Zaloguj się, aby obserwować  
SHADOW-XIII

EVE Online

930 postów w tym temacie

http://throughnewbeyes.wordpress.com/2011/11/09/winter-expansion-crucible-feature-list/

Podsumowanie, albo jego próba (nie wiem bowiem, czy to oficjalny blog) tego, co ma się znaleźć w najnowszym, zimowym dodatku.
Troche pierdółek, trochę dla ucieszenia oka (chmurki nowe są cool, Amamake teraz samym wygladem będzie straszyć :D ), trochę zupełnych nowości (tier3 bcki), trochę drobnostek, które zdają sie uprzyjemnić latanie (button jump aktywny zawsze, nie tylko bedąc w zasięgu skoku, tak jak to teraz jest z "dock") lub mieszkanie (użytkowanie POSów nieco mniej upierdliwe), trochę czegoś, co nie wiadomo jeszcze, czy przyniesie zamierzony skutek (nerf supercapsli).
Generalnie chyba jednak bez porównania najciekawszy, albo raczej najciekawiej zapowiadający się dodatek co najmniej od czasów Dominion (albo nawet Apocryphi).
;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2011 o 12:03, Dux napisał:

Generalnie chyba jednak bez porównania najciekawszy, albo raczej najciekawiej zapowiadający
się dodatek co najmniej od czasów Dominion (albo nawet Apocryphi).
;)

Odejście od idiotycznych dodatków jakimi ostatnimi czasy raczyło nas CCP z pewnością wyjdzie na dobre. Pytanie czy dostatecznie zdecydowane są to zmiany i czy nie jest na nie trochę zbyt późno. Nadal mają tendencję do rozwiązywania problemów w dość szalony sposób (czego dowodem jest bardzo... słabo przemyślany nerf SC) - nie da się jednak ukryć, że jakimś cudem (podobno finansowych strat po Incarnie) głos community wreszcie przebił się przez szum ''awesome'' jaki wokół siebie roztaczali Hilmar & Co. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce mogę dać kod do 60 dniowego triala EVE ONLINE. Osoba zainteresowana niech napisze do mnie na adres mmielu84@gmail.com.
Zaproszenie daje możliwość gry przez 60 dni a zasilone dodatkowo plexem daje możliwość pełnej gry przez 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2011 o 05:23, Janek_Izdebski napisał:

Czy ktoś z forumowiczów byłby taki dobry i przesłał mi 60-ciodniowego triala? Jeśli tak,
to proszę go odesłać na adres: ijanek@gmail.com. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.


Wysłałem.
Mam nadzieję, że nic nie pokićkałem, bo nie bawiłem się jeszcze tymi kodami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 22:24, cftsq napisał:

Czy komuś został jeszcze taki 60-dniowy kodzik? Jeżeli tak to bardzo prosilbym o przesłanie
na adres krzysztof5902@gmail.com


Poszło.

Więcej nie mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 23:06, Gromka napisał:

Witam
Ma ktoś jeszcze 60-dniowy kod ? Prosiłbym na wysłanie na adres alt13vip@interia.pl
pozdrawiam


Ja niestety już nie mam. Może Graffis ma? Czy ktoś jeszcze z grających tu zagląda to nie wiem. Ewentualnie zapytaj tu: http://eve-centrala.com.pl/forum/index.php/topic,10143.msg171657/topicseen.html#new
Linkują też forum główne: https://forums.eveonline.com/default.aspx?g=posts&t=50816&find=unread
Może któryś z tych kodów jeszcze pozostał niewykorzystany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2011 o 09:09, Dux napisał:

Ja niestety już nie mam. Może Graffis ma? Czy ktoś jeszcze z grających tu zagląda to
nie wiem. Ewentualnie zapytaj tu: http://eve-centrala.com.pl/forum/index.php/topic,10143.msg171657/topicseen.html#new
Linkują też forum główne: https://forums.eveonline.com/default.aspx?g=posts&t=50816&find=unread
Może któryś z tych kodów jeszcze pozostał niewykorzystany.


Na tym niemieckim wszystkie wykorzystane spróbuje na tym 2 forum ale jakby ktoś miał to proszę na PW lub na email
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zupdejtowano, stworzono od nowa czy jak to tam nazwać główną stronkę EVE online:
http://www.eveonline.com/
Niektórzy piszą "nowy webside". Ja sie na tym nie znam, więc napisałem jak wyżej.
Reakcje jak zwykle mieszane, bo niektórym się nie podoba, gdyż wg nich nieprzejrzyście, za wolno etc. Nie mniej jednak taka strona chyba (co niektórzy zauważyli) słuzy przede wszystkim graczom nowy, czy nawet potencjalnym graczom, dopiero weryfikującym, czy proponowana "zabawka" jest akurat dla nich. Z tego punktu widzenia chyba sie CCP całkiem nieźle udało. Kupa wodotrysków, jak możliwość obejrzenia dostępnych w grze statków (ww tej chwili nie wszystkich) - a jak się ma przeglądarkę z obsługa HTML5 to obejrzenia ich w 3d, poobracania, przebliżania, oddalania itd. Fajna zabawka :D
No i nawet teścik dodali nakierunkowujący nowicjusza na profesje, której mógłby sie w grze podjąć, biorac pod uwagę swoje preferencje do gry. Inna sprawa, że niektóre z tych profesji nie wiadomo skąd sie wzięły, bo bounty hunter klasyczy nie ma szans wyżycia, a żyjący z okupów za statki, to raczej pirat (która przeciez profesja też jest wymieniona). A fredom fighter to też nie wiadomo co jest. Chyba że od uwalniania niewolników z puszek na misji :P Reszta jest OK.
No może jakby ta mape jeszcze rozbudowali, bo to co jest to takie sobie narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W grze Cie już jakiś czas nie widzę, a czy tu zaglądasz to nie wiem:P
Ale jeśli, to mała prośba o niewielki update FAQ, bo kilka rzeczy się zdezaktualizowało. Piszę tak, bo jestes tego FAQ autorem, więc chyba tylko Ty możesz prosić o jego aktualizację modów. A pisanie nowego mija się z celem, skoro przytłaczająca większość jest nada aktualna :)

I tak jako propozycja do poszczególnych punktów:

4. Czy to prawda, że mogę płacić za grę korzystając z pieniędzy zarobionych w grze?
Tak, jest to legalny i często wykorzystywany sposób opłacania kolejnych miesięcy gry. Istnieją na to nawet dwa sposoby. Pierwszy polega na zakupieniu kodu przez odpowiednią sekcję oficjalnego forum EVE. Na koncie danej postaci powinna znajdować się odpowiednia suma pieniędzy. Sama transakcja odbywa się przez panel kontroli postaci po zalogowaniu się na stronie oficjalnej EVE. W sposób ten można opłacić pierwszy miesiąc po trialu, wymaga to jednak pomocy kogoś kto już gra.
Drugi sposób polega na zakupieniu na Markecie w grze przedmiotu o nazwie PLEX – użyty w stacji dodaje 30 dni subskrypcji. Przedmiotu tego nie można też znaleźć w grze – jedynym sposobem jego stworzenia jest wykorzystanie kodu przedłużającego czas gry kupionego w normalnym (RL) sklepie. W takim wypadku w stacji w której znajduje się dana postać pojawi się PLEX.


Wywaliłem informację o tym, że nie można go zabrać ze stacji na pokład statku, bo już można. Inna sprawa, że to czysta głupota i proszenie sie o kłopoty. Ale jak ktos lubi... :P

5. Czy istnieje darmowy trial?
Tak, na stronie oficjalnej EVE można aktywować dwutygodniowy trial, wymaga to tylko adresu e-mail. Istnieje również możliwość skorzystania z przedłużonego 21-dniowego triala. Polega to na tym, że gracze posiadający wykupione konto w grze mają możliwość wysłania za pomocą specjalnego formularza ze strony EVE, "zaproszenia do gry" na adres e-mail zainteresowanego, potencjalnego gracza. Zaproszenie takie zawiera kod, który przy zakładaniu konta aktywuje przedłużony 21-dniowy trial. Uwaga, konto trialowe ma swoje ograniczenia odnośnie niektórych skilli i mechaniki gry. Dotyczą one przede wszystkim przelewania ISK. Link do strony z trialem: https://secure.eve-online.com/ft/?aid=103543&bid=1


Dodane info o 21-dniowym trialu.

9. Na czym polega system skilli?
Skille zostały podzielone w kilkanaście kategorii zależnie od tego za co odpowiadają. Każdy z nich ma przypisane dwa atrybuty, które są wykorzystywane przy obliczaniu czasu potrzebnego na jego naukę. Im są one wyższe tym większy przyrost skillpointów na godzinę. Oprócz tego każdy skill ma swój poziom, który określa ile skillpointów potrzeba do osiągnięcia kolejnego poziomu danego skilla. Skill poziomu pierwszego zajmuje mniej czasu, niż skill poziomu czwartego (czterokrotnie mniej).
Istnieje możliwość przyspieszenia nauki kolejnych skili przez zastosowanie odpowiednich implantów, które podnoszą wartość odpowiednich atrybutów.
Skillpoint/min = (atrybut podstawowy + atrybut drugorzędny/2) x (1+0.02 poziom skilla Learning)
Postać uczy się skilli przez cały czas (jeśli jakiś został włączony), również gdy jest się wylogowanym i nie jest to zależne od działań w grze (walka, sprzedaż, rozmowy itd.) – w grze nie ma punktór doświadczenia przyznawanych za działania w środowisku gry.
Jeśli w trakcie nauki skilla skończy się opłacony czas gry to nauka skilla zostanie przerwana.
Aby zmieniać skille nie trzeba być zalogowanym – w grze dodano możliwość ich kolejkowania. Dotyczą tego jednak pewne ograniczenia: kolejny skill można dodać dopiero gdy do ukończenia obecnego pozostały mniej niż 24 godziny (o ile tyle czasu w ogóle skill ten zajmował) oraz nie można dodać więcej niż 50 skilli. Nie ma górnego ograniczenia czasu jaki zajmuje kolejka (np: można dodać skill, którego wyszkolenie trwa 40 dni gdy tylko zwolni się czas w kolejce, czyli będzie ona zajmowała mniej niż 24h).
Skille są kupowane w stacjach o statusie akademii po cenach NPC lub od innych graczy (po dyktowanych przez nich cenach). Niektóre rzadkie skillbooki są możliwe do odnalezienia w czasie wykonywania zadać PvE.


Wywaliłem info o skilach z grupy learning, bo już nie istnieją.
Wywaliłem info o 100% booscie do skilowania na początku gry. Wywaliłem, bo o ile pamiątam, to też zostało usunięte. Jeśli jednak się mylę, to zostaw:)

Ad. 11. Chyba jeszcze trzeba dodać serwer Duality.

Nie wiem, czy do przydatnych linków nie warto by też dodać jakis stron polskojęzycznych. Co prawda takich to na palcach jednej ręki policzyć można. Do tego główna taka strona - Centrala, popadła ostatnio w skrajny bittervetyzm. Ale jest chociażby EVE Outpost 42 ( http://www.eve-outpost.pl/ ), który można uznać za całkiem ciekawy newsroom zarówno o grze jako takiej, jak i o polskiej społeczności w EVE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio grałem jescze chyba w Apocyphra ;) Pytanie etchniczne. Czy w aktualnej wersji osoba nie mająca czasu na setki godzin w korporacji i preferująca zadania etc ma co robić w EVE?

świat gry spoko ale wolałbym czasem iść na ''bossa" niz patrolować 24/7 teren korpa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2012 o 00:42, Lailonn napisał:

Witam. Ostatnio grałem jescze chyba w Apocyphra ;) Pytanie etchniczne. Czy w aktualnej
wersji osoba nie mająca czasu na setki godzin w korporacji i preferująca zadania etc
ma co robić w EVE?

świat gry spoko ale wolałbym czasem iść na ''bossa" niz patrolować 24/7 teren korpa ;)


Jeżeli masz na myśli klepanie misji to od Apocryphii niewiele sie tu zmieniło. Przynajmniej jeśli chodzi o te misje. Są takie same :P
No może gdzieś tam niektóre dodali:)
Zmienili sie za to nieco agenci. Teraz agent od misji bojowych bedzie dawał tylko i wyłącznie misje bojowe. Nie będziesz miał niespodzianki typu "a teraz dla odmiany zawieź ten szajs 10j dalej". No i wyleciało coś takiego jak Quality agenta. Nie masz więc już rozterek typu "i co z tego, że ten agent tez lev. 4, koro ma niskie quality i daje za mało bounty i LP-ków". Te teraz zależą już tylko od ss systemu, w którym jest agent.
Do tego doszły inkursje. Czyli PVE na poziomie trudności sleepersów, tyle że w K-space (wszędzie - HS, LS, null). Wymaga pracy zespołowej ale ponoć bardzo popłaca (sam nie moge powiedzieć, nie próbowałem).
Eksploracja wygląda tez podobnie, tyle że ponoć pododawali troche plexów. Być może więc (nie próbowałem) można na tym łatwiej i więcej zarobić niż wcześniej.
Kopanie dalej jest nudne i mało opłacalne. Choc to może się zmienić. Jesli wierzyć pogłoskom CCP planuje zamienić w dronkach alloye na bounty, jak u pozostałych rat, co zapewne spowoduje wzrost cen minerałów i poprawienie opłacalności tej profesji.
Mocno opłacalne ale coraz mniej są misje milicyjne (tu już sporo ograniczeń dla gracza w związku z perma wojną z wrogimi frakcjami). Ale da się grać ograniczając się do PVE i mówiąc brzydko - zlewając resztę swojej milicji i to co robią aktualnie. Ale w FW idą spore zmiany i przerzucenie głównych zysków milicji z PVE na PVP. Do tego coś w rodzaju sov warfare. Więc to co jest potrwa już stosunkowo niedługo.

Suicide gankerzy i ninja salvagerzy dalej są, więc dalej uważać trzeba :P

Korporacje są różne różniste. Nie wszystnie, a nawet większość nie pilnuje sova i nie wymaga patroli, czy czego tam (jak to wygląda? wytyczają trasę do przelotu czy jak?). Sporo jest nawet takich, gdzie każdy robi co mu się podoba, a korporacja służy do pogadania sobie na TSie :)

To czy warto, czy nie warto wracać do gry zależy juz od zainteresowanego. Trudno powiedzieć, czy jednego argument za powrotem innego również przekona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2012 o 21:35, HumanGhost napisał:

Aż się spytam z ciekawości: jak się ma system Jita dzisiaj? Coś się w ogóle dzieje?

Nie gram w tą grę, ale zapewne chodzi o to - http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,11634768,Zbanowany_gracz_powraca_do_swiata_gry_z_jedna_misja_.html - swoją drogą ciekawa sprawa, chciałbym to zobaczyć. Sama gra też mnie zainteresowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2012 o 21:35, HumanGhost napisał:

Aż się spytam z ciekawości: jak się ma system Jita dzisiaj? Coś się w ogóle dzieje?


Ponoć obniżyli jej profilaktycznie przepustowość do ok. 1800 pilotów. Sa wiec kolejki na bramach. Do tego co jakiś czas włącza się TD.
No i killi ma wiecej niz niejeden hub misyjny ubijanych npców xD
http://evemaps.dotlan.net/system/Jita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować