Zaloguj się, aby obserwować  
mati285

The Walking Dead - zombie na ekranach TV

98 postów w tym temacie

Dnia 27.03.2014 o 18:59, Kadaj napisał:

A ta krótka scenka to nie był flashback? ;p

Hehe, takiej opcji nie wziąłem pod uwagę :D
Choć jak sobie teraz przypomnę samochód, którym przyjechali, to on chyba właśnie był w więzieniu.
Ale jeśli jeszcze ktoś napisze, że to był flashback, to to najwyraźniej mógł być flashback :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2014 o 19:05, kaczek93 napisał:

Ale jeśli jeszcze ktoś napisze, że to był flashback, to to najwyraźniej mógł być flashback
:D

To był flashback ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2014 o 19:05, kaczek93 napisał:

> A ta krótka scenka to nie był flashback? ;p
Hehe, takiej opcji nie wziąłem pod uwagę :D
Choć jak sobie teraz przypomnę samochód, którym przyjechali, to on chyba właśnie był
w więzieniu.
Ale jeśli jeszcze ktoś napisze, że to był flashback, to to najwyraźniej mógł być flashback
:D

Wiadomo, że to był flashback jak mogłeś pomyśleć inaczej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Dnia 27.03.2014 o 19:15, Paoro napisał:

Wiadomo, że to był flashback jak mogłeś pomyśleć inaczej??

Serial stracił dla mnie już dawno swoją wartość, więc średnio się angażuje w jego seans ogląjąc raczej z przyzwyczajenia. Po prostu nie skojarzyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2014 o 11:55, xDeuSx napisał:

Co do teorii wg których Terminus to

Spoiler

osada kanibali

: jak dla mnie to trochę zbyt
przewidywalne. To było pierwsze, co przyszło mi do głowy, tak samo jak większości widzów,
którzy czytali komiks i/lub grali w grę i znają już taki motyw. A jak wiadomo, jeżeli
coś jest zbyt przewidywalne, to albo to zmyłka, albo słaby motyw.


To jest, aż za bardzo przewidywalne i na to bym stawiał, choć chcę być zaskoczony czymś innym. Jeśli okaże się, że to

Spoiler

prawdziwy, normalny azyl

, to zdziwi się rzesza fanów. :P

Dnia 26.03.2014 o 11:55, xDeuSx napisał:

Znając kunszt twórców,
raczej skłaniałbym się ku tej pierwszej opcji.

Spoiler

Może to nie do końca wielka pułapka
mająca zwabić i zabić wszystkich, którzy nabiorą się na ''shelter for all, community
for all'', a ewentualne zabijanie mieszkańców to jakiś rodzaj kary?


Mniej, więcej coś takiego było już było w Woodbury.

Spoiler

Wszystko pięknie z wierzchu, a w głębi gubernator rządził twardą ręką psychopaty.


Dnia 26.03.2014 o 11:55, xDeuSx napisał:

Szczerze mówiąc,
gdyby motyw podstępnych kanibali, dokładnie tak jak przewiduje teraz spora część widzów,
miałby się sprawdzić, to byłbym trochę zawiedziony.

Ale gdybać to sobie można, a
jak naprawdę będzie, przekonamy się w niedzielę.


Osobiście myślałem, że Terminus okaże się

Spoiler

ufortyfikowaną warownią, pełną uzbrojonych strażników. A tam pusto, bramy ledwo przymknięte i tylko jedna babka sobie grilluje. To jest najbardziej IMO podejrzane, gdyż oni się "reklamowali" jako bezpieczny azyl dla wszystkich, a na taki nie wygląda. I co się dziwić, że widz uznał to za kwaterę kanibali, którzy tylko czekają, podobnie jak zombie, na świeże mięsko, z tym wyjątkiem, że zombie jedzą na zimno, a oni sobie ugrillują lub ugotują? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i co, wszyscy mają wszystko

Spoiler

na miejscu, to może chociaż Beth zeżarli, dziecka też coś nie widać, a Rick to myślałem że powie coś w stylu: połknąłem trotyl i możemy za 2 dni wysadzać, a tu tylko taki słaby tekst;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc sezon się skończył, a my

Spoiler

dalej nie wiemy kim są właściwie ludzie z Terminus

, ale wygląda na to, że najpopularniejsza teoria okaże się prawdziwa. Ogólnie niezły finał, ale brakowało mi jakiegoś mocniejszego cliffhangera,
Spoiler

flashbacki z więzieniem

też IMO mogli sobie darować, bo niewiele wniosły. Z początku nie podobał mi się pomysł by w ostatnim odcinku sezonu skupić się
Spoiler

tylko na grupie Ricka

, ale sprawdziło się to dobrze, bo dzięki temu mieliśmy napięcie
Spoiler

związane z niewiedzą na temat losu reszty (choć byłem pewien, że twórcy nie uśmiercili ot tak po prostu pół tuzina pierwszoplanowych postaci poza kamerą).

W ogólnym rozrachunku średni sezon. Było kilka fajnych odcinków, ale było też kilka beznadziejnych. Twórcom udało się jednak utrzymać moje zainteresowanie serialem na nadchodzący sezon, więc swoje zadanie jakby nie patrzeć wykonali. Oby piąty sezon był odważniejszy niczym odcinek 4x14, a z tego co wiem odpowiadać będzie za niego ten sam człowiek, więc jest nadzieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2014 o 21:15, mati285 napisał:

Więc sezon się skończył, a my

Spoiler

dalej nie wiemy kim są właściwie ludzie z Terminus

,

Spoiler

Wiemy łatwo się domyślić. Grill plus wagony z ludźmi. Wszystko się skłania do tego, że to ludożercy, którzy żywią się ludźmi inaczej nie mogliby przetrwać. Prawdopodobnie, to mięso, które Rick zrzucił na ziemię, to była Beth.
Tylko ja nie czytałem komiksu i pewnie nie zamierzam, bo nie chcę znać spojlerów, ale to jest mój strzał. Ludożercy i Zombi fajne połączenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odcinek do obrzydzenia przewidywalny. Byłem pewny, że będą

Spoiler

kanibale

i są, wyczerpały się opcje niestety, a szkoda. ;/
Najlepszym momentem całego epizodu było, to gdy
Spoiler

Rick "zagryzł" łotra

na śmierć. ;D

Spoiler

Teraz powinni ich po prostu zeżreć, ale wiadomo, że pewnie uciekną. Grupka uszczupli się, ale zwieją i Rick się zemści krwawo na złych kanibalach, którzy tylko starają się przeżyć.

Piąty sezon zaklepany, więc znowu wszystko jest do przewidzenia. :P

Ogólnie, cały sezon oceniam raczej pozytywnie. Wybitny serial to nie jest, nigdy nie był i chyba nigdy nie będzie, ale czasami trzyma zadowalający poziom.
Czekam na ciąg dalszy, mimo wszystko. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2014 o 17:07, zerohunter napisał:

No i co, wszyscy mają wszystko

Spoiler

na miejscu, to może chociaż Beth zeżarli, dziecka też
coś nie widać, a Rick to myślałem że powie coś w stylu: połknąłem trotyl i możemy za
2 dni wysadzać, a tu tylko taki słaby tekst;p



Spoiler

Owszem. Odegrane to było tak, że nasuwało się na myśl, iż rzuci, że ma jakiś tajny oddział komandosów w odwodzie, który ich uwolni. :D


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2014 o 21:15, mati285 napisał:

Więc sezon się skończył, a my

Spoiler

dalej nie wiemy kim są właściwie ludzie z Terminus

,
ale wygląda na to, że najpopularniejsza teoria okaże się prawdziwa.


Spoiler

Jak to nie wiemy? A sterty obdartych z mięsa ludzkich szkieletów? Jednoznaczne napisy na ścianach tamtej sali ze świecami. To, że strzałami tylko kierowali ich w określone miejsca i nawet nie mieli zamiaru postrzelić, o zabiciu nie mówiąc. I ogólnie to, że niby ciągnęło tam tyle ludzi, a ich w sumie jest niezbyt wielu? ;)
SurgeonOfDeath wspomniał o wagonach z mięsnymi produktami, czekających na swoją kolej i grillu, na którym grillują mięso, choć nie za bardzo widać, by hodowali zwierzęta na ubój.
Za dużo IMO jasności, by nie było pewności, że to ludożercy. :P


Dnia 31.03.2014 o 21:15, mati285 napisał:

Ogólnie niezły finał,
ale brakowało mi jakiegoś mocniejszego cliffhangera,

Spoiler

flashbacki z więzieniem

też
IMO mogli sobie darować, bo niewiele wniosły.


Spoiler

Raczej nie wniosły nic, chyba, że miały podsunąć widzowi to, że by mieć mięso, trzeba hodować jakieś zwierzaczki. :P


Dnia 31.03.2014 o 21:15, mati285 napisał:

Z początku nie podobał mi się pomysł by
w ostatnim odcinku sezonu skupić się

Spoiler

tylko na grupie Ricka

, ale sprawdziło się
to dobrze, bo dzięki temu mieliśmy napięcie
Spoiler

związane z niewiedzą na temat losu reszty
(choć byłem pewien, że twórcy nie uśmiercili ot tak po prostu pół tuzina pierwszoplanowych
postaci poza kamerą).



Spoiler

Na razie ich nie ubiją (najgłówniejszych bohaterów)

, ale w piątym sezonie, to kto wie. Jeśli oglądałeś wszystkie sezony, to wiesz, że wiele zdarzyć się może. :P


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogląda ktoś? Ja muszę przyznać, że bardzo mi się ten 5 sezon jak na razie podoba. Ciężko przewidzieć co się zdarzy w kolejnym odcinku (

Spoiler

spodziewałem się, że kanibale i Terminus będą motywem przewodnim tego sezonu, a tu sprawa wydaje się być zakończona po 3 odcinkach

), jest dużo brutalniej i odważniej niż dotychczas. Przebłyski tego mieliśmy już w poprzednim sezonie, co ma sens, bo odpowiada za niego ten sam człowiek i myślę, że to jest właśnie to co sprawia, że poziom serialu idzie w górę. W końcu mamy jakąś ciągłość, bo do tej pory co sezon zmieniał się "showrunner" przez co zmieniała się też koncepcja i bywało rożnie. Oby tylko nie było tak jak w trzecim sezonie, który też zaczął się od mocnego uderzenia, a potem zmienił w kupę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ogląda zapewne...

Piąty sezon zaczął się na pewno lepiej niż pozostałe, więcej akcji, więcej brutalności (jeszcze brakuje więcej golizny, choć raczej nie pasuje w realia serialu :P) i już mamy hit. Szkoda, że aż pięć sezonów trzeba było na to czekać i jeszcze nie ma pewności, czy następne odcinki będą trzymać poziom.

Można czepiać się szczegółów, naiwności pewnych sytuacji, np. w

Spoiler

pierwszym odcinku już mieli ciąć, a tu bum i się udało przeżyć. ;)

Naiwności z ostatniego odcinka nie będę wymieniać, bo w mojej opinii jest wręcz głupia.

Następny epizod zapowiada się ciekawie, dodali aurę tajemniczości i niepewności, pewnie wszystko zamknie się w jednym odcinku. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2014 o 10:23, mati285 napisał:

Ciężko
przewidzieć co się zdarzy w kolejnym odcinku (

Spoiler

spodziewałem się, że kanibale i Terminus
będą motywem przewodnim tego sezonu, a tu sprawa wydaje się być zakończona po 3 odcinkach

),


Tak, tym razem byłem trochę zaskoczony, że

Spoiler

ich już ubili. Dlaczego zaskoczony? Na początku odcinka mamy konkretny, mocny cios w kanibali. Tacy byli pewni siebie, a tu zjedli se ludziznę zarażoną. Myślałem, że coś będzie na rzeczy z tym, ale zanim się cokolwiek mogło wydarzyć, Gareth i spółka zostali "pozbawieni życia".

Dziwne to było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2014 o 16:50, Kakarotto napisał:

Piąty sezon zaczął się na pewno lepiej niż pozostałe, więcej akcji, więcej brutalności
(jeszcze brakuje więcej golizny, choć raczej nie pasuje w realia serialu :P)

Przede wszystkim nie pasuje to do realiów stacji. AMC to nie HBO, nie wolno im pokazywać golizny tudzież używać ciężkich przekleństw* (to drugie myślę pasowałoby do serialu, bo z tego co wiem komiksy mają dość barwny język).


*Chociaż takiemu Breaking Bad udało się to obejść, "wypikali" wulgaryzmy, a później w wydaniu DVD dali już nieocenzurowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2014 o 17:34, mati285 napisał:

> Piąty sezon zaczął się na pewno lepiej niż pozostałe, więcej akcji, więcej brutalności

> (jeszcze brakuje więcej golizny, choć raczej nie pasuje w realia serialu :P)
Przede wszystkim nie pasuje to do realiów stacji. AMC to nie HBO, nie wolno im pokazywać
golizny tudzież używać ciężkich przekleństw* (to drugie myślę pasowałoby do serialu,
bo z tego co wiem komiksy mają dość barwny język).


Nie tylko język bo i niektóre sceny też.
Komiksowa historia więzienia wali w pysk na starcie jak Tyson w swoim prime timie, kolejne perypetie i wielkie wejście Negana wali po raz kolejny. Serial niestety bije obecnie dopiero jak rozkręcający się zawodowiec [a w sezonach 1-2-3 uderzał w nas ledwo jak amator :)]

Oczywiście sam serial zły nie jest, ja mimo bycia fanem komiksu, traktuję go jako osobny cykl, komiksem zainspirowany. Dystans do serialu ustawiłem sobie ogromny, bo gdyby go stawiać obok papierowego pierwowzoru raz za razem, trzeba by go niemiłosiernie krytykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja, nie powinno sie traktować serialu jako adaptacji komiksu. Zbyt wiele wątków się różni. Doczytałem jedynie do upadku więzienia, ale sama konfrontacja z Gubernatorem też dla Ricka skończyła się inaczej. Teraz zaczyna się robić bardziej brutalnie, ale do brutalności komiksu, także w sferze języka, to jeszcze serialowi brakuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować