Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Arcania: Gothic 4 - demo na PC już dostępne

159 postów w tym temacie

Te wymagania sprzętowe to jedna wielka ściema. Demo pobrałem dziś o 13 zainstalował i mimo, iż tylko delikatnie przewyższam wymagania minimalne to grałem na FULL detalach przy rozdzielczości 1680X1050 a podczas gry miałem około 25-30 klatek na sekundę. Tak więc nie bać się tej gry, tylko strasznie wygląda XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skopiuje swój komentarz z konkurencji, bo nie chce mi się pisać jeszcze raz :)

Po zagraniu w demko stwierdzam, że grę kupuję! Na początku byłem sceptyczny, jak wszyscy zresztą. Ale po 30 minutach gry stwierdzam, że nie jest źle. Zacznę może od grafiki - nie dość, że jest świetna to w dodatku dobrze zoptymalizowana. Mój sprzęt:

Intel Core 2 Quad 2.40GHz
4GB RAM
GeForce 8800GT
SB Audygi

W 1600x900, wszystko na maksa jak dała fabryka, mam średnio 30 fps. Starczy do płynnej rozgrywki. Mało tego, nie spotkałem się z miejscami, gdzie nagle fps spadłby do nie wiadomo jakiej wartości. Pamiętacie ten filmik prezentujący polski dubbing na którym średnio wyglądało to na 10 fps? Jeżeli nie była to wina programu do nagrywania to obawiam się, że Polacy mogli coś zjeb.. podczas lokalizacji. Oby nie. Rozgrywka. Niby uproszczenia, niby podpowiedzi itp. itd., ale ja bawiłem się świetnie a uważam się za hardkorowego rpg''owca. I jeżeli mam być szczery to wszystkie te podpowiedzi podobają mi się. Oczywiście można to wyłączyć. Walka, fakt, jest prosta, ale czy to źlę? Wolę już taką walką niż tą z Gothic 3 (choć wolałbym tą z Risen''a). Moja ocena gry to 7/10. Dałbym 8/10, ale drażni mnie trochę (ale jednak), iż gdy wyciągniemy broń odsuwa się kamera i mamy taki bardziej izometryczny widok. I niestety obawiam się, że pomimo tego wszystkiego Arcania może zaszkodzić naszemu Two World II. Uważam, że przeniesienie premiery na październik jest dużym błędem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

komputer sprzed 2 lat za 2000zl i nie spelnia minimalnych, konsola sprzed 4 lat za 1300zl (tyle kosztowal wtedy xbox) i bedzie chodzic bez zacinki.
o co chodzi?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> o co chodzi?!

O optymalizację. Choć z tego co pisze Tobi z wersja pecetową nie jest tak źle jak podawali branżowcy podczas testów bety. A i wydawca prawdopodobnie mocno zawyżył wymagania minimalne.
A w takim układzie demo pecetowe też przy czasie sprawdzę, choć mialem je sobie odpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BCG-pl, takie życie, tyle, że ostatnimi czasy gry na PCty wyglądają ładniej niż na konsole. Z resztą, jak ludzie wyżej piszą, wymagania są trochę przesadzone. Może podasz, jaki masz konfig kompa? Tak z ciekawości tylko.

A co do dema - nie pobiorę, szkoda mi czasu na 1.7gb. Może zakupię jakieś czasopismo z tym demkiem, jak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 20:09, BCG-pl napisał:

komputer sprzed 2 lat za 2000zl i nie spelnia minimalnych, konsola sprzed 4 lat za 1300zl
(tyle kosztowal wtedy xbox) i bedzie chodzic bez zacinki.
o co chodzi?!


Większość gier na PC jest ładniejsza i daje więcej satysfakcji z rozgrywki niż na konsolach. Na przykład Mafia II. Widać różnicę w grafice na PC jak i na konsolach. Może i mało zauważalne podczas rozgrywki, ale jak ktoś jest wybredny jak ja to widzi zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BCG-pl mój komputer jest z przed 3 lat. Jaki to sprzęt podałem wyżej, nie mam nic do zarzucenia optymalizacji. Może piszcie jaki macie sprzęt. Zapomniałem dodać, że testowałem na Windows 7 Ultimate 64bit. Swoją drogą od czasu do czasu warto by zrobić porządek w systemie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 20:17, Auditore napisał:

Większość gier na PC jest ładniejsza i daje więcej satysfakcji z rozgrywki niż na konsolach.
Na przykład Mafia II. Widać różnicę w grafice na PC jak i na konsolach. Może i mało zauważalne
podczas rozgrywki, ale jak ktoś jest wybredny jak ja to widzi zmiany.


A są tacy jak ja, którzy wolą poświecić kilka pikseli dla wygodniejszej pozycji, gwarancji płynności działania (w 99% przypadków) i ogromnego ekranu :) Kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 20:37, Anvi napisał:

A są tacy jak ja, którzy wolą poświecić kilka pikseli dla wygodniejszej pozycji, gwarancji
płynności działania (w 99% przypadków) i ogromnego ekranu :) Kwestia gustu.

A ja na pc mam karę na podłączanie pada i tv ? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2010 o 20:17, Auditore napisał:

Większość gier na PC jest ładniejsza i daje więcej satysfakcji z rozgrywki niż na konsolach.

co do grafiki to sie zgodze, ale z ta satysfakcja to przesadziles... mam pc i xboxa i jakos nie czuje roznicy w satysfakcji z grania. wiem o tym ze na pc gry sa ladniejsze ale gothic 4 na konsoli za 700zl pojdzie na 100% a na kompie za powiedzmy 1300zl bedzie sie zacinac (oczywiscie jesli minimalne wymagania sa prawdziwe).
moj komputer to:
dual-core e5200 @ 2,5 ghz
2gb ddr2 800mhz
9800gt 512mb
windows 7 32 bit
do ceny doliczam orygianlnego windowsa bez ktorego nie da sie grac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrze na wymagania... Dam radę ;P ; Intel C2D E8500 3.16 GHz, 2 GB RAM, Zotac 250 GTS AMP! Edition 1024 MB.
Dobra, ściągam, ściąga, ściągnęło. Instaluje, wszytko ok, a tu gdy chce odpalić pisze, że aplikacja nie działa prawidłowo i zostanie ona zamknięta. -_-
Wpisałem w google problem i okazało się, że trzeba zaktualizować sterowniki do karty dźwiękowej i zadziałało :) A gra na full detalach(działa oprócz cieni na ultra). Zero spadków fps... Normalnie czułem się jakbym grał w zmodyfikowanego Risena albo Risena 2 :D Ta grafika, wygląd nowego bezio i ten fryz, walka w ogóle się nie zawiodłem na gothicu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować