Zaloguj się, aby obserwować  
SHADOW-XIII

EVE Online

930 postów w tym temacie

Przynajmniej nie mam wymowki żeby nie siedzieć nad korpowym sajtem :)

A co do dyskusji powyżej... To tylko potwierdza że do EVE albo trzeba hmmm dojrzeć, albo po prostu takich MMO się nie lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2011 o 23:07, Nebthtet napisał:

Przynajmniej nie mam wymowki żeby nie siedzieć nad korpowym sajtem :)

Mam zatem dla ciebie świetny materiał, nie wiem skąd kumpel to brał (bo nie wierzę w jego zdolności... chociaż...) ale tutaj trafia jako ''Leaked from CVA forumz!!!'' ^^
Sugestria dla wszystkich: przygotujcie nowe hasła itd itd itd.

Btw, gdzie ty się ostatnio podziewasz? :P

20110614231842

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2011 o 23:19, Graffis napisał:

> Przynajmniej nie mam wymowki żeby nie siedzieć nad korpowym sajtem :)
Mam zatem dla ciebie świetny materiał, nie wiem skąd kumpel to brał (bo nie wierzę w
jego zdolności... chociaż...) ale tutaj trafia jako ''Leaked from CVA forumz!!!'' ^^
Sugestria dla wszystkich: przygotujcie nowe hasła itd itd itd.

Btw, gdzie ty się ostatnio podziewasz? :P


W sensie że nie było mnie w grze czy jaki korp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2011 o 23:21, Nebthtet napisał:

W sensie że nie było mnie w grze czy jaki korp?

Tak ogólnie - w ogóle cię nie widuję w grze w od dawna, chociaż teraz nawet nie kojarzę czy nadal mam cię w liście kontaktów... swego czasu zaroiło się tam pilotów których trzeba było obserwować (tytany i takie tam), więc lista mniej aktywnych znajomych została przetrzebiona :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2011 o 23:37, Graffis napisał:

> W sensie że nie było mnie w grze czy jaki korp?
Tak ogólnie - w ogóle cię nie widuję w grze w od dawna, chociaż teraz nawet nie kojarzę
czy nadal mam cię w liście kontaktów... swego czasu zaroiło się tam pilotów których trzeba
było obserwować (tytany i takie tam), więc lista mniej aktywnych znajomych została przetrzebiona
:(


A to możliwe że wywaliłeś. Dodaj sobie Varth Raynor i Anarra Cryogenic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to mamy jakiś tam bilans strat dnia dzisiejszego, wczoraj padło na Bethesdę, a oto ''raport'' z dzisiejszej aktywności LulzSec: http://arstechnica.com/tech-policy/news/2011/06/titanic-takeover-tuesday-lulzsecs-busy-day-of-hacking-escapades.ars

Ciekawe jak to się zakończy dla nas graczy - rollback? Dodatkowe skill pointy? Wykradzione dane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2011 o 00:13, Graffis napisał:

No to mamy jakiś tam bilans strat dnia dzisiejszego, wczoraj padło na Bethesdę, a oto
''raport'' z dzisiejszej aktywności LulzSec: http://arstechnica.com/tech-policy/news/2011/06/titanic-takeover-tuesday-lulzsecs-busy-day-of-hacking-escapades.ars

Ciekawe jak to się zakończy dla nas graczy - rollback? Dodatkowe skill pointy? Wykradzione
dane?


Wątpię. Przecież jedyne co zostało zdjęte to login serwery. To nie jest tak że jest totalny offline wg mnie, chyba tylko cały cyrk odcięli do netu (jovianie się obudzili i wysadzili jumpgate''y ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A message from our COO.
At 17:00 UTC today, CCP became aware of a distributed denial-of-service attack (DDoS) against the EVE Online cluster and web servers.
Our policy in such cases is to mobilize a taskforce of internal and external experts to evaluate the situation. At 17:55 UTC, that group concluded that our best course of action was to go completely offline while an exhaustive scan of our entire infrastructure was executed.
While some may feel that such a drastic reaction was not warranted, it is always our approach to err on the side of caution in order to ensure the best possible service for our players and the security of their personal, billing and account information.
We understand the effect this disruption has had for our players and apologize for not having been able to explain fully to the community what was going on. In these cases it can often be counterproductive to containment to give out information while we are in the process of evaluating the scope of any potential problem.
Our taskforce concluded at 22:05 that neither the game servers nor the CCP infrastructure had been breached. Further, we can also confirm that no personal details such as users’ credentials or credit card numbers were exposed through this incident.
The servers were brought back online at 23:00 and we will continue to monitor the situation closely.
Again, we sincerely apologize for this disruption.

Regards,

Jón Hörðdal
Chief Operating Officer

Link: http://www.eveonline.com/news.asp?a=single&nid=4616&tid=1

I już dzieją się kolejne rebooty TQ ^^ Wstawcie długie skille, uzupełnijcie paliwo, ustawcie kolonie na planetach! :P
No i czekajmy na to co LulzSec opublikuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją droga ten ich ''event'' powinien zostać nazwany Titanic Cretins Tuesday :/
Rozumiem zrobienie wjazdu na stronę rządu nie uznająceog praw obywatelskich czy np korporacji łamiącej prawa pracowników, ale to co się ostatnio wyrabia to sieciowy terroryzm i wandalizm.

A tak żeby nie offować to już za 6 dni Incarna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2011 o 21:27, Nebthtet napisał:

Rozumiem zrobienie wjazdu na stronę rządu nie uznająceog praw obywatelskich czy np korporacji
łamiącej prawa pracowników, ale to co się ostatnio wyrabia to sieciowy terroryzm i wandalizm.

Podobno chodzi o to, ze CCP skumało się z Sony robiąc z Dust 514 exclussive dla PS3... ale to oczywiście kolejna spiskowa teoria dziejów.

Dnia 15.06.2011 o 21:27, Nebthtet napisał:

A tak żeby nie offować to już za 6 dni Incarna :)

Oj tak, nawet mnie nie strasz... zaglądałem na Sisi i jestem dość przerażony tym co tam się dzieję, mi to nadal wygląda na solidnie niedorobioną sprawę (typowe to zresztą dla CCP ostatnio) -_-''

Widziałem maila od ciebie u maina, ale on ostatnio loguje się głównie na hawt-dropy, dodam do listy znajomych tam soonish, najpierw alty pewnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2011 o 21:35, Graffis napisał:

> Rozumiem zrobienie wjazdu na stronę rządu nie uznająceog praw obywatelskich czy
np korporacji
> łamiącej prawa pracowników, ale to co się ostatnio wyrabia to sieciowy terroryzm
i wandalizm.
Podobno chodzi o to, ze CCP skumało się z Sony robiąc z Dust 514 exclussive dla PS3...
ale to oczywiście kolejna spiskowa teoria dziejów.


Znowu walą DDoSem (api tymczasowo wyłączone, lulzseki twitują sprzeczne komunikaty, burdel na kwadratowych kółkach)

Dnia 15.06.2011 o 21:35, Graffis napisał:

> A tak żeby nie offować to już za 6 dni Incarna :)
Oj tak, nawet mnie nie strasz... zaglądałem na Sisi i jestem dość przerażony tym co tam
się dzieję, mi to nadal wygląda na solidnie niedorobioną sprawę (typowe to zresztą dla
CCP ostatnio) -_-''


Im dalej w las tym więcej misiowych kup ;)

Dnia 15.06.2011 o 21:35, Graffis napisał:


Widziałem maila od ciebie u maina, ale on ostatnio loguje się głównie na hawt-dropy,
dodam do listy znajomych tam soonish, najpierw alty pewnie ;)


Spoko, nie pali się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ lokalni newsmeni ignorują EVE jak tylko się da to skorzystam z tematu, żeby ogółowi community gram.pl przekazać bardzo ciekawy news. Dokładna niemal kopia tego co dobę temu posłałem do redakcji gram.pl:

Witam
Wczoraj jeden z 3rd party serwisów informacyjnych EVE opublikował przeciek z rozmowy wewnętrznej pracowników CCP dotyczący przyszłości mikrotransakcji w grach tej firmy. Wynika z niego, że CCP rozważa wprowadzenie do NEX (sklep wprowadzony w ostatnim dodatku do EVE) czegoś więcej niż tylko tzw. ''vanity items''. Oznaczałoby to, że na sprzedaż za RL kasę trafiłyby statki, sprzęt wykorzystywany w grze, a nawet towary takie jak relacje z frakcjami NPC lub niektóre właściwości mechaniki gry (np: ilość slotów do zapisu schematów wyposażenia statków). Takie plany są w zupełnej sprzeczności z tym co nie tak dawno zapowiadało samo CCP (kilkakrotnie na forach, na FanFestach etc.) i wywołało zrozumiałe poruszenie i wręcz furię graczy. Dziś w nocy pracownik CCP odniósł się do tej sprawy i potwierdził prawdziwość wycieku, poza tym jednak brak jakichkolwiek komentarzy odnośnie tego co dalej, a oficjalne forum gry wrze generując stronę krytyki po stronie. Oliwy do ognia dolewają moderatorzy forum EVE-O bannując konta niepokornie krytykujących CCP użytkowników oraz (co wywołało wielkie poruszenie) konta Helicity, użytkownika który ujawnił ów przeciek. Zdecydowanie po stronie graczy i w ich interesie wypowiadają sie natomiast członkowie Council of Stellar Management (CSM - wybrany spośród graczy komitet monitorujący działania CCP).

CCP w ostatnich dniach znalazło się w prawdziwym ogniu krytyki graczy - zaczynając od słabo ocenianego i pełnego niedoróbek dodatku Incarna, przez problemy z bezpieczeństwem i sugerowanie obciążenia 3rd party deweloperów narzędzi do EVE dodatkowymi opłatami, po dzisiejszą awanturę. Obecnie w głównym trade hubie EVE (system Jita) ma się organizować demonstracja pilotów przeciwnych polityce CCP (ale nie wiadomo jeszcze jak wielkie pospolite ruszenie na taki apel odpowie...).

W tym samym wycieku zawarto też informacje dotyczące innych projektów CCP Dust 514 i MMO na licencji World of Darkness. Ten pierwszy będzie wymagał jednorazowej opłaty, po której za niektóre rzeczy/funkcje gry gracze będą musieli albo zapłacić RL kasą, albo kupić je na rynku wtórnym od innych graczy za ISK (najpierw ktoś wyda na nie RL pieniądze i potem sprzeda pozostałym graczom za ISK). Produkty te mają podlegać zużyciu - albo przez mechanikę gry, albo przez kreowanie trendów popularności. WoD-MMO będzie się ''chyba'' opierać na podobnej zasadzie - i chyba jest tu najwłaściwszym określeniem, gdyż na razie nie ma żadnych ostatecznych decyzji, poza tymi, że mikrotransakcje będą dostępne i będą dotyczyć szeregu zarówno ''vanity items'' jaki i konkretnych bonusów w grze. Podobnie jak w Dust, taki i w WoD-MMO towary te mają być dostępne na rynku wtórnym od innych graczy.

Linki:
http://www.evenews24.com/2011/06/22/greed-is-good-purportedly-leaked-internal-bulletin-shows-ccps-refreshing-new-direction/ - informacja na EVENews24, która rozpętała burzę
http://www.eveonline.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=1536065&page=1 - nocny komunikat CCP i cały topic pełen złych graczy
http://www.eveonline.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=1536065&page=5#126 - potwierdzenie prawdziwości ujawnionego newsletter''a
http://massively.joystiq.com/2011/06/22/rumour-leaked-document-shows-ccps-microtransaction-plans/ - informacja na Massively.com


Od tamtego czasu następujące zmiany:
- bulwersujący i dość bezczelny blog ''wyjaśniający'' sprawę autorstwa CCP Zulu, gdzie porównuje on kupowanie monokli za $70 do kupowania spodni za $1000 w RL...: http://www.eveonline.com/devblog.asp?a=blog&bid=932
- wyciek listu CEO CCP pana Hilmara, w którym jasno daje do zrozumienia jak liczą się gracze: http://www.evenews24.com/2011/06/25/ccp-hilmar-global-email-shows-the-reasoning-behind-ccp-zulu-devblog/
- temat na forum EVE-O dotyczący tego jak międzynarodowe serwisy relacjonują całą sytuację: http://www.eveonline.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=1534723
- skok zalogowanych użytkowników Perpetuum Online: http://content.perpetuum-online.com/feeds/user_peak_graph_1200.png

No i do tego trwające od wczoraj ''protesty'' w samej grze w postaci graczy oblegających całymi setkami i tysiącami największe huby handlowe w grze (Jita, Amarr, Rens).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wierzę w przecieki itp. to już Ci mówiłam. A już zwłaszcza w "przypadkowe" przecieki jeśli chodzi o MMO to wierzę, że aż mi para z uszu z tej wiary idzie.

Do tego - akcja z tego typu premium przejdzie tylko w wypadku przemodelowania EVE na tryb free-to-play (patrz LOTRO) a CCP utrzymuje się na rynku zdecydowanie za długo, żeby pójść na podobny idiotyzm.

Także - cool it and wait how the things go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 01:50, Fumiko napisał:

Także - cool it and wait how the things go.

Problem w tym, że to po prostu kolejny etap tej sprawy ciągnącej się już z dobre 18-20 miesięcy. Do tej pory słyszeliśmy tylko totalne negowanie jakichkolwiek mikrotransakcji w EVE. Potem zaczęli przebąkiwać coś obecnie wprowadzonych w Incarnie możliwościach - nikt nie ma nic przeciw tzw. ''vanity items'', chociaż może to spowodować pewne problemy w ekonomii, ale niezbyt dramatyczne. Jest to zupełnie nowa kategoria towarów, do tego nie mająca wpływu na cokolwiek poza wyglądem. Do tego trzeba być zupełnym jełopem, by wydać $80 lub równowartość dreadnaught''a za monokl z pikseli!

Problemem w tej sytuacji jest to, że plotki o planach dotyczących P2W docierały do community już dawno, a sam newsletter o którym tak głośno do niektórych graczy dotarł o wiele wcześniej z innego niż EVENews24 źródła. O problemach wśród pracowników CCP też mówi się od dawna - ci którzy zrekrutowali się ze społeczności graczy sami nie są zachwyceni jak firma traktuje grę, która ją wyniosła niemal na szczyt. Dotychczasowe reakcje CCP, w połączeniu z tym jak zwykle przebiegało wdrażanie takich nowości każą jednak sądzić, że prace nad tym projektem już trwają. Jeśli kiedyś jako gracze mamy szansę zrobić dramę i okazać jednoznaczny sprzeciw to właśnie i tylko teraz. Gdy pojawią się patch notes na ten temat będzie już o wiele za późno (a co ciekawe na SiSi towary w NEX Shopie nie miały cen - dodano je dopiero na TQ).

Nie ogłaszam poza tym końca EVE - ale kierunek obrany przez projektantów, do tego kierunek utrzymywany od kilku długich miesięcy oraz sposób traktowania społeczności EVE wskazują na bardzo niepokojący kierunek. Podobne szaleństwa mające na celu maksymalizację zysków pogrążyły SW:G, które właśnie umiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej sprawy mam taki sam stosunek jak Fumi ale fakt, ten wpis na blogu to lekkie przegięcie. EvE ma jeden z najdroższych abonamentów (nie mówię tu o płaceniu plexem który nie jest znowu aż tak trudny do zdobycia), ceny w "sklepie" są z pewnej części ciała wzięte. Sam fakt że "I can tell you that this is one of the moments where we look at what our players do and less of what they say" coś takiego się pojawiło ze strony firmy która słuchała się swojego fanbase jest smutny, i tbh wprowadzenie sprzętu za kasę będzie bardzo negatywną rzeczą jeśli nie zniosą abo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrafiłbyś oszacować, ilu graczy bierze udział w tych protestach ingame?

Dnia 26.06.2011 o 09:18, Graffis napisał:

Nie ogłaszam poza tym końca EVE - ale kierunek obrany przez projektantów, do tego kierunek
utrzymywany od kilku długich miesięcy oraz sposób traktowania społeczności EVE wskazują
na bardzo niepokojący kierunek. Podobne szaleństwa mające na celu maksymalizację zysków
pogrążyły SW:G, które właśnie umiera.


Smutna prawda: prędzej czy później czeka to KAŻDĄ firmę, niezależnie od tego, jak duży udział mieli fani w jej rozwoju. Myśleliście, że łączy was z CCP więcej niż prosta relacja klient - sprzedawca? No to jesteście, wybacz, naiwnymi głupcami. W biznesie nie istnieje etyka, wyłącznie kalkulacja zysków i kosztów. Zresztą jako gracz EVE gdzie korporacjonizm jest ustrojem panującym powinieneś o tym wiedzieć :P

Tym, którym to się nie podoba (mi również) zostaje tylko mieć nadzieję, że w danym momencie firma przeszacowała i widowiskowo strzeli sobie w stopę*. Ale nie miej złudzeń: jeśli nawet powiedzą "myliliśmy się, przepraszamy", to dalej będą myśleć nad tym, jak wyciągnąć z was więcej kasy, bo na tym polega ich działalność.

* - rany, jak ja liczę na to że TOR po paru miesiącach umierania pogrąży BioWare... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 10:16, L33T napisał:

Ja do tej sprawy mam taki sam stosunek jak Fumi ale fakt, ten wpis na blogu to lekkie
przegięcie.

CCP od dawna olewa i community i CSM. Najlepszy przykład to właśnie ten devblog, który na prośbę CSM został do nich przesłany przed publikacją - odesłali go z poprawkami między innymi usuwając fragment o jeansach, ale CCP i tak opublikowało swoją wersję. Kilka miesięcy temu w czasie spotkania na Islandii zapewnili CSM, że żadne P2W nie będzie nawet rozważane i nigdy nie zostanie wprowadzone.
Oczywiście oficjalnego i ostatecznego stanowiska CCP w formie odpowiedzi na ''The Big Yellow Question'' wciąż nie ma, ale dali już wyraźnie do zrozumienia jaki jest plan. Teraz, gdy nieco za wcześnie wyszło to na jaw i reakcja jest zdecydowanie zbyt gwałtowna próbują zadowolić wszystkie grupy - nie zanegować P2W (bo zamierzają to wprowadzić), a jednocześnie odpowiedzieć tak, by utrzymać co się dana z obecnego player base.
Można się zatem obecnie spodziewać kolejnych bezużytecznych dodatków jak Incarna (która nie wprowadza nic pozytywnego - obciąża sprzęt, usunęła kilka funkcji hangaru, a do tego jest niedorobiona) i w najbliższym czasie dodania statków, modułów i kto wie może skill-pointów do NEX''a. Gracze domagają się kategorycznego, zdecydowanego i ostatecznego ''NIE'' dla czegokolwiek poza vanity items w tym nowym sklepiku - a tego CCP dać nie chce (gdyby chciało już dawno by to zrobiono).
Czeka nas zatem PvP z naciskiem położonym tylko na to kto ma ile RL kasy, bo przez NEX shop nie trzeba będzie nawet produkować statków. Obecnie można tak naprawdę kupić ISK za PLEX, ale potem trzeba ten ISK wydać na to co wyprodukowali gracze. Teraz może wystarczyć kupno PLEXa, wymiana na AUR i kupno w NEX shipie ubar-statku. Fail CCP... fail.
A polityka informacyjna CCP w sprawie MT i P2W do tej pory była taka, że po prostu coś wprowadzali i nikogo w tej sprawie o cokolwiek nie pytali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 11:30, Reddi napisał:

Ale nie miej złudzeń: jeśli nawet powiedzą "myliliśmy się, przepraszamy", to dalej będą myśleć nad tym, jak
wyciągnąć z was więcej kasy, bo na tym polega ich działalność.

Co do tego nikt nie ma wątpliwości - nie chodzi o to, by na grze nie zarabiali, bo każdy normalny zdaje sobie sprawę, że to nie działalność charytatywna. Z drugiej strony do tej pory sprzedali monokli za jakieś $3000, a jednocześnie stracili 3000 kont. Niby niewiele, ale to jest około $500k w ciągu roku. Jeśli uda im się tymi nowymi pomysłami ściągnąć więcej graczy do gry to rzeczywiście wygrają na tym. Jak do tej pory takie strategie zawodziły, czego przykładem jest właśnie SW:G. No i oczywiście dla mnie ''problem'' jest taki, że nie będzie to już EVE w które chciałbym grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 11:40, Graffis napisał:

Co do tego nikt nie ma wątpliwości - nie chodzi o to, by na grze nie zarabiali, bo każdy
normalny zdaje sobie sprawę, że to nie działalność charytatywna. Z drugiej strony do
tej pory sprzedali monokli za jakieś $3000, a jednocześnie stracili 3000 kont. Niby niewiele,
ale to jest około $500k w ciągu roku. Jeśli uda im się tymi nowymi pomysłami ściągnąć
więcej graczy do gry to rzeczywiście wygrają na tym.


Nikogo nie ściągną i raczej doskonale sobie zdają z tego sprawę. Eve jest trudne na początku, a przez swoją mechanikę zdecydowanie inne niż pozostałe MMO. Żeby zaczął się masowy napływ casuali, musieliby całkowicie przeprojektować tę grę, tak żeby skilli uczyło się u NPCów zaraz po wbiciu poziomu, a nie nabijały się całymi dniami. W walce zaś trzebaby naciskać odpowiednie rzeczy gdy tylko zejdzie cooldown. Po czymś takim, owszem, ludzie by może do Eve zaczęli przechodzić, bo byłby to klon WoW w kosmosie. Ale nie stanie się tak po dodaniu sprzętu za prawdziwe pieniądze, bo nadal ludzi będzie odstraszać learning curve i specyfika tej gry. Za to liczba osób które zrezygnują z grania jest spora. Oczywiście CCP to korporacja, a w takich firmach decyzje czasami podejmują ludzie oderwani od rzeczywistości, ale liczę jednak na zdrowy rozsądek. Jak by nie patrzeć, póki co CCP ma tylko Eve, nic innego ich nie utrzymuje. Dust i WoD muszą dobiero udowodnić że są dobre, sprzedać się i zdobyć fanów, żeby zaczęły przynosić im dochody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować