Zaloguj się, aby obserwować  
mati285

The Walking Dead - zombie na ekranach TV

98 postów w tym temacie

Wbrew pozorom - kości gniją [tylko stosunkowo wolno, rozkład kości to proces bardzo czasochłonny]
A samą rozbiórkę mięsa można sobie obejrzeć w pierwszej z brzegu ubojni, sprawny masaż rozbierze półtuszę w parę minut, odpowiednio naostrzona maczeta może śmiało rąbać bambusa albo ciosać drewno, wbije się w czaszkę nawet zdrowego żywego człowieka bez większego trudu [zwłaszcza jak włoży się w to odpowiednio dużo siły].

Dekapitacja to już inna bajka, ale w serialu można dać poprawkę na to, ze szwendacze to chodzące zwłoki, przegniłe i nie tak wytrzymałe jak zdrowy, żywy człowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jedna rzecz. Dlaczego bohaterowie, którzy walą w zombie bronią białą, a krew na nich tryska, nie zarażają się? Ja bym zakrywał twarz, szczególnie usta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2014 o 18:28, Eff3ctiv3 napisał:

Mnie zastanawia jedna rzecz. Dlaczego bohaterowie, którzy walą w zombie bronią białą,
a krew na nich tryska, nie zarażają się? Ja bym zakrywał twarz, szczególnie usta.


W sumie IMO jest to trochę nie do końca przemyślane. Pod koniec 1 sezonu okazuje się, że wszyscy są już zarażeni, a w zombie zamienią się dopiero w przypadku śmierci, więc niczym się już nie mogą zarazić. Z tym nie do końca przemyślane mam na myśli "ugryzienie", które de facto nie powoduje zgonu, a mimo to ludzie zamieniają się przez to w zombiaków (vide Hershell i jego amputacja nogi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nich jest już nośnikiem wirusa, ale nie każdy ma go "aktywowanego" :D. Dopiero kontakt z krwią lub śliną osoby już przemienionej w zombie robi z nich szwędaczy. Mam nadzieję że niczego nie pochrzaniłem w tłumaczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy jest zarażony, a wirus aktywuje śmierć osobnika. Ugryzienie bądź zadrapanie wywołuje infekcję, a ta (jak to dogłębnie opisał Pietro) prowadzi do śmierci, chyba, że nastąpi natychmiastowa amputacja ugryzionej kończyny. Kontakt z krwią czy śliną nie ma znaczenia (przynajmniej w serialu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2014 o 18:28, Eff3ctiv3 napisał:

Mnie zastanawia jedna rzecz. Dlaczego bohaterowie, którzy walą w zombie bronią białą,
a krew na nich tryska, nie zarażają się? Ja bym zakrywał twarz, szczególnie usta.


Też mnie to zawsze dziwi, ale nic w mojej ocenie nie przebije faktu, żeby tak bezmyślnie

Spoiler

zostawiać dziecko, pod opieką matki, która kompletnie nie umie sobie radzić z zombie samych, na dodatek pozwolić temu dziecku przebywać w odległości 50 metrów od matki. Coś takiego mogło mieć miejsce 1 dzień po wybuchu epidemi, a nie 1 rok (dokładnie nie wiem ile minęło, ale na pewno jakiś instynkt samozachowawczy można sobie wyrobic chyba nie?).



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż na jej usprawiedliwienie można powiedzieć, że większość czasu spędziła zabunkrowana we względnie bezpiecznym mieszkaniu, a i mało kto spodziewa się ataku zombie

Spoiler

spod ziemi

;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2014 o 19:41, mati285 napisał:

Każdy jest zarażony, a wirus aktywuje śmierć osobnika. Ugryzienie bądź zadrapanie wywołuje
infekcję, a ta (jak to dogłębnie opisał Pietro) prowadzi do śmierci, chyba, że nastąpi
natychmiastowa amputacja ugryzionej kończyny. Kontakt z krwią czy śliną nie ma znaczenia
(przynajmniej w serialu).

A z czego wynika ta infekcja? W ich krwi albo ślinie musi być wirus, który powoduje tę infekcję.
Przecież samo zadrapanie czy ugryzienie nie musi od razu oznaczać, że się coś złapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2014 o 17:09, Sandro napisał:

> Beznadziejny był ten wątek z

Spoiler

powracającym Gubernatorem


Ten motyw był bardzo dobry i ciekawy do momentu
Spoiler

jego decyzji o ataku

. Gdyby tak
pozwolić mu na pogodzenie się z porażką i zrobić z tego osobny wątek, oglądałbym ten
serial z takim zainteresowaniem jak nigdy wcześniej.

Trzeba było rozwalić to więzienie, bo robiło się już nudno.. ta sielanka.. uprawianie roślinek dnooo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co film o zombie, to można zobaczyć nielogiczne czy wręcz głupie zachowania postaci. Jakże nudny i przewidywalny stałby się film czy serial, gdyby nagle wszyscy bohaterowie zaczęli zachowywać się rozsądnie, czyż nie? ;)

Kilka przykładów było wyżej wymieniono, ale IMO, najgłupszą śmierć miała

Spoiler

Andrea

. Nie będę się o tym wiele rozpisywać, kto widział to wie, kto nie widział, niech nie czyta:
Spoiler

zamiast jak najszybciej się uwolnić, gadała i gadała do, praktycznie już, trupa, miała dużo czasu w sumie, ale co tam. Miała zginąć? Zginęła. :P



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

I dobrze, że tak skończyła. Nie lubiłem ani tej aktorki, ani jej postaci :) Jednakże masz rację, że sposób jej śmierci był słabo wykonany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2014 o 19:55, Smooqu napisał:

Zawsze mogła wyrżnąć w kartony albo coś w ten deseń :P

Spoiler

Na pewno byłoby śmieszniej ;) Trzeba pamiętać, że reżyser chyba nie lubił się za bardzo z Laurie Holden, więc jej śmierć nie mogła być idealna, etc. Chyba że coś zmyślam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2014 o 19:29, Eff3ctiv3 napisał:

Spoiler

I dobrze, że tak skończyła. Nie lubiłem ani tej aktorki, ani jej postaci :) Jednakże
masz rację, że sposób jej śmierci był słabo wykonany.



A to w ogóle ktoś ją lubił? ;)

W tym serialu nie ma różnicy, lubisz czy nie lubisz, prędzej czy później każdy wykituje, przez mniej lub bardziej nielogiczne zachowanie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ją lubiłem przez pierwszy sezon i połowę drugiego sezonu. Potem postać stała się miałka i płytka, przez co zwyczajnie za nudna. Skończyła dość głupio, ale może to i lepiej, skoro nie mieli pomysłu na dalszą jej karierę w świecie TWD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatni odcinek:

Spoiler



Miałem nadzieję, że to dziecko naprawdę zginęło, a jak nie to już że ta dziewczynka ją zadusi, to jest trochę nudne już, nawet nie umią głosu mu podłożyć, ale nie tu Carol wyskakuje cholera wie skąd bang bang i lecimy do kolejnego Woodbury xD. Miałem też nadzieję że to Glenn został zaciukany w tym autobusie, ale niee ,on też musiał przeżyć, jak płakał nad tym zdjęciem to miałem ochotę wejść do monitora i go strzelić, lol.

No i tak końcówka, najlepsza fryzura, jeśli jeszcze nie wiecie, krótko z przodu długo z tyłu, i wąsy na przedzie. I dosyć cienko to wyglądało w zapowiedziach.



Wylałem swoje żale, mam nadzieję że coś się rozrusza, bo narazi to takie męczenie, i gra mnie nakręca na kupno DayZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatni odcinek nie był taki zły, dużo lepszy niż te z początku sezonu.

Spoiler

Obskoczyli cztery grupy w ciągu jednego odcinka

co daje nadzieję, że fabuła w końcu pójdzie do przodu.
Spoiler

Postać Lizzie robi się coraz ciekawsza (choć mała jest fatalną aktorką, ale i tak o klasę lepszą niż jej siostra/koleżanka) z zapędami do bycia maniakalnym mordercą, założę się, że to ona zabiła dwie osoby (których imion już nikt nie pamięta) w więzieniu.

Końcówka sprawiła jednak, że wybuchłem salwą śmiechu.
Spoiler

Super badass wojskowy z fryzurą a''la Duke Nukem (brakuje mu tylko okularów przeciwsłonecznych) i jego mega sexy towarzyszka z bluzką odsłaniającą pępek.

Och, Walking Dead kocham cię tak bardzo jak nienawidzę i to w sumie z tych samych powodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2014 o 09:18, mati285 napisał:

Spoiler

założę się, że to ona zabiła dwie osoby (których imion już nikt nie pamięta) w więzieniu.



Spoiler

Przecież Carol się przyznała do winy, że to ona zabiła te dwie osoby, by powstrzymać więzienie przed epidemią? Rick z tego powodu ją wydalił z grupy i pozostawił samą sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować