Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Arcania: Gothic 4 - demo na PC już dostępne

159 postów w tym temacie

W demo zauważyłem pewien błąd a zarazem ogromny spojler...
[spojler]

Spoiler

gdy demo się kończy jesteśmy w sali tronowej rhobara III (zapewne sen) i gdy wejdziemy w zadania i w zakładkę completed quests jest tam zadanie "A gothic tale" i jest tam napisane coś w stylu : zabiłeś Xyshkę (mogę trochę przekręcić bo pisze z pamięci) i odzyskałeś Tarcze Bogów. Uratowałeś Rhobara III i cały świat!
[koniec spojlera]

- [M-I]
Czyżby Panowie ze Spellbound/JooWood''u nie zauważyli takiej gafy? Przecież mogli po prostu zostawić ten quest jako aktywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tego isildur nie zauwazylem. :p
Hmm czytajac komentarze spodziewalem sie jakiegos gniota bo wszyscy plakali ze to i tamto.
Zainstalowalem 3x full instalation i w koncu mialem glos (bez zadnych nowych sterów). Przeszedem demo no i musze przyznac ze gra jest spoko. Walka napewno fajniejsza niz w starych czesciach. Na easy banalnie prosta takze polecam zagrac od razu conajmniej na normal bo potem sie okaze ze za latwa. Przynajmniej w demku. Muzyka jest Okej, grafika rowniez nie wiem kto tu pieprzyl cos o optymalizacji mam 2GB Ram procka Intel E5200 i GF9800 chyba i gram na full 1400x900 zero zacinek gra wygladanie ladnie chodzi ladnie, bugow nie zauwazylem wiekszych i fabula rowniez moze byc ciekawa takze tylko zagrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, no, ktoś tu nieźle sobie zakłamałeś w tych obliczeniach. xD Zapomniałeś dodać do ceny kompa ten TV HD Ready albo odjąć ten TV HD Ready od konsoli... Skoro już masz w domu plazmę to po kiego Ci kolejny sprzęt. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest jurz ta sama gra milosnicy starego gothica się zawioda. jest mnustwo bagów.
Ta gra powinna sie nazwać Arcade: Gothic 4 bo tojurz nie RPG tylko zrecznościówka prosto przeniesiona z konsoli
ludzie którzy chcą poczuć klimat gothica niechsie przestawia na Risen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że gra warta polecenia fajnie sie gra, ale niestety zapaleńcy serii gothic trochę sie zawiodą bo to już nie to samo. Gothic miał niepowtarzalny klimat (jak dla mnie tylko 2 pierwsze odsłony razem z dodatkiem noc kruka), a to z pewnością nie może sie równać z tamtymi hiciorami przed którymi spędzałem i chyba nie tylko ja wiele godzin walcząc jako stary dobry bezio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż posiadam taki sprzęt :
Konfiguracja:
AMD Athlon 2 640 x4 3,00Gh
ASUS Radeon 4870 1gb
Ram Geil 2 gb 800mhz
Zasilacz Chiftec 450W
Płyta Gigabyte GA-MA69G-S3H
System WINDOWS XP professional

Dlaczego wam na 2 rdzeniach gra chodzi płynnie na full a mi na 4 na fullu 1440 na 900 w wiosce zmula ?
Jak zrobiłem podgląd pracy procesora Arcania obciąża tylko 2 czym to jest spowodowane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 09:19, Stepa86 napisał:

To nie jest jurz ta sama gra milosnicy starego gothica się zawioda. jest mnustwo bagów.

Ta gra powinna sie nazwać Arcade: Gothic 4 bo tojurz nie RPG tylko zrecznościówka prosto
przeniesiona z konsoli
ludzie którzy chcą poczuć klimat gothica niechsie przestawia na Risen.


Jasne że to nie jest już ta sama gra, ale tą samą grą nie był już Gothic 3 (mimo, że jak dla mnie całkiem dobry)
Świetnych sequeli doskonałych gier sprzed 5-8 lat już po prostu nie będzie, zmieniły się realia, potencjalni nabywcy takich tytułów. Sam jakiś czas temu zauważyłem że mniej chętnie sięgam po w opór wymagające gry, bo mnie męczą i zniechęcają, nie mam już ochoty ani też czasu zagłębiać się w tajniki takiego tytułu i mozolnie wyrabiać sobie skill (przykład - uwielbiałem Flashpointa i jeszcze parę lat temu całkiem dobrze mi szło, niedawno wyszła Arma II, moim zdaniem bardzo dobry następca, ale gra jest dla mnie za trudna, właściwie nie umiem w nią grać, zainstalowałem całkiem niedawno Operation''a i sytuacja wygląda podobnie - odumiałem się w to grać. Kiedyś jak naprawdę najdzie mnie ochota i weźmie sentyment to sobie do niego wrócę, ale to już zdecydowanie nie jest produkcja dla mnie).

Do tego twórcy mają przechlapane bo zrobią grę z nową, dobrą grafiką i innymi rozwiązaniami, do tego, co jest oczywiste - zupełnie nową fabułą to ludzie stwierdzą że nie ma klimatu, pozostawią większość rzeczy nie zmienionych, to z kolei inni powiedzą że to odgrzany kotlet i gniot technologiczny a serwisy i pisma o grach zjadą tytuł równo.

Nie chcę na siłę bronić Arcanii, zdaję sobie sprawę z jej słabych stron, ale też nastawiłem się na to że to po prostu "nie będzie żaden Gothic" i w demo grało mi się naprawdę ok, znacznie lepiej nastawia mnie na pełną wersję niż demo Risen''a (który jednak okazał się bardzo dobrą grą, ba dla mnie był świetną grą, ale tylko w dwóch pierwszych rozdziałach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

demko mi sie podobalo...jakby jescze kasa była to bym od razu gierke zamówil:/ a tak do dupa będzie trzeba poczekać...gierka jest fajna nie obciążała zbytnio mojego mózgu( za wyjątkiem tłumaczenia wszystkiego na polski) grafika ładna ale nie ma w sobie tego gothickowego klimatu...tej mroczności...kolory jak dla mnie są nieco zbyt radosne i żywe np kolor morza. Za to zakochałem się w zbrojach które można było zobaczyć w demku. One mi się podobaly bardzo.Średnio moim zdaniem wyszła walka z żukami w które trzeba walić z normalnej broni i paraliżować czarem na zmiane...u mnie wiązało się to z przeskakiwaniem między 1 a 5 pare razy na robala i wyszło to nieco schematycznie...walka jest dobrze zrealizowana ale daleko temu do wiedzmina gdzie walki były dynamiczniejsze(choćby przez szybki dostęp do magicznych znaków). Mimo to nie bedę owijał w bawełnę wiążę z pełną wersją nie małe nadzieje. Gdy przeszedlem demo aż chciałem grać dalej i na dzień dzisiejszy arcania to wedlug mnie dobra kontynuacja gothica technicznie a o fabule nie będę się wypowiadal przed przejściem pelnej wersji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WOOOOW fajne demko na full grafa i mniam tylko czulem sie jakos ograniczony do jeziorka wejsc nie moglem plywac w morzu tez nie skaly ani nic za bardzo procz tego gra super
gra smigala bez problemu na max all przy
i7 860 @3,25
4GB ram
geforce 8800ultra
windows 7 64 bit

napewno kupie full ale bardzo podobny jakos do risena ten gothic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dema. Grafika trochę wiedźminowska, styl walki i te punkty życia uchodzące do góry podczas walki, też z wiedźmina. Muzyka fajna. Tylko dlaczego, na full detalach przy mojej konfiguracji:

Wind. 7 x64
Intel i5 2,6 GHz
4 GB Ram
NVidia GTX 260

w budzie komputera podczas gry zrobiło się 51,0 st. C i włączyła się "karetka" ? Jak ta gra ma mi tak podnosić temperaturę, to nie jest warta zakupu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No troszke z tymi Wymaganiami przesadzili u mnie tez smiga na maxa :) i bardzo sie z tego ciesze bo juz myslalem ze nir brdzie tak super wszystko wygladalo a tu jednak. Jednak zastanawiam sie czy w pełnej wersji gry bedzie tak samo super wszystko na maxa choszilo jak i w demie mozliwe ze przez to ze to demo to tak chodzi, ale z drugiej strony to jest wersja do zachecenia graczy i ukazania gry taką jaka ona jest. Powinnismy sie cieszyc!!!!

A co do dema to powiem ze czekalem z niecierpliwoscia na premiere i gdy zagralem w demo to niecierpliwosc juz nie jest niecierpliwoscia !!!! Stalo sie to czymś wiecej !!! teraz to ..... chcem jzu w to zagrac ... !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demo zacheciło do zagrania. Gothic to gra dla graczy, którzy lubia wczuc się w wydarzenia z gry i w samą postać. Dlatego mnie intrygują komentarze odnośnie dema przez niektorych. Np "Po pierwszej walce z Diego wyłaczyłem demo bo okazał się on workiem do bicia..." Tutaj już mogę dodać, że sam Diego nam mówi ze daje nam fanfary. A po drugie w czasie gry w demo można ustawic HArd mode. A zaiwazyłem, że po zmianie z normala na hard zmiany są duże. Wielu pisze tylko, że npc mocniej bija, a sami zadajemy miej obrażeń. Ja zauważyłem, że wrogowie wykonuja także bloki, a przy okazji wykonuja bardzo szybkie kontry i nie dają na sobie wykonac całej salwy uderzeń. Wieć proszę pomyśleć co bedzie na poziomie trudności Gothic. Mi demo się podobało i przekonało, że Arcania to może byc interesująca fra jako kontynujacja GOTHICA. W końcu opowiadane są tam też losy naszego starego bezimiennego. Co wielu ludzi pomija mówiąc, że ta gra nie powinna nosić nazwy Gothic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 19:42, billy777 napisał:

Ten cały "harpen" to jakis idiota! nie pykal w gierke a juz narzeka i przysmrada , koles
popykaj i pozniej dawaj koment czy se kupisz czy nie!!


"Co jest zabronione

Obraźliwe, niekulturalne lub wulgarne zachowanie
Stosowanie w wypowiedziach słów uznawanych za niekulturalne a szczególnie kierowanie takich słów pod adresem innych osób
wyśmiewanie się i/lub szydzenie z użytkowników, Pracowników gram.pl lub innych osób
szeroko pojęte odbieranie innym przyjemności korzystania ze strony (a w szczególności grożenie innym wirtualnie jak i w rzeczywistości, pomawianie, obrażanie na tle przekonań, wyznania, rasowym, religijnym, płciowym, przynależności społeczno-kulturowej itp.)"

Ostrzeżenie za złamanie tego punktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I kto tu jest fanboy''em? Miałeś takie ciśnienie, żeby to napisać? Ceny. które podałeś to też są dobre. Pozdrawiam ludzi, którzy kupują gry na konsole za 250 zł(lol!) i PCtowców, a teraz idę grać w mojego Skate 3 na xklocku, a jutro może pobiorę demko przez xbl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować