Zaloguj się, aby obserwować  
mati285

The Walking Dead - zombie na ekranach TV

98 postów w tym temacie

"The Walking Dead" to tytuł nowego serialu stacji AMC opartego na serii komiksów Roberta Kirkmana o tym samym tytule. Opowiadać będzie (jak nietrudno się domyślić) o losach kilku ocalałych w czasach zombie-apokalipsy. Twórcą serialu jest Frank Darabont, który ma bardzo udane doświadczenia z przenoszeniem słowa pisanego na taśmę filmową (że wspomnę tylko "Zieloną Milę" i "Skazanych na Shawshank") i jak dla mnie jest gwarantem wysokiej jakości. Nie oszukujmy się serial pewnie nie będzie niczym odkrywczym, ale to zombiaki, a kto nie lubi zombiaków? 90 minutowa premiera 31 października na antenie AMC i co ciekawe serial zadebiutuje kilka dni później także w Polsce na antenie jednego z nowo powstałych kanałów FOX. Ja się piszę. Ktoś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CZEKAMY? Ja czekam z wypiekami na twarzy :D Już dziś (za jakiś czas) początek wielkiego finału 3 sezonu. Po tym, co działo się wcześniej (

Spoiler

śmierć Merle''a, bardzo bardzo smutna jak dla mnie i jego brata

) nie ogarniam co się może zdarzyć. A jest powiedziane, że zginie 27 osób wyłączając szwendaczy! Jak dla mnie padnie (z ważniejszych) Hershel, jego młodsza córka, Wymiataczka, Gubernator i Milton, reszta mięso armatnie z Woodberry. Martinez przejdzie na stronę więzienia. Kocham tą serię :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2013 o 00:24, Bithda napisał:

CZEKAMY? Ja czekam z wypiekami na twarzy :D Już dziś (za jakiś czas) początek wielkiego
finału 3 sezonu. Po tym, co działo się wcześniej (

Spoiler

śmierć Merle''a, bardzo bardzo smutna
jak dla mnie i jego brata

) nie ogarniam co się może zdarzyć. A jest powiedziane,
że zginie 27 osób wyłączając szwendaczy! Jak dla mnie padnie (z ważniejszych) Hershel,
jego młodsza córka, Wymiataczka, Gubernator i Milton, reszta mięso armatnie z Woodberry.
Martinez przejdzie na stronę więzienia. Kocham tą serię :P

Najgorzej będzie jeśli scena

Spoiler

w której będzie miał umrzeć Gubernator

zakończy się brutalnym cliffhangerem.
Przypadkiem widziałem okładkę jednego z późniejszych zeszytów komiksu i możliwe że mogła ona sugerować co częściowo może się wydarzyć no ale nie będę psuł zabawy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noo proszę nie pisz w spojlerze bo mnie za bardzo podkusi :D
Mam nadzieję na jakąś wyszukaną zbrodnię,

Spoiler

angażując jego narzędzia lub szwendaczy

:D Jak do tej pory moje ulubione finishery tego sezonu to
Spoiler

akcja z żyłką Michenne i pierwszy strzał z baseball''a Martineza

. Poezja :D Co do scen..
Spoiler

Chyba końcówka E15-jak Merle siedział w tym aucie to myślałem że zaraz szybe otworzy i ich wpuści, ale jednak- odszedł z honorem

. Od 2 odcinka 1 sezonu go lubiłem, szkoda go, ale za to
Spoiler

śmierć Phila

będzie lepiej radować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2013 o 17:15, Eternal101 napisał:

Heh oglądałem najnowszy odcinek i zamiast finału serialu okazuję się że będzie jeszcze
4 sezon :D

A to już wiadomo od dawna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2013 o 17:18, kaczek93 napisał:

> Heh oglądałem najnowszy odcinek i zamiast finału serialu okazuję się że będzie jeszcze

> 4 sezon :D
A to już wiadomo od dawna :)


A to nie wiedziałem, liczyłem na koniec serialu a tu miła niespodzianka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od czasów serialu "Lost". "The Walking Dead" jest najciekawszym serialem, podoba mi się nawet gra, która jest lepsza niż obecne Residenty. Mam nadzieję ze nie pójdą śladami RE i kolejne części gier nadal będą trzymały swój poziom, a sam serial nie skończy się tak szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2013 o 18:43, Kraju napisał:

Komiksy cały czas wychodzą więc serial będzie powstawał jeszcze długo.


No to git, ten serial jest drugim po Doctorze who który jeszcze mi się nie znudził :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądnąłem. :)

I muszę się wspomnieć parę rzeczy:
- szkoda, że nie skończył się jeszcze wątek z

Spoiler

gubernatorem

, myślałem że
Spoiler

zostanie w końcu uśmiercony

a tu lipa
-
Spoiler

migracja mieszkańców Woodbury do więzienia - po co ? W Woodbury mają lepsze warunki życia, bieżącą wodę, itp. Ataku Philipa nie muszą się raczej obawiać, zwłaszcza, że zostało mu tylko dwóch ludzi...


- Carl staje się powoli
Spoiler

zimnym skurw**ynem-małolatem, teraz kiedy nie ma już Lori to jemu kibicuję, żeby jak najszybciej zdechł...


- śmierć
Spoiler

Andrei - szkoda jej, ale gdyby postanowiła uwolnić się jak najszybciej, a nie marnować czas na pogawędkę z umierającym Miltonem to raczej przeżyłaby

:)
-
Spoiler

brak żadnego

cliffhangera pod koniec ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twórcy odchodzą od komiksu a jednocześnie podążają jego torem.

Spoiler

SPOILERY
Bo w komiksie Andrea - żyje :) [w przeciwieństwie do Glenna]
Carl - dla ciebie niestety też żyje i raczej szybko się nie wykręci kopytami do góry.
A losy gubernatora są policzone to raczej pewne.



Osobiście w serialu najbardziej pasuje mi postać która w komiksie nie istnieje Daryl.
Oby pożył jeszcze chociaż z dwa sezony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2013 o 21:44, Pietro87 napisał:

Spoiler

SPOILERY
Bo w komiksie Andrea - żyje :) [w przeciwieństwie do Glenna]


Spoiler

Andrea przez dwa sezony była strasznie wkurzająca. A Glenn to taki typowy chłopak, bohater którego by brakowało. Po za tym to Azjata, więc niepoprawnie politycznie by było jakby go uśmiercili.


Dnia 01.04.2013 o 21:44, Pietro87 napisał:

Carl - dla ciebie niestety też żyje i raczej szybko się nie wykręci kopytami do góry.


Spoiler

Serial zostałby bez dzieciaka, a tak być nie może. :D


Dnia 01.04.2013 o 21:44, Pietro87 napisał:

Osobiście w serialu najbardziej pasuje mi postać która w komiksie nie istnieje Daryl.


Spoiler

A Merle był w komiksie? Ciężko uwierzyć, że tak dobra postać została wykreowana tylko na potrzeby serialu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.04.2013 o 21:56, Kraju napisał:

Spoiler

A Merle był w komiksie? Ciężko uwierzyć, że tak dobra postać została wykreowana tylko
na potrzeby serialu.



Spoiler

Starszy Dixon ?

Nie.
Obaj są wytworem serialu [nota bene zgadzam się, że bardzo dobrym]
Nie mniej komiks ma plejadę postaci które kasują "płytkość" z jaką potraktowana wszystkich w serialu :)
Ja serial cenie tylko jako stand alone, jako twór inspirowany oryginalną papierową serią. Gdybym musiał go oceniać jako adaptację komiksu pewnie musiał bym go zjechać niemiłosiernie z góry na dól. do komiksu startu nie ma. ale jako twór odrębny to jeden z najlepszych seriali od bardzo dawna [moja pozycja obowiązkowa obok Spartacusa]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie spojlujcie ŻADNYMI wiadomościami odnośnie komiksu. Zostawcie ten temat w spokoju. Jest tu masa ludzi która go nie ruszyła a ma zamiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2013 o 22:05, Bithda napisał:

Nie spojlujcie ŻADNYMI wiadomościami odnośnie komiksu. Zostawcie ten temat w spokoju.
Jest tu masa ludzi która go nie ruszyła a ma zamiar.


A każe ci ktoś czytać pole spoiler ?
Stoi za tobą ktoś z karabinem i cię zmusza ?
Od tego jest spoiler - żeby czytać go na własną odpowiedzialność.

Serial nie podażą wiernie za komiksem więc niewielkie obawy, ze "czegoś się dowiesz".
Oprócz oczywistej oczywistości, ze Rick raczej dożyje ostatniego sezonu serialu [bo ciężko by było zabić głównego bohatera w pół drogi]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten dział odnosi się do "zombie na ekranach TV" nie Komiksu :) po pierwsze, a po drugie- przed spojlerem trudno napisać KOMIKS:[spojlerek]?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2013 o 22:31, Bithda napisał:

Ten dział odnosi się do "zombie na ekranach TV" nie Komiksu :) po pierwsze, a po drugie-
przed spojlerem trudno napisać KOMIKS:[spojlerek]?


Ten serial jest oparty na.. komiksie. Dla niektórych normalne sa porównania [bo większość jednak komiks czytała zanim serial w ogóle wykluł się z jaja]

Btw oglądając serial i tak spoilerujesz sobie sporo z komiksu [bo jednak pewne rzeczy się zgadzają, co prawda w większości potraktowano to po macoszemu, bo serial ma ograniczony limit czasowy a komiks już nie i tam wątki się ciągnęły dużo dłużej - a niektóre krócej (np Shane ma w serialu dużo większa rolę niż w komiksie - to chyba akurat żaden "spoiler"]

P.S.
Postaram się wrzucać dopisek że spoiler dotyczy komiksu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - cieszę się, że w temacie, który założyłem prawie trzy lata temu w końcu zaczęło się coś dziać ;D

Po drugie - finał sezonu. Ech, mnie osobiście rozczarował.
Nie chodzi nawet o to, że

Spoiler

Gubernator nie zginął (bo David Morrissey odwala świetną robotę i nawet się cieszę, że jest szansa, że jeszcze go zobaczymy w 4 sezonie)

, ale o to, że budowany przez całą drugą połowę sezonu wątek
Spoiler

starcia Woodbury vs Więzienie był zupełnie niesatysfakcjonujący. Pięciominutowa scena i tyle, żadnego "showdownu" między Rickiem i Phillipem, ba, nawet się nie spotkali

. Słabo.
Na plus trzeba zaliczyć mocne sceny jak:
Spoiler

Gubernator rozstrzeliwujący swoich ludzi i Carl zabijający tego kolesia w lesie*

. Trochę mi ostatnio brakowało takich mocnych, brutalnych akcentów w tym serialu.
Nie podobało mi się też to jak
Spoiler

zakończono wątek Miltona. Był ciekawie zapowiadającą się postacią, która dostawała coraz więcej czasu antenowego i była budowana pod jakąś znaczącą rolę, a już w pierwszych minutach finału dostał kosę w brzuch i przez resztę odcinka umierał. Wiem, że miało to pokazać bezwzględność Gubernatora, ale szkoda zmarnowanego potencjału tej postaci.


Scena
Spoiler

śmierci Andrei**

też nie specjalnie mnie ruszyła. Może dlatego, że nigdy nie lubiłem zbytnio tej postaci, ale też dlatego ,że wydała mi się słabo zagrana
Spoiler

(bez porównania do śmierci Merle''a*** sprzed tygodnia

) i zbyt cukierkowa.
Spoiler

Płacząca Michonne? C''mon. Fajnie, że pokazała w końcu jakieś emocje, ale to było tak sprzeczne z dotychczasową kreacją jej postaci, że aż kuło w oczy. W ogóle wątek tej dwójki zalatywał mi jakimś lesbijskim romansem.


Generalnie mimo, że finał mnie rozczarował to trzeci sezon uważam za zdecydowanie najlepszy z dotychczasowych. Mam nadzieję, że The Walking Dead utrzyma tę tendencję wznoszącą, chociaż martwi mnie trochę fakt, że Glen Mazzara czyli scenarzysta w dużej mierze za ten sezon odpowiedzialny nie będzie już pracował nad serialem. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Podsumowując TWD awansowało w moim rankingu seriali z "niezłego" na "bardzo dobry", ale do moich ulubionych w tym momencie Breaking Bad i Sons of Anarchy wciąż mu brakuje.

*- Czy tylko ja
Spoiler

jestem w stanie zrozumieć zachowanie Carla? Jak ktoś trzyma cię na muszce i mówi "rzuć broń" to ją rzucasz, a nie robisz jakieś podchody w stylu "Weź ją sobie"


**- Trzeba jej oddać, że nawet podczas zombie apokalipsy
Spoiler

ma perfekcyjny pedicure

;-) Szacunek.
***-
Spoiler

Daryl mógłby powiedzieć o śmierci brata więcej niż jedno zdanie



@Kraju
Nie sądzę, żeby twórcy serialu przejmowali się poprawnością polityczną patrząc na to ilu czarnych już wymordowali ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2013 o 10:52, mati285 napisał:

Nie sądzę, żeby twórcy serialu przejmowali się poprawnością polityczną patrząc na to
ilu czarnych już wymordowali ;-)


W Ameryce jest to przestrzegane. Zauważ, że zawsze jak ginie jakiś czarny bohater, od razu (jeszcze w tym samym odcinku) pojawia się nowy.

Spoiler

Z Azjatą mieliby problem aby go zastąpić, dlatego pozostaje przy życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować