Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft: Miną lata zanim zagramy na "Xboksie 720"

72 postów w tym temacie

Dnia 22.09.2010 o 15:46, Henrar napisał:

> Daj znać, jak już na coś wpadniesz.

Metro 2033? Crysis Warhead (wspomniałeś tylko o pierwszym :)), Mafia 2 (która na PS3
to nieporozumienie)? Mam wymieniać dalej?

Dobra, koniec tej pieprzonej wojny - to już jest nudne.


Kto tu mówi o wojnie ? Więcej izi. Jak ktoś pisze głupoty o wstrzymywaniu gier wideo przez konsole, to obrywa ;). Nie lepiej najpierw pomyśleć, zanim się napisze ? Jeszcze do tego weź pod uwagę, że największe innowacje w rozgrywce i większość najciekawszych, niszowych gier pochodzi właśnie z konsol.

Oskarżanie ich o wstrzymywanie rynku jest nie na miejscu i nie można przejść obok takiego tekstu obojętnie. Takie moje zdanie. I nie przeszedłem obojętnie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 15:57, palpatine napisał:

Oskarżanie ich o wstrzymywanie rynku jest nie na miejscu i nie można przejść obok takiego
tekstu obojętnie. Takie moje zdanie. I nie przeszedłem obojętnie ;).

Wiem, wiem :) Ale przyznasz, że takie tematy zawsze się kończą małym flejmem czy powiększaniem e-pena, bo komuś "nie podoba" się dana platfroma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się cieszył, gdyby Xbox 360 i PS3 długo nie miały następcy. Raz, że nie mam zamiaru wydawać znowu kasy, dwa - jestem GRACZEM, a nie grafikiem i nie kręci mnie to, że w jakiejś grze dodano jakiś mega-super efekt. Ja od gry wymagam grywalności. Wystarczy spojrzeć na Wii - grafika mocno średnia (eufemistycznie mówiąc), a ubaw po pachy (nie wspominając o tym, że to właśnie Wii wygrywa jak dotąd wojnę konsol). Więc jeśli nowa generacja=lepsza grafika i tylko tyle, to ja podziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tak twierdzą, konsole hamują rozwój grafiki, w końcu żadna nie wspiera DX11, no ale to nie ona głównie odpowiadają za rendering 3d :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Technologicznie to klockek jeszcze pociągnie max 2 lata, najbardziej moim zdaniem ogranicza go brak blu-raya.
Przekładanie 2 płyt co jakieś 20h grania jeszcze ujdzie( ME2) ale niedługo róznica pojemności napędu bedzie wielkim plusem dla ps3 i M$ cięzko będzie przekonać producentów gier do cięć materiałów by upchać zawartość gry na 2 płytkach max.

@cHICEK
Brak rpg-ów na konsole? Hmm.. Fable, Mass Effect, Final fantasy, demon soul, Dragon age, Fallout czyli praktycznie największe tytuły :p
Strategi owszem mało a jak już są to są do bani.

Odwrócę kota ogonem i poproszę o wymienienie ambitnych tytułów na PC

@Henrar
Metro 2033 także wyszło na x360

Wiem zajeżdzam fanboyem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz wszystkiego (poza handheldami) z obecnych generacji co sie do grania nadaje powiem tak:

Na PC gram jedynie w PCtowe exy
Na konsolach gram w reszte gier... lepszy feeling.

Jak jakas gra wyglada lepiej na PC to ja kupie na PC, jak jakas gra lepiej na X''a niz na PS3 to tez takowa kupie (i vice versa). Na Wii sa gry zabawki i o powaznym graniu tam nie ma mowy wiec nie licze tego w swojej mysli.

PCty maja znacznie wieksze mozliwosci niz konsole. Problemem jest optymalizacja gry pod PCty. Software >> hardware jezeli chodzi o wydajnosc. Tak wiec zamknieta architektura konsol pozwala na dopracowanie lepszych graficznie tytulow nic na PC. Z czego wynika to wlasnie z tego ze konsole sa juz tyle lat na rynku, programisci sie do nich przyzwyczaili i wiedza co zrobic i jak to zrobic. Na PC sprawa wyglada zupelnie inaczej bo ogrom pracy idzie w optymalizacje, aby tez srednie PC (czesto gorsze od konsol) pociagnely dana gre (bo im wiecej PC pociagnei gre tym wieksza grupa docelowa i tym wieksze mozliwe zyski) pociagnely dana produkcje.

Na PC mimo wszystko jednak istnieje mozliwosc stworzenia duzo lepiej wygladajacych gier. I to praktycznie takich, ktore wysmieja biednie wygladajace produkcje z PS3 czy X''a. Mozliwosc osiagniecia duzo wyzszych rozdzielczosci tekstur, duzo lepszych efektow graficznych itd. Nikt nie idzie jednak w tym kierunku bo target docelowy jest za maly (kto ma komputer high endowy za okolo 5 tys zl, ktory nie jest starszy niz 6 miechow?).

Stad dopiero przy nowej generacji konsol ruszy sie skok graficzny (bo sie target zwiekszy). Po czesci wiec konsole hamuja rozwoj graficzny produkcji. Jest to jak najbardziej prawdziwe stwierdzenie, ale nie wolno miec klapek na oczach i nie rozumiec dlaczego tak sie dzieje, i ze dziac sie inaczej nie moze (chyba ze nagle ludzie zaczna grac na high endowych PC en mass ktore sa drozsze od konsol tak z 3 krotnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 16:07, reoden napisał:

@cHICEK
Brak rpg-ów na konsole? Hmm.. Fable, Mass Effect, Final fantasy, demon soul, Dragon age,
Fallout czyli praktycznie największe tytuły :p


ME2 nie jest RPGiem, jedynka to tylko aRPG. To tak przy okazji.

Dnia 22.09.2010 o 16:07, reoden napisał:

Strategi owszem mało a jak już są to są do bani.

Aye, ale Halo Wars było całkiem, całkiem. R.U.S.E. też podobno dobre.

Dnia 22.09.2010 o 16:07, reoden napisał:

Odwrócę kota ogonem i poproszę o wymienienie ambitnych tytułów na PC

World of Goo, Civilization, ARMA?

Dnia 22.09.2010 o 16:07, reoden napisał:

@Henrar
Metro 2033 także wyszło na x360

Porównaj Metro2033 na X-a z wersją Pecetową ustawioną na max (fakt, edycja X360 wygląda dobrze, ale ma się nijak do pełnego DX11)

Dnia 22.09.2010 o 16:07, reoden napisał:

Wiem zajeżdzam fanboyem

Każdy ma w sobie coś z fanboja. Rzekłem.

@Ertai: obecnie taki GF9800 radzi sobie praktycznie ze wszystkim a do High-endu już od dawna nie należy. PCty nie są takie drogie - chyba że koniecznie chcemy mieć te FULLHD i DX11. To rozumiem, ale nawet wtedy tych 5k nie trzeba wydawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 15:10, Feallan napisał:

Ta. Raczej trzymają gry w technologicznym zastoju.


A co Cię te gry obchodzą? Konsolowe gry? Macie swoje. A jeśli nie macie to -jak powiedziałem- nie nasza wina i nie wina konsol tylko ludzi, którzy głusi są na wasze bezustanne jęki. Fakt, że kiedyś rozrywka pc rządziła się swoimi prawami a rozrywka konsolowa- swoimi. Teraz wszystko się wymieszało, zastanów się dlaczego i kto faktycznie stał się tego przyczyną.

Dnia 22.09.2010 o 15:10, Feallan napisał:

Teoretycznie powinno być tak, że twórcy zamiast prześcigać się nowinkami graficznymi
skupiają się na grywalności. Tylko, że nie zawsze tak jest.


Więc chyba "technologicznie" jest ok. skoro tak piszesz? czy może czegoś nie zrozumiałem?

Dnia 22.09.2010 o 15:10, Feallan napisał:

Ile to lat GeForce 8800 GTX był najlepszą kartą? Dwa i pół bodajże?
A GTX 280 był najlepszy z rok. I nadal jest na tyle wypasiony, że śmieje się z układów
graficznych konsol wciągając wszystkie porty z konsol nosem. Inna sprawa, że często nieuczciwi
dystrybutorzy często wciskają słabo zoptymalizowane gry. Mało kto takie coś kupuje i
potem jest, że rynek gier PC umiera.


Patrz punkt pierwszy. Nieuczciwość i ignorancja producentów gier. A co to ma wspólnego z konsolami? Że jak ktoś śmiał stworzyć coś na konsole a potem biednie przeportować to na pc to oczywiście wina leży po stronie konsol? Wiesz, że ani konsole, ani ich użytkownicy nie mają na to wpływu- jeśli developerowi z jakichś względów nie zależy na przyzwoitej wersji pc to choćby konsole miały po 10 chipów graficznych pod maską i tak port będzie ssał.

Dnia 22.09.2010 o 15:10, Feallan napisał:

Gdzie? W Photoshopie?


Może i w szopie.

Dnia 22.09.2010 o 15:10, Feallan napisał:

Wygoda użytkowania to sprawa osobista - jeden lubi to, drugi co innego. Ale z tą zróżnicowaną
biblioteką pojechałeś. Prawie wszystko warte uwagi, co jest na Xboxie/PS3 jest też na
PC. Szkoda mi God of War, Uncharted, czy Alan Wake, ale jakoś przeboleję. Na PC mam za
to StarCrafta 2, Civ5, Wiedźmina, różne badziewne MMO...


Nie mam ochoty wymieniać 20 czy 30 gier na konsole obecnej generacji, które ostatecznie nie zawitały na PC, a które zawitały u mnie na półce. To czego Tobie żal albo nie, to mnie osobiście nie dotyczy- ani tych, którzy myśla podobnie jak ja. A Wieśka to mi akurat na konsoli brakuje. Cóż- gram w niego na PC :)

A jeśli chodzi o wygodę, to miałem na myśli nie tyle kanapę, ale stopień skomplikowania niektórych czynności i czas potrzebny do ich wykonania.Detal.

Dnia 22.09.2010 o 15:10, Feallan napisał:

Nie "z jakiegoś powodu", tylko z braku możliwości. Problem jest taki.


Wiem jaki jest ten powód, tylko jest to rzecz tak oczywista,że nie czułem potrzeby rozwijania jej, dziękuję.

Dnia 22.09.2010 o 15:10, Feallan napisał:

Robienie gry tylko na PC opłaca się, ale wtedy na grafice się nie można skupiać, bo nie
wszyscy mają supersprzęt. Robienie gier na konsole tym bardziej się opłaca, ale wtedy
zapomnijmy o fotorealizmie, obecna generacja konsol pod tym względem ssie.


Strasznie długo to trwało, zanim ktoś na tym forum to zauważył. Drugie dno to koszty produkcji takich gier w odniesieniu do skali piractwa na pc. A konsole?- Dostają to, czego chcą ich właściciele i na ile sprzęt pozwala (a że sprzęt już niemłody to i dobrze poznany).

Dnia 22.09.2010 o 15:10, Feallan napisał:

Ja też. Konsole to konsole, PC to PC. Dosyć mam tej idiotycznej wojny, którą niektórzy
PCtowcy prowadzą. Konsol za bardzo nie lubię, wolę wszechstronnego PC - ale nie uważam
siebie za uberboga z tego powodu... o.O


Tak samo jak ja;


Bambusek - napisz coś mądrzejszego, może poczuję się oświecony. A co do Twojej "obrony pc" to chyba nie na tym samym forum siedzimy- wszystko jest zawsze z winy konsol, casuali i padów do gry, jakoś nie zauważyłem żeby którykolwiek z konsolowców (oprócz zdemenciałego crpgfana) krytykował blaszaka i jego wyznawców bez konkretnego powodu. Za to wszędzie słyszę wypociny "pro-graczy" o wyższościach myszek nad padami, że na konsolach siedzą sami lamerzy i dla tych lamerów robi się lamerskie gry albo przerabia ich elitarne pecetowe tytuły na casualową papkę, żeby ich casualowe lewe ręce mogły ogarnąć sterowanie. No i że biedne pc stoi w miejscu przez przestarzałe technologicznie konsole a potem dziwić się, że piractwo kwitnie. PC są w Polsce wciąż bardziej popularne niż konsole, więc powiedzmy że nie da się tego uniknąć, ale czy ja wchodzę do pokojów poświeconych PC żeby wylewać swoje żale albo obnosić się przymiotami mojej zabawki?..;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 15:28, Cygi napisał:

@vegost

"Nie lekceważ potęgi Playstation".
Ja tylko przypominam hasło z jednej z kampanii reklamowych Sony. Nie chcę żadnej wojny
wywoływać...;]

P.S.: Free Kevin! :D


Nie lekceważe bo wiem że ma dużo zwolenników jak i przeciwników. Sam w domu mam PS2 ,ale skończyła się era panowania tej konsoli. Kupiłem ją już dawno kiedy wyszedł xbox360 czy PS3. Nie stać mnie było na lepszą konsole więc kupiłem i tego szaraczka. Dał dużo radości. Nie sprzedam dziada ze względu sentymentalnych i z tego względu za dałem z nią kase :) Kiedyś przecież może się przydać jak nie całość to w kawałkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Och jak zwykle Pctowcy narzekają,ale nie zwraca się uwagi na takich.Konsole są stworzone do gier i dlatego właśnie na konsolach najprzyjemniej się w gry gra.I to właśnie dzięki konsolom powstały najwspanialsze gry w histrorii tej branży.To właśnie konsole miały największy wpływ na rozwój gier i nadal mają.Dlatego zgadzam się z Microsoftem ,obecna,siódma już generacja konsol to byc może najdłuższa generacja konsol w dziejach.i dlatego dla mnie plus że ja nie będe muisał wymieniac sprzętu jeszcze prezez kilka lat ,a w tym czasie Pctowcy będą musieli upredgowac swoje blachy po kilka razy że by im "GTA V " weszło.


A to że konsole blokują rozwój gier jest kolejna bzdurą nawet nie wartą skomentowania.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj tam, a ja wolę walnąć się na łożku i wietrzyć sobie orzeszki, psując wzrok gapiąc się w TV 40" i grając na Xbox360Slim (tak tak chwale sie hahaha) cały zestaw ok~3,5tys. I mam spokoj na jakiś czas. Nigdy nie przepadałem za konsolami, byłem graczem PC-towym, ale zmieniło się to po kupnie slima. Po prostu polubiłem tą wygodę grania :) A PC a raczej laptop służy mi do aplikacji, internetu itd i swietnie dla mnie się to sprawdza. Konsola do gier, laptop do pracy :) A różnice w grafice mnie nie obchodzą między konsolami a PC-tami. Gram dla przyjemności, wygody. Jedyna wada, to że gry są na konsole 2x droższe prawie no i jest mniej tytułów. Brak dobrych strategii, przygodówek. Nie jestem fanboyem Xbox-a czy PS3, ani fanboyem PC-tów, po prostu teraz poczułem większą frajdę i wygodę grając na konsoli niz na PC. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak k!@# zróżnicowana biblioteka tytułów- dobrze przeczytaliście. Owszem brakuje tam może RTS-ów,MMO i symulatorów, ale jest tam masa bardzo różnorodnych tematycznie gier- nie chodzi mi o konkretne gatunki, ale bardziej pojedyncze tytuły w danych gatunkach, w sensie od arcade''owych do dość poważnych. Nie chcę przez to powiedzieć, że gry pc robione są na jedno kopyto a gry konsolowe nie- po prostu jeśli masz kompa, a chcesz poszerzyć sobie horyzonty to kupujesz konsolę. Np. żeby połupać w bijatyki albo jakieś nietuzinkowe slashery lub platformówki itp. A jeśli nie masz pc a kochasz gry, to -niestety- większych tytułów, które w ostatnim czasie znalazły się na "wyłączność" więcej jest na konsolach, co można sobie podpiąć pod tą nieszczęsną "różnorodność", której się czepiliście ;) Ale decyzja pozostaje kwestią gustu, więc może nie będę tego wszystkiego dalej rozwijał i poprzestanę na ogólnikach,żeby kogoś nie urazić;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FANBOJE DO BOJU!

Anyways, nie obchodzi mnie ile ta generacja będzie trwać - ważne by powstawały świetne gry.

Spoiler

crpgfanie, zdradzisz nam w końcu swój wiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze. Graficznie jest przecież wystarczająco. A taki sprzętowy zastój (przynajmniej w teorii) powinien spowodować że gry będą lepszymi grami, a nie graficzną licytacją.
Choć niestety konsole, a właściwie konsolowcy i tak psują rynek swoim... hmm... brakiem wyrobienia. Przykład? Wtórne strzelanki. Na konsolach każda dobra gra tego typu jest absolutnym mega-hitem, bo to dla nich stosunkowo nowy gatunek. Jak Halo czy Gearsy. A na nas pecetowcach nie robią one większego wrażenia bo przez lata mieliśmy tony tego typu gier, tylko z gorszą grafiką. A później się spece dziwią że pecetowcy tego ''hitowego'' chłamu nie kupują. Nie kupują bo już lata temu im się to przejadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym zapytać cię o to samo ,ale nie spytam bo tak mi nie odpowiesz ,co chyba oczywiste?


Co do konsol.To oczywiste że konsole miały największy wpływ na branże gier i nadal mają.Bo to po prostu naturalna kolej rzeczy.


A jeszcze jedno ME 2 jest RPGiem,RPGiem nowej generacji.Co zawodowi znawcy tego gatunku potwierdzają dając wyskoie noty tej grze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Henrar ma rację. Idąc za tym co powiedział kończę dyskusje na te tematy- szkoda nerw. Zwłaszcza, że dla każdego z osobna liczy się tylko to, w co sam wierzy. Niech sobie każdy mówi co chce i wyznaje co chce,w d.. to mam;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 17:01, crpgfan napisał:

Mógłbym zapytać cię o to samo ,ale nie spytam bo tak mi nie odpowiesz ,co chyba oczywiste?


Na moim gramsajcie jest.

Spoiler

18

. Ja przynajmniej nie mam problemu, w przeciwieństwie do ciebie. Cygi już w kilku tematach się o to pytał i wciąż się wstydzisz podać swój wiek.

Dnia 22.09.2010 o 17:01, crpgfan napisał:

A jeszcze jedno ME 2 jest RPGiem,RPGiem nowej generacji.Co zawodowi znawcy tego gatunku
potwierdzają dając wyskoie noty tej grze


To dziękuję za takie RPG nowej generacji - praktycznie zerowa możliwość wyboru, brak interakcji ze światem (który dodatkowo jest bardzo ograniczony) i wieloma NPC-ami. No ale przecież ME jest filmowy. ME2 to hybryda shootera/RPG, ale za Chiny Ludowe do prawdziwych cRPGów się nie zalicza. "Zawodowi znawcy" mają skalę ocen 7/10 więc większość od razu dostaje 8-9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 16:45, Lucas162 napisał:

palpatine -> Wypad fanboju !


Twój post nie ma związku z komentowanym tekstem... Poza tym jest obraźliwy, ostrzeżenie już było tym razem jest degrad-1.


Do reszty: Proszę nie reagować na prowokacje, jeśli nie możecie się powstrzymać to wy będziecie stratni... Bo widzę co się zaczyna tutaj dziać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować