Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft: Miną lata zanim zagramy na "Xboksie 720"

72 postów w tym temacie

Jasne. "Parę" należy tu rozumieć dosłownie - dwa lata.

Naprawdę, coraz weselszym festiwalem ściemy jest promocja Natalki. Nikt nie gra w FPS-y na PC (a oczywiście na Natalce będą grać wszyscy), następny Xbox za 10 lat (bo Natalka jest na tyle rewolucyjna, że wciągnie nosem obecną i nadchodzącą generację konsol konkurencji), może jeszcze okaże się za kilka dni, że nikt już nie trzyma w domu zwierząt, za to wszyscy targają tygryska za pomocą Natalki?

Pytam się: co jeszcze wymyślą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

imo ta generacja juz powinna dobiegac konca, bo obecne konsole blokuja rozwoj gier. smiesza mnie proby wydluzenia "zycia" ps3/x360 za pomoca nowych zabawek (natal i ps3move).
natal to zabaweczka do sterowania w menu, odbijania pileczek i glaskania e-psa. z ps3move wiazalem wieksze nadzieje, ale prezentacja z killzone 3 jakos mnie zniechecila do tego.

z punktu widzenia pctowca jest jeden plus: nie musze wymieniac kompa przez dluzszy czas, bo zdecydowania wiekszosc gier to porty z konsol, ktore maja bardzo ograniczone mozliwosci obliczeniowe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Osti

Chciałbym przypomnieć, że słowo "para" oznacza "dwa".
Więc jeśli chodzi Ci, że tych lat ma być dużo należałoby użyć słowa "kilka".
Nie martw się, to bardzo częsta pomyłka :)

A co do samego newsa... Jeśli MS nie zamierza wypuścić w przeciągu najbliższych 2-3 lat nowej konsoli to może mieć potem kłopoty z dogonieniem Sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz Xboxa360 powiedziałbym że kolejna konsola M$ jest bliższa niż się wydaje. 360 jest na rynku już 5 lat, to całkiem sporo. PS 1 utrzymało się 6 lat, potem przyszło PS2 i kolejne 6 lat zanim zastąpiło je PS3.
Oczywiście chciałbym żeby Xbox360 wytrwał i lat 10 ale patrząc na statystyczny żywot konsoli oraz biorąc pod uwagę jak bardzo w ciągu tych 5 lat rozwija się technologia nie byłbym już taki optymistyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecna generacja konsol- jak kazda poprzednia zreszta- nie blokuje rozwoju gier tylko go wspomaga. A to ze producenci kart graficznych co pol roku wciskaja wam nowa generacje swoich zabawek to juz wasz problem, nie nasz. Konsole kupuje sie glownie dla wygody uzytkowania oraz zroznicowanej biblioteki dostepnych tytulow, graficzni orgazmisci buszuja gdzie indziej. Jesli brakuje wam super-wypasionych technologicznie gier to miejcie pretensje do tych, ktorzy z jakiegos powodu wola robic gry technologicznie przecietne. Zaczynam juz rzygac tymi uogolnieniami, konsole to, konsole tamto i biedny pokrzywdzony pecetowiec-pro-gracz. Macie po 12 lat czy co?..;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 14:50, kodi24 napisał:

Obecna generacja konsol- jak kazda poprzednia zreszta- nie blokuje rozwoju gier tylko
go wspomaga.


Ta. Raczej trzymają gry w technologicznym zastoju.

Teoretycznie powinno być tak, że twórcy zamiast prześcigać się nowinkami graficznymi skupiają się na grywalności. Tylko, że nie zawsze tak jest.

Dnia 22.09.2010 o 14:50, kodi24 napisał:

A to ze producenci kart graficznych co pol roku wciskaja wam nowa generacje
swoich zabawek to juz wasz problem, nie nasz.


Ile to lat GeForce 8800 GTX był najlepszą kartą? Dwa i pół bodajże?

A GTX 280 był najlepszy z rok. I nadal jest na tyle wypasiony, że śmieje się z układów graficznych konsol wciągając wszystkie porty z konsol nosem. Inna sprawa, że często nieuczciwi dystrybutorzy często wciskają słabo zoptymalizowane gry. Mało kto takie coś kupuje i potem jest, że rynek gier PC umiera.

Dnia 22.09.2010 o 14:50, kodi24 napisał:

Konsole kupuje sie glownie dla wygody uzytkowania
oraz zroznicowanej biblioteki dostepnych tytulow, graficzni orgazmisci buszuja gdzie
indziej.


Gdzie? W Photoshopie?

Wygoda użytkowania to sprawa osobista - jeden lubi to, drugi co innego. Ale z tą zróżnicowaną biblioteką pojechałeś. Prawie wszystko warte uwagi, co jest na Xboxie/PS3 jest też na PC. Szkoda mi God of War, Uncharted, czy Alan Wake, ale jakoś przeboleję. Na PC mam za to StarCrafta 2, Civ5, Wiedźmina, różne badziewne MMO...

Dnia 22.09.2010 o 14:50, kodi24 napisał:

Jesli brakuje wam super-wypasionych technologicznie gier to miejcie pretensje
do tych, ktorzy z jakiegos powodu wola robic gry technologicznie przecietne.


Nie "z jakiegoś powodu", tylko z braku możliwości. Problem jest taki.

1. Miliony ludzi mają 360/PS3, sprzęt zacofany
2. Sporo ludzi posiada dobre PC przewyższające konsole gdzieś na oko ze 3 razy mocą obliczeniową - tylko jest ich za mało, by stanowili grupę docelową
3. Masy ludzi mają PC takie sobie, z wydajnością podobną do konsolowej

Robienie gry tylko na PC opłaca się, ale wtedy na grafice się nie można skupiać, bo nie wszyscy mają supersprzęt. Robienie gier na konsole tym bardziej się opłaca, ale wtedy zapomnijmy o fotorealizmie, obecna generacja konsol pod tym względem ssie.

Dnia 22.09.2010 o 14:50, kodi24 napisał:

Zaczynam
juz rzygac tymi uogolnieniami, konsole to, konsole tamto i biedny pokrzywdzony pecetowiec-pro-gracz.
Macie po 12 lat czy co?..;


Ja też. Konsole to konsole, PC to PC. Dosyć mam tej idiotycznej wojny, którą niektórzy PCtowcy prowadzą. Konsol za bardzo nie lubię, wolę wszechstronnego PC - ale nie uważam siebie za uberboga z tego powodu... o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 14:50, kodi24 napisał:

A to ze producenci kart graficznych co pol roku wciskaja wam nowa generacje
swoich zabawek to juz wasz problem, nie nasz.


Co 2 tygodnie, co się ograniczasz. Taka sama bzdura, ale lepiej wygląda.

Dnia 22.09.2010 o 14:50, kodi24 napisał:

Dosyć mam tej idiotycznej wojny, którą niektórzy
PCtowcy prowadzą.


Problem w tym, że dosyć często sama obrona PC jest automatycznie uważana za atak na konsole i się zaczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się tam nie spieszy na nowego xboxa, mam swoją arcadówke zrobioną na elitke i można śmigać za połowe ceny ;) Ktoś wczesniej napisał że ps2 jest na topie. Ponieważ o ile dobrze pamiętam konsole sony były pierwsze i przez swoje lata panowania ubiły nizłą popularnośc i fanów na cały świecie. Już nie jest na topie lecz dobrze się trzyma mimo wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 15:11, Bambusek napisał:

> A to ze producenci kart graficznych co pol roku wciskaja wam nowa generacje
> swoich zabawek to juz wasz problem, nie nasz.

Co 2 tygodnie, co się ograniczasz. Taka sama bzdura, ale lepiej wygląda.


Jeśli chodzi o fakty, to zgadzam się - co pół roku spokojnie wychodzi nowa linia kart, "nowych starszych" modeli. Linia tak poobcinana, przetaktowana i nazwana inaczej, że po prostu brak słów, żeby opisać, co dzieje się na rynku kart graficznych. Sformułowanie "celowa dezinformacja" jest jak najbardziej na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 14:31, crun napisał:

imo ta generacja juz powinna dobiegac konca, bo obecne konsole blokuja rozwoj gier.

Co rozumiesz przez rozwój?
Technologicznie owszem ale merytorycznie rozwój blokują klienci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam jakoś do nowej konsolki, specjalnie się nie spieszy, ciesze się z mojego starego poczciwego, X''a :) Za to ze tak dzielnie mi służy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby konsole zawsze mają "ukrytą" moc, która pokazuje swój prawdziwy pazur pod koniec swojej żywotności.
Ale iks-klocek i jeszcze pięć lat? Eee...no cóż...
===
@vegost

"Nie lekceważ potęgi Playstation".
Ja tylko przypominam hasło z jednej z kampanii reklamowych Sony. Nie chcę żadnej wojny wywoływać...;]

P.S.: Free Kevin! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 14:31, crun napisał:

imo ta generacja juz powinna dobiegac konca, bo obecne konsole blokuja rozwoj gier. smiesza
mnie proby wydluzenia "zycia" ps3/x360 za pomoca nowych zabawek (natal i ps3move).
natal to zabaweczka do sterowania w menu, odbijania pileczek i glaskania e-psa. z ps3move
wiazalem wieksze nadzieje, ale prezentacja z killzone 3 jakos mnie zniechecila do tego.

z punktu widzenia pctowca jest jeden plus: nie musze wymieniac kompa przez dluzszy czas,
bo zdecydowania wiekszosc gier to porty z konsol, ktore maja bardzo ograniczone mozliwosci
obliczeniowe. :)


No, na przykład takie syfy jak Uncharted 2, który został okrzyknięty najpiękniejszą grą generacji. Aż dziw bierze, że to nie ex piecowy, w końcu te maszynki to dopiero mają możliwości, nie ? ;). GT5 też wygląda niczego sobie, a jest z maszynki słabszej niż piec. O killzone 2 i 3 nie wspominam, bo nie ma na piecu równie dobrze wyglądającego FPSa. O God Of War 3 też nie wspomnę, bo i po co :P ? Wystarczy na raz.

Dlaczego tak dobrze wyglądających gier nie robią na PC ? Nie licząc jednego, biedniutkiego Kryzysa, znanego killera sprzętowego, nie ma na PC za wiele piękności :P.

Daj znać, jak już na coś wpadniesz. A w międzyczasie możesz sobie pograć w porty z cienkich maszynek na PC he he. Chociaż troszkę na prawdę fajnych gierek przegapiasz, bo na konsoli masz to samo, co na PC + exy. I nie troszczysz się o sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 14:50, kodi24 napisał:

Obecna generacja konsol- jak kazda poprzednia zreszta- nie blokuje rozwoju gier tylko
go wspomaga. A to ze producenci kart graficznych co pol roku wciskaja wam nowa generacje
swoich zabawek to juz wasz problem, nie nasz. Konsole kupuje sie glownie dla wygody uzytkowania
oraz zroznicowanej biblioteki dostepnych tytulow, graficzni orgazmisci buszuja gdzie
indziej. Jesli brakuje wam super-wypasionych technologicznie gier to miejcie pretensje
do tych, ktorzy z jakiegos powodu wola robic gry technologicznie przecietne. Zaczynam
juz rzygac tymi uogolnieniami, konsole to, konsole tamto i biedny pokrzywdzony pecetowiec-pro-gracz.
Macie po 12 lat czy co?..;


Zróżnicowana biblioteka tytułów ? Mam i konsole i PC ale jakoś nie widze tego wyboru strategi, RPG i symulacji na konsole. Konsole to głównie gry akcji, trzeba sobie to powiedzieć.

Nie chodzi o graficzne wodospady ale o to że coraz częściej widać że obecna generacja konsoli dociera do momentu w którym nie da się z niej więcej wycisnąć od strony technicznej.

Gameplay, pomysły i fabułą to co innego, to nie ma nic wspólnego z platformą. Chętnie bym zobaczył na konsolach więcej ambitnych tytułów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 15:35, palpatine napisał:

Daj znać, jak już na coś wpadniesz.


Metro 2033? Crysis Warhead (wspomniałeś tylko o pierwszym :)), Mafia 2 (która na PS3 to nieporozumienie)? Mam wymieniać dalej?

Dobra, koniec tej pieprzonej wojny - to już jest nudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować