Zaloguj się, aby obserwować  
SHADOW-XIII

EVE Online

930 postów w tym temacie

Dnia 25.05.2014 o 21:55, Dux napisał:

Jak ktoś serio chce w to grać, to mie ma sensu się pitolić z jakimis pseudoprzedłuzanymi
trialami. !4 dnia i aktywacja do pełnego konta. Przynajmniej nie ma blokady na pewne
skile.


W przypadku starter packów trzeba się decydować od razu. One nie działają na triale, co, moim zdaniem, jest trochę dziwne, bo oczekuje się od graczy, że kupią w ślepo produkt, którego nie przetestowali, albo że zrezygnują z tego, co sobie wypracowali przez 2/3 tygodnie triala. Dla mnie to bezsens. Moim zdaniem o tym, czy ktoś chce grać na serio, czy nie, można zadecydować dopiero po kilku godzinach (lub wręcz dniach) gry. EVE jest bardzo specyficznym tytułem pod tym względem.

@ QuandorX

Ogarniesz. Najważniejsze to nie omijać tutoriala, bo bez niego ani rusz. A zrobiony jest świetnie i przeprowadzi Cię nie tylko przez podstawy gry, ale też zaprezentuje wszystkie podstawowe "profesje", oferując na dodatek za darmo niezłe statki na początek. Koniecznie go zrób jeśli zdecydujesz się kupić grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Jakiś czas temu pisałem, że zaczynam gre w EVE i szukałem porad co i jak. Minęło parę miesięcy, ogarnąłem nieco na czym gra polega, zdobyłem pewne skille i rozważam zabawę w FW jako formę zarobkowania. Istnieje zresztą coś takiego jak korporacja o nazwie Akademia Milicyjna (polski corp), która oferuje szkolenia i ponoć wsparcie. Ktoś coś słyszał, albo może się podzielić jakimiś wrażeniami na jej temat? Planuje się do nich przyłączyć, przynajmniej na pewien czas, aż będe w stanie zacząć w miarę porządnie zarabiać/zabijać.
Do tej pory zajmowałem się głownie PVE i misjonowaniem + budową odpowiedniej bazy skilli, ale mówiąc szczerze zarobek z tego prawie żaden w porówaniu do potrzeb finansowych. Jest to kwestia tego że latam fregatą więc każda misja zajmuje mi odpowiednio dłużej niż w przypadku próby zabicia BSa innym BSem. Tak wiem głupota ale przynajmniej nauczyłem się dobrze sobie radzić przy uyżyciu Cometa, nawet na większe NPC. Czas na naukę jak zabijać innych graczy zanim nie zdobęde odpowiednich skilli na sensownie zrobionego BC.
W przypadku uczestnictwa w FW zmieniają się standingi. Czy da sie je jakoś potem w miare łatwy sposób odrobić? Nie chciałbym zamknąć sobie drogi do części systemów w momencie, gdy wciąż tak mało wiem o EVE.
Jeśli macie jakieś rady jak dobrze zarabiać PVE (dobrze oznacza powiedzmy 20m - 30m /h) bardzo proszę podzielcie się. Jeśli macie jakieś sugestie co do korporacji, w których mogę się odpowiednio PVP nauczyć i jednocześnie zacząć lepiej zarabiać również dajcie znaka :). Ostatecznie jeśli macie jakieś rady do czegokolwiek - też napiszcie.

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale zdaje się że w milicji stand do wrogiej frakcji leci tylko za klepanie misji. Natomiast plexowanie zdaje się jest dla standa obojętne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2014 o 14:53, zerohunter napisał:

Na steamie da się uzyskać tego 3 tygodniowego triala?


Chyba nie, ale jak chcesz to może za kilka dni, sobie zreaktywuje konto (będę miał 100% wolne) i ci wyślę zaproszenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2014 o 14:53, zerohunter napisał:

Na steamie da się uzyskać tego 3 tygodniowego triala?


Z tego co wiem nie ma z tym problemu. Konto zakładasz z linka, jedyne czego zrobić nie możesz - to kupić gry na platformie Valve. Więcej tutaj:

http://steamcommunity.com/app/8500/discussions/0/846938350765873920/?l=polish

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy z trialowego konta mozna wyslac wiadomosc do pelnej postaci ?
chcialbym cos przekazac znajomemu a nie widzi mi sie wykorzystywac dla tego hours for plex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was bawi się w FW po stronie Gallente Fed.?
Mój korp jest średnio aktywny w naszej strefie czasowej, a poza tym łatwiej sie uczyć i lepiej bawić jak jest z kim pogadać na luzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 22:15, Dark_Assasin napisał:

Czy ktoś z Was bawi się w FW po stronie Gallente Fed.?
Mój korp jest średnio aktywny w naszej strefie czasowej, a poza tym łatwiej sie uczyć
i lepiej bawić jak jest z kim pogadać na luzie :)


Mam alta w aoutokorpie aktualnie w milicji żabojadowej. Ale służy mi on tylko od niektórych weekendów, co by klepnąć parę misji i zasilić wallet na statki dla maina. Nic poza tym, bo FW choć dla mnie jest najmniej wkurzającym sposobem na zarobek (choć nadal wkurzającym, a Gallente najbardziej), to i tak mam o niej kiepskie zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje porady. Konkretnie chodzi o mojego alta, którego tworze. Swoim mainem bawię się w PVP, jednak moment, w którym zaczyna się tracić zabawki warte dziesiątki milionów ISK, z dosyć dużą częstotliwością (hej ho bitwy flot) oznacza, że zaczynam szukać źródła alternatywnego dochodu.
Tu pojawiła się moja idea stworzenia drugiej postaci. Inne konto itd. Na chwilę obecną jest to char 3 miesięczny, który służy mi do transportowania statków przy użyciu transportowców. Nie mylić ze statkami industrialnymi.
Rozważam posłanie go w stronę tradera LUB manufacturera. Tu jednak pojawia się mały problem w postaci mojej nieznajomości rynku. Czym handlować? Co produkować? Ponadto, która z tych ścieżek jest łatwiejsza? Domyślam się, że będąc traderem można zbijać miliardy, jednak nie zamierzam poświęcać tej postaci więcej jak godzinę dziennie, chyba że mnie to zainteresuje. Produkcja wydaje się więc nieco lepsza, bo musiałbym zgromadzić materiały, wybrać przedmiot do wyprodukowania i hops do wolnych slotów produkcyjnych na stacji, a potem transport do centrów handlowych.
Byłbym wdzięczny gdybyście mogli przybliżyć nieco trudy i zalety obu tych profesji, a także poradzili czego unikać, a do czego dążyć.

Swoją drogą czy jest sens farmić misje security lvl 4 w BSach? Można liczyć na 30m / h? Zbieranie odpadów (loot''u) i salvage''owanie wraków też wchodzi w grę. Zdaje się że wraki zostają 2h na polu bitwy więc szło by to jakoś.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się ani na wożeniu z kupczeniem, ani na produkcji. Ale przynajmniej mam wrażenie, że to pierwsze wymaga znacznie więcej czasu. Bynajmniej nie na wozenie a pilnowanie cen, by wystawione towary nie wisiały w hubie całą wieczność, bo co chwilę ktoś je ceną przebija.

Dnia 15.01.2015 o 18:24, Dark_Assasin napisał:

Swoją drogą czy jest sens farmić misje security lvl 4 w BSach? Można liczyć na 30m /
h? Zbieranie odpadów (loot''u) i salvage''owanie wraków też wchodzi w grę. Zdaje się
że wraki zostają 2h na polu bitwy więc szło by to jakoś.


Wg mnie, jak chcesz dorabias sobie misjami l4 w hajseku, to juz lepiej zrób sobie druga postać na tym alcie i poślij ja to milicji. Tej, która ma dobry tier i staraj sie utrzymaćw miare dobe standy do pozostałych frakcji by móc sobie pomiedzy tymi milicjami przeskakiwać, przy zmianach tierów.
No chyba ze piszesz o misjach w npc null.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować