
Nawiązując do posta nieco wyżej - co się dzieje z kontem/postacią w momencie gdy przestajemy grać na dłuższy okres czasu? Czy przechodzi ono w stan swoistej hibernacji?
Czy macie jakieś proste, krótkie rady ogólne na temat błędów których nie popełniać?

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2014 o 18:54, Dark_Assasin napisał:

Planuje spróbowac nieco gry w Eve, jako że wydaje się to być produkcja nieco bardziej
ambitna niż większość MMO sprowadzających się do ubijania różnego rodzaju stworków.


Zdecydowanie jest :)

Dnia 27.04.2014 o 18:54, Dark_Assasin napisał:

Czy lepiej jest zacząć od stworzenia postaci zajmującej się zarabianiem gotówki i na
spokojnie ogarnąć reguły gry czy też moge się odrazu powoli nastawić na działania bojowe
w zakresie PVE i PVP?


To już zależy od tego, jak chcesz grać. Ta pierwsza wersja będzie zdecydowanie nudniejsza, większość czasu będziesz bezczynnie patrzył, jak Twój statek zbiera surowce. Jej zaletą jest to, że masz stały dopływ gotówki, pozwalający na spokojny rozwój umiejętności postaci (co jest mocno czasochłonne). Ta druga opcja jest równie dobra - początkowo możesz robić łatwe misje Security, polując na piratów (PvE), z czasem biorąc się za coraz trudniejsze zadania (w miarę rozwoju postaci i zdobywania kolejnych statków). W EVE nie ma czegoś takiego, jak jedyny słuszny sposób rozwoju, wszystko tak naprawdę zależy od Ciebie i tego, czym chciałbyś się w grze zająć. Oraz od tego, czy planujesz grać solo, czy w korporacji (EVE''owy odpowiednik gildii/klanów).

Dnia 27.04.2014 o 18:54, Dark_Assasin napisał:

Przy zarabianiu gotówki myślałem nad wybraniem klas: manufacturer, explorer, trader i
miner. Czy możecie polecić bądź odradzić którąś z nich na początek? Może jakieś różnice
w trudności gry nimi?


Explorer jest bardzo "nierówną" profesją. Możesz spędzić godziny a nawet dni na skanowaniu systemów i nie znaleźć nic (lub grosze). A pewnego dnia będziesz miał farta i znajdziesz towar wart miliony. Nie ma żadnej gwarancji. Miner... no cóż, o tym napisałem wyżej: monotonna i dość nudna klasa, ale pozwalająca na chyba najbardziej stabilny (i w miarę szybki) przypływ gotówki. Po kilku dniach rozwijania masz dostęp do Mining Barge, a to już daje stały zysk w wysokości 6-10 milionów ISK na godzinę (w zależności od rozwoju i tego, gdzie kopiesz - może być zdecydowanie więcej). Ja w tej chwili latam Covetorem i robię około 7 milionów na godzinę. Nie są to wielkie pieniądze, ale nadal siedzę w bezpiecznych układach, więc spokojnie mogę zostawić statek i co kilka minut tylko przerzucać rudę z luku do kontenerów. Trudności nie ma w tym żadnej, ale też i stosunkowo niewiele frajdy.

Dnia 27.04.2014 o 18:54, Dark_Assasin napisał:

Nawiązując do posta nieco wyżej - co się dzieje z kontem/postacią w momencie gdy przestajemy
grać na dłuższy okres czasu? Czy przechodzi ono w stan swoistej hibernacji?


Tak, konto przechodzi w stan hibernacji, ja swoje utraciłem, bo szlag mi trafił konto pocztowe, powiązane z tamtym kontem, a nie chciało mi się bawić w korespondencję z działem obsługi klienta (konto aż tak cenne nie było).

Dnia 27.04.2014 o 18:54, Dark_Assasin napisał:

Czy macie jakieś proste, krótkie rady ogólne na temat błędów których nie popełniać?


Najważniejsza (i chyba jedyna) rada - przejdź cały tutorial plus wszystkie misje szkoleniowe dla każdej profesji. To ma kilka zalet:
- zarabiasz sporo (jak na początek) kasy, ułatwiającej start;
- zdobywasz niezłe wyposażenie (np. jeśli postanowisz zająć się miningiem, dostaniesz Venture za friko);
- masz okazję przekonać się, jaka "klasa" najbardziej Ci odpowiada;
- jeśli chcesz należeć do korporacji, najlepiej na początek znajdź taką, która ma swój "oddział" zajmujący się szkoleniem młodych pilotów; często dostajesz za darmo wyposażony statek, żebyś jak najszybciej mógł być przydatny.

A i tak na pewno po drodze kilka razy zmienisz zdanie. Ja, po dwóch dniach intensywnego miningu, postanowiłem dziś, że 100 milionów zarobku w jeden weekend mi wystarczy i zdecydowałem, że przynajmniej kilka dni poświęcę na robienie misji Security. Ot tak, dla rozrywki i odmiany.

Poza tym poszukaj w necie tutoriali, poczytaj o różnych profesjach, ich wadach i zaletach.
\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej po tutorialu, o którym pisał Ring5 zapisz sie du Unseen Academy lub Eve University. To są korpy szkoleniowe mające na celu przybliżyć graczom podstawowe zasady gry. Pierwszy jest polski, drugi międzynarodowy. Tam dadzą Ci spróbować każdej profesji po trochę, tak byś na własnej skórze przekonał się co Ci najbardziej odpowiada. Oczywiście bez tego tez da sie nauczyć gry (ja np. nigdzie nie byłem na szkoleniach), ale trwa to znacznie dłużej.
Jest jeszcze cos takiego jak Akademia Milicyjna - też korp szkoleniowy (polski), tyle że w ramach milicji (ten amarskiej). Minus taki, że zaczynasz z wojną z dość pokaźna liczba graczy, od początku musisz uważać, bo siedzisz często w low sekach, masz utrudniony dostęp do części hajseków (tu tereny minmatarskie i gallente). Milicja za to szybko oswoi Cie z lataniem po systemach z niższym statusem bezpieczeństwa, a w czasach "prosperity" (gdy ma akurat wysoki tier) da Ci spory zastrzyk gotówki. Bez porównania większy od czegokolwiek czego tkniesz się w hajseku (no może oprócz handu za grybe bil isk).

BTW. W EVE pve to zadne działania bojowe. Każde pve po całkiem niedługim czasie często robi się nudne jak flaki z olejem (choć nie dla każdego).
Jak będziesz chciał iść w pvp to bierz się za robienie misji. Tudzież idź to milicji albo znajdź korp żyjący w wormholach, co przyjmuje do siebie nowych graczy. Tam pve bedzie znaczyło strzelanie do krzyżyków, a co za tym idzie skile do tego potrzebne będą takie same, jak do pvp. Produkcja, czy mining (wbrew pozorom wcale nie taki dochodowy), to zupełnie inne skile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 08:58, Dux napisał:

BTW. W EVE pve to zadne działania bojowe. Każde pve po całkiem niedługim czasie często
robi się nudne jak flaki z olejem (choć nie dla każdego).

Ale tak samo jak z PvE rodzi się pytanie jaki konkretnie rodzaj PvP kogoś interesuje. Bo w EVE walka w pojęciu fizycznego starcia między dwoma statkami to tylko początek tematu - solo, small gang, roaming fleet, wormhole chaining, high-sec wardecking, fleet warfare, capital warfare, merc wardecking. A w obrębie każdej z nich dziesiątki ról do wykonania. No i to są tylko przykłady walki fizycznej - dochodzi ta wywiadowcza, ekonomiczna i polityczna w setkach barw i odcieni.

Jak to było powiedziane w jednym z fanowskich clipów - ''Dare to be bold pilot!'' ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 22:30, Graffis napisał:

Ale tak samo jak z PvE rodzi się pytanie jaki konkretnie rodzaj PvP kogoś interesuje.
Bo w EVE walka w pojęciu fizycznego starcia między dwoma statkami to tylko początek tematu
- solo, small gang, roaming fleet, wormhole chaining, high-sec wardecking, fleet warfare,
capital warfare, merc wardecking. A w obrębie każdej z nich dziesiątki ról do wykonania.
No i to są tylko przykłady walki fizycznej - dochodzi ta wywiadowcza, ekonomiczna i polityczna
w setkach barw i odcieni.


Prawda, choć mam wrażenie, że tej różnorodności między poszczególnymi rodzajami pvp jest coraz mniej. I to zarówno przez działania samych graczy - dziś często za small gang traktuje się już flotę z +/- 50 luda, której niewiele daleko do F1 pusherów z blobfestów. Gangi wormholowe to teraz często 25 osób wzwyż. A inwazje na WH systemy gromadziły już nawet po ok. 100 ludzików we flocie atakującej i broniącej się. Dodatkowo CCP samo "urozmaica" graczom rozgrywkę nowościami typu zmiana aggro ratów na misjach/anomalkach (co znacznie utrudniło polowanie solo na pasjonujących się kerbirką - inna sprawa, że tego typu kille trudno uznac za wymagające), czy nerfy nanoshipów, co by przypadkiem nie sprawiały większych problemów przy próbie łapania. Wraz z kolejnymi zmianami dochodzą coraz to nowe statki, tyle, że te w swoich możliwościach i zastosowaniu stają się coraz bardziej podobne.

A i jeszcze uciekło jedno pvp - market. Tam nie ma strzelania, a tylko handel. Ale za to handel pomiędzy graczami i walka i sprzedanie towaru z zyskiem, ale przed konkurencją. Więc jakby nie patrzeć pvp tez tu jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Po 5 latach chciałbym znów wrócić, do EVE.
Czy ktoś mógłby mi przesłać buddy invite na mail:

Spoiler

pariahgamersacc@gmail.com


Jeśli update''y i inne nowości wprowadzone przez te lata mnie nie przytłoczą to na pewno rozwinę to w full account.
Z góry dziękuje
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2014 o 22:24, Pariah napisał:

Czy ktoś mógłby mi przesłać buddy invite na mail:

Spoiler

pariahgamersacc@gmail.com



Poszło.

Zmian jest sporo, więc zdecydowanie polecam robić tutorial. Ja wróciłem do EVE po niecałych 2 latach i okazało się, że pamiętam zupełnie inną grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za invite i radę na początek ;)
Mam też pytanko, bo myślę by na te 4 godziny uruchomić stare konto (którego nie ogarniam już wogóle, co jak gdzie i kiedy) i przelać wszystkie ISK na konto trial. Jest to możliwe czy trial ma jakieś ograniczenia w tym temacie?
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2014 o 22:45, Pariah napisał:

Mam też pytanko, bo myślę by na te 4 godziny uruchomić stare konto (którego nie ogarniam
już wogóle, co jak gdzie i kiedy) i przelać wszystkie ISK na konto trial.


Na konto trialowe pieniążki można przelewać. A przynajmniej kiedyś z tym nie było problemów. Natomiast z trialowego na pełne już nie. Jeśli na tamtym koncie miałeś sporo kasy, to ok, ale jeśli nie, to nie wiem, czy jest to tego warte. Na tutorialu można sporo zarobić, w zupełności wystarczy, poza tym dostajesz parę niezłych statków ( np. z tutoriala Mining dostajesz Venture, fregatę mającą ogromnego kopa do yield), więc nie wiem, czy jest sens się bawić w przelewanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
Czy ktoś mógłby mnie pokierować do pewnej strony? Pamiętam, że była taka strona z fitami do statków pod pve/pvp itd. oceniana przez graczy pod kątem użyteczności fitów itp. ale nie umiem jej znaleźć.

Ring5
W czwartek powinieneś dostać rewarda za invite, bo będę rozwijał do pełnego konta wtedy. Niestety na triala nie da się przelać pieniążków- to znaczy można ze zwykłego konta, ale jako trial nie mogę odbierać żadnych kontraktów więc nie będę czekał, bo dość mocno blokuje to moje możliwości.
Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2014 o 10:54, Pariah napisał:

Czy ktoś mógłby mnie pokierować do pewnej strony?


Jeśli możesz się wstrzymać z tym do popołudnia, to wkleję link, mam go na kompie w domu, a teraz nie mogę sobie przypomnieć, gdzie to było :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2014 o 10:54, Pariah napisał:

witam
Czy ktoś mógłby mnie pokierować do pewnej strony? Pamiętam, że była taka strona z fitami
do statków pod pve/pvp itd. oceniana przez graczy pod kątem użyteczności fitów itp. ale
nie umiem jej znaleźć.


Pewnie chodziło o Bttleclinic:
http://eve.battleclinic.com/browse_loadouts.php?mode=date

Ale zalecam duuużą ostrożność co do tych fitów. Ostatnio co patch robią jakieś rebalanse, więc te fity mogą nie nadawać się już do niczego. Jak juz musisz, to klej coś na postawie tych najświeższych fitów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to już masz odpowiedzi, a link, o który mi chodziło, to właśnie BattleClinic, podany wyżej przez Duxa.

A ja cały czas się miotam między robieniem misji a miningiem, dobijam powoli do L3 (może być ciężko w Thoraxie), ale czasem nachodzi mnie na odmóżdżające farmienie asteroidów. Obawiam się, że skończy się tak, że będę miał postać, która nie będzie się nadawała ani do miningu, ani do misji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem pare postów wyżej zabrałem się za EVE i nadal ogarniam o co tak właściwie chodzi podczas okresu próbnego. Na chwile obecną mam plan by zajać się miningiem w celach zarobkowych, jednocześnie widząc w dalszej perspektywie gre PVP. Najpierw jednak nieco kopania/czytania/noobienia i pytania na kanale dla zielonych co robić by "wstaw problem do rozwiązania".

Zrodziły się we mnie jednak dwa pytania;

1 - Czy ktoś może mi wyjaśnić zasadniczą różnice/przeznaczenie między statkami z seri ORE, a konkretniej mining barge? Z tego co sam wyczytałem Retriever stawia głównie na pojemność luków magazynowych dla wykopanych rud, Procurer...hmmm...zdaje się że na pancerz, więc zakładam że używamy go do działań w ryzykownych miejscach. W tym momencie pojawia się pytanie...do czego do "CH" służy Covetor? Luk do magazynowania najmniejszy, pomimo że sam statek rozmiarem jest największy z tej trójki. Ponadto każdy z nich w opisie dysponuje urządzeniami górniczymi pracyjącymi z 3x wydajnością. Różnice w ilości slotów "high power" zauważyłem, ale nawet jeśli Covetor jest w stanie wykopać rudy szybciej od Procurer''a to i tak ma bardzo małe zdolności magazynujące, a ilość slotów HP taka sama jak Retriever. Pewnie pominąłem coś głupiego ale...do czego właściwie służy ten najdroższy mining barge (Covetor) ?

2 - Przymierzam się do zakupu 30 dniowego konta i tu pojawia się moje pytanie - czy w ciągu 30 dni da się zarobić na kolejny miesiąc gry jednocześnie nie siedząc nad EVE''em 24h/7d i praktykując mining z użyciem mining barge''y? Dajmy na to poświęcając grze 2h dziennie.

3 - W jakim przedziale Sec najbardziej oplaca się uprawiac samotny mining z użyciem mining barge''y? Czy polecacie jakieś konkretne minerały/rudy/surowce do wydobywania?

4 - Zasłyszałem na czacie o czymś zwanym planet miningiem oraz moon miningiem - czy warto dowiedzieć się na ten temat więcej na początku gry czy dopiero gdy będe doświadczonym, zatwardziałym mistrzem kosmicznego gruzu? Nie mówie tu o byciu mistrzem kosmicznych cyganów, więc prosze nie pisać o doprecyzowanie co rozumiem pod pojęciem "gruzu" jako metafory.

Dziękuje za pomoc i odpowiedzi
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować