Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Dnia 13.07.2007 o 12:33, kamciu609 napisał:

walki na drodze bohatera to są 8vs8?


Teamy mają po 8 osób, ale walczą 2 lub 3 teamy, oprócz pierwszej lokacji, gdzie są ludzie vs npc.
Więcej informacji: http://gw.gamewikis.org/wiki/Heroes_Ascent

Używaj angielskich nazw, ponieważ nie miałem pojęcia co to droga bohatera, czy to jest jakiś quest czy co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 12:34, Astropath napisał:

Co wy ciągle z tym abonamentem? Obecność abonementu, lub jego brak nie jest wyznacznikiem grywalności.
Jeśli gra nie jest porywająca, to nawet jeśli by ci płacili za granie, gra nie stanie się przez
to lepsza :P


Abonament nie jest wyznacznikiem grywalności, fakt. Ale jego wysokość, bądź w ogóle brak, na grywalność wpływa. Swego czasu, kiedy grałem jeszcze w L2, to naprawdę czułem presję gry, bo przecież "zapłaciłem, więc szkoda marnować". W GW takiej rzeczy nie ma, co naprawdę wpływa w moim przypadku na zwiększenie radochy z gry. Po prostu gram bezstresowo. No prawie bezstresowo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 12:58, kamciu609 napisał:

ok, dzięki za pomoc, a niema polskiej stronki typu gw.gamewiki.org ?


Nie ma. Ale, jeśli dobrze kojarzę, to Gaile wspominała, że wraz z premierą GWEN mają się pojawić lokalizacje gwwiki. Może trwają też prace nad lokalizacją polską?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 12:58, kamciu609 napisał:

ok, dzięki za pomoc, a niema polskiej stronki typu gw.gamewiki.org ?

Nie ma. A po co? Jak chcesz grać na jakimś poziomie w GW, to umiejętność posługiwania się językiem angielskim i tak jest potrzebna... Myślisz, że komuś chciałoby się to wszystko tłumaczyć? A od podstawowych informacji dot. mechaniki gry masz GuildWars.pl, to wystarcza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie lubie grać na polskim, czy czytać polskie strony. Bo angielskie nazwy dużo lepiej wyglądają, farmie a tu wypada przedmiot o nazwie intensywna pałka wytrzymałości....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 14:11, DemonFex napisał:

Ja tam nie lubie grać na polskim, czy czytać polskie strony. Bo angielskie nazwy dużo lepiej
wyglądają, farmie a tu wypada przedmiot o nazwie intensywna pałka wytrzymałości....

No ja dokładnie tak samo. Jeśli o mnie chodzi, to wprowadzenie poleskiej wersji językowej było błędem - powinno zostać tak jak było... Chociaż jest to zrozumiałe - w końcu dla CDP liczą się zyski, a to z całą pewnością poprawiło wyniki sprzedaży... >.<
Do tego dochodzi jeszcze fakt, że w GW gram od dwóch lat, po angielsku. Nie wyobrażam sobie jakoś przykładowego GvG, gdzie wszyscy na vencie posługują się polskimi nazwami ;p Może to dlatego, że sporo gram z obcokrajowcami - Amerykańskie serwery ownz, przynajmniej lagi dużo mniejsze, bo nawet międzynarodowe już nie wytrzymują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 09:01, Budo napisał:

Meteor Shower jest rzucany dokładnie w miejsce gdzie stoisz- wiem bo zajmuję sie teraz łapaniem
elitów między innymi w Perdition Rock. Jedyne wyjście to na przykład oflagować henków z tyłu,
samemu podejść, tak że Meteor Shower zostanie rzucony na ciebie, dopiero gdy potworek skończy
rzucanie można wiać. Uciekanie w 3/4 nic nie da, to tylko zbędne bieganie a przetestować mozna
to łatwo- gdy ktoś będzie miał rzucony w połowie meteor shower zacznij biegać i zatrzymaj sie
jak skończy, gwarantuję że oberwiesz ;]

Mów co chcesz-ja wieje po 3/4 i mnie nawet nie sięgną.Flaguje herosów i henche daleko w tył i nikomu sie krzywda nie dzieje.Sprawdź zanim zaczniesz oceniać.

Pajonk->przestań sie czepiać mądralo :/ Herosi ładnie sobie radzą z SF spajkiem.Co prawda Glyph Of Lesser Energy nawet nigdy nie rzucą,ale samo nawalnie czarami im wychodzi :D

Mashivi->lokalizacja GW było skierowana moim zdaniem przede wszystkim dla dzieciaków,które nie znają anglika.Intery też powli siadają,ale po krótkiej rozgrzewce servera wracają do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 15:28, Jarzy napisał:

Mów co chcesz-ja wieje po 3/4 i mnie nawet nie sięgną.Flaguje herosów i henche daleko w tył
i nikomu sie krzywda nie dzieje.Sprawdź zanim zaczniesz oceniać.


Jarzy już tyle razy plotłeś tu głupoty, że Twoja wiarygodność jest mocno nadszarpnieta :P
Jeśli poruszasz się ciągle w momencie rzucenia showera to jasne, że zwiejesz, co nie zmienia faktu, że deszcz spadnie w miejscu gdzie byłeś jak potwór skończył go rzucać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 14:23, Mashivi napisał:

No ja dokładnie tak samo. Jeśli o mnie chodzi, to wprowadzenie poleskiej wersji językowej było błędem - powinno zostać tak jak było...


Nie rozumiem w czym przeszkadza Ci wersja polska. Kto każe komukolwiek w nią grać? Jak lubisz angielską, to graj w angielską. Przecież nie ma presji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz wiać, zanim zaczną rzucać, i wiać, w momencie wypuszczenia czaru, efekt będzie identyczny. Zanim zaczniesz się "wymądrzać" poznaj może trochę mechanikę gry -_-. Gra jedynie sprawdza, czy cel jest w zasięgu, po czym następuje rzucanie. W tym czasie, gry nie obchodzi, w którym miejscu się znajdujesz, za to dokładnie, gdy czar się ukończy, ląduje on na miejscu, w którym stoi akurat postać (lub nie wychodzi, gdy postać oddaliła się bardzo daleko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 14:23, Mashivi napisał:

No ja dokładnie tak samo. Jeśli o mnie chodzi, to wprowadzenie poleskiej wersji językowej było błędem - powinno zostać tak jak było... Chociaż jest to zrozumiałe - w końcu dla CDP liczą się zyski, a to z całą pewnością poprawiło wyniki sprzedaży... >.<


A mógłbyś to rozwinąć? Czemu było błędem? Błędem jest udostępnienie możliwosci gry osobom nie znającym języka angielskiego? Lekkie przegięcie.
Oczywiscie, że liczą sie zyski. to nie organizacja charytatywna. Ale chyba lepiej żeby więcej osób zainteresowało się tym tytułem, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 15:42, walgierz napisał:

Nie rozumiem w czym przeszkadza Ci wersja polska. Kto każe komukolwiek w nią grać? Jak lubisz
angielską, to graj w angielską. Przecież nie ma presji...

<ta sama odpowiedź, do postu HumanGhost''a>
Nie przeszkadza mi polska wersja, przeszkadza mi "dostępność" gry po wprowadzeniu tego języka. Mam na myśli to, że nagle rzuciły się na GW hordy 10latków, którzy uważają że są najmądrzejsi, wszystko muszą mieć i każdy ma im pomagać. Można to zaobserwować praktycznie wszędzie - a potem za takich trzeba się wstydzić, jak na normalnych dystryktach co druga wypowiedź jest w stylu "kto mi da troche kasy?" "wtb sprzedam kostur jakiśtam-czegośtam!" (sens wypowiedzi zachowany, autentyczne przykłady). Po prostu ręce opadają. Obecnie przeniosłem się na amerykańskie dystrykty, nie wiem jak sytuacja wygląda teraz, ale jakieś 2 miesiące temu było to codziennością. Tak samo drażnią mnie wypowiedzi typu "no dobra, wiem że jest na gwwiki, ale niech mi to ktoś przetłumaczy bo ja nie umiem". Póki GW było dostępne tylko po angielsku, czegoś takiego nie było - bo osoby nie znające chociaż podstaw tego języka, po prostu nie grały...
Poza tym, na stronach typu GuildWars.pl też zaczyna dominować nasz język - powoli zmuszony jestem przejść na "GWGuru-only" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszkę nie rozumiem tej awersji do języka polskiego u niektórych ludzi. Chociaż fakt, wersja polska od samego początku nosiła znamiona typowej "profesjonalnej polskiej wersji językowej by CDP". I nadal nosi, bo błędów sporo zostało i to czasem w bardzo widocznych miejscach, chyba specjalnie, żeby oczy bolały :P

A tak w ogóle mam małe pytanko:
posiadam podstawowego Nightfalla, a pojawiła mi się opcja otrzymania w ramach prezentu Nightfalla kolekcjonerskiego. Czy ktoś się orientuje, czy bonusowe gadżety (minipet, itp.) mogę sobie dodać do istniejącego konta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 15:45, DragonLord napisał:

Możesz wiać, zanim zaczną rzucać, i wiać, w momencie wypuszczenia czaru, efekt będzie identyczny.
Zanim zaczniesz się "wymądrzać" poznaj może trochę mechanikę gry -_-. Gra jedynie sprawdza,
czy cel jest w zasięgu, po czym następuje rzucanie. W tym czasie, gry nie obchodzi, w którym
miejscu się znajdujesz, za to dokładnie, gdy czar się ukończy, ląduje on na miejscu, w którym
stoi akurat postać (lub nie wychodzi, gdy postać oddaliła się bardzo daleko).

Tłumacz sobie jak chcesz.Zwiałem?Zwiałem!Tak czy inaczej Hydra rzucała MS,który nikogo mi nie tknął.Ten sam motyw jest w Zaishen-jeśli za wcześnie puszcze MS to po prostu one nim nie dostają.

Budo->czy Ty naprawde wierzysz w to,że ktokolwiek w tym wątku ma innego wypowiadającego sie za wiarygodnego?Każdy wierzy tylko w to co sam pisze.Ot co!Co do MS to sam właśnie wytłumaczyłeś w czym rzecz.Hydra puszcza mi MS w miejsce z którego uciekłem.Jestem w jednym miejscu->czar ukończony zaczyna sypać meteorem,ale ja nie stoje w tym samym miejscu tylko wieje i tyle.ZANIM jakikolwiek meteoryt na mnie spadnie nie ma mnie już w miejscu,w którym meteory spadają.

Dragon->ekhem,przyganiał kocioł garnkowi.

Asgaroth->dopisz klucz w odpoednim miejscu i masz dodane bonusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 16:36, Lord Asgaroth napisał:

Troszkę nie rozumiem tej awersji do języka polskiego u niektórych ludzi. Chociaż fakt, wersja
polska od samego początku nosiła znamiona typowej "profesjonalnej polskiej wersji językowej
by CDP". I nadal nosi, bo błędów sporo zostało i to czasem w bardzo widocznych miejscach, chyba
specjalnie, żeby oczy bolały :P

Już odpisałem w poście wyżej. Nie mam awersji do języka polskiego, mam awersję do polaków (niektórych), którzy zaczęli grać właśnie przez wprowadzenie tegoż języka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 16:44, Jarzy napisał:

...

Słuchaj, moim zdaniem nie jestem za bardzo w temacie, ale uważam, że nie masz racji.
Podam przykład. Otóż w Nightfallu w misji w której jednym z zadań głównych jest dezaktywacja pułapek. I jeśli nie użyje umiejętności wcześniej, i nie pokaże się "trap is disabled" czy jakoś tak to obojętnie gdzie jestem i tak i tak mnie trafi ostrze wypuszczane z owej pułapki. Tak więc IMO gra zrobiona jest skryptowo, i uciec przed meteorami i innymi tego typu rzeczami się nie da. Osobiście obszarówki zawsze mi zabierają jakieś obrażenia, tak samo przeciwnikom.

Tak jak powiedział DragonLord, taka jest mechanika gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 16:49, Mashivi napisał:

/.../


Wiesz, to jest raczej związane z tym, że coraz młodsi mają dostęp do internetu. Też mnie to kiedyś drażniło, ale się przyzwyczaiłem, bo to nie jest zjawisko tylko z GW... Ja mam czasem ochotę napisać co na prawdę myślę o głupocie ludzi wypowiadających się na tym forum, ale wystarczy, że wyobrażę sobie te wszystkie degrady i bany i od razu mi się odechciewa :P. A ta "głupota wypowiedzi" hmmm... to raczej kwestia inteligencji/dojrzałości/zachowania i znajomości netykiety a nie wieku. Kiedyś (po 3 tygodniach gry w GW) bardzo pomogła mi jedna rangerka... okazało się, że ma 10 lat i w GW młuci już prawie od dwóch lat i to ja przy niej wyszedłem na n00ba-cieniasa.

A wyobraź sobie taką sytuację: ktoś, załóżmy w wieku 40 lat, gra w GW. W szkole uczył się rosyjskiego, albo żadnego języka. Z angielskim miał minimalny kontakt. Nie zna innych języków. Czy to od razu eliminuje go jako gracza GW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować