Zaloguj się, aby obserwować  
SHADOW-XIII

EVE Online

930 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2007 o 22:40, flymar napisał:

Ech, raz przeszedłem triala i podobało mi się. Niestety ze względu na pracę odpadają nocne
farmy.

Cóż ja tak gram, bo tak mi właśnie pasuje. Serwer działa 24/7 poza jedną godziną dziennie gdy trwa serwisowanie serwerów i wprowadzanie poprawek do samej gry. Teraz na przykład bawię się w szukanie ukrytych lokacji PvE ;]

Dnia 17.10.2007 o 22:40, flymar napisał:

To również odrzuca mnie od abonamentowych gier. Z przyczyn obiektywnych nie mogę grać
zbyt wiele, więc szkoda mi kasy do płacenia za czas, w którym nie jestem zalogowany:)

Teoretycznie masz rację - jednak w EVE skille naliczają się również gdy jesteś offline. Ja w ten sposób podnoszę wszystkie najbardziej czasochłonne umiejętności :D System działa naprawdę świetnie. Poza tym w EVE jest możliwe casual gaming - gdy zostaniesz producentem lub handlowcem to ISKi się niemal same nabijają, a ty grze poświęcasz jakieś 20-40 minut dziennie - sprawdziłem to osobiście w te wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 01:27, Graffis napisał:

Poza tym w EVE jest możliwe casual gaming - gdy zostaniesz producentem lub handlowcem
to ISKi się niemal same nabijają, a ty grze poświęcasz jakieś 20-40 minut dziennie - sprawdziłem
to osobiście w te wakacje.


No niby tak ale co to za gra, w ktora nie trzeba grac aby wygrac:)

Oczywiscie lubie EvE ale po pewnym czasie ten system stracil dla mnie za bardzo na znaczeniu. Skille przestaly byc juz czyms co bardzo chcialoby sie miec, i na ktore warto by zapracowac. Staly sie mniej lub bardziej odlegla przyszloscia. To poprostu stalo sie nudne.

Tym co naprawde warte jest uwagi to PvP oraz zwiazny z nim system spoleczny. Ale na to juz niestety 20-40 minut dziennie stanowczo nie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 02:10, Jester napisał:

No niby tak ale co to za gra, w ktora nie trzeba grac aby wygrac:)

To jest gra, w której ty sam określasz warunki zwycięstwa i to ty decydujesz co należy uznać za priorytety. Wolność z Morrowinda przy tym to sztampa i bolesna liniowość (nie żeby była to zaleta cRPG z Bethesdy :P).

Dnia 18.10.2007 o 02:10, Jester napisał:

To poprostu stalo sie nudne.

Też tak miałem i przestałem na jakiś czas grac. Ale w rzeczywistości nie ma drugiego MMO z taką ilością możliwości jeśli chodzi o skille - wystarczy miesiąc i z dowódcy floty robi sie z ciebie górnik, który po dwóch miesiącach potrafi prowadzić całą operację górniczą (kilkanaście osób) i sprzedawać urobek omijając podatki - wszystko dzięki skillom :] A jeśli uważasz, że nie znajdujesz już nic do czego warto skillować - zawsze pozostaje coś czego jeszcze nie próbowałeś. Już sama ilość klas statków pokazuje to wystarczająco dobrze.

Dnia 18.10.2007 o 02:10, Jester napisał:

Tym co naprawde warte jest uwagi to PvP oraz zwiazny z nim system spoleczny. Ale na to juz
niestety 20-40 minut dziennie stanowczo nie wystarczy.

Prawda, ale nie do końca. Można bawić sie w PvP bez tracenia na to każdej nocy lub połowy dnia. Masz wolne sobotnie popołudni - to lecisz. Potem możesz sie zalogować i dołączyć do jakiegoś gangu po tygodniu lub więcej. Jeśli masz sensowny corp, to ludzie rozumieją, że cię nie ma bo masz jeszcze normalne życie.
A jesli o system społeczny chodzi to wkrótce wreszcie rozpocznie sie wojna między imperiami, więc wszyscy poczują na sobie efekty pvp, a pve nabierze o wiele większego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram od kilku dni na trialu, gra bardzo mi sie podoba no i ma death penalty czego bardzo mi brakowalo na WoWie.
Poziom w jakim gracze wplywaja na swiat(gospodarka, sytuacja plityczna, etc) robi wrazenie :) Nie ma tu durnego konfliktu miedzy Horda i Ally na ktory nie mialem wplywu nawet po milionie wygranych battlegroundow, tutaj konflikty wywoluja i zakanczaja gracze. Nawet mala fregata mozna dolozyc swoja 3 grosze do sytuacji jaka panuje w swiecie EVE.

Trzymajcie sie piloci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 13:20, Keneth napisał:

Gram od kilku dni na trialu, gra bardzo mi sie podoba no i ma death penalty czego bardzo mi
brakowalo na WoWie.

System nagród za głowę graczy wciąż słabo działa - niektórzy czekają na dużą pule, po czym dają się zabić w nic nie wartym staktu i klonie kumplowi z corpa i dzielą się nagrodą. Wkrótce jednak ma się to zmienić, wraz ze zmianą systemu bounties.

Dnia 19.10.2007 o 13:20, Keneth napisał:

Nawet mala fregata mozna dolozyc swoja 3 grosze do sytuacji jaka panuje w swiecie EVE.

Fregatki to jedna z najzabawniejszych klas tak na prawdę. Z czasem przestaje się nimi latać na rzecz battleshipów i innych kolosów. Ale jak tylko pada informacja, że zakłada się ''small ship gang'' to nagle zewsząd pojawiają się opłytowane t1 frigi, covert-opsy, interceptory i assault shipy. Przerażające jaki dps potrafią mieć te maleństwa.

Dnia 19.10.2007 o 13:20, Keneth napisał:

Trzymajcie sie piloci!

Jeśli bedziesz potrzebował z czymkolwiek pomocy, kontakt do mnie w EVE jest w podpisie. Oczywiście po tym jak serwer znów ruszy po SQL crashu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co trzeba kupic, by zacząć grać w Eve-Online, jest konieczność kupowania podstawki gry za te XX dolarow jak kiedys?

Mozna przedłużyć czas aktywacji konta za pomocą ISK? Jak tak, to jak, czy jest to dozwolone i mniej wiecej ile to kosztuje i jest to suma do zarobienia przez przeciętną postac?

Generalnie gra mi się bardzo podoba, ale oplaty odstraszają, taką sume bym zdobył bez problemów, ale nie moge sobie pozwolic czasem na granie czy cos i niechcialbym miec potem przeswiadczenia, ze zmarnowalem forse, bo w ogole grać nie mogłem czy coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 17:31, Night Elf napisał:

Co trzeba kupic, by zacząć grać w Eve-Online, jest konieczność kupowania podstawki gry za te
XX dolarow jak kiedys?

Samej gry kupować nie musisz, bo klient ściąga się za darmo ze strony EVE. To za co płacisz to aktywacja konta, czyli teoretycznie $20 lub 20 euro. Za kolejne miesiące płaci się 15. W praktyce jednak można kupować prepaidy na różnych stronach podanych na oficjalnej - tam jest zdecydowanie taniej, bo masz za $10-12 kod który pozwala ci przedłużyć grę, nawet zaraz po trialu.

Dnia 10.11.2007 o 17:31, Night Elf napisał:

Mozna przedłużyć czas aktywacji konta za pomocą ISK? Jak tak, to jak, czy jest to dozwolone
i mniej wiecej ile to kosztuje i jest to suma do zarobienia przez przeciętną postac?

Około 200 milionów ISK w tej chwili. W praktyce po miesiącu, półtorej grania jesteś w stanie taką sumę skombinować i jeszcze coś odłożyć na rozwój. Poza tym jeśli się dobrze zakręcisz z corpem chętnym pomóc to mogą (ewentualnie nawet możemy :) ) ci to zadanie ułatwić ;]

Dnia 10.11.2007 o 17:31, Night Elf napisał:

Generalnie gra mi się bardzo podoba, ale oplaty odstraszają, taką sume bym zdobył bez problemów,
ale nie moge sobie pozwolic czasem na granie czy cos i niechcialbym miec potem przeswiadczenia,
ze zmarnowalem forse, bo w ogole grać nie mogłem czy coś...

Widzisz, to co można zrobić to ustawić długiego skilla na około 2-3 tygodnie i możesz mieć nieaktywne konto w tym czasie. Skill dalej się szkoli, a ty masz czas wolny od gry. Dopiero gdy się zbliży do końca opłacasz miesiąc i grasz dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 14:53, Von Bolt napisał:

Niestety ta gra mnie nie wciągnęła... a chciałem żeby to zrobiła... trochę nudne walki i to
co można robić...

Hmm... mógłbyś powiedzieć coś konkretniej? Bo to tak trochę ogólnikowo zabrzmiało i nie bardzo wiem co mogło ci się w w walce wydać nudne. No i jeszcze to, ''co można robić''... to już wybitnie mętne. Tak trochę więcej szczegółów, bo nawet nie wiem jak sie do tego ustosunkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 17:58, Graffis napisał:

> Niestety ta gra mnie nie wciągnęła... a chciałem żeby to zrobiła... trochę nudne walki
i to
> co można robić...
Hmm... mógłbyś powiedzieć coś konkretniej? Bo to tak trochę ogólnikowo zabrzmiało i nie bardzo
wiem co mogło ci się w w walce wydać nudne. No i jeszcze to, ''co można robić''... to już wybitnie
mętne. Tak trochę więcej szczegółów, bo nawet nie wiem jak sie do tego ustosunkować.


W sumie masz rację ;)

Moim zdaniem trochę nudne jest latanie w tę i wewte i zbieranie surowców, a walka ogranicza się do wybrania której broni używamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 18:03, Von Bolt napisał:

Moim zdaniem trochę nudne jest latanie w tę i wewte i zbieranie surowców, a walka ogranicza
się do wybrania której broni używamy

Hmm... dość ciekawa opinia i nie wiem na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski. Jaką rasą grałeś i czy raczej w PvE czy PvP? Jakimi statkami? Bo po dwóch latach grania w EVE wiele rzeczy mogę powiedzieć o mechanice walki, ale z pewnością nie to, ze opiera się na prostym schemacie ''nożyce-papier-kamień''. Każda rasa ma swój charakterystyczny zestaw uzbrojenia, ale poza Amarr mają absolutną niemal wolność w doborze zadawanych obrażeń, bronienia swoich rasowych typów sensorów etc. Jeśli chodzi o dobór skilli i sprzętu na statku masz swobodę wyboru - oczywiście pewne zestawienia opłacają sie bardziej od innych, ale to normalne dla wszystkich gier.
Jeśli chodzi o zbieranie surowców to jest to rzeczywiście nudne i nadaje się jako zajęcie dla maniaków lub altów imho ;) No ale to jest filar ekonomii - ja teraz pracuję w industrialnym corpie i zajmuję sie właśnie produkcją, a w wojnie ekonomicznej nie widzę czegoś ndnego, wręcz przeciwnie - dobrze prowadzona jest zaskakująco ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym skilem tak zrobilem, jak 1 raz grałem w triala xD 30d cos z lataniem...

Ostatnio sie zalogowałem i zobaczylem, ze tworzy sie inaczej postac, naczy jakies dodatkowe narody itp. itd. Lepiej miec nowa postac czy stara? W sensie wolalbym stare konto...


Gdzie najlepiej kupic pre-paidy? Mam jeszcze mozliwosc kupienia we francji, jakby bylo taniej... wiec gdzie jest najtaniej? Tak mysle, by na 90-100 dni kupic o ile bedzie taniej...


Sa jakies inne strony poza eve-centrala?

Teraz wlaczylem na nowo sobie triala i mam taki problem... zrobilem sobie amara i mam skile kupione by latac Tormentorem i tym drugim na Ex, ale jak kupilem te statki nie moglem zrobic Make Active, a w dodatku zdublowal mi sie standardowy statek ;d... o co moze chodzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 19:10, Night Elf napisał:

Ostatnio sie zalogowałem i zobaczylem, ze tworzy sie inaczej postac, naczy jakies dodatkowe
narody itp. itd. Lepiej miec nowa postac czy stara? W sensie wolalbym stare konto...

To zależy ile ma skill pointów na starym koncie. Teoretycznie jeżeli zaraz po trialu przestałeś grać to lepiej będzie zrobić któryś z nowych bloodlines.

Dnia 12.11.2007 o 19:10, Night Elf napisał:

Gdzie najlepiej kupic pre-paidy? Mam jeszcze mozliwosc kupienia we francji, jakby bylo taniej...
wiec gdzie jest najtaniej? Tak mysle, by na 90-100 dni kupic o ile bedzie taniej...

Tu jest lista sprzedawców oficjalnych: https://secure.eve-online.com/etc.aspx
Ja bym nie kupował na tak długi czas. Jedna 30, może 50, a potem juz zarazbianie w EVe i opłacenie za 400-430mil 90 dni grania ;)

Dnia 12.11.2007 o 19:10, Night Elf napisał:

Sa jakies inne strony poza eve-centrala?

Polskie? Są strony corpów. Niedługo jak mmoscribe.com ruszy to sam będę tam prowadził dział EVE. Wejdź na znajdujące się tam forum i zobaczysz zapowiedzi :)

Dnia 12.11.2007 o 19:10, Night Elf napisał:

Teraz wlaczylem na nowo sobie triala i mam taki problem... zrobilem sobie amara i mam skile
kupione by latac Tormentorem i tym drugim na Ex, ale jak kupilem te statki nie moglem zrobic
Make Active, a w dodatku zdublowal mi sie standardowy statek ;d... o co moze chodzic?

Nie wiem dlaczego nie możesz włączyć statku... może próbowałeś to zrobić za szybko po zadokowaniu? Jeśli pojawił ci sie kolejny Impairor (amarriański rookie-ship) to pewnie dlatego, ze wydokowałeś w podzie i zadokowałeś ponownie.
No a poza tym - Punisher >>> all t1 frigates :] Sam latam Amarr i nawet teraz, gdy już mogę się battleshipami rozbijać spokojnie wracam czasem do Punishera, bo to świetny statek. Executioner to raczej taki podstawowy tackler, jeśli ktoś jeszcze nie może Interceptorami latać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja Armarami zaczelem, bo mi sie statki ich podobaja ;d... pamientam, ze na starym koncie mialem punishera...

Dobra, gdzie moge kupic Time Card? W sensie gdzie najtaniej wychodzi... i na jaka strone najlepiej zajrzec gdy rozpoczyna sie rozgrywke? Gdzie wytlumacza mi jak debilowi co i jak?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 19:31, Night Elf napisał:

No ja Armarami zaczelem, bo mi sie statki ich podobaja ;d... pamientam, ze na starym koncie
mialem punishera...

No statki bedą jeszcze piękniejsze - na moim gs''ie dodałem zresztą trailer nowego enginu ;] Ale pamiętaj, ze Amarr gra się... specyficznie. Przyjdzie moment, że będziesz ten wybór przeklinał, ale beda i takie gdy nie będzie końca wdzięczności. Jest to rasa trudna - statki wahają sie od wspaniałych jak Absolution czy Zealot po zupełnie nieprzydatne jak Apocalypse, a do tego wymagają bardzo specyficzne zależności z implantami i skillami. No ale nie ma to jak nieustający barrage z dwóch Abaddonów (zdjęcie na dole).

Dnia 12.11.2007 o 19:31, Night Elf napisał:

Dobra, gdzie moge kupic Time Card? W sensie gdzie najtaniej wychodzi... i na jaka strone najlepiej
zajrzec gdy rozpoczyna sie rozgrywke? Gdzie wytlumacza mi jak debilowi co i jak?

ETC na jednej ze stron które ci podałem. A jeśli chodzi o pomoc w grze to skontaktuj się in game z: Emilly Marelor lub LillaRinn. Mój main (Kersh z podpisu) jest Amarr i lata tylko Amarr, ale jeszcze przez jakąś dobę będzie off-line :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 21:22, Night Elf napisał:

Btw. Kiedy wejdzie nowa grafika w EVE ?

Nadal nie wiadomo, bo jeszcze trwają testy. Code-freeze czyli zamknięcie prac już niedługo. Potem jeszcze z dwa tygodnie pewnie i już. Imho początek grudnia, może nawet koniec listopada. Generalnie z pewnością przed końcem roku. Jak pisałem na gs''ie - 500 nowych modeli statków(nie odnowionych - wszystkie statki są budowane od nowa) i 100 dla obiektów :D
Aktualnie plotka głosi: 27 listopada.

EDIT:
P.S.
Dzięki za link ;]

Obiecany wcześniej screen:

20071112221303

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie dostałem mailer z nowa grafiką... może zaczne grać od momentu wejscia nowych statków itp.

Btw. Na czym polegaja gildie w EVE w sensie pozniej mozecie miec cos na ksztalt wlasnych stacji czy cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 22:54, Night Elf napisał:

No własnie dostałem mailer z nowa grafiką... może zaczne grać od momentu wejscia nowych statków
itp.

Pytanie, czy komputer to uciągnie - wymagany Shader Model 3.0. Tu znaduje sie DevBlog opisujący sposób wydania patcha:
http://myeve.eve-online.com/devblog.asp?a=blog&bid=511
W przedostatnim akapicie jest link do programu sprawdzającego konfigurację kompa i oceniającego, czy podoła on wymogom Trinity II. Poza tym po patchu już fajnie jest móc latać jak największa ilością statków, by móc sobie je pooglądać - to wymaga skilli, a one czasu ;)

Dnia 12.11.2007 o 22:54, Night Elf napisał:

Btw. Na czym polegaja gildie w EVE w sensie pozniej mozecie miec cos na ksztalt wlasnych stacji czy cos?

Gildie nazywają się korporacjami. Dążą do różnych celów - są i takie które łącząc się w sojusze mają na celu zdominowanie jak największej części New Eden i toczą ze sobą o to wielkie wojny - obecnie od około roku trwa wojna między Band of Brothers i GoonSwarm o władzą nad ''południem'' (dół mapy galaktyki). Konflikt ten objął już jednak całe 0.0 (obszary które mogą kontrolować gracze) i teraz albo jesteś z ''the blues'' albo z ''the reds'' albo jesteś trup.
Wiele korporacji zajmuje sie produkcja i ekonomią napędzając maszynę wojenną w 0.0 i low-security space, wiele to po prostu grupy ludzi chcących grać w PvE lub PvP nie mieszając sie w wielkie konflikty. Jeśli się dobrze rozejrzeć to bardzo łatwo można znaleźć coś dla siebie.
Jeśli zaś chodzi o stacje należące do graczy - są takie które są zbudowane przez NPC corpy i mogą być podbite przez graczy, a są jeszcze takie przez samych graczy zbudowane (outposty). Jest to jednak proces wymagający zdobycia władzy nad określoną ilością systemów oraz mieć zasoby i wsparcie logistyczne niezbędne do przeprowadzenia takiego procesu. Poza tym trzeba móc to jeszcze utrzymać, gdyż okoliczni wrogowie nie będą sie raczej biernie przyglądać ;)
Poniżej link do strony o aktualnym stanie liczbowym stacji kontrolowanych przez graczy i ogólnie polityki EVE:
http://www.eve-maps.com/outpostalert/typetotals.asp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tymi statkami to fakt...

Mam GF 7800GT, P4 3,5 i 1gb ramu, moze jakas nowosc to nie jest, ale raczej komp mi uciagnie nowe statki :P


No coz zobaczymy, 38zł to duzo nie jest :P

Zobacze moze stworze zupelnie nowa postac, albo na starej pogram... ale jak juz nowa wybiore, to chcialbym wiedzieć co i jak... teraz zrobilem praktycznie czystego minera, ale widze, ze ze statkami u niego krucho, w sensie skili mu brakuje, juz musialem mu 2 dokupywac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować