Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft: Miną lata zanim zagramy na "Xboksie 720"

72 postów w tym temacie

Dnia 22.09.2010 o 17:28, Isildur napisał:

Do reszty: Proszę nie reagować na prowokacje, jeśli nie możecie się powstrzymać to wy
będziecie stratni... Bo widzę co się zaczyna tutaj dziać...


My grzecznie odpowiadamy, chodzi o to że nie którzy na forum mówią o innych fanboye. Pytanie do tych użytkowników: Skąd wiecie że nim jest? Dlatego że lubi siedzieć na jednej z platform i na nich grać ? Opamiętajcie się, żyjemy w demokratycznym państwie i każdy ma prawo mieć swoje zdanie ,ale nie możecie obrażać lub nazywać innych ludzi inaczej niż są naprawdę. Lubie pc jak i xboxa i będe bronił te platformy kiedy zajdzie potrzeba to oznacza że jestem fanboyem ? Lol

Do tematu: Poczekamy jeszcze długo na nową ere konsol, może i nie tak długo przecież PSP2 w drodze :) Te bardziej mocarne klocki zapewne pojawią się za 4 - 5 lat to maks :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 17:40, vegost napisał:

My grzecznie odpowiadamy, chodzi o to że nie którzy na forum mówią o innych fanboye.
Pytanie do tych użytkowników: Skąd wiecie że nim jest? Dlatego że lubi siedzieć na jednej
z platform i na nich grać ? Opamiętajcie się, żyjemy w demokratycznym państwie i każdy
ma prawo mieć swoje zdanie ,ale nie możecie obrażać lub nazywać innych ludzi inaczej
niż są naprawdę. Lubie pc jak i xboxa i będe bronił te platformy kiedy zajdzie potrzeba
to oznacza że jestem fanboyem ? Lol


Jak piszesz to o crpgfanie to najpierw poczytaj inne jego posty (także te na jego starych profilach - pustelnik21 i znawca, lub na GOLU - jako RPGFan lub ZnawcaRPG). Wtedy zrozumiesz :)
Zarówno atakowanie, jak i bronienie platform to IMo dziecinada - gracie w gry czy w platformy? Bo jak czytam czasami komentarze to wydaje mi się, że jednak w to drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 17:46, Henrar napisał:

Jak piszesz to o crpgfanie to najpierw poczytaj inne jego posty (także te na jego starych
profilach - pustelnik21 i znawca, lub na GOLU - jako RPGFan lub ZnawcaRPG). Wtedy zrozumiesz
:)


Za dużo szukania i czytania bracie, zwłaszcze że jak mówisz nie jest wart czytania jego wypocin. Mówiłem o wszystkim tutaj a nie tylko o crpgfanie. Chodzi o to żeby każdy miał do siebie szacunek. Nie możemy się wyzywać na prawo i lewo jak to robił użytkownik o którym wspomniał Isildur. Spokojnie, najwyżej kogoś zdenerwuje ,ale jak będziemy pisac tak jak oni to daleko nie zajdziemy.

@Henrar lecz jak gramy w gry na xboxie to powiemy: "O kurcze jak fajnie się grało w nowego Tekkena 7 na xboxie, dużo lepiej niż na ps3" To jest fanboystwo ?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mogę prosić by wrócić do tematu wątku? Bo mi się zdaje, że nie dotyczy on komentowania innych użytkowników tego forum lub innych osób...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 16:22, kodi24 napisał:

A co Cię te gry obchodzą? Konsolowe gry? Macie swoje.


Które w bardzo dużej części są portami zacofanych technologicznie gier z konsol. :(

Dnia 22.09.2010 o 16:22, kodi24 napisał:

A jeśli nie macie to -jak powiedziałem-
nie nasza wina i nie wina konsol tylko ludzi, którzy głusi są na wasze bezustanne jęki.
Fakt, że kiedyś rozrywka pc rządziła się swoimi prawami a rozrywka konsolowa- swoimi.
Teraz wszystko się wymieszało, zastanów się dlaczego i kto faktycznie stał się tego przyczyną.


Święty Turecki.

Btw. Ogłoszono "śmierć PC jako platformy do gier" dlatego, że bardziej opłacalne jest dojenie konsolowców. Tzn najpierw wcisnąć im coś, co służy TYLKO do grania i do tego jest SŁABSZE od maszyny, która służy do wszystkiego. Gratuluję wyboru. :)

Dnia 22.09.2010 o 16:22, kodi24 napisał:

Więc chyba "technologicznie" jest ok. skoro tak piszesz? czy może czegoś nie zrozumiałem?


Raczej nie zrozumiałeś.

Dnia 22.09.2010 o 16:22, kodi24 napisał:

Patrz punkt pierwszy. Nieuczciwość i ignorancja producentów gier. A co to ma wspólnego
z konsolami? Że jak ktoś śmiał stworzyć coś na konsole a potem biednie przeportować to
na pc to oczywiście wina leży po stronie konsol?


Jaka ignorancja? Oni doskonale wiedzą co robią i dlaczego. Wina nie leży po stronie konsol, wina leży po stronie twórców gier na konsole i producentów konsol (takie GTA 4 to samo się beznadziejnie przeportowało, to oczywiście nie jest wina Rockstara i Microsoftu, który WCALE nie skorzystał na takim stanie rzeczy).

Dnia 22.09.2010 o 16:22, kodi24 napisał:

Wiesz, że ani konsole, ani ich użytkownicy
nie mają na to wpływu- jeśli developerowi z jakichś względów nie zależy na przyzwoitej
wersji pc to choćby konsole miały po 10 chipów graficznych pod maską i tak port będzie
ssał.


Nie jest tak, że producenci gier to jednolity beton. Można robić dobre porty gier z konsol - patrz Gears of War, Burnout: Paradise, Mass Effect, Assassin''s Creed.

Problem w tym, że producenci chcą jednocześnie zarabiać na konsolowcach i nabijać w butelkę PC-towców, zmuszając ich do zakupu nowego sprzętu, chociaż sprzęt sprzed 3 lat ma sporo większą moc obliczeniową od konsol.

Dnia 22.09.2010 o 16:22, kodi24 napisał:

Nie mam ochoty wymieniać 20 czy 30 gier na konsole obecnej generacji, które ostatecznie
nie zawitały na PC, a które zawitały u mnie na półce. To czego Tobie żal albo nie, to
mnie osobiście nie dotyczy- ani tych, którzy myśla podobnie jak ja. A Wieśka to mi akurat
na konsoli brakuje. Cóż- gram w niego na PC :)


Masz na półce 30 świetnych gier, których PC nie widział? To ile masz ogólnie świetnych gier? 200?

Szkoda, że nie masz ochoty, chętnie bym usłyszał tytuły. :)

Dnia 22.09.2010 o 16:22, kodi24 napisał:

A jeśli chodzi o wygodę, to miałem na myśli nie tyle kanapę, ale stopień skomplikowania
niektórych czynności i czas potrzebny do ich wykonania.Detal.


Bo zainstalowanie Windowsa było za trudne. :O

Dnia 22.09.2010 o 16:22, kodi24 napisał:

Strasznie długo to trwało, zanim ktoś na tym forum to zauważył. Drugie dno to koszty
produkcji takich gier w odniesieniu do skali piractwa na pc.


Znowu o tym piractwie. Xboxów jest na świecie koło 40 milionów.

Ile jest PC nadających się w miarę do grania? Niesamowita ilość. Niestety niepoliczalna, ale z pewnością jest ich dużo więcej niż Xboxów (nawet większość służbowych laptopów nadaje się do grania). Nawet zakładając, że, powiedzmy, 70% to piraci, nadal mogą być z tego niezłe pieniążki, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie to osobiście cieszy. Obecny poziom graficzny mnie satysfakcjonuje, nie jestem fanatykiem eye-candy, nie boli mnie, że obecne gry nie wychodzą poza poziom graficzny takiego Batmana AA czy Red Deada [tudzież God of Wara], liczy się jakosc produkcji, grwalnosc, mechanika, fabuła.
Osobiście gram w gry które uznam za dobre, nie liczy się dla mnie platforma, pośrednio mam dostęp i do PS3 i do X360, choć skłaniam się ku zakupieniu X''a dla siebie [głównie dla kilku jego exclusiveów i kilku innych hitów jak Red Dead w którego ciągle na piecu zagrać nie mogę =)] to i tak jeśli na PS3 pokaże się jakiś fajny tytuł nie nazwę go crapem tylko przez fakt, że nie jest na mojej domowej platformie ^^.


Jako PCtowca też mnie cieszy fakt że current geny jeszcze kilka lat pożyją, bo mój piec wszystkie porty [nie licząc crap-optimised =P] obsługuje na full =}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@reoden
Fable, ME, FF, Dragon Age, Fallout i DS. Z czego ME nie ma na ps3 a DS na x360. O DS za rok mało kto będzie pamiętał i to bardziej gra akcji. A w DA wycięty widok taktyczny z PC i pauza.
To raptem 5 rpgów z czego tylko 2 to exy na konsole. Na PC lista rpgów i mmorpgów sie za to ciągnie i ciągnie. Inna sprawa że "PC" jest starczy od takiego X360 czy PS3 ale na wcześniejszych konsolach też nie było inaczej.

Ambitne tytuły na pc ? np seria Total War, Cywilizacja, Stalker, Baldurs Gate 2 gdzie 20h gry nie było reklamowane jako plus bo posiadał KILKASET godzin gameplayu, Dawn of War, Starcraft, Company of Heroes, SimCity i wiele innych.

Chętnie bym zobaczył więcej gier na konsolach innych niż FPS/ Akcja/ Wyścigi/ Sport.


@kodi24

Nie no kolego, chyba nie wiesz o czym mówisz.
Po pierwsze zróżnicowana biblioteka nie znaczy że mamy 50 różnych FPSów.
Zróżnicowana biblioteka to taka która oferuje różne gatunki, FPS, RPG, RTS, Strategia, Symulator, Sim, Race, Sport, Action, Adventure, MMO...

A na konsolach zdecydowanie brakuje wszystkiego poza akcją, fps i sportem.

Więc jak mam poszerzać horyzont na konsoli jak mam w sumie 3 wiodące gatunki ?
PC oferuje nieporównywalnie większą bibliotekę tytułów niż jakakolwiek konsola. Jest dużo dobrych nowych gier oraz tony, dosłownie ocean starych tytułów. No chyba że ktoś ogranicza się do samych najnowszych produkcji.
W internecie za darmo i legalnie można znaleźć na blaszaka setki aracadowych tytułów. Wierzcie lub nie ale zanim powstał XboxLive i PSN to ludzie też grali w arcade.

Mam PC i konsole. Lubie pograć i na tym i na tym. Ale trzeba być obiektywnym i widzieć jak sprawa wygląda a nie dać uczuciu do swojej platformy zamącić w głowie.

A sprawa wygląda tak że i na PC i na konsoli gra sie bardzo fajnie. PC ma więcej strategi, rpgów i generalnie "poważnych" bardziej ambitnych gier. Konsola to domena akcji i dobrze. Fajnie się pyka w Halo czy mieli przeciwników w God of War. Fajniej by jeszcze było gdyby konsola oferowała więcej tytułów z PC a PC z konsoli.

A co do tematu artykułu to trzeba być ślepym żeby nie widzieć ze np w takim Reach tu i tam fps spada. Więc albo programiści muszą nauczyć się lepiej optymalizować gry i wtedy kolejne 5 lat świetności 360siątki. Albo 360siątka jednak zbliża się do statystycznego progu 6 lat i 720 będzie wcześniej niż nam się wydaje.

Jak dla mnie to nie trzeba wcale nowej generacji. Grafika już jest na takim poziomie że postęp mi nie jest potrzebny. Dawniej jak wychodziły nowe gry to czasem się otwierało paszcze z zadziwieniem. Dziś wszystkie produkcje z górnej pułki prezentują się podobnie.
Bardziej interesował by mnie postęp w pomysłach, fabule, gameplayu. Bo jakaś stagnacja straszna następuje ostatnio. Mnożą się kolejne części różnych gier ale coraz trudniej znaleźć nowe dobre ip które nie jest kopią innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytajac Twoje...teksty lepiej odpuszcze sobie dalsza polemike, zeby nie nazwac tego po imieniu i dostac bana ;] To zastanawiajace, ze niby rozumiesz temat a wciaz -chyba "druga strona"- przemawia przez Ciebie zapluty fanboj. Tak wiec na brak kultury odpowiem brakiem kultury- masz pecha :) Moderator poprosil o zmiane tematu wiec nie kontynuuje tej dyskusji- jak ogarniesz troche mysli to mozemy rozmawiac, ale nie tutaj;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, niech Ci bedzie- a teraz sie od!@#$ dobrze? Zadowolony? Mam z piecami do czynienia od 1991 bo wtedy rodzice kupili pierwszego, z konsolami raptem od czterech lat- nie mam powodu do "uczuc". Koncze dyskusje;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

palpatine

Dobra grafika równa się Dziesiątki milionów dolarów liczba osób sprzętem który coś takiego pociągnie to kilka setek.
Ta gra nie mogłaby z zwrócić kosztów swojej produkcji nie mówiąc o zysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 18:36, kodi24 napisał:

Czytajac Twoje...teksty lepiej odpuszcze sobie dalsza polemike, zeby nie nazwac tego
po imieniu i dostac bana ;]


Zawsze lepiej sobie odpuścić jak się nie umie wygrać dysputy. :)

Dnia 22.09.2010 o 18:36, kodi24 napisał:

zeby nie nazwac tego po imieniu i dostac bana ;]


Degrad Ci wystarczy? :)

Dnia 22.09.2010 o 18:36, kodi24 napisał:

To zastanawiajace, ze niby rozumiesz temat a wciaz -chyba
"druga strona"- przemawia przez Ciebie zapluty fanboj. Tak wiec na brak kultury odpowiem
brakiem kultury- masz pecha :) Moderator poprosil o zmiane tematu wiec nie kontynuuje
tej dyskusji- jak ogarniesz troche mysli to mozemy rozmawiac, ale nie tutaj;


Niby odpowiadasz na mój post, ale zapewne w ogóle go nie przeczytałeś... Tylko walnąć formułkę o tym, że się mylę i uciekać, bo śmiechem zabiją...

Faktycznie, temat mało odpowiedni. EOT. Nic mądrego i tak nie powiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

palpatine

Dobra grafika kosztuje producentów dziesiątki milionów dolarów liczba osób z sprzętem który to pociągnie to kilka setek. Ta gra nie zwróci swoich kosztów nie mówiąc o zysku. Dlatego niema gier które wykorzystują najnowsze karty graficzne w pełni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem Twojego posta- czesciowo sie zgodzilem, czesciowo nie. Tego tez przeczytalem- jesli przez chwile poczules mrowienie w kroku bedace przejawem satysfakcji z Twoich bzdetow i mojej reakcji na nie to jest mi bardzo milo z tego powodu Panie Madrze Piszacy. Zanim jednak popadniesz w zamozachwyt wiedz, ze w dalszym ciagu to Ty masz problem, nie ja, wiec smiej sie ze mnie ile wlezie- smiech to zdrowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 17:40, vegost napisał:

będe bronił te platformy kiedy zajdzie potrzeba
to oznacza że jestem fanboyem ? Lol

To zależy czy będziesz działał jak obrońcy krzyża czy może inaczej. Na już korzystam z tej strategii - postawiłem krzyż na koncie i teraz nikt nie może mi go usunąć... chyba, że po cichu, nad ranem.

Dnia 22.09.2010 o 17:40, vegost napisał:

Do tematu: Poczekamy jeszcze długo na nową ere konsol, może i nie tak długo przecież
PSP2 w drodze :) Te bardziej mocarne klocki zapewne pojawią się za 4 - 5 lat to maks

Naprawdę sądzisz, że aż tyle? Nie ma żadnych logicznych wskazań na coś takiego a marketing M$ nie może być zaliczany do argumentów, to chyba jasne.

A co jest za nową generacją? Przestarzałość technologiczna konsol. To raz. Tnie się rozdzielczości bo nowe gry, niestety, cały czas starają się być coraz ładniejsze - w końcu zaczyna pewnych rzeczy brakować w hardware.

Dwa - Nintendo straci impet, albo już straciło. Dominować nadal będzie w tej generacji ale Wii nie jest w stanie konkurować długofalowo z PS3, które w tej chwili dostarcza tego co było na Wii wyłącznością. Co zrobią by impet odzyskać? Wypuszczą nową konsolę - nie mają innego wyjścia - tracą developerów niezależnych bo właśnie PS3 stało się Wii HD. Oczywiście ciężko jest przewidzieć reakcję rynku i developerów, ale jeśli pozostaną z Wii to w końcu przestaną dobrze zarabiać, bo będą zmuszeni zejść z ceny gdy stanieją pozostałe konsole, szczególnie PS3.

Trzy - pojawiają się głosy ze studiów developerskich o produkcjach na nowe konsole i ostatnich grach w danej generacji. Tego chyba nie trzeba tłumaczyć. Przeciętnie grę tworzy się 2 lata.

Trzeba też mieć świadomość, że nikomu nie opłaca się mówić o nowej konsoli jeśli ich obecna przeżywa rozkwit - wszak to się dzieje na PS3, Xbox nadal trzyma się dobrze, Wii można powiedzieć też, choć brakuje świeżych gier od Nintendo a developerzy zaczynają się odwracać od tej konsoli bo w tej chwili można śmiało powiedzieć, że jest miejsce gdzie mogą zrobić to samo lepiej i z większą swobodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 17:01, crpgfan napisał:

Mógłbym zapytać cię o to samo ,ale nie spytam bo tak mi nie odpowiesz ,co chyba oczywiste?


Co do konsol.To oczywiste że konsole miały największy wpływ na branże gier i nadal mają.Bo
to po prostu naturalna kolej rzeczy.


A jeszcze jedno ME 2 jest RPGiem,RPGiem nowej generacji.Co zawodowi znawcy tego gatunku
potwierdzają dając wyskoie noty tej grze


Ja bym powiedział, że to raczej shooter. Nie wiem czemu ciągle przywołujesz tą grę, ja raz przeszedłem, nawet kupiłem drugi raz na X360 i po paru minutach wyłączyłem, nie chciało mi się jej przechodzić drugi raz. A Ty jarasz się ją jakby to był jakiś kamień milowy gamingu, a to zwykła, przeciętna gra.
Już wolę o wiele Alana niż ME2, czy pod względem singla God of War 3. Ale co tam tłumaczyć fanboyowi, który ma kisiel w gaciach jak słyszy słowo "Xbox"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kodi Bracie :)
Podpisuje się pod każdymTwoim postem, pod każdym Twoim słowem. I jednocześnie apeluje - nie wdawaj się w dyskusje z trollami, nie warto. To jak "rzucanie pereł przed wieprze". Taki jest u nas rynek - W Polsce rządzi blaszak. Nie pisze, że to źle, że jesteśmy z tego powodu zacofanym krajem - bo tak nie uważam.Ot, taki rynek. Ani mnie to ziębi, ani grzeje, ale jedną rzecz trzeba tu powiedzieć - ponieważ blaszakowców jest w Polsce więcej, stąd i idiotów po tej stronie barykady jest więcej. Też nieraz mnie krew zalewa, jak słyszę oskarżanie konsol (maszynek, ktore maja 40-letnią, chlubną historię w gamingu !) i konsolowców o całe zło tego świata łącznie z plamami na słońcu, ale... czasem lepiej nie reagować.

Niech se 12-letnie gimbusy sapią, co nas to obchodzi :) ? Co mnie ma obchodzić jakiś plujący jadem pececiarz, który jest takim idiotą, że nawet pretensji nie potrafi skierować pod właściwy adres. To nie moja wina, że deweloperzy/wydawcy nie chca robić exów pod znacznie potężniejsze dziś od konsol blaszaki. Ja wiem dlaczego tak jest, ale nie będe ciągnął "śliskiego" tematu bo całkiem ładnie wyjaśniłeś już to Ty i Ertai. Naprawdę szkoda nerwów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz racje stary- nie ma sensu, to nawet troche glupie z mojej strony. Gramowiczow Feallan i cHICEK przepraszam za niemile "traktowanie". Zdania wciaz nie zmieniam, ale przepychanek nam nie potrzeba. Zwracam honor. Dzieki Lordzie za wskazanie wlasciwej drogi, ponosi mnie czasami;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować